• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Porsche Cayman Safari is Nederlandse vinding

Auteur: willeme, gepost 21 april 2023 om 10:04 – 2 Reacties

Porsche Cayman Safari

Met de Porsche Cayman Safari kun je gewoon naast een Ruf Daktari of 911 Dakar parkeren. Of Renault 4 Rodeo natuurlijk.

Van een sportwagen of supercar een offroader maken is tegenwoordig heel erg hip. De reden waarom is ons een beetje ontgaan, maar ineens doen veel tuners en zelfs fabrikanten het. Bij Porsche kun je de Porsche-dealer binnenstappen een 911 Dakar kopen. Het enige probleem is de prijs, want man wat is dat apparaat prijzig.

Te meer omdat het eigenlijk een verhoogde 911 is met stoere aankleding. Dat kun je in principe toch ook wel zelf doen? En als je dan toch bezig bent, moet je dan een 911 als basis pakken? Of is een Cayman dan niet een betere optie?

Voorzijde

Autobloglezer Rutger koos voor het laatste. Niet alleen kreeg hij de vraag om een offroader te maken voor een Porsche Cayman. Ook voegde hij de daad bij het woord en bouwde de auto om!

Verzoekje

Op verzoek van een Duitse kennis heeft Rutger deze Cayman Safari omgebouwd. De auto is bedoeld voor een Noorse enthousiasteling die een offroad supercar zocht. In Noorwegen heb je zeer strikte snelheidsregels en moet je overal een EV hebben om ergens te komen, dus met zo’s Cayman Safari kun je lekker offroad rijden.

Porsche Cayman Safari
Porsche Cayman Safari
Porsche Cayman Safari

De auto is in basis een Porsche Cayman S van de eerste generatie (de 987C voor intimi en liefhebbers). De auto is voorzien van een handbak. Omdat het een S is, heeft deze standaard 6 voorwaartse verzetten (de non-S had je ook met vijfbak, echt waar).

Rutger is sowieso wel handig met Porsches. De 911 Carrera CS (996) is namelijk ook van zijn hand. Dat is de auto van Arjan, onze vriendelijke vriend van Mobility Service! Ook bij die auto is er gekozen voor een ombouw die Porsche niet zelf doet. Maar als ze het gedaan hadden, zou het er zo uit hebben gezien.

Porsche Cayman Safari

Porsche Cayaman Safari is one of one.

Nu denk je: is dat keiharde reclame? Ja en nee. Uiteraard delen we even een hoedtik uit aan Arjan (niemand kan een McRib bestellen zoals hij, echt ongelooflijk), maar Rutger bouwt deze auto’s dus gewoon hobbymatig om! Het heeft naar eigen zeggen geen commercieel doel en daar wringt voor ons een beetje de schoen. Want gezien de kwaliteit van deze Porsche Cayman Safari zou dat eigenlijk wel moeten.

Niet alleen is de Porsche Cayman Safari badge levensecht, het logo zie je ook in een uitsparing in het roofrack. De Recaro Pole Position stoelen maken het interieur af, samen met een alcantara stuur en gele lussen om de deuren te openen.

Check hieronder de 911 Carrera CS die Rutger dus ook al ombouwde:

Meer lezen? Dit is de Autoblog Top 10 offroad supercars!

Ook interessant!

  • Video: Porsche test 911 GT3 facelift
  • Video: Porsche 718 Cayman GT4 Akrapoviç: lekker speeltje!
    Video: Porsche 718 Cayman GT4 Akrapoviç: lekker speeltje!
  • Mijn Auto video: Porsche Cayman S van Bart
    Mijn Auto video: Porsche Cayman S van Bart
  • Hoe je een Safari Porsche 911 echt gebruikt

Nieuwste artikelen

  • Fiat doet het enige juiste met de nieuwe Grande Panda
    Fiat doet het enige juiste met de nieuwe Grande Panda
  • Koop deze onbegrepen V8-beuker voor een mooie prijs
    Koop deze onbegrepen V8-beuker voor een mooie prijs
  • Remmen AMG GT weigeren bij 230 km/u [video]
  • Ze bestaan nog: de powersedan waar we jaloers op zijn
FacebookTweetPinLinkedIn

cayman, grijs, Porsche, safari, Video

Vorig bericht: « Honda speelde keihard vals met record
Volgend bericht: Pilot met monitoringskastje start deze zomer »

Lees Interacties

Reacties

  1. flow82 zegt

    21 april 2023 om 11:52

    Gaaf!

    Login om te reageren
  2. flyerbunch zegt

    21 april 2023 om 23:19

    In NL kun je ook nog een leuke one-off vinden in de vorm van een Nissan off-road GT-R met 600+ pk!

    https://link.marktplaats.nl/m1964164286?utm_source=ios_social&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_ios

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North