• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nog altijd zwaar crisis voor Daihatsu Nederland: personeelsbestand moet 40 procent inkrimpen

Auteur: Dennis, gepost 26 november 2009 om 12:22 – 23 Reacties

Daihatsu logo

De laatste keer dat we over Daihatsu schreven, was een bericht van Ruben welke begint met de zin: “Daihatsu’s productieauto’s zijn net zo interessant als een lege fles melk…”. Niet een hele aardige opmerking, maar feit is wel dat vijf jaar Autoblog ons inclusief dit bericht slechts 23 berichten in de categorie Daihatsu heeft opgeleverd van totaal zo’n 20.000 berichten. Je kunt dus rustig de conclusie trekken dat het Japanse merk niet echt leeft onder onze redactieleden. Daihatsu zou willen dat het ontbreken van affectie voor het merk bij de Autoblog redactie het enige probleem was, want de problemen zijn veel groter.

Via een persbericht kondigt Daihatsu Holland BV een grote reorganisatie aan. De financiële resultaten van 2009, maar bovenal de financiële verwachting voor 2010 noodzaken het bedrijf tot het doen van een forse ingreep. Om de continuïteit van de organisatie te waarborgen zal totaal veertig procent van het personeel in alle lagen van het bedrijf op zoek moeten naar een andere baan.

De Japanse Yen is sinds medio 2008 fors duurder geworden. De auto’s en vrijwel alle onderdelen die Daihatsu Holland BV inkoopt worden in Japan gemaakt en in Yen afgerekend, hetgeen een enorme kostprijsstijg met zich mee heeft gebracht. Dit in combinatie met de teruggelopen autoverkoop maakt het steeds moeilijker om het bedrijf gezond te houden.

Hoewel Nederland officieel uit de crisis is, is deze voor Daihatsu Nederland dus nog lang niet voorbij.

Ook interessant!

  • Zoveel procent van een sloopauto wordt gerecycled in NL
  • banden moeten vervangen worden
    Video: deze banden moeten vervangen worden
  • Goedkoopste benzine van Nederland
    Goedkoopste benzine van Nederland
  • Video: niet duurzaam plastic zakje in duurzaam Nederland

Nieuwste artikelen

  • Video: Automobilist schrikt zich het apezuur
  • Gespot – De enige echte Rimac op Nederlands kenteken
  • Ford maakt standaard onderdeel een betaalde optie (en met een goede reden)
  • Automerk maakt revven bewust onmogelijk in deze sportcoupé met verbrandingsmotor
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverkoop, Carmageddon, Daihatsu

Vorig bericht: « Politie Volvo V50 mag straks weer vol in de ankers
Volgend bericht: Mercedes SLS AMG volgens MEC Design »

Lees Interacties

Reacties

  1. seeq zegt

    26 november 2009 om 12:25

    Dit bericht bevat ook gelijk de voornaamste reden dat ik vaak deze website bekijk

    Login om te reageren
  2. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    26 november 2009 om 12:28

    Blijft een raar idee: een merk dat al jaren zuinige kleine auto’s maakt krijgt het moeilijk nu de vraag naar kleine zuinige auto’s enorm is!!

    Login om te reageren
  3. xtr zegt

    26 november 2009 om 12:28

    tja,

    de tijd dat Daihatsu aansprekende modellen maakte (Charade Gtti 1.0 turbo 101 pk) ligt al VER achter ons ;-)

    nee, dan die zuurstokroze Cuoredingen, daar wordt een doorsnee Autobloglezer niet wild van…

    Login om te reageren
  4. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    26 november 2009 om 12:34

    @ xtr: aansprekende modellen voor AB-lezers: helemaal mee eens. Maar dat de markt ze niet meer hoeft snap ik dus echt niet! Telt maar 1 ding nu: verbruik. En die Cuor is wel mooi de zuinigste auto an allemaal! Maar verkopen?? Ho maar…

    Vreemd toch??

    Login om te reageren
    • Laue zegt

      26 november 2009 om 12:37

      @Svenska_Aeroplan_AB:
      Eigenljk niet zo heeel vreemd want…..

      zou jij een daihatsu kopen?

      Login om te reageren
    • bakkerst zegt

      26 november 2009 om 12:48

      @Svenska_Aeroplan_AB:

      het zijn best leuke karretjes, ze zijn tweede hands alleel relatief duur. een vriendin van mij heeft een Cuore uit 2000, 1.0 twincam, motorisch niet helemaal meer origineel, dat ding hoekt door bochten als een kart, geweldig apparaat. kan overal parkeren, en toch nog 5 deuren. het model uit 2000 ziet er nog aardig uit, maar wil je een beetje een goeie dan ben je snel 1800 tot 2500 euro kwijt. ter vergelijk, mn baas heeft recent een Fiat Doblo opgehaald voor net 1800 piek, dan heb je toch een bak meer auto dan dat lucifer doosje met kartonnen deurpanelen voor 2500 piek..
      ik denk dat veel mensen er toch op die manier tegen aan kijken. helaas is zo’n ragbakkie voor mij geen optie, ik kan er met mijn lengte niet fatsoenlijk genoeg in zitten om comfortabel te kunnen rijden. passagieren geen probleem, maar zelf rijden past voor geen kont :d

      Login om te reageren
  5. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    26 november 2009 om 12:46

    @ Laue: nee, maar ook geen Aygo, C1, Alto en ga zo maar door…

    En toch worden die enoooooooorm verkocht op dit moment!
    Snap je mn punt?

    Login om te reageren
    • Laue zegt

      26 november 2009 om 12:53

      @Svenska_Aeroplan_AB:
      je MOET kiezen: C1 – cuore

      je hebt, saaier, saaist, coure

      -snap je mijn punt ;) alles voor het imago! ;)

      Login om te reageren
    • Merry zegt

      26 november 2009 om 12:55

      @Svenska_Aeroplan_AB:
      Is helemaal niet gek er komen steeds meer modellen uit op de zuinige markt.
      En mensen willen toch een beetje mooie auto dus dan liever wat extra betalen voor wat luxe, en Daihatsu’s lijken gewoon op grafkisten dat help al helemaal niet.
      En een veilig gevoel heb je ook niet in die auto’s.

      Login om te reageren
  6. Esprit_de_Flandre zegt

    26 november 2009 om 13:00

    Ze zouden beter eens zo’n leuke rijdende blokhut overbrengen. Niet dat dat zou verkopen, maar ze zouden er wel aandacht mee krijgen.

    Login om te reageren
  7. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    26 november 2009 om 15:01

    @ Merry: ik denk dat je daar misschien het lek boven heeft… Tot enkele jaren geleden maakte Daihatsu als 1 van de weinigen zuinige auto’s, nu maakt iedereen ze en verliezen ze dat USP.

    Login om te reageren
  8. Larrs zegt

    26 november 2009 om 15:03

    Daihatsu heeft best leuke modellen, zoals de Sirion 2, Materia, Terios en de Copen.
    Heb wel even gespiekt voor de juiste benaming

    Zag van de week een limegroene Materia voorbij rijden en dat soort auto’s zouden toch wel goed moeten verkopen.

    Wat ik alleen vreemd vind is, dat Daihatsu Nederland alles uit Japan moet halen. Als je dat zelf doet, kost het al het dubbele. Is voor Daihatsu niet beter om net als Nissan een fabriek in Europa te hebben?

    Login om te reageren
  9. Headhunterz zegt

    26 november 2009 om 15:06

    De enigste leuke auto vind ik de Copen ;)

    Login om te reageren
  10. DTB zegt

    26 november 2009 om 15:10

    @ Larrs

    Het is echt geen probleem dat die modellen uit Japan komen. Dat zijn echt niet de grootste kosten die gemaakt moeten worden. (Gaan volgens mij immers met de boten van Toyota mee daar het eigenlijk dezelfde merken zijn). Wat zou dat voor Daihatsu kosten per auto om zo’n ding naar europa te verschepen? 600€ maximaal? Dat weegt nooit op om deze modellen in Europa te gaan produceren in kleine aantallen terwijl ze in Japan met honderd duizenden worden gebouwd (als Toyota voor de thuismarkt). Denk dat het probleem niet bij het merk ligt, maar eerder bij het management van Daihatsu Nederland.

    Login om te reageren
  11. Laurens zegt

    26 november 2009 om 15:22

    Daihatsu = Toyota (?).

    Ik zou sommige modellen rebranden en het merk opheffen.

    Login om te reageren
  12. Brokkenpiloot zegt

    26 november 2009 om 16:55

    Apart! Er is inderdaad geen model dat nog wel verkoopt.
    Vroeger twee Cuore’s en een Charade gehad, een Gtti, fantastisch wagentje! En een model als de Materia ziet er ook grappig en onderscheidend uit. En toch verkoopt een Kia Soul bijvoorbeeld zeven maal beter.
    Dat kan volgens mij dus niet alleen aan de modellen liggen.

    Login om te reageren
  13. mb zegt

    26 november 2009 om 19:34

    onbegrijpelijk eigenlijk.Want ze bieden een goed product,wat tevens waardevast is en een goed dealernetwerk

    Login om te reageren
  14. Esprit_de_Flandre zegt

    26 november 2009 om 20:27

    @Brokkenpiloot: de Kia Soul ziet er dan ook zeven keer beter uit dan de Daihatsu Materia.

    Daihatsu zou misschien beter eens een nieuwe Rocky of Feroza brengen. Dat waren nog coole bakken, betaalbaar en onverwoestbaar.

    Login om te reageren
    • Brokkenpiloot zegt

      28 november 2009 om 11:09

      @Esprit_de_Flandre: Ach, ik vind de Daihatsu wel wat hebben. Dit zijn allebei auto’s voor de particulier dus daar is smaak heel bepalend. Volgens mij is de Materia een auto voor jongeren die ‘em helaas niet kunnen betalen en ouderen die daar wel het geld voor hebben, rijden liever in een wat anoniemere Soul.

      Login om te reageren
  15. primramessar zegt

    26 november 2009 om 22:44

    Jammer van de hoge prijs.

    Login om te reageren
  16. JCD zegt

    27 november 2009 om 16:27

    Nederland uit de crisis? hahaha je kan het proberen te zeggen, maar geloven is een ander.

    Login om te reageren
  17. Alex zegt

    27 november 2009 om 18:16

    Ik vind het een grote zonde dat Toyota zorgt voor de ellende bij het merk want zij zijn voor 40% eigenaar van Daihatsu.
    Daihatsu is alleen bekend als kleine auto maker maar de dieselmotoren de D4-D 1.4 in de Toyota’s en de vroegere diesels in de Landcruiser zijn echte daihatsu krachtbronnen, in de aygo drieling maar ook IQ zit ook de Daihatsu krachtbron.
    En Daihatsu had swerelds eerste diesel die 1 op 40 reed de 2CCD ruim voordat VW met de Lup 3L kwam alleen werd deze niet leverbaar.

    Daihatsu heeft vele leuke modellen in Japan zoals de Max en de Sonica maarja een mooi design en mooie materialen hangt een prijskaartje aan wat de European grif betaalt voor een VW FOX of Lupo maar niet voor een Japans merk dat is de reden waarom de leuke modellen hier niet komen.

    Zoek maar eens op internet naar de Daihatsu Sonica of naar de Subaru R1e en R1 en R2 die waren er al veel langer voordat de Fiat 500 er was.

    Login om te reageren
  18. rv zegt

    2 december 2009 om 18:41

    Het is niet zo gek dat de verkopen terug lopen bekijk de volgende link maar eens.http://www.autobild.de/artikel/daihatsu-cuore-ohne-esp_937779.html

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North