• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Politie deelt vanuit de bus voor 7 ton aan boetes uit

Auteur: machielvdd, gepost 27 januari 2022 om 13:15 – 27 Reacties

Politie slingert 3.500 mensen op de bon vanuit de bus

Een soort collectebus, maar dan is de bijdrage niet vrijwillig.

Van een paard tot een helikopter: de sterke arm der wet zet zo’n beetje alle denkbare vervoersmiddelen in. Sinds kort heeft de politie een nieuw vervoersmiddel toegevoegd aan hun arsenaal: de schoolreisbus.

Op heterdaad

Wat moet de politie met een bus? Nou, dat blijkt een bijzonder effectief middel te zijn om appende automobilisten op heterdaad te betrappen. In 2018 werd dit wapen voor het eerst in de strijd gegooid en sindsdien heeft de politie nog een aantal keer een dergelijke actie op touw gezet.

Veertien dagen

Van september tot december vorig jaar is de politie ook weer op tour geweest. In die periode zijn ze veertien dagen met de touringcar op pad geweest in de provincies Zeeland en Brabant. Dit heeft zijn vruchten afgeworpen: er werden in totaal 3.511 bekeuringen uitgedeeld.

Kassa

De meeste daarvan (2.707) waren voor het vasthouden van een telefoon, al dan niet om te bellen. Dat was ook waar de actie vooral om te doen was. Aangezien een boete hiervoor €250 kost (inmiddels zelfs €350), kon de kassa lekker rinkelen. Een snelle rekensom leert ons dat alleen de boetes voor telefoongebruik al €676.750 opbrachten.

Gevangenisstraf

Als de politie zag dat iemand zonder gordel reed op op andere wijze de regels overtrad kon deze natuurlijk ook meteen op de bon. Er werden zelfs mensen gesignaleerd die nog een gevangenisstraf open hadden staan. Allemaal mooi meegenomen natuurlijk.

Onopvallende auto’s

En hoe gaat dat dan precies in zijn werk, boetes uitdelen vanuit de bus? Het is natuurlijk niet zo dat er opeens een touringcar voor je gaat rijden met een bordje ‘volgen’. In plaats daarvan zijn er onopvallende auto’s die achter de bus aanrijden. Deze gaan achter de boosdoeners aan om ze staande te houden.

Voor herhaling vatbaar

Aangezien de actie een daverend succes was is deze voor herhaling vatbaar. De politie kondigt daarom aan dat ze “zeer waarschijnlijk” ook in 2022 weer met de touringcar op pad gaan. U bent gewaarschuwd.

Ook interessant!

  • Politie deelt tientallen boetes uit bij supercar meeting
  • Zo vergroot de politie de pakkans op verkeersovertredingen
    Zo vergroot de politie de pakkans op verkeersovertredingen
  • Man tegenover politie: "Ik reed harder!"
    Man tegenover politie: "Ik reed harder!"
  • Politie op schoolreisje
    Politie op schoolreisje bekeurt 200 appende bestuurders

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Lekker uitgevoerde Revuelto, vers op kenteken
  • Porsche 718 Cayman
    Officieel: het doek valt voor de kleinste Porsche
  • Perfecte accessoire voor je klassieker of youngtimer is hier
  • Fiat brengt Italiaans icoon terug naar het heden
FacebookTweetPinLinkedIn

boetes, busje, politie

Vorig bericht: « Video: BMW M3 CS gesnapt in Oostenrijk
Volgend bericht: Nissan komt met compacte en (hopelijk) betaalbare EV »

Lees Interacties

Reacties

  1. sportabgasanlage zegt

    27 januari 2022 om 13:33

    Niet bij iedereen een populaire mening, maar ik zeg: Dikke prima. In de auto ben je (als bestuurder) bezig met autorijden, en niet met allerlei andere zaken die afleiden. Vooral de telefoon bedienen zou wat mij betreft nog veel zwaarder moeten worden bestraft. Je ziet af en toe mensen slingeren of laat remmen en in 99/100 gevallen zitten ze met hun snufferd in de telefoon. Dat je jezelf in de kreukels rijdt, prima, maar val mij niet lastig met je verslaving!

    Login om te reageren
    • occasiefapper zegt

      27 januari 2022 om 14:51

      Ik kan me deels in jouw betoog vinden.
      Allereerst ben ik het met je eens dat autorijden de prioriteit moet zijn wanneer je achter het stuur zit. Echter, door het betuttelende beleid omtrent de maximumsnelheid in Nederland, en het grote scala aan “veiligheidssystemen” is de kans op afleiding natuurlijk enorm toegenomen.

      Daarnaast frustreer ik me behoorlijk aan mensen die met een verschil van 1-5km/u gaan inhalen, want dit zorgt er juist voor dat ik/men wat anders achter het stuur gaat doen.

      Wanneer ik bijv. in Duitsland op de snelweg rijdt zie ik nauwelijks mensen achter het stuur met een mobiele telefoon in hun handen, en doe ik dit zelf eigenlijk ook niet.
      Waar je op de A2 bij de trajectcontrole volgens mij de helft van de automobilisten automatisch op de bon zou kunnen slingeren.

      Login om te reageren
      • sportabgasanlage zegt

        27 januari 2022 om 15:43

        @occasiefapper Typisch gevalletje van “externe attributie”, oftewel de schuld van je eigen gedrag bij iets/iemand anders leggen.

        Voordat we overal max 100 mochten (overdag) waren er genoeg snelwegen waar al een max van 100 gold. Dus het is niet nieuw. Daarnaast: professionele vrachtwagenchauffeurs, caravanenthousiasten, ondernemers met aanhangers en noem maar op, rijden al jaaaaaren max 90 en die hoor je ook niet klagen dat ze de afleiding ineens niet meer kunnen weerstaan (uitzonderingen daargelaten, er zitten wel eens wat pannenkoeken tussen).

        Ook dat inhalen met 1-5 km/u verschil… is het soms frustrerend? Ja. Maar je kunt anderen niet dwingen de wet te overtreden. Beter accepteer je je lot, is beter voor je hart.

        En dat men in Duitsland minder de telefoon vasthoudt is omdat Duitsers in het algemeen wat beter luisteren en de wet respecteren. Nederlanders vinden altijd overal wat van, en regels gelden voor iedereen behalve voor mij. Het is niet voor niks dat de meeste fietsen in Nederland geparkeerd staan tegen het bord ‘verboden fietsen te plaatsen’.

        Kortom: hou je aandacht gewoon op de weg, ook als je je verveelt.

        Login om te reageren
        • dedon zegt

          27 januari 2022 om 17:01

          Wat een onzinnige reactie.
          Je mag het best benoemen als er 2 kanten aan het verhaal zit.
          En in dit geval is dat ook gewoon waar.
          Op een hoop wegen is die 100 echt tergend traag, dus dan kan ik me voorstellen dat men sneller afgeleid is.
          Ik praat het niet goed, maar er zit beslist een reden in.
          En dan de vergelijking maken met vrachtwagens en Caravans.
          Duidelijk dat jij dat niet doet, want dan had je die vergelijking niet gemaakt.
          Dat rijdt namelijk echt wel even heel anders!

          Login om te reageren
          • sportabgasanlage zegt

            27 januari 2022 om 21:49

            @dedon ga eens een maandje in de VS auto rijden. Overal 10 banen breed en max 70 mph. Dan lul je wel anders.

            Login om te reageren
            • dedon zegt

              28 januari 2022 om 09:44

              @sportabgasanlage: Die is gek…. Ga het niet opzoeken. Dan ga ik natuurlijk liever een maandje in Duitsland rijden 😜

              Login om te reageren
        • joost1234 zegt

          29 januari 2022 om 13:00

          @sportabgasanlage: ik ben het niet eens met je betoog, als in Duitsland alles 100 was had de situatie anders geweest. Bovendien was behalve steden bijna alles 120/130 in nl, het gaat juist om de lange saaie stukken waar afleiding lonkt (A2). Daarvan mag je de schuld echt wel bij de overheid leggen hoor. Dat met een laag snelheid verschil inhalen ben ik wel met je eens, je kan niet van anderen verwachten dat ze de wet overtreden.

          Login om te reageren
      • wimof zegt

        27 januari 2022 om 20:00

        Je bedoeld dat wanneer we sneller mochten rijden we minder op onze telefoon zouden “zitten”.
        Sta me toe om stilletjes in mijn vuistje te (lachen) (huilen). schrappen wat niet past.

        Login om te reageren
  2. potver7 zegt

    27 januari 2022 om 13:38

    Ben wel benieuwd wanneer ze dat ook op het fietspad gaan doen.

    Login om te reageren
    • humpyourdog zegt

      27 januari 2022 om 15:32

      @potver7: er past helemaal geen bus op het fietspad, denk eens na man!

      Login om te reageren
      • 3246cm252kw zegt

        28 januari 2022 om 05:08

        @humpyourdog: hahah

        Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    27 januari 2022 om 13:47

    Prima, liever dit dan een struikrover in de berm voor snelheid.

    Login om te reageren
    • 3246cm252kw zegt

      28 januari 2022 om 05:09

      @dutchdriftking: het is uiteindelijk allemaal kansloos gedrag. Prima dat ze het doen hoor maar pak eerst eens alle boeven en criminelen aan. En ja je bent een boef als je appt tijdens het rijden maar echte criminelen durven ze niet aan te pakken….

      Login om te reageren
  4. mashell zegt

    27 januari 2022 om 13:50

    Zelfs als ze op schoolreisje gaan schrijven die verkeerspolitieagenten nog boetes uit…

    Login om te reageren
  5. Turbo S zegt

    27 januari 2022 om 13:53

    Een snelle foutieve rekensom. Aangezien het overtredingen van afgelopen jaar betreft dien je ook het boetebedrag van afgelopen jaar te berekenen.

    Login om te reageren
    • machielvdd zegt

      27 januari 2022 om 14:03

      Potverdorie, je hebt helemaal gelijk. Een iets te snelle rekensom dus. Ik heb het aangepast!

      Login om te reageren
      • Turbo S zegt

        27 januari 2022 om 15:16

        @machielvdd: als je me het verschil uitbetaalt praten we nergens meer over 😉.

        Login om te reageren
  6. cossiekiller zegt

    27 januari 2022 om 14:01

    Nu hoop ik dat die touringcar onderweg geflitst werd door een vaste camera.

    Login om te reageren
    • sportabgasanlage zegt

      27 januari 2022 om 15:45

      Waarom hoop je dat?

      Login om te reageren
  7. basman147 zegt

    27 januari 2022 om 14:04

    Uitstekend iniatief omdat mensen op het moment zelf met hun gedrag worden geconfronteerd, dat is veel effectiever dan een acceptgiro van het CJIB 6 weken later.
    En omdat ze hierbij zich ook nog eens richten op overtredingen die daadwerkelijk verkeersgevaarlijk zijn heb ik er geen enkele moeite mee.

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      27 januari 2022 om 15:09

      Hier sluit ik me graag bij aan, precies de twee essentiële punten waar het om draait.

      Login om te reageren
  8. denx zegt

    27 januari 2022 om 14:33

    Prima aktie….

    Login om te reageren
  9. mashell zegt

    27 januari 2022 om 18:25

    Je zit nog vast in de gedachte “als we maar streng zijn en zwaar straffen dan gaat er niks meer mis en wordt het leven leuk”. Sorry maar dat is gewoon niet zo, je krijgt zo een heel nare politiestaat die juist verhindert dat het leven leuk wordt. Ik denk ook niet dat allerlei verschrikkingen zoals een “intrekken van een rijbewijs voor een jaar” of “een jaar heropvoedingskamp” de juiste manier is om mensen te leren de verleiding van de smartphone te weerstaan (wat is waar het om gaat). Dat zouden we mogelijk kunnen bereiken door smartphone zombies als paria te gaan behandelen, een beetje zoals rokers. Maar ik denk dat het effectiever is dit technologisch op te lossen, Apple en Google dwingen de software zo te maken dat ze in een bewegende auto het scherm gewoon op zwart zetten.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      28 januari 2022 om 07:13

      De afweging of een risico genomen wordt hangt helemaal niet samen met de strafmaat maar met de pakkans. Zware straffen hebben amper afschrikeffect, daar is de wetenschap het inmiddels wel over eens. Nu de burgerij en de (rechtse) politiek nog.
      Pakkans verhogen brengt de politiestaat dichterbij en moeten we alleen doen als het echt nodig is. Bovendien kosten zwaar straffen en een politiestaat belachelijk veel geld. Of een zware jeugd moet meewegen laat ik aan de rechter, die hebben meer achtergrond informatie, meer ervaring en meer tijd voor een overweging dan mij.

      Login om te reageren
  10. zeilboot zegt

    27 januari 2022 om 19:07

    Ha mooi dom van de politie. Nu weet ik wanneer ik moet stoppen met appen naar mijn moeder als ik een bus zie. Mij krijgen ze niet te pakken.

    Login om te reageren
    • Raffino zegt

      27 januari 2022 om 20:11

      Mensen die denken dat ze hun auto nog goed en tijdig kunnen beheersen tijdens het rijden en tegelijk gsm’en zien meestal geen bus, laat staan anonieme voertuigen.

      Login om te reageren
  11. wimof zegt

    27 januari 2022 om 20:04

    Klopt, bestraffen helpt niet, we moeten ze pamperen en laten domme dingen doen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North