
Wellicht sloegen de nieuwe LEGO-sets toch niet zo in als je wilde, maar hoop is nabij: een bekende naam komt met een nieuwe, LEGO-achtige line-up.
Gisteren kwam LEGO met het nieuws naar buiten dat je weer een hele reeks nieuwe modellen kan kopen. Nou wilde ik geen partypooper zijn als fan van de ‘Icons’-serie (ik ben niet zo’n Technic-fan), maar het valt allemaal wat tegen. Ook de Speed Champions zijn weer geinig, maar niet overtuigend. Misschien heb je hetzelfde na het zien van de line-up. Dan is er goed nieuws. Er komen nog meer ‘LEGO’-sets. Al zijn ze niet van LEGO, maar van een andere bekende naam.
LEGO-alternatief
Het idee van LEGO wordt namelijk vaker ‘gekopieerd’. Dat heeft een reden: LEGO heeft geen patent op hoe hun bouwblokjes werken. Het idee van plastic blokjes die met noppen aan elkaar te plakken zijn, mag je dus gewoon gebruiken. Het wemelt dus van de kopieën, maar dat is geen Aliexpress-grijs-gebied-mentaliteit. Dat mag dus gewoon. De meeste LEGO-kopieerders zijn ietwat onbekende namen, maar zijn vaak wel zo sportief om de verhoudingen qua blokjes identiek te houden aan die van LEGO. Je kan dus LEGO-sets opfleuren met blokjes van andere fabrikanten en vice versa.

Hot Wheels Brick Shop
Nu gaat een bekende naam dus ditzelfde proberen en de naam in kwestie is… Hot Wheels! Ja, het bedrijf dat in alle soorten en maten miniatuurauto’s uitbrengt gaat nu ook LEGO-sets uitbrengen. Onder de noemer Brick Shop debuteren zeven auto’s in blokjesvorm. Deze worden verdeeld onder drie ‘series’: Speed, Elite en Premium.
Speed
De Speed-modellen van de Hot Wheels Brick Shop zijn vergelijkbaar met de Speed Champions van LEGO. Deze zijn in schaal 1:32, gemiddeld zo’n 15 centimeter lengte voor een auto dus. Hot Wheels maakt er direct werk van dat de auto’s bestaan uit vele op maat gemaakte onderdelen. Enerzijds is dat voorkomen de magie van LEGO, maar anderzijds maakt het de modellen wel herkenbaar. De drie auto’s in kwestie zijn de Maserati MC20, Cadillac GTP Hypercar en een aangepaste Camaro uit ’69. Beschikbaar in standaardvorm of met kleine aanpassingen die voor elke auto uniek zijn. De adviesprijs voor de Speed-serie is 19,99 dollar.






Elite
Dan de mooie sweet spot van de Hot Wheels Brick Shop, de Elite-serie. Dit gaat om modellen in de schaal 1:16, een lengte van zo’n 25 centimeter afhankelijk van de auto. In deze grootte wordt snel duidelijk dat het uitpakt om veel onderdelen op maat te maken, want de auto’s in kwestie zijn onmiskenbaar. Het gekozen drietal is een Acura NSX (NA1), een Chevrolet Corvette Grand Sport (C2) en een Chevrolet Pickup met surfboards. Ook is hier gelet op functionaliteit, met openslaande deuren, motorruimtes en in het geval van de NSX werkende klapkoplampen. De Elite-modellen kosten 49,99 dollar en dat is een puike prijs voor deze toch wel goed uitziende middenklassers. Ook voor dit drietal geldt dat je kleine modificaties krijgt.






Premium
De klapper is de Premium-editie van de Hot Wheels Brick Shop en dat omvat momenteel maar één auto. Zeker niet de minste, overigens: een donkerblauwe Mercedes 300 SL. De sportwagen van Mercedes is weergegeven in de schaal 1:12 en is daarmee 37 centimeter lang. Uiteraard kloppen alle details, zoals uiteraard de openslaande vleugeldeuren. Net als bij alle andere modellen kan je de 300 SL omtoveren in een raceversie dankzij extra modificaties. De SL is de duurste uit de serie met een prijs van 120 dollar, maar het is een gaaf model. De lol van LEGO is grotendeels het bouwen, en daarna heb je een goed lijkende replica voor op je plank.









Momenteel staan alle Brick Shop sets op uitverkocht, maar dat zal om de pre-orders gaan. Beschikbaarheid per land weten we niet, dus houd de speelgoedwinkels of de website van Brick Shop goed in de gaten.





Dat ziet er een stuk beter uit
Ditzelfde geldt ook voor de ‘Technic’ modellen van Lego concurrenten als o.a. CaDa en Mouldking; beter gelijkend, technisch stukken uitdagender en kostentechnisch véél aantrekkelijker.
Ja, de groene P1 van Mouldking voelt wel wat minder stevig dan de Lego versies van de Porsche 911 GT3 RS en RSR, de Chiron en de Sian, maar er zit veel leuke techniek in verstopt, voor een in verhouding erg bescheiden prijs. De instructies waren wel wat lastiger, maar met wat ervaring prima te doen. De Cada Senna ligt nog te wachten tot ik tijd heb, lijkt ook een prima model zo. Deze Hotwheels trekken toch wat minder. Relatief weinig onderdelen voor het geld en veel meer op maat gemaakte delen specifiek voor dat ene model om het beter te laten lijken, lijkt meer display model dan voor het bouwplezier.
Deze modellen lijken meer op de echte auto’s, maar dit gaat grotendeels ten koste van de universaliteit van de onderdelen. Juist de onderdelen die deze modellen zo sterk doen lijken op het origineel, zijn onderdelen die moeilijk toe te passen zijn in andere modellen. Oftewel, je hebt weinig tot niets aan die onderdelen tenzij je het model bouwt waarvoor de onderdelen ontwikkeld zijn.
Ik ben ook niet echt onder de indruk van de laatste Speed Champions modellen, maar over het algemeen maakt Lego zeer goed doordachte sets met (doorgaans redelijk) interessante technieken om met relatief universele onderdelen toch een goede gelijkenis te creëren met de echte auto’s. Daar ligt het verschil met de concurrentie.
Ja, dit. Ze zijn inderdaad wel mooi en gedetaileerd maar het heeft weinig met de filosofie van Lego te maken.
Dan kun je beter een bouwpakket of schaalmodel kopen, want die zijn nog een stuk realistischer…
Allereerst ligt de uitvinding niet bij Lego maar bij Ciddycraft . Lego en anderen hebben zelf illegaal vele jaren hier misbruik van gemaakt.
Als tweede: je mag andere merken geen Lego noemen . Dan kun je aangeklaagd worden door Lego . Dat doen ze echt . Noem het maar bouwstenen .
Ten derde : Cobi heeft een hele serie 1:12 modellen . Citroen , VW , Skoda, Opel, Maserati etc.
Ook bedoelt voor volwassenen dus display sets .
Als laatste : iedere fabrikant heeft zijn kwaliteit. En ik weet niet waar Mattel tegenwoordig zit .
Helaas al uitverkocht
Qua bouwkwaliteit, instructie en beleving is Lego toch echt wel van een andere orde hoor. lepin en Mould King zijn tegen een vijfde van de prijs veel aantrekkelijker maar de stukjes staan hier en daar wat krom, de instructies zijn sons heel moeilijk te begrijpen (te zien wat de nieuw toe te voegen blokjjes zijn) en vooral de bouw zelf (niet goed doordacht, dingen breken ineens) is vol zwakke momenten.
Heb veel huisjes en bijvoorbeeld star destroyers etc gehad van voorboemde merken, die zijn ook lastig te verkopen omdat mensen geen nep-Lego willen mengen met hun dure echte Lego.
Dus ja, het is gewoon een ander product. Lego os wel echt ver vooruit wat dat betreft. Wel vaak flink té duur als je het mij vraagt. Sowieso beter niet in een Lego winkel iets kopen. Online of bij Ingertoys meestal 10 tot 20% goedkoper!
Qua bouwkwaliteit, instructie en beleving is Lego toch echt wel van een andere orde hoor. lepin en Mould King zijn tegen een vijfde van de prijs veel aantrekkelijker maar de stukjes staan hier en daar wat krom, de instructies zijn sons heel moeilijk te begrijpen (te zien wat de nieuw toe te voegen blokjjes zijn) en vooral de bouw zelf (niet goed doordacht, dingen breken ineens) is vol zwakke momenten.
Heb veel huisjes en bijvoorbeeld star destroyers etc gehad van voorboemde merken, die zijn ook lastig te verkopen omdat mensen geen nep-Lego willen mengen met hun dure echte Lego.
Dus ja, het is gewoon een ander product. Lego os wel echt ver vooruit wat dat betreft. Wel vaak flink té duur als je het mij vraagt. Sowieso beter niet in een Lego winkel iets kopen. Online of bij Ingertoys meestal 10 tot 20% goedkoper!
Echte Lego is Ciddycraft en niet Lego .
Ik weet niet wat jouw bronnen zijn maar Lego – wat steeds slechter wordt – is al jaren terug ingehaald door andere merken. Lepin bestaat al 8 jaar niet meer. Mould king maakt zelf geen stenen.
Funwhole pantasy gobricks Cada Cobi maken stuk voor stuk betere stenen. Veel fabrikanten en merken kopen stenen in bij een andere fabriek .
In het buitenland wordt Lego minder verkocht en is er meer vraag naar de andere merken.
Ook heeft Lego te maken met flinke reputatie schade doordat asnklachten en rechtszaken publiekelijk worden gedeeld . In dld o.a koopt men amper nog Lego daar hebben ze eigen merken . Bluebrixx o.a.
Een klein beetje verdiepen mag wel hoor
Je verwijt de schrijver dat hij zich moet verdiepen, en vervolgens kom je zelf met alleen maar subjectieve argumenten. Lekker sterk wel.
Kiddicraft is een voorloper van Lego, wat door Lego gewoon wordt erkend. Lego heeft het bouwblokje vervolgens in vele opzichten sterk verbeterd. Echte Lego is dus gewoon Lego. En in welk opzicht is Lego ‘ingehaald’ door andere merken? De naamsbekendheid, winstgevendheid en marktaandeel zijn ongeëvenaard. In 2024 en 2025 hebben ze hiervoor nog diverse awards binnengehaald. En koopt men in Duitsland nog amper Lego? Waar haal je dat vandaan?
Zolang je van geluk kunt dromen..
https://w.wallhaven.cc/full/2e/wallhaven-2erxvx.jpg
R19-16v