De herstructurering van GM lijkt behoorlijk goed uit te pakken voor het concern. Vorige week ging de beursgang van het bedrijf gepaard met een jubelstemming. De aandelen gingen voor zo’n $33 per stuk van de hand, fors meer dan analisten vooraf hadden berekend. De Europese tak blijft echter een zorgenkindje. Saab hebben ze al geloosd, Opel niet. Verwacht wordt dat er daar dit jaar een flink verlies geboekt wordt.
De uitspraak komt van niemand minder dan Nick Reilly, de man die sinds begin dit jaar de scepter zwaait over het Duitse concern. Hij doet zijn uitspraken in een interview met het Duitse Wirtschaftswoche.
Verantwoordelijk voor het megaverlies is de Europese herstructurering, die in 2010 ongeveer 1 mld euro gaat kosten. Hierbij neemt de geplande sluiting van de fabriek in Antwerpen met zo’n 400 miljoen euro het leeuwendeel voor zijn rekening. Volgend jaar zullen de kosten ongeveer 500 miljoen bedragen. Analisten hadden voor 2010 een verlies van 1 mld euro verwacht.
Hij verwacht vanaf 2012 de volledige productiecapaciteit van de Europese GM-fabrieken te kunnen benutten, momenteel ligt dit cijfer op 70%. Het helpt voor Europa niet dat de productie van de Ampera vanaf 2014/2015 volledig in de VS zal plaatsvinden, en Europese regeringen zijn ook niet happig om steun te verlenen. Het ziet er dus naar uit dat de Europese werknemers in België (Antwerpen), Duitsland (Bochum) en Spanje gaan bloeden.













Never sell your soul…en zeker niet aan Yankees, die simpelweg genadeloos geboren worden in een vrij land zonder identiteit, gezondheidszorg en werkgelegenheid…
@Megakix: Sometimes it’s better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt…
@C6_R: grinnik…ga jij dan eens stilzitten, en neem een goede scheerbeurt, zwerver roodbaard ;-)
@Sir: verNatwoordelijkheid…edit plz
opel verkoopt toch behoorlijk goed, hoe kunnen ze dan zulke grote verliezen maken?
Waarom gaat Opel niet failliet? Zijn we eindelijk verlost van die lelijke dingen.
jammer
ze maken nu weer goede auto’s en ze kunnen beter doen … maar ik geloof dat gm opel alleen houd voor de technologie …
Opel stond, ondanks de nieuwe modellen, weer op de laatste plaatsen van de autoweek tevredenheidstest.
Niet zo gek dus dat klanten je links laten liggen.
@Eelco van Vliet:
Mijn pa heeft al 10 jaar een Astra 1.6 en ik ben er wel over te spreken. Opel is ook al JAREN nummer 1 geweest qua verkopen, nou dat zal niet komen door slechte auto’s.
Opel moet duidelijk op de BPR route gaan want met fabrieken die maar 70% capaciteit gebruiken ben je niet rendabel bezig. Ik hoop/verwacht dat Opel er wel uitkomt het zal alleen tijd duren en de vraag is of dat er genoeg is.
wat ik niet snap is dat de insignia en de corsa zo goed verkopen, de astra blijft wel achter bij bijvoorbeeld de golf maar ze verkopen tog wel veel auto’s en nog draaien ze zoveel verlies
verbaast me niks.. opel: onderweg last en pech.
@ de fiets: idd, dan zijn we er eindelijk van verlost.
@Kane_sting…. Opel is jaren nummer 1 geweest..dus maken ze heen slechte auto’s…
Hyundai is de 4e autoproducent van de wereld. Als je zoveel auto’s maakt ben je dus ERG goed. Waarom zijn de mensen HIER dan altijd zo negatief over Hyundai.
Waarom? Wat de boer niet kent dat vreet hij niet.
Daarom is Opel hier GOED en Hyundai SLECHT….
Nederland is een land van BOEREN !!!!
@gmw: omdat europeanen europees kopen!
@gmw:
De meeste boeren rijden tegenwoordig wel degelijk Hyundai. Zoals de tucson & de santa fe.
volgend jaar weer winst!