Deze nieuwe 911 heeft een interessante kleurstelling, en daar is het PTS-programma niet eens aan te pas gekomen.
Het mag gezegd worden: het gaat al een stuk beter met de kleurtjes van de 911’s dan pak ‘m beet 15 jaar geleden. Toch zien we nog iets te vaak 911’s in dodelijke saaie grijze of zwarte kleuren. Het is met afstand de bestverkochte sportwagen van Nederland, dus een onderscheidende kleurstelling kan zeker geen kwaad.
Op de Autosalon van Brussel heeft Porsche de nieuwe 992.2 staan en daarmee geven ze het goede voorbeeld. Dit exemplaar is namelijk uitgevoerd in een gedurfde kleurstelling: lichtgeel met een blauwe kap en dito interieur.
En het mooie is: je hoeft niet eens de portemonnee te trekken voor PTS-kleuren of een Sonderwunsch-samenstelling. Het lijkt te gaan om de nieuwe kleur Cartagenageel, die gewoon tot het standaard kleurenpallet behoort van de 992.2. Je betaalt wel een meerprijs van €2.116, maar het is een stuk goedkoper dan een PTS-kleur van €11.200. De blauwe kap en interieur kun je ook gewoon aanvinken in de configurator.
Verder zien we natuurlijk de nieuwe voor- en achterbumper van de 992.2. In dit geval zijn dat de optionele SportDesign-bumpers. Aan de achterkant zijn de verschillen minimaal, maar de voorkant oogt wel duidelijk agressiever dan voor de facelift.
De 911 is er natuurlijk niet goedkoper op geworden. Voor een 911 Carrera Cabrio met 394 pk betaal je in Nederland minimaal €207.632. Als je de auto zoals hierboven wil hebben, met leuke kleurtjes, SportDesign-pakket en Spyder RS-velgen zit je al op €226.143. En dan hebben we verder nog niks aangevinkt…
ouwedibbes83 zegt
Dat dit een standaard kleur is, verbaast mij. Kan me haast niet voorstellen dat dit veel gekozen gaat worden, zo’n fletse gele kleur.
minimoke1984 zegt
Dat dus. Ziet er ook echt niet uit..
Roskampies zegt
Ooit eens een gele 911 turbo cabrio in Zuid Frankrijk , Frejus in mei aan een strandje gespot. een frans bejaard stel stapte in. 2 stro matjes, paraplu, en tasje met zonnebrand etc. In de zwembroek en rustig wegrijden naar de villa ergens in het binnenland.
Stond ernaast met mn passat en kinder schepjes enmertjes kinderwagen en de hele bende in te laden. :)
Lijkt me prima vooruit zicht voor mn pensioen.
rfocus zegt
Lijkt wel een Duitse Taxi Kleur.
HZW zegt
Dit is weer zo’n wisselvallig kleurtje, ze noemen het geel maar het zou ook in het groene segment passen.
slodder zegt
Bij deze nogmaals een een herinnering hoe achterlijk de prijzen bij Porsche (en alle auto’s in NL) zijn gestegen. Zie ook artikel eerder deze week.
– 2025 992.2 €190k (394pk)
– 2024 992.1 €179k
– 2023 992.1 €163k
– 2022 992.1 €155k
– 2021 992.1 €147k
– 2020 992.1 €142k
– 2019 992.1 €140k (385 pk)
– 2018 991.2 €120k
– 2017 991.2 €117k
– 2016 991.2 €115k
– 2015 991.2 €113k (370pk)
– 2014 991.1 €111k (350pk)
Kortom in 10 jaar een prijsstijging van 68% op een basis Carrera, bij een vermogensstijging in pk van 6% (kortom niet in verhouding). In dezelfde periode zijn de autoprijzen in NL overigens gemiddeld met 58% gestegen. Krankzinnige percentages. Ter vergelijk in de 10 jaar ervoor was de stijging 24%.
Dus waarom zijn die Porsches zo achterlijk duur geworden? 1) bpm stijging, zoals alle nieuwe autos in NL 2) inflatie 3) Porsche prijs stijging. Resultaat : nieuwe auto’s zijn onbetaalbaar geworden in NL, zeker voor de gewone man. Zonde!
kennone zegt
Mag hopen dat de 991.1 nog wat gaat zakken. Zou deze nog wel eens in een S of GTS variant willen hebben.
Richmond zegt
Materiaal is ook duurder, meer geavanceerde techniek etc kost ook geld.
mashell zegt
Ik heb goed nieuws voor. Als je conclusie op basis van Porsche prijsstijgingen is dat nieuwe auto’s onbetaalbaar zijn dan zijn er heel veel goedkopere merken voor jou. Is Skoda niet wat voor jou?
De prijzen van de 911 zijn zo omdat ze zo kunnen zijn, ze worden gewoon voldoende verkocht. Dus gunt de familie Pon zich een 18e boot.
slodder zegt
Nee het is vooral dat de 911 een sprekend voorbeeld is ter illustratie van de enorme prijsstijging die nieuwe auto’s in NL hebben doorgemaakt. Alle auto’s zijn duurder geworden in NL, gemiddeld 58% over 10jr, dus ook die Skoda die je noemt. Porsche doet daar nog een stapje bovenop inderdaad omdat ze het kunnen vragen, voor de familie Pon, etc.
Richmond zegt
Dit noem ik geen goed voorbeeld zo’n lelijke kleur presenteren.
mashell zegt
Zelf ga ik natuurlijk voor rood maar vind deze combinatie zeker wel wat hebben. Een auto om plezier mee te hebben mag ook wel een opvallende kleur hebben.
rollingstoned zegt
Ja, eens. Maar dan wel graag kanariegeel ofzo i.p.v. deze Olvarit fruithapjes tint ;-)
carguy24 zegt
Tja volkswagen golf 1.2tsi 105pk 2014: 23.690
Vw golf 1.5 tsi 115pk 2025: 34.915. Ook 47% in de plus. En met een enorm 10% vermogensstijging.
carguy24 zegt
Overigens is het modale salaris in die tijd ook met 40% gestegen (van 33k naar 46k)
mashell zegt
Het concept van cumulatieve inflatie wordt maar door weinigen begrepen.