
Dit merk volgt het voorbeeld van Lexus en Toyota.
Zeg je Japans, dan zeg je betrouwbaar. De Japanners hebben door de jaren heen een ijzersterke reputatie opgebouwd op dit vlak. Toyota en Lexus onderstrepen dit sinds 2022 ook met een garantietermijn van maar liefst 10 jaar. Nu is er nog een Japans merk dat dit voorbeeld volgt.
Het gaat om Suzuki. Ze maken vandaag bekend dat ze 10 jaar garantie introduceren op hun auto’s. Dit geldt overigens niet alleen voor de auto’s van Suzuki, maar ook meteen voor hun motorfietsen en buitenboordmotoren. Dat je het even weet.
Tot nu toe kreeg je maximaal 6 jaar garantie bij Suzuki. Dat wordt nu dus 10 jaar, maar uiteraard zijn er kleine lettertjes. Als het onderhoud bij een dealer wordt uitgevoerd conform de voorschriften, dán wordt de garantie telkens met een jaar verlengd.

Uiteraard is er ook een kilometerbeperking. Die ligt op 200.000 kilometer. Dat is ook het geval bij Lexus en Toyota. Ook Kia biedt een (verlengde) garantie van 10 jaar, maar wel bij minder kilometers. De Koreanen trekken een streep bij 150.000 kilometer.
De meeste Europese merken komen bij lange niet in de buurt met hun garantietermijn. De VAG-merken bieden bijvoorbeeld hooguit 4 jaar garantie. Je kunt je wel afvragen hoeveel je nu echt hebt aan de 10 jaar. Want wie gaat een Suzuki Swift die bijna 10 jaar oud is nog bij de dealer onderhouden? Maar goed, Suzuki geeft hiermee wel een signaal af dat ze vertrouwen hebben in hun producten.





Is wel wat waard hoor. Werkte ooit met iemand die een Up kocht, 3 jaar later zei de versnellingsbak krak. Pon dept hun tranen van het lachen met briefjes van 500.
Of al die sukkels die een PSA product kopen, en dan na 3 jaar piepen dat hun distributieriem weg is, of de EV niet meer oplaadt. Ja koop dan een auto met meer garantie, eigen schuld.
Eigen schuld?
Je mag wel verwachten dat iets waar je enkele 10 duizenden voor legt langer meegaat dan 2 jaar
Mag je verwachten ja. De realiteit blijkt soms anders. Daarom koop je bij een merk dat langere garanties biedt, of niet, en dan moet je niet piepen.
Ok, maar hoe verklaar je dan de handtekening onder de voorwaarden waar staat dat je 2/3/5 jaar garantie krijgt? Dan is het gewoon eigen schuld dikke bult. Daar sta je dan, met je verwachtingen.
Toyota/Lexus leveren in mijn ogen gewoon uitmuntende kwaliteit. Met Suzuki geen ervaring maar die staan zo te zien ook achter hun product en hebben voor zover ik weet ook best een goede reputatie. In dat verband blijf ik toch ook wel een verband zien tussen levensduur en onderhoudsintervallen. Japanse merken hanteren vrijwel altijd 15k kms, in elk geval voor olie en een filtertje. Duitse premium merken zitten doorgaans aan 25k kms of zelfs (veel) langer. Niet zelden wordt dat door de eigenaar nog verder opgerekt onder het mom dat de fabrikant ‘altijd een marge inbouwt’. Dit icm downsizing met hogere motorvermogens lijkt me dat echt dodelijk. Zelfde geldt voor die lifetime sealed versnellingsbakken, terwijl fabrikant ZF zelf zegt dat je na 100k kms echt de vloeistof moet wisselen. Ik kan daar niet bij.
Suzuki importeur Nederland valt ook onder de Louwman group… zal daardoor komen.
Dat lijkt me sterk. De garantievoorwaarden gelden meestal continentaal. Louwman bepaalt de garantievoorwaarden niet.
Maar Louwman kan wel de extra jaren verzekeren. Volgens mij is de 10 jaar geen fabrieksgarantie maar een soort extra verzekering bij Toyota en Lexus
De 10 jaar geldt namelijk niet in heel Europa. In Italie en Frankrijk is het bijv. Wel 3 jaar.
Grappig. Je ziet lange garantie en korte onderhoud intervallen als een bewijs van kwaliteit. Ik zie lange garantie gewoon als een marketing tool om betrouwbaarheid te suggereren. Het is natuurlijk gewoon een soort verzekering constructie en vooral een manier om onderhoud bij de dealer te laten plaatsvinden en de hoofdprijs voor slijtage onderdelen die niet onder de garantie vallen te kunnen incasseren.
Ik zie lange onderhoud intervallen juist als een indicatie van kwaliteit. De productie processen zijn natuurlijk wel verbeterd en de toleranties wel kleiner dus daarom gaat een moderne auto ook langer me (ons steeds oudere wagenpark is daar een gevolg van) en heeft minder vaak onderhoud nodig.
Ik zie lange onderhoudsintervallen juist als laat het zootje maar “sneller” slijten dan kunnen we verdienen aan reparaties.
Ik zie de langere onderhoud intervallen vooral als marketing strategie van de merken om zo op papier de leaseprijs/onderhoudskosten te kunnen drukken. Net zoals bij de oil-for-life in (automatische)transmissies. Terwijl ik van (onprofessionele en andersgeschoolde) mening ben dat een kortere onderhoudsinterval en reguliere service aan (aut.)transmissie juist bijdraagt aan een langere levensduur. Maar aan een lange levensduur is geen/minder geldt te verdienen.
Opel en Peugeot hebben ook 8 jaar fabrieksgarantie mits je het onderhoud bij een officiele dealer doet.
Alfa Romeo heeft 8 jaar garantie. De garantie is steeds geldig tot de volgende onderhoudsbeurt en tot 8 jaar of 160.000 kilometer.
Mijn BM2W heeft 5 jaar garantie. Ik heb er voor bijbetaald.
Ik vind dat lullig, maar liever zo dan binnen de afschrijvingstermijn zonder garantie vallen.
Bij onze Octavia was dat maar 2 jaar en zelfs maar 2maanden “op smeermiddelen”.
De “krakende vering” was dus voor eigen rekening… ( na 7 jaar heb ik er dan toch wat aan gedaan )
Ik wil heel graag Europees blijven rijden. Maar ze maken het niet gemakkelijk om er in te blijven geloven als ik er zo naar kijk.
Waarom wil je zo graag europees blijven rijden?
Kia heeft inmiddels ook al een tijdje 10 jaar garantie.
Ta suzuki is tegenwoordig een rebadged toyota toch? 😂
Yup en ik ben zeer tevreden met m’n RAV4 plugin met Suzuki logo’s.