• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de nieuwe Nissan Maxima

Auteur: Dizono, gepost 3 februari 2015 om 15:20 – 40 Reacties

Nissan Maxima


Nadat de Maxima dit weekend nog kort mocht figureren in een Superbowl-reclame, is het nu tijd voor de eerste officiële foto’s. Kijk maar goed naar dit Japanse gerechtje, want proeven zit er niet in.

Dinsdag Debuutdag, na de Ferrari 488 GTB, Opel Corsa OPC en Ford Focus RS geeft Nissan vandaag de eerste beelden vrij van de nieuwe Maxima. Nou ja, eerste beelden… de auto was al even kort te bewonderen in een reclame tijdens de Superbowl, nu krijgen we van Nissan wat summiere informatie en een paar studioshots voorgeschoteld.

Kennen wij de Nissan Maxima vooral als een saaie grote sedan die tot 2004 leverbaar was, in de Verenigde Staten werd de bloedlijn voortgezet en kreeg de grote sedan een steeds aantrekkelijker en sportiever koetsje. Ook de nieuwe generatie zal waarschijnlijk niet naar Europa komen: te groot, (vooralsnog) geens stationwagen en te Nissan voor premiumgevoelige Europese automobilist. Kansloos dus.

En dat is eigenlijk best jammer want Nissan zet een lekker eigenwijs ontwerp neer. In de verte kun je wat Jaguar XJ herkennen en het verbaast ons evenmin als je ook een beetje Saab 9-5 denkt te zien, maar onder de streep heeft de Maxima zeker een eigen gezicht. Overigens lijkt het model nog behoorlijk op de Nissan Sport Sedan Concept die ze in april 2014 lieten zien op de beursvloer in New York. Wat er precies onder de kap schuil gaat is nog niet bekend, maar volgens de geruchten mag je een 3,6 V6 verwachten met meer dan 260 pk.

Nissan Maxima

Ook interessant!

  • Nieuwe Nissan Qashqai heeft een (competitieve?) prijs
  • Nissan GT-R Nismo Special Edition, inbegrepen bij de NFT
    Nieuwe Nissan GT-R Nismo voegt echt wat toe
  • Deze Nissan Juke had eigenlijk een 400Z moeten zijn
  • Kijk, Nissan heeft het probleem van de nieuwe Z gefixt

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

maxima, Nissan, verenigde-staten

Vorig bericht: « Helemaal officieel: 2016 Ford Focus RS
Volgend bericht: Geef je Porsche 911 wat lucht met deze nieuwe Aerokit »

Lees Interacties

Reacties

  1. stfu zegt

    3 februari 2015 om 15:23

    Wat een overdaad aan lijntjes zeg. Typisch weer een Japans design dat NET teveel is doorgeschoten. Die grille zou overigens zomaar een verwijzing kunnen zijn naar hoe de nieuwe GT-R eruit gaat zien.

    Login om te reageren
    • 4244cc zegt

      3 februari 2015 om 21:55

      @stfu: mee eens

      Login om te reageren
  2. trustmeiamanengineer zegt

    3 februari 2015 om 15:26

    Mag hopen dat die 3,6 V6 inderdaad meer dan 260pk levert, maar misschien niet op die inferieure Amerikaanse benzine. Vind ‘m wel wat weg hebben van een Tesla Model S, maar echt hebberig wordt ik er niet van.

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      3 februari 2015 om 15:53

      @trustmeiamanengineer: ik wordt altijd blij van een motor met een laag specifiek vermogen in een sedan als dit. Vooral als ze voor meer inhoud gaan om toch nog wat extra vermogen te halen. Wát een soepel blok zal dit dan zijn, over de levensduur nog niet gesproken.

      Login om te reageren
      • stfu zegt

        3 februari 2015 om 16:06

        -edit: nutteloze bijdrage-

        Login om te reageren
  3. Arnoud zegt

    3 februari 2015 om 15:30

    Jaguar XF met obesitas?

    Login om te reageren
  4. dimi zegt

    3 februari 2015 om 15:31

    Zeer fraaie achterkant, beetje lomp front. Maar over het algemeen een knappe auto.

    Login om te reageren
  5. norge zegt

    3 februari 2015 om 15:32

    Majesteitelijke bak..

    Login om te reageren
    • ibmg zegt

      3 februari 2015 om 20:06

      @norge: De Nissan Maxima en toch zo lelijk als koning Willem… Majestueus!

      Login om te reageren
  6. FIAT127 zegt

    3 februari 2015 om 15:35

    Nieuwe Renault Safrane?

    Login om te reageren
    • autogedrocht zegt

      3 februari 2015 om 15:43

      @FIAT127: daar lijkt ie mij te klein voor, al zou ik een nieuwe safrane toejuichen.

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        3 februari 2015 om 15:58

        @autogedrocht:
        Dat zal wel meevallen, veel groter heeft Nissan niet.
        Zelf dacht ik eerst, Renault logo erop en noem hem Laguna maar dat was meer maatje Primera.

        Login om te reageren
  7. thedammer zegt

    3 februari 2015 om 15:36

    Wel jammer. Het is mooie auto om te zien. Als ze er nou gewoon plug-in hybride van maken wil het misschien nog wel lukken.

    Login om te reageren
  8. knipperlichtje zegt

    3 februari 2015 om 15:39

    Schoot het potlood uit toen ze de dagrijverlichting tekenden?

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      3 februari 2015 om 16:00

      @knipperlichtje:
      Denk er 0000 op en je zou staan te soppen in je tuigje bij het aanschouwen van zoveel ledjes….
      Maar ja, dit is een kwalitatief goede auto dus moest je weer bashen….

      Login om te reageren
  9. parker zegt

    3 februari 2015 om 16:00

    Gadverdegad, gadverdamme.. Hier krijg je toch spontaan een hartverzakking van!? Wat een hondslelijk gedrocht! Quasimodo is er niks bij..

    Login om te reageren
  10. toyotafortuner zegt

    3 februari 2015 om 16:00

    Een iets te prominente grille. Maar verder een mooie wagen. Zeker weten mooi!

    Login om te reageren
  11. potver7 zegt

    3 februari 2015 om 16:11

    Echt zo’n ontwerper die lak heeft aan het aloude adagium ‘overdaad schaadt’. Nou willen we die saaie bak uit de vorige eeuw ook niet meer, maar het wordt mij steeds meer duidelijk dat de dames en heren ontwerpers nog wat moeite hebben met de vrijheden die ze zich dankzij moderne produktietechnieken tegenwoordig kunnen permitteren. Neem alleen al die rare vouwen in de flank, en onlogische uitstulpsels aan lichtunits… bah.
    In de basis is dit een prachtige auto, maar juist door dat soort details wordt-ie in mijn ogen volledig verpest.

    Login om te reageren
    • gregorius zegt

      4 februari 2015 om 08:21

      @potver7: Deze Maxima is natuurlijk voor de US bestemd. Daar is de Altima het echte volume-model en vrijwel dezelfde groote. De Maxima is dan de premium versie van de Altima; dus die mag er wat gewaagder uitzien.
      En daarnaast, in de US heb je die modeljaren veel nadrukkelijker. Bij het onwerp van dit ding is er natuurlijk rekening gehouden met het feit dat de Maxima er wat gewaagder uit mag zien: wordt t slecht ontvangen, heb je volgend jaar een minder gewaagde versie.

      Login om te reageren
  12. imba zegt

    3 februari 2015 om 16:15

    Ranzig. Teveel Renault & te weinig Nissan.

    Login om te reageren
  13. Dutchdriftking zegt

    3 februari 2015 om 16:50

    gewoon een heel erg lelijk hok. Meer kan ik er niet van maken.

    Login om te reageren
  14. E550 zegt

    3 februari 2015 om 17:00

    Prachtig. Zeker in deze magma-rode kleur.

    Login om te reageren
  15. mrrallycross zegt

    3 februari 2015 om 17:24

    Ik hoorde dat maxima ze aanklaagt voor het gebruik van haar naam

    Login om te reageren
  16. pudi zegt

    3 februari 2015 om 17:28

    Heerlijk ding!

    Login om te reageren
  17. dikdraak zegt

    3 februari 2015 om 17:30

    Prachtige auto, maar die chromen strip om de koplampen is een beetje heel veel “too much”.

    Login om te reageren
  18. badboys zegt

    3 februari 2015 om 17:36

    Zeker een vette bak ik zou deze wel willen hebben. Aparte vormgeving en lekker Japans houd ik wel van.

    Login om te reageren
  19. mmot05 zegt

    3 februari 2015 om 17:53

    Ik zie een beetje Tesla in deze auto

    Login om te reageren
  20. sebascars zegt

    3 februari 2015 om 18:01

    Weer een origineel design van Nissan. Jammer dat de Maxima niet naar Nederland komt. Het huidige model (2009-2015) vind ik namelijk erg lekker rijden. Vlotte acceleratie, altijd veel koppel beschikbaar. Een rijke standaarduitrusting, een ruim interieur, 290 Amerikaanse paardenkrachten (metrisch ca. 294 pk), 354 Nm, 0-60 mph in 5,9 seconden… En dat alles voor 30.000 USD!!! Waar vind je zoiets in Nederland? Het gigantische prijsverschil tussen de markt in de VS en de Nederlandse automarkt blijft eeuwig zonde. Het lijkt mij overigens dat de nieuwe Maxima tenminste 300 pk sterk is met zijn 3,6 V6 (het 2009-2015 model haalt al 294 pk uit zijn 3,5 V6). Nog even genieten van het huidige model? Check https://www.youtube.com/watch?v=amt4qqltU9g en https://www.youtube.com/watch?v=GHv5pAKyYmc

    Login om te reageren
  21. w0o0dy zegt

    3 februari 2015 om 18:08

    Gisteren toevallig een video van de nieuwe Chrysler 200c gezien.. Ja een echt nieuwe ja. Die auto gaan we hier ook vast niet zien maar is ook een aardige verschijning geworden en kennelijk ook een prima cruiser.

    Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      3 februari 2015 om 19:19

      @w0o0dy: ff een plaatje
      chrysler 200c
      http://ts4.mm.bing.net/th?u=http%3a%2f%2fru.autowp.ru%2fpictures%2fc%2fchrysler%2f200c%2fchrysler_200c_1.jpg&ehk=LLP7g7uXJ6LEeSWUyGRRwA&w=360&h=270&c=7&p=0&dpr=1.5&pid=1.7

      Login om te reageren
      • Esprit_de_Flandre zegt

        8 februari 2015 om 14:14

        @w0o0dy: Die mag gerust naar hier komen, maar hopelijk gaan ze hem NIET aanbieden met een driehoekje op z’n neus…

        Login om te reageren
  22. w0o0dy zegt

    3 februari 2015 om 18:09

    Deze ziet er best sportief en fris uit… Het is de vraag of dit ook maar een heel klein beetje sportief is..

    Login om te reageren
  23. sr20det zegt

    3 februari 2015 om 18:35

    Gave auto! Al is ie niet helemaal nieuw en heb ik m een maand geleden al op de site van nissan usa gezien..

    Login om te reageren
  24. Esprit_de_Flandre zegt

    3 februari 2015 om 18:46

    Mooi, maar natuurlijk te speciaal voor Europa. Neem een oude Maxima, plak er een VW-badge op, en je hebt standaard Passat verkoopcijfers…

    Login om te reageren
  25. SummerSky zegt

    3 februari 2015 om 20:27

    Die Japanners kunnen oprotten met hun zigzaglijntjes. Zonde van de grindstoffen.

    Login om te reageren
    • rb26dett zegt

      3 februari 2015 om 23:01

      @summersky: Nutteloze reactie

      Login om te reageren
  26. utregcity zegt

    3 februari 2015 om 21:32

    VETTE bak, letterlijk en figuurlijk! :)

    Login om te reageren
  27. rb26dett zegt

    3 februari 2015 om 23:01

    Mooie wagen!

    Login om te reageren
  28. Tonnie zegt

    4 februari 2015 om 13:49

    Ziet er meer dan prima uit! Zou het graag hier op de weg zien!

    Login om te reageren
  29. lfagtr35r zegt

    2 april 2015 om 18:10

    In een woord schitterend!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North