• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Officieel: daar is de vernieuwde Audi A8

Auteur: RubenPriest, gepost 2 november 2021 om 09:02 – 26 Reacties

Officieel: daar is de vernieuwde Audi A8

Lekker veel bling bling en vol snufjes. De vernieuwde Audi A8 is hier!

Dat de A8 een update zou krijgen wisten we al. Dat komt mede omdat de A8 Horch was gelekt. Nu heeft de Duitse autofabrikant het doek getrokken van de facelift. Het glimt behoorlijk, maar daar moeten wij Nederlanders niets van aantrekken. In Rusland, China en het Midden-Oosten zijn ze gek op al die bling. En dat zijn de belangrijkste afzetmarkten voor dit soort auto’s.

BMW 7 Serie, Mercedes S-klasse of toch een Audi A8? Het is altijd een zeer persoonlijke keuze geweest welk topmodel van de Duitse drie je het meest aanspreekt. De Audi A8 facelift komt met zijn opgefriste uiterlijk weer wat meer overeen met de rest van het actuele gamma. Met een kop-staartbotsing wil je echt niet botsen achterop op de vernieuwde A8. Voor je het weet beschadig je die fraaie (en dure) OLED-achterlichten. De verzekeringsmaatschappij ziet je al aankomen. Daar gaan je mooie schadevrije jaren. Gelukkig zitten ze vrij hoog, dus die raak je niet zomaar.

Om echt zeker te weten dat je met de facelift te maken hebt kun je op de kleuren letten. Er zijn een aantal nieuwe tinten aan het palet toegevoegd. Het gaat hier om District groen, Firmament blauw, Manhattan grijs en Ultra blauw. Heb je liever mat, dan kan dat ook. De nieuwe matte kleuren zijn Daytona grijs, Floret zilver, District groen en Glacier wit. Via het Audi exclusive-programma is het tevens mogelijk om een unieke kleur uit te kiezen.

  • vernieuwde Audi A8
  • vernieuwde Audi A8

Achterin zitten is waar het om draait bij de Audi A8 en met name de verlengde uitvoering, de A8L. Zo hebben de stoelen achterin niet alleen verwarming, maar komt de A8 ook met verwarming voor de voeten. Ja, dat lees je goed. Je kunt je voeten opwarmen via de voetensteun onder de rugleuning van de voorpassagiersstoel. Als je lekker ligt, zet dan ook meteen de massage aan. Het programma is behoorlijk uitgebreid dankzij 18 pneumatische kussens verwerkt in de stoel. Via het Audi exclusive-programma is het tevens mogelijk om een koelkast achterin te krijgen.

  • vernieuwde Audi A8
  • vernieuwde Audi A8
  • vernieuwde Audi A8

Vernieuwde Audi A8 in Nederland

Hier in Nederland komt de vernieuwde Audi A8 in twee smaakjes qua aandrijflijn. Je hebt de A8 60 TFSI e quattro en de S8 TFSI quattro. Vanzelfsprekend is eerstgenoemde de meest interessante van de twee. Dat is een 3.0 TFSI zescilinder gekoppeld aan een compacte elektromotor en een accu van 14,4 kWh. Het systeemvermogen van de plug-in hybride is 449 pk en 700 Nm aan koppel. In 4,9 seconden zit je op 100 km/u. Aanvullende specificaties maakt Audi in loop van de marktintroductie bekend.

Het topmodel is dus die S8. In dat geval heb je een biturbo V8 met 571 pk en 800 Nm aan koppel. In slechts 3,8 seconden zit je op de honderd. Toch bijzonder rap voor zo’n limo. Prijzen en meer details maakt Audi zoals gezegd later bekend. De vernieuwde Audi A8 is vanaf eind dit jaar te bestellen en wordt vanaf maart 2022 in Nederland leverbaar.

Ook interessant!

  • Kan de vernieuwde Audi A8 weer een vuist maken tegen de S-klasse?
  • Video: Audi onderstuurt tegen vrachtwagen aan
  • Nieuwe Audi A8 van 141k crasht na één dag [video]
    Nieuwe Audi A8 van 141k crasht na één dag [video]
  • Voel je stijlvol én veilig in deze Audi A8 occasion

Nieuwste artikelen

  • De configurator voor de Bugatti Tourbillon is beschikbaar
  • Gloednieuwe hypercar van €3 miljoen blijkt rampenbak
  • Jij raadt nooit welke legende 60 kaarsjes uitblaast…
  • Verkeerde autobanden kosten 1 miljard euro per jaar
FacebookTweetPinLinkedIn

A8, a8l, Audi, facelift

Vorig bericht: « Ford Bronco DR V8: gelimiteerde auto die jij kunt kopen
Volgend bericht: Zeldzaam en bloedsnel, de nieuwe Novitec N-Largo »

Lees Interacties

Reacties

  1. PunicaOase zegt

    2 november 2021 om 09:16

    Idd iets te veel bling, wat hem voor ons NL’ers juist wat minder chique doet ogen.. ook wel erg veel LED van binnen.. maar ach ben toch niet de doelgroep.. Zal vast fantastisch comfortabel zijn :-)

    Login om te reageren
  2. berlinetta zegt

    2 november 2021 om 09:23

    Van een vrij ingetogen en zakelijke limousine naar een hoop glimmers waar een ekster van klaarkomt. Ik word er niet echt warm van, maar zoals de tekst ook al aangeeft is deze auto niet meer voor Europa bedoeld.

    Login om te reageren
  3. rrk147 zegt

    2 november 2021 om 09:34

    Echt subtieler wordt het allemaal niet😳. Vind de S wellicht het meest strak en niet te veel randjes en tierelantijnen.

    Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    2 november 2021 om 09:51

    Hij is weer fijn, geen foto’s van de facelift S8? Dat blijft tenslotte toch het snoepje van de reeks.

    Login om te reageren
  5. MAB zegt

    2 november 2021 om 09:53

    Dit maakt de keuze voor een S klasse wel makkelijker. Jammer dat de clean look weg is.

    Login om te reageren
  6. blikmetwielen zegt

    2 november 2021 om 10:06

    De voorkant bij audi modellen begint wel heel veel opelkaar te lijken. Beetje jammer

    Login om te reageren
  7. rutgerg zegt

    2 november 2021 om 10:08

    Als ik dan toch achterin moest zitten in een auto in dit segment zou ik gaan voor een Lexus LS president line.

    Login om te reageren
    • Bastiaan Williams zegt

      2 november 2021 om 17:16

      Zeker, zeer fijne auto. Je ziet je eigenlijk nooit hier. In Moskou en Kiev zie ik ze heel vaak.

      Login om te reageren
  8. cobana zegt

    2 november 2021 om 10:09

    Deze Audi A8 heeft gewoon niet de uitstraling van een klasse auto. Het lijkt een eenvoudige uitgerekte A6. Niks meer dan dat.
    En hoe dan ook is en blijft het een Volkswagen… Hoe premium is dat?

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      2 november 2021 om 10:31

      Haha. Er is bitter weinig Volkswagen aan deze Audi. Gemiddelde concurrenten gaan nog beter met elkaar om dan Volkswagen en Audi, er is veel strijd tussen de merken weet ik van dicht bij.

      Login om te reageren
    • rotjeknor66 zegt

      2 november 2021 om 13:30

      @cobana: zuur he dat je hem niet kan betalen….ik trouwens ook niet, maar verzin eens wat nieuws dat alles van de VAG groep is uiteindelijk een VW is, dat slaat echt nergens op

      Login om te reageren
    • Bastiaan Williams zegt

      2 november 2021 om 17:15

      Niet, maar de kunst is om het zelfde onderdeel in een Skoda te verkopen in een Audi x 3 de prijs.
      Dat is op zich zelf wel knap.

      Login om te reageren
  9. dalmore zegt

    2 november 2021 om 10:27

    Het gerucht gaat dat de volgende generatie de grille heeft doorlopen tot onder de koplampen. . .

    Login om te reageren
  10. pyrat zegt

    2 november 2021 om 10:34

    Deze generatie A8 – de 2x dat ik hem überhaupt gezien heb – heeft me altijd al weinig gedaan. Nu met die cartooneske grille en al dat chroom al helemaal.
    Denk dat de S en EQS het makkelijk hebben de komende jaren.

    Login om te reageren
  11. Alfarobert zegt

    2 november 2021 om 11:25

    Hoe meer electronica des te meer er kapot kan gaan he.

    Login om te reageren
    • jannemannl2000 zegt

      2 november 2021 om 17:18

      zeker, maar het is wel vet hoor zo

      Login om te reageren
  12. harrie zegt

    2 november 2021 om 11:36

    Laat me raden, tegen meerprijs kun je die potsierlijke chromen frutsels in je grille achterwege laten.

    Login om te reageren
  13. Rick-dos zegt

    2 november 2021 om 12:20

    Krijg het idee dat er steeds minder over ‘de grote 3’ wordt gesproken en het weer terug is naar ‘de grote 2’ namelijk BMW en Mercedes. Bij vergelijkingen zie je ook steeds minder Audi genoemd worden en ze beginnen ver achterop te raken qua verkopen.

    Niet zo verwonderlijk want ik denk dat velen wel het ‘been there done that’ gevoel hebben bij een Audi.

    Login om te reageren
    • Bastiaan Williams zegt

      2 november 2021 om 17:13

      Ja het is vooral oude wijn in oude flessen verkopen als nieuwe. Jammer. Ik heb ooit een mooie A8L W12 in bezit gehad, fijne reis auto was dat maar het kon en kan nooit op tegen een S-klasse.
      Ze raken steeds verder achterop. Zie Bentley, kan ook niet meekomen met Rolls-Roce. Wat op zich niet erg lijkt maar in het top segment wil met niet in nummer 2 of 3 rijden. Het kost je dus veel klanten. Zonder Porsche en VW was Audi allang failliet geweest.
      Bentley ook vrees ik.

      Login om te reageren
      • r3fl3x zegt

        2 november 2021 om 20:30

        Zou een Continental onderdoen voor een Wraith? Ik weet wel welke ik liever heb en het is toch die VW met pretenties.

        Login om te reageren
  14. Bella Macchina zegt

    2 november 2021 om 12:38

    In vergelijk met vroegere tijden toen ik nog dagelijks meerdere S-klasses tegenkwam, zie ik nog weinig limousines van gelijk welk merk dan ook. Ik vermoed dat vooral de groei in lengte van de onderliggende modellen daar voor iets tussen zit.

    Login om te reageren
    • r3fl3x zegt

      2 november 2021 om 20:27

      Dacht net hetzelfde. Of vervangen door SUV’s?

      Login om te reageren
  15. tmenges zegt

    2 november 2021 om 14:32

    Vind t wel een mooi ding eigenlijk, de huidige 7 serie vind ik niet echt mooi en bij Mercedes is het na de w126 elk model achteruitgegaan qua ontwerp.

    Login om te reageren
  16. veltir zegt

    2 november 2021 om 15:58

    Bijna 2022 en dan schermen achterin met bezels van 3cm…Dan weet ik al genoeg

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      2 november 2021 om 17:44

      Dat moet vanwege crashveiligheid. Ik ben meer verbaasd dat de foto’s een kleurverschil tussen beide schermen laten zien. Komt door de hoek maar had in photoshop gecorrigeerd moeten worden.

      Login om te reageren
  17. Bastiaan Williams zegt

    2 november 2021 om 17:07

    Nu al op grote afstand van de S klasse en de nieuwe 7 Serie komt er ook aan. Het wordt nooit wat met Audi. Altijd maar achter de feiten aan lopen. Goedekope Bling, bling mobiel met jaren ’90 interieur.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North