• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe Mazda6 krijgt Shinari-styling

Auteur: sir_smokalot, gepost 22 november 2010 om 18:55 – 28 Reacties

Shinari-schetsEen tijdje geleden verwende Mazda ons met een nieuw concept: de Shinari. Dit was de opvolger van het Nagare-concept. Bij het laatste concept duurde het een jaar of drie alvorens de consument op een productiemodel kennis kon maken met de styling cues, dit was op de Mazda5. Bij de Shinari duurt dit korter; de nieuwe Mazda 6, die begin 2012 wordt verwacht, zal zwaar leunen op dit concept.

Dit nieuws is opgetekend door Automotive News, dat zich baseert op een bron binnen Mazda. De huidige Mazda6 is een auto die ik er bijzonder aantrekkelijk uit vind zien, en het verbaast me enigszins dat je ze niet zo veel ziet rondrijden (dit jaar werden er tot nu toe 1.220 verkocht).

Maar laten we realistisch zijn: een 1 op 1-kopie hoeven we niet te verwachten. Zoals gewoonlijk worden de meest scherpe kantjes van het concept er af gevijld, maar dit hoeft nog niet te betekenen dat dit per definitie tot een saaie auto leidt.

Het nieuwe model komt behoorlijk vlot, dit jaar nog kreeg de Mazda6 een kleine facelift. De nieuwe zes zal gebruik maken van Mazda’s SKYACTIV-technologie, een reeks verbeteringen die vanaf 2011 doorgevoerd gaan worden. Hierbij moet je denken aan onder andere efficiëntere automatische versnellingsbakken, een zeer lage compressieverhouding voor dieselmotoren, en een zeer hoge verhouding voor benzinemotoren (beiden zo’n 14:1), en forse gewichtsbesparingen dankzij gebruik van lichtere, sterkere materialen.

Ook interessant!

  • Mazda 2 Hybrid
    Nieuwe Mazda 2 Hybrid komt heel bekend voor
  • Nieuwe Mazda Carol
    Nieuwe Mazda Carol is superschattig (met vierwielaandrijving!)
  • Het geheime recept van de nieuwe Mazda MX-5 NE
    Het geheime recept van de nieuwe Mazda MX-5 NE
  • Genesis X Concept is woestaantrekkelijk

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

concept, Mazda, mazda6, SKYACTIV

Vorig bericht: « Maserati-SUV komt in 2013
Volgend bericht: China en GM werken samen: dit is de Baojun 630 »

Lees Interacties

Reacties

  1. DannyHoff zegt

    22 november 2010 om 19:05

    Als het producitemodel heel erg op de concept gaat lijken dan is de nieuwe 6 de mooiste in zijn classe!

    Login om te reageren
  2. xPendek zegt

    22 november 2010 om 19:10

    Ziet er gelukkig beter uit dan het concept van de nieuwe Maserati

    Login om te reageren
  3. Reinbergen zegt

    22 november 2010 om 19:17

    -edit: probeer anders de tiplijn even-

    Login om te reageren
  4. Gezondverstand zegt

    22 november 2010 om 19:24

    Mooiste in zijn klasse of niet. Het volk koopt hem toch niet.
    Als VW wieltjes onder een WC pot zet en er een Golf badge op plakt dan verkoopt die nog beter dan een mooie Mazda.

    Login om te reageren
    • KaCh1ng zegt

      22 november 2010 om 20:25

      @Gezondverstand: rij eens maar in een golf , het zal je verbazen , met zn 4,2m lengte is hij ook bijzonder ruim :)

      Login om te reageren
      • rakim zegt

        22 november 2010 om 21:19

        @KaCh1ng: ik denk niet dat hij bedoelt dat het een kleine auto maar gewoon omdat het een golf (VW) is

        Login om te reageren
        • KaCh1ng zegt

          22 november 2010 om 21:27

          @rakim: ik bedoel dat er een reden is wrm mensen VW kopen niet alleen vanwege de VW badge :)

          Login om te reageren
  5. KaCh1ng zegt

    22 november 2010 om 20:24

    hopen dat het zo een coupé lijn kan behouden :)

    Login om te reageren
  6. Atenza zegt

    22 november 2010 om 20:38

    “Nieuwe Mazda6 krijgt Shinari-styling” Uhm tja.. duh? Tuurlijk krijgt ie dat. Mazda gaf al aan dat de Mazda5 de laatste was met Nagare styling en bij de introductie van de Shinari was al bekend dat vrij vlot nieuwe modellen komen met het Kudo-design.
    .
    De SKYACTIV technologieën zal debuteren in de 2011 Demio. Mazda2 in Japan. Of het gaat om de facelift (die hebben ze immers nog niet in Japan, maar gezien de verkoopcijfers daar ook niet nodig) of een compleet nieuw model is nog niet duidelijk. Voor Europa zal het debuteren in de Mazda6 III dus maar er wordt ook gesproken over de CX-5 die in 2011 wordt onthuld

    Login om te reageren
    • rakim zegt

      22 november 2010 om 21:22

      @Atenza: ik heb van de plaatselijk dealer begrepen dat de cx-5 idd komt en dat duurt zelfs niet lang maar ze spraken zelfs al over volgend jaar, en dat bij de introductie van de cx-5 zouden de cx-7 en cx-9 verdweinen

      Login om te reageren
      • Atenza zegt

        22 november 2010 om 21:42

        @rakim: 2011 vind ik wel snel voor de CX-5. Hopelijk geen laatste stuiptrekking van Nagare dan. 2011 schijnt ook de Mazda3 facelift te komen. Dat is ook zo’n flop. Een nieuwe CX-9 zie ik uiteindelijk nog wel komen voor de Noord-Amerikaanse markt. De CX-9 deed het in NL trouwens zeer behoorlijk. Eén van de best verkochte CUV’s in zijn klasse. Prachtige auto!

        Login om te reageren
        • rakim zegt

          22 november 2010 om 22:53

          @Atenza: ja echt prachtig die cx-9 en ook nog flink ook ik stond er laatst nog lang een echt gigantisch, en volgend jaar die 3 al faceliften verbaast me niks, ik vindt hem ook helemaal niet zo geweldig en hetr zou me ook niks verbazen als ze die 5 ook binna 2 jaar faceliften die heb ik echt nog geen een keer zien rijden die nieuwe dan

          Login om te reageren
          • Atenza zegt

            23 november 2010 om 08:16

            @rakim: Ik heb de Mazda5 1.8 TS gereden. Zeer vertrouwd, rijdt als een Mazda (dus meer dan uitstekend) maar je hebt totaal niet het gevoel in een nieuwe auto te rijden. Dashboard, details, uitrustingsmissers, het is allemaal wel erg 2005

            Login om te reageren
        • katje zegt

          4 januari 2011 om 19:57

          de mazda cx 5 komt eind dit jaar uit! ik heb hem al gezien in prototype!

          Login om te reageren
  7. DannyHoff zegt

    22 november 2010 om 20:59

    Ik kijk nou al uit naar de eerste beelden vam het productiemodel :D

    Login om te reageren
  8. Cantago zegt

    22 november 2010 om 21:03

    Kijk, dat is goed nieuws! Ben benieuwd hoe het er uit gaat zien.

    Login om te reageren
  9. midasracer zegt

    22 november 2010 om 21:33

    Niet mijn ding, maar beter dan het hara-kiri design van Silvermine.

    Login om te reageren
  10. LxFx zegt

    22 november 2010 om 21:50

    Uiterst lekker. Merken gejengel kan ik missen als kiespijn, maar modellen als deze mogen van mij zeker de snelweg verrijkjen!

    Login om te reageren
  11. Aydin zegt

    22 november 2010 om 21:54

    Behoorlijk verschil tussen de schetsen en het concept. Meestal zien de schetsen er beter uit, maar in dit geval is het concept mooier.

    Login om te reageren
  12. Hans75 zegt

    23 november 2010 om 07:07

    komt echt niet op deze manier hoor…

    een merk als matsda heeft niet het benodigde lef om iets dergelijks werkelijk te bouwen.. de productieversie wordt een slap aftreksel van dit soort tekeningetjes, misschien dat de deurgreep hetzelfde blijft.. maar verders… doe maar gewoon matsda.. dan doe je al gek genoeg

    Login om te reageren
    • Atenza zegt

      23 november 2010 om 08:17

      @Hans75: duh tuurlijk komt ie niet op deze manier. Bij een concept car kan je altijd verder gaan en hoef je niet te letten of botspproeven, stevigheid enz. Zaken als de spatborden, grille, algemene belijning e.d kunnen gewoon overgenomen worden

      Login om te reageren
  13. CSL zegt

    23 november 2010 om 09:21

    Prachtig..

    Login om te reageren
  14. zoomzoom zegt

    23 november 2010 om 10:33

    -edit nutteloze bijdrage-

    Login om te reageren
  15. duckje zegt

    23 november 2010 om 12:58

    joepie!

    Login om te reageren
  16. Mbaas zegt

    23 november 2010 om 13:24

    ik vind de huidige mazda 6 al een geweldig mooie auto maar deze, zo snel mogelijk bouwen dat ding. Het is zo jammer dat als je zoiets ziet dat je altijd meteen weet dat: het eerste model komt begin 2014 enzo dat duurt nog zo lang:P

    Login om te reageren
  17. Mellie zegt

    29 november 2010 om 13:11

    Ik vin de huidige mazda 6 ook al een hel mooie auto maar van mij mogen ze he mzo uitbrengne zal wss wle niet gebeuren maar als ie er veel weg van heeft zou dit wel eens een vekoop suc6 van mazda kunnen worden

    Login om te reageren
  18. dennis zegt

    3 januari 2011 om 21:18

    deze vette mazda komt wss ongeveer zo op de markt.
    nog een paar kleine aanpassingen om het egt rijdbaar te maken en dan komt hij!!!!

    kan nu al nie wachten!

    Login om te reageren
  19. lacasitos zegt

    25 oktober 2011 om 12:17

    Volgens mij wordt dit weer een exemplaar in het nog korte rijtje tijdloos mooie japanners: Nissan 300ZX, Xedos 6,…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North