Mercedes mag geen auto's met Airscarf meer verkopen
Dat mag dus niet he

En ook de BMW 4-serie cabrio mag niet meer worden verkocht.
De afgelopen dagen hadden we het foefje niet nodig, maar als het buiten iets kouder is en je wil toch open rijden, dan is het Airscarf-systeem toch wel behoorlijk prettig. Dat zorgt voor een stroom warme lucht in je nek zodat je er ook bij lagere temperaturen lekker warm bijzit. Maar die mogen nu dus niet meer verkocht worden, melden verschillende bronnen. Mercedes, en in mindere mate BMW, hebben een patent geschonden en als gevolg daarvan is de verkoop van de auto's die met dat systeem zijn uitgerust per direct verboden. Niet alleen de nieuwe, maar ook de tweedehandsjes met dat systeem die in het dealernetwerk van Mercedes (en dus ook BMW) staan. En dat zijn er nogal wat.
De SLK/SLC, SL, SLS roadster, de C-klasse cabriolet, de E-klasse cabriolet en ook de S-klasse cabrio moeten allemaal binnen blijven staan. En de BMW 4-serie cabrio, die ook. BMW heeft verder geen auto's die met dat systeem zijn uitgerust. Verder moet Mercedes ook bekendmaken hoeveel auto's met dat systeem zijn weggezet. En inderdaad, BMW moet dat ook. Als laatste strafmaatregel moeten de twee merken een schadevergoeding betalen aan een zekere meneer Schatzinger, die het patent al sinds 1998 op zijn naam heeft staan.
Dan is er ook nog nieuws te melden die deze pijn een beetje verzachten. 1, het gaat alleen om auto's in Duitsland en 2, tweedehandsjes buiten het dealernetwerk van Mercedes mogen nog wel en 3, het patent verloopt in december van dit jaar. Mocht je van plan zijn om voor je schatje een SL onder kerstboom te leggen, geen probleem. Tegen die tijd zijn de auto's weer helemaal legaal.
Met dank aan Dennis voor de tip.




