• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Porsche Carrera GT: zelfs gestript beeldschoon

Auteur: Dennis, gepost 17 januari 2008 om 16:40 – 50 Reacties

Porsche Carrera GT


De Porsche Carrera GT wordt niet meer gebouwd, maar uit het oog is hier zeker niet uit het hart. Een serieuze opvolger is er nog niet en zelfs de brute 911 GT2 doet de Carrera GT nog niet verbannen naar een hoekje in ons geheugen. Voor velen blijft de GT de über Porsche.

Vergelijk het met vrouwen die je absoluut niet wilt zien wanneer ze net uit hun bed kruipen. Er zijn ook vrouwen waarbij het niet uitmaakt op welk moment je ze aantreft. Dat geld ook voor de Carrera GT. Deze is zelfs gestript beeldschoon. Waarom de supercar tot op het bot gestript moest worden is mij onduidelijk. Wel weten we dat wanneer er in een supercar iets stuk gaat, je al snel ieder schroefje in je handen hebt. Herinner je je de Mercedes SLR McLaren nog waarvan de airco stuk ging en toen bijna volledig uit elkaar moest worden gehaald. Wat ook de reden is, ik vind het er indrukwekkend uitzien. (via: culturegarage)

Laten we nog even wat specificaties ophalen:
– 5,7 liter V10
– 612 pk, 590 Nm
– gewicht 1380 kg
– acceleratie 3,9 seconden
– top 330 km/u
– prijs in Nederland 6,5 ton

Porsche Carrera GT

Porsche Carrera GT

Ook interessant!

  • Gespot: een knalrode Carrera GT op geel kenteken
  • Hoeveel heb jij over voor deze gecrashte Carrera GT?
  • 3x een zeldzame Porsche occasion
  • Duurste Carrera GT ter wereld
    Duurste Carrera GT ter wereld is prijzig (en verkocht!)

Nieuwste artikelen

  • Deze brute buggy is de grote nachtmerrie van het Russische leger
  • Autoblog video: €5.000 voor twee badges, dit is de Aston Martin Valhalla
  • Nederlandse onderzoeker wil verbod op auto’s die harder dan 120 km/u kunnen
  • Deze Mercedes heeft 900 pk, maar de topsnelheid valt vies tegen
FacebookTweetPinLinkedIn

carrera-gt, Porsche

Vorig bericht: « Kenteken met diepere betekenis
Volgend bericht: Er zit nog veel meer in de verbrandingsmotor »

Lees Interacties

Reacties

  1. Mustang zegt

    17 januari 2008 om 16:41

    Ik wil erg graag zo eentje tegen komen! Hij s inderdaad beeldschoon!

    Login om te reageren
  2. bram zegt

    17 januari 2008 om 16:42

    Porsche Carrera GT: zelfs gestript beeldschoon, ik denk dat niet iedereen het hiermee eens is. Ik niet in ieder geval.

    Login om te reageren
  3. jochem zegt

    17 januari 2008 om 16:42

    miss bij deze nieuw idee voor nieuwe auto’s?

    gewoon heel simpel
    1. Je pakt een snelle wagen
    2. Je stript em
    3. Waar evt iets extra’s nodig is doe je dat (bijv. dat je toch nog goeie lijnen hbt:P)
    4. Turbo’tje?
    en gaan met die bannaan

    Login om te reageren
  4. CitroenFan zegt

    17 januari 2008 om 16:44

    Ik kan eigenlijk niet begrijpen dat deze auto net zoveel pk heeft als een 65amg! Ongelooflijk :P Dan vind ik 612 pk best weinig voor een supercar als deze!

    Login om te reageren
  5. Dennis zegt

    17 januari 2008 om 16:48

    @CitroenFan: De Carrera GT dateert uit 2003. Sinds die tijd is de pk-gekte behoorlijk uit de hand gelopen. De publieke opinie was: meer pk = beter. Merken probeerden elkaar continu af te troeven met nog meer pk’s. Echter pk’s alleen zijn nog geen garantie voor een goede supercar. Het gaat om het complete plaatje. Mede onder druk van de strenge emissie eisen genezen fabrikanten nu langzaam van de pk-gekte en zoeken hun heil o.a. in het reduceren van het gewicht.

    Login om te reageren
  6. henk zegt

    17 januari 2008 om 16:50

    jah maar het motor block van een 65 amg weegt even veel als deze auto.

    Login om te reageren
  7. Ejay zegt

    17 januari 2008 om 16:52

    Om Dennis aan te vullen. Carrara GT haalt het uit een 5,7L blok. de Merc heeft ,8 L meer nodig daarvoor. Verder, zet ze eens op circuit en kijken wie er dan sneller is. PK’s zeggen niet alles. Het is het totaalpakket.

    Verder is dit wel mooi om te zien. Eigenaar(/aresse) rijdt er vast niet veel mee of is er erg zuinig op gezien het feit dat hij erg schoon is.

    Login om te reageren
  8. Frasker zegt

    17 januari 2008 om 16:52

    Ik zou er best wel eentje willen tegenkomen, maar ik vindt de Maserai MC12 en de Ferrari Enzo nogsteeds mooier. Tja, als ik het geld had…

    Login om te reageren
  9. Alwood zegt

    17 januari 2008 om 17:00

    apart… naar aanleiding van het filmpje hoe de carrera GT werd gemaakt kreeg ik het idee dat je geen paneel weg kon halen zonder dat de auto compleet uit elkaar moest. Grappig om te zien dat er weldegelijk carroseriedelen los kunnen, het lijkt me alleen haast dat de wagen zo een minder stijf geheel is.

    Mooiste blijft toch de parelmoerwitte ;) Het zou natuurlijk ook kunnen dat ze in de werkplaats van gemballa er zo bij staan?

    Login om te reageren
  10. Frasker zegt

    17 januari 2008 om 17:00

    Ik lees op verschillende sites dat de Porsche 917 de beste* porsche ooit gemaakt is.
    Ik vindt de carrera GT beter.
    Maar wat vinden jullie?

    * met nadruk op beste: exlusieviteit, look, snelheid etc. (niet één factor)

    Login om te reageren
  11. QuireinIngh zegt

    17 januari 2008 om 17:05

    het is inderdaad weinig als je de porsche een supercar noemt (niet dat het niet waar is) de prestaties zijn niet veel anders, de porsche is 0.1 seconde sneller.
    maar als je naar de prestaties kijkt is de 65 amg ook een supercar, wat hem mischien geen supercar zou maken is de prijs en dat de mercedes een degelijker karakter heeft dan de porsche, bijvoorbeeld dat de porsche er sportiever uitziet, de porsche lijkt meer op een supercar dan de mercedes maar qwa prestaties is er amper verschil (hooghuit dat de topsnelheid lager is)

    Login om te reageren
  12. MurcieBoy zegt

    17 januari 2008 om 17:06

    of het is een bouwpakket :P

    Login om te reageren
  13. Ralph zegt

    17 januari 2008 om 17:08

    Ik heb er op’t tuinfeest van de buren eentje gespot, en ik was ervan verbaasd hoe klein ie oogt in real life…

    Login om te reageren
  14. Jorden zegt

    17 januari 2008 om 17:08

    In vind dat er van de carrera GT veel te veel gemaakt zijn.
    En niet het warmbloedige supercar uiterlijk heeft van bijvoorbeeld een Ferrari Enzo, Lamborghini Mucielago of Maserati MC12.
    hij is wel schitterend maar kostte 6 ton!!!
    Dat zag ik er weer niet vanaf!

    Login om te reageren
  15. Thijs zegt

    17 januari 2008 om 17:21

    Ik zou er zo 6 ton voor over hebben. Prachtige auto.

    Login om te reageren
  16. Frasker zegt

    17 januari 2008 om 17:26

    @ CitroenFan

    Dus dan vindt jij de: Ferrari Enzo, Maserati MC12, Ford GT40 etc. allemaal zwakke auto’s?

    Login om te reageren
  17. Ejay zegt

    17 januari 2008 om 17:27

    @ frasker, niet te vergelijken. 917 is een LeMans racer. De CGT is gewoon voor op de weg. Qua looks ga ik voor de 917, want het enige wat ik mis bij de CGT is dat hij weinig spannends uitstraald zoals bijv. een Zonda F en moet ik Jorden daar gelijk in geven. Het uiterlijk had wat spannender gemogen, maar die motor is ongelovelijk mooi. Is het 6 ton waard? Liever een CGT of een dik vakantiehuis aan de Algarve…

    Login om te reageren
  18. GeoBem007 zegt

    17 januari 2008 om 17:29

    6 ton? Daarvoor koop je er bijna twee..

    http://autoscout24.be/Details.aspx?id=vcn3rrfotiop

    Login om te reageren
  19. CSL zegt

    17 januari 2008 om 17:32

    liever een LP640?!

    Login om te reageren
  20. CitroenFan zegt

    17 januari 2008 om 17:32

    @Frasker;
    Nee dat niet. Maar als je kijkt naar een cl65amg bijvoorbeeld, die heeft 612 pk, en dat is een totaal andere auto dan deze Carrera GT! Alleen het blok van de Mercedes is inderdaad enorm zwaar. Maar deze Carrera GT, met dat gewicht, en de pk’s, is uiteindelijk wèl een supercar! En een bloedmooie.

    Login om te reageren
  21. Superleggera zegt

    17 januari 2008 om 17:33

    Is wel een beetje overdreven dit hoor….

    Login om te reageren
  22. Nick zegt

    17 januari 2008 om 17:37

    @Ejay: De 65 AMG motor is niet een 6,5 liter motor maar een 6,0 liter bi-turbo SOHC V12 met vreemd genoeg 3 kleppen per cilinder.
    Dat laatste is waarschijnlijk gedaan dat je over het koppel beschikt om dat zwaargewicht überhaupt vooruit te krijgt.

    Een 5,7 liter V10 met 612 pk én 590 Nm TERWIJL deze nog de destijds strenge Euro IV norm (met 429 gram CO2/km) haalt is gewoonweg een prestatie.
    Daar tegenover de Ferrari “Enzo” Ferrari (met 545 gram CO2/km) kwam niet eens bij de Euro IV norm in de buurt.

    Daarnaast heb ik nog de mening dat de Carrera GT qua emotie veel hoger scoort dan de Enzo.
    Waarom? De looks van de Enzo zijn veel te Formule 1-gebaseerd, de AMT is leuk en aardig maar niks blijft zo spannend (lees: niet per se leuk, maar spannend) als een handbak met bedienbare koppeling.

    En een sequentiele AMT zou op normale stand zelfs zuiniger moeten zijn dan een handgeschakelde bak.

    Login om te reageren
  23. Turbopaultje zegt

    17 januari 2008 om 17:37

    Er liggen zwarte plaatdelen all over the place daar. Wellicht wil de eigenaar/(es) dus een andere kleur……….

    Beter je zoekt dan een andere auto, ipv de lakkleur veranderen…… Deze ?

    Login om te reageren
  24. thijs zegt

    17 januari 2008 om 17:40

    Mooi of niet, hij heeft in ieder geval wel parkeer piepers..

    Login om te reageren
  25. Jay zegt

    17 januari 2008 om 17:40

    @Superleggera

    Zit je wel op de goede site..? :D

    Login om te reageren
  26. RenesisHP zegt

    17 januari 2008 om 17:47

    Na de naked bike rage beginnen we nu de naked car rage. Ubergeil dit. Als ik de keuze had tussen meerdere supersportwagens, zijn er 2 die mijn absolute voorkeur hebben. De Carrera GT is mijn absolute nummer 1, de Pagani Zonda nummer 2. De reden voor deze keuzes. Buiten het uiterlijk, vooral ook het geluid.

    Login om te reageren
  27. Wally zegt

    17 januari 2008 om 17:52

    Dat geldT ook voor de Carrera GT

    Voor de rest een zalig machien! Licht, vinnig & überkrachtig! Misschien wordt hij gestript om het body-werk te copiëren voor fake-doeleinden, zoals er al redelijk wat op autoblog verschenen zijn..

    Login om te reageren
  28. Superleggera zegt

    17 januari 2008 om 17:54

    @Jay

    Jawel, maar dat een auto gestript ook nog beeldschoon is, vind ik een beetje overdreven.

    Login om te reageren
  29. M Freak zegt

    17 januari 2008 om 18:11

    Die velgen maken het af hoor, chapeau! :D :D

    Login om te reageren
  30. Artijn zegt

    17 januari 2008 om 18:34

    @Citroenfan, gezien je naam snap ik je opmerkingen wel hoor maar ik mag aannemen dat je verder kijkt dan je neus lang is. Want om nou de motor van een cl65amg te gaan vergelijken met deze…. Schande!

    Denk is na over de perfectie van de lijnen, de chassis, de nauwkeurigheid waarmee deze machine te berijden valt… Het is niet alleen gewicht van de motor in kilo’s maar ook de voordelen als supersnel in toeren en dat zijn er heel wat hehe en zorgt voor een zeer zeeer zeeeeer overtuigend race gevoel!! terwijl met een cl65amg lijkt het meer een boot om het droge… amerikaanse musclecar praktijken… leuk maar niet supercar in mijn optiek!! want dan is ieder slagschip met een hemi v8 en een turbo erop een supercar…!

    Dus graag respect voor dit meesterstuk~!

    (en excuses voor de toon/woordkeus maar ik liet me even gaan, no hard feelings!! ieder ze voorkeur)

    Login om te reageren
  31. marcel zegt

    17 januari 2008 om 18:38

    ik vind er geen reet aan zonder jas . met jas trouwens ook niet

    Login om te reageren
  32. thom zegt

    17 januari 2008 om 18:50

    Blijft een geweldige wagen

    Voor de liefhebbers Tim Schrick die met een CGT door de bergen drift

    http://www.youtube.com/watch?v=S2-4Mv_VAcg

    Login om te reageren
  33. Citrofiel evil twin zegt

    17 januari 2008 om 19:01

    Azo een mooie wagen uit elkaar halen voor niks.
    Vergooide moeite zeg ik. ;)

    Login om te reageren
  34. CitroenFan zegt

    17 januari 2008 om 19:05

    @Artijn; Ben het wel helemaal met je eens, alleen ik heb niet gezeg dat de cl65amg een supercar is, en dat zal het ook nooit worden. Het is een ultieme GT. Ruimte, snelheid en comfort. Daarin tegen, is de Carrera GT een echte sportwagen! Ze kunnen dan wel evenveel pk hebben, het zijn totaal andere auto’s! Ik vergelijk ze alleen met de motor, verder niet. En ik heb meer respect voor deze auto, dan voor de concurenten. Maar wat bedoel je met: ”@Citroenfan, gezien je naam snap ik je opmerkingen wel hoor”?…Bedoel je daarmee dat ik er helemaal niks van af weet of dat ik tegen deze auto ben ofso?

    Login om te reageren
  35. Kyanite zegt

    17 januari 2008 om 19:06

    Mijn voorkeur gaat toch uit naar de good old 959.

    Login om te reageren
  36. Rick dos zegt

    17 januari 2008 om 19:07

    Kijk, binnenstebuiten en buitenstebinnen. Toch, Michiel? :)

    Voor de rest hoef je aan deze auto geen woorden vuil te maken. Prachtig! O, toch. :)

    Login om te reageren
  37. Peperbus zegt

    17 januari 2008 om 19:26

    Dat is nou eens technologie…..beter dan zo´n italiaanse bouwdoos

    Login om te reageren
  38. Texter zegt

    17 januari 2008 om 19:29

    Is deze bedoeld voor Need for Speed Face Off?

    Login om te reageren
  39. Esprit_de_Flandre zegt

    17 januari 2008 om 19:36

    Tuningtip: Een volledig doorzichtige carrosserie errond. Zou speciaal zijn.

    Login om te reageren
  40. w0o0dy zegt

    17 januari 2008 om 20:14

    Gestript door die club die tamelijk moeilijk te spotten kitcarbodies maakt door simpelweg de originele plaatdelen te kopïeren? De club van de nep F360, F430 en de Murcielago op basis van de Mr2

    Login om te reageren
  41. Mr.X zegt

    17 januari 2008 om 20:16

    Misschien maken ze hier een Gemballa Mirage GT?

    Veel meer zou ik er ook niet voor kunnen verzinnen, maybe een respray in een custom kleur.

    Bovendien is 600pk genoeg voor zo’n auto. De GT staat er al om bekend aardig listig te zijn. Voor de mensen die dit met de dikke benz motor vergelijken : Ben heeft er nog een biturbo op zitten. 2 totaal verschillende motorkarakteristieken.

    Wel moet ik zeggen dat het geluid van een CGT een van de mooiste geluiden ooit is!

    Login om te reageren
  42. Einser zegt

    17 januari 2008 om 20:44

    @Kyanite;
    Mee eens!
    Of wordt ik gewoon oud…?

    Login om te reageren
  43. Kyanite zegt

    17 januari 2008 om 20:53

    @Einser
    Dat geldt dan ook voor mij :(

    Login om te reageren
  44. Wat_een_gezeik zegt

    17 januari 2008 om 21:33

    ik word er stil van, wat is en blijft de Carrera GT een fantasties mooie bolide.

    @Turbopaultje

    ik zag de panelen ook al liggen, alleen de carroserie moet nog lichtelijk gekleurt worden (panneel voor de voor-ruit)

    Login om te reageren
  45. JH zegt

    17 januari 2008 om 22:34

    Een van de mooiste technische elementen van de GT is de koolstof “buis” die de krachten veroorzaakt door de torsie van de (draaiende) versnellingsbak optimaal opvangt/verdeelt…technisch schitterende auto en kwa design veel tijdloos (zoals gezegd veel meer dan een Enzo). Sterke staaltje design van “veteraan” Grant Larson

    Login om te reageren
  46. rickadelic zegt

    17 januari 2008 om 22:38

    het zal lang duren voordat er weer zon auto komt met zon heerlijk geluid en uitstraling super.
    onderbouwing zie dit maar eens:
    http://www.autojunk.nl/clips/view/135679

    Login om te reageren
  47. mashell zegt

    17 januari 2008 om 22:44

    Dit krijg je als je je garage vraagt een rammelte op te sporen en ze heb niet kunnen vinden omdat jij gewoon het dashboard kastje te vol gepropt hebt en daar natuurlijk het rammeltje vandaan komt.

    Login om te reageren
  48. eddy zegt

    18 januari 2008 om 09:34

    Ik vind het prachtig om de structuur van een auto te zien, zonder “overbodig” plaatwerk errond. Zo weet je ook zeker dat er geen boxter onder verstopt zit!!

    Login om te reageren
  49. Turbopaultje zegt

    18 januari 2008 om 12:06

    Tjsa, de voorvader van de GT is ook niet de minste:

    Login om te reageren
  50. Turbopaultje zegt

    18 januari 2008 om 12:08

    Missing pic……….

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North