Red Bull: "Hamilton moet een raceban krijgen"

Bij Red Bull Racing lopen de gemoederen hoog op na de race van zojuist. Men roept om een raceban voor Lewis Hamilton.
Het F1 seizoen van 2021 ontpopt zich onverwacht als een heuse klassieker. Kleine regelwijzigingen zorgen ervoor dat het vorig jaar nog oppermachtige Mercedes het opeens zwaar te halen heeft tegen Red Bull Racing. Lewis Hamilton en Max Verstappen vechten een titanenstrijd uit om overwinningen en de eindzege in WK. En als extra bonus zijn er af en toe ook nog leuke verrassingen van Ferrari en McLaren. Wat wil je nog meer?
Eigenlijk niks, maar vandaag is er nog een extra element bijgekomen in de strijd om het WK. Wat velen al voorspeld hadden, werd vanmiddag werkelijkheid. Hamilton en Verstappen raakten elkaar, waarbij Verstappen er veruit het slechtste vanaf kwam. De Nederlander vloog keihard de bandenstapels in. Vervolgens moest hij met de pijn en de pest in zijn lijf toekijken hoe Hamilton ondanks een straf van tien seconden de race in de slotfase won. De mooie voorsprong die Verstappen had opgebouwd in het WK, is daarmee grotendeels weggesmolten.
Hamilton was na de race niet echt schuldbewust. Integendeel, hij gooide schaduw op zijn slachtoffer door te stellen dat die altijd agressief rijdt. Red Bull Racing had op de baan vrijwel geen antwoord op de gebeurtenissen. Het enige wapenfeitje was de snelste ronde die ze nog pakten met Perez. De Mexicaan pakte daar zelf geen punt mee omdat hij buiten de top 10 eindigde, maar hij pakte 'm wel af van Hamilton.
Naast de baan is Red Bull des te meer verbolgen. Helmut Marko, altijd al een baken van reden, rust en kalmte, is compleet over de zeik. In gesprek met Sky Germany laat Marko het volgende optekenen:
'Een passende straf voor zo'n actie staat niet in het reglement. Ik weet niet eens wat de maximale straf zou zijn, maar dergelijk roekeloos en gevaarlijk gedrag moet bestraft worden met een raceban. Als je iemand zo op het achterwiel raakt in een dergelijk snelle bocht, kan je niet meer spreken van een race incident. Dit is gewoon ontzettend gevaarlijk gedrag.'
Bij Mercedes had men een hele andere lezing over wat misschien wel hét incident van het jaar wordt. Maar daar heeft Marko geen boodschap aan:
'Dan zijn ze allemaal blind. De herhalingen laten goed zien wat er gebeurde.'
Waarvan akte. Mocht er nog twijfel over bestaan: het spel is officieel op de wagen.




