• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Sebastian Vettel gaat absoluut niet racen in Rusland dit jaar

Auteur: nicolasr, gepost 24 februari 2022 om 17:00 – 32 Reacties

Vettel rusland

Sebastian Vettel denkt dat we het met z’n allen niet kunnen maken om in Rusland te gaan racen, gezien de situatie daar.

Het zijn toch wel de dingen die ons vandaag bezig houden hier op Autoblog HQ, Formule 1 en de situatie in Oekraïne nu het leger van Rusland daar is binnengetrokken. Dus nu schrijven we een stukje over een combinatie van die twee onderwerpen, Formule 1 in Rusland.

Want dat is wel een dingetje voor sommige coureurs. Sebastian Vettel bijvoorbeeld heeft vandaag al laten weten dat hij op 25 september niet naar Rusland gaat om daar de GP van Sotsji te rijden.

Vrij vertaald zegt hij er het volgende over:

“De Formule 1 zou daar niet moeten rijden. We zien wel wat er gebeurt, maar ik heb in ieder geval al mijn beslissing genomen. Ik ga niet. Het zou verkeerd zijn om daar te racen.”

Volgens verschillende bronnen zou niemand minder dan onze eigen Max Verstappen het daarmee eens zijn. Al bestaat de kans ook gewoon dat hij het vervallen van de Grand Prix in Rusland gewoon ziet als een extra weekendje vrij. Hij vindt de kalender namelijk veel te vol, doch dit terzijde.

Niet racen in Rusland, maar wel in Qatar

Op zich is het natuurlijk hartstikke goed en nobel van mensen als Sebastian Vettel om een statement te maken, velen zijn het daarmee eens. Ik bedoel, toen Lewis al knielend opstond voor meer diversiteit en de bewustwording van de mate waarin zwarte levens ertoe doen, stond de hele deugende goegemeente te juichen en te oreren dat er eindelijk iets gedaan ging worden aan al het onrecht in de wereld. En dat mag.

Alleen is het vreemd dat er wel zo snel iets wordt geroepen over Rusland, maar dat het oorverdovend stil blijft als het gaat over het racen in landen als Saudi-Arabië of Qatar. Ook niet echt de gezelligste landen voor bepaalde bevolkingsgroepen.

Niet alleen door Sebastian Vettel wordt gezwegen, maar ook door de ‘moeder der moraalridders’ Lewis Hamilton. Wellicht spelen er wat persoonlijke belangen mee, krijgen ze meer sponsorgeld uit de zandbak dan uit de graanschuur?

Maar goed, dat is maar speculatie. Feit is dat Sebastian Vettel het weekend van 25 september lekker vrij heeft.

Zet het maar alvast in je agenda.

Ook interessant!

  • Sebastian Vettel doet serieus in een Aston Martin DBX
  • Sebastian Vettel is boos en teleurgesteld
  • Video - Sebastian Vettel stopt nét iets te vroeg
  • https://www.formel1.de
    'Vettel moest eigenlijk een jaar ertussenuit'

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, oorlog, rusland, sebastian-vettel, sotsji, vladimir-poetin

Vorig bericht: « Ford Mustang Mach-E vs Mustang V8 racer
Volgend bericht: Dit is de goedkoopste rijdende middelvinger van Marktplaats »

Lees Interacties

Reacties

  1. florisje zegt

    24 februari 2022 om 17:39

    Jammer dat de Formule 1 zo leuk is want er zijn zo veel foute partijen bij betrokken. Helaas is de sport zo groot dat het niet kapot kan. Eigenlijk naaien we onszelf allemaal een oor aan, maar goed.

    Login om te reageren
    • christian85 zegt

      24 februari 2022 om 19:31

      @florisje: oke

      Login om te reageren
      • dawwg zegt

        25 februari 2022 om 12:18

        Nee, helemaal niet oke. Florisje heeft helemaal gelijk; Rusland, de oliestaten, allemaal dictaturen waar de F1 met bloedgeld gefinancieerd wordt en in sommige gevallen zelfs slavenij. die 5 wedstrijden wegsnijden zou de F1 – en de agenda – heel veel goed doen. Kijk wat voor walgelijke vertoning de Olympische Spelen in China waren; de vrije wereld bukte voor censuur & genocide * spuug *

        Login om te reageren
    • quincy zegt

      24 februari 2022 om 19:34

      Ik heb voor in ieder geval dit jaar besloten dat ik de races in twijfelachtige landen ga overslaan. Ook met de Olympische Spelen gedaan en voelde hypocriet om dan wel F1 te kijken.
      Er zijn niet zoveel manieren om voor dit je stem te laten gelden. Maar nu doe ik in ieder geval iets.

      Login om te reageren
      • blogie zegt

        25 februari 2022 om 08:23

        @quincy:
        Mooi. Ik ben het met je eens. Het is nogal hypocriet om het af te keuren en vervolgens wel te gaan kijken. WK sla ik daarom ook over.

        Overigens hulde aan Vettel die duidelijk maakt dat ie niet wereld vreemd is en een helder standpunt inneemt

        Login om te reageren
  2. Dutchdriftking zegt

    24 februari 2022 om 17:40

    En nu maar hopen dat de rest dit voorbeeld volgt. Kunnen ze dit ook meteen doen voor China.

    Login om te reageren
  3. toniominestrone zegt

    24 februari 2022 om 17:45

    Kras dan nog maar een paar weekenden in je agenda weg, Seb!

    Login om te reageren
  4. autogeak zegt

    24 februari 2022 om 17:52

    Vettel is wel de man die de daad bij het woord voegt in tegenstelling to die schijnheil van een Hamilton.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      25 februari 2022 om 06:26

      Zoals het artikel zegt, dit van Vettel is selectieve verontwaardiging. Want er zijn zoveel meer landen waar wat mis is een die je zou kunnen boycotten: de zandbaklanden vanwege hun omgang met vrouwen, gastarbeiders en de lgbtqia+ gemeenschap, de VS vanwege Guantanamo bay, Nederland vanwege de omgang met de slachtoffers van de toeslagaffaire of de aardbevings slachtoffers, etc. Lewis heeft het standpunt, ik moet er heen want mijn werk verlangt dat maar ik zal mijn mening duidelijk maken. Vind ik sterker dan een willekeurige boycot. Het is goed dat Vettel een mening heeft maar de gekozen maatregel is niet zo handig.

      Login om te reageren
      • dawwg zegt

        25 februari 2022 om 12:26

        Vettel is helemaal niet willekeurig; dat is absoluut onzin. Hij heeft echter vaak ook in het belang van het team zich aangepast en minder strict uitgelaten / gedragen; maar hij doet dit al jaren en accepteert de consequenties. Lewis is een gelegenheids-social-justice-warrior; als er serieuze consequenties kunnen zijn, dan geeft ie nooit thuis; en anders schreeuwt ie het hardst.

        Login om te reageren
    • cloverleaf zegt

      25 februari 2022 om 13:41

      @autogeak: bullshit. Helm van Lewis in Saudi niet gezien?

      Ben geen Lewis fan maar hij zet zich wel in voor gelijkheid. Vind ik goed van hem en Seb.

      Login om te reageren
      • autogeak zegt

        25 februari 2022 om 17:52

        Dat is nou precies mijn punt. Hij rijdt rond met een regenboog helm en that’s it. Die jurken zullen daar echt van onder de indruk zijn geweest….

        Login om te reageren
  5. Turbo S zegt

    24 februari 2022 om 18:13

    Uit protest zal ik Sochi ook niet meer rijden in de F1 2021 game.

    Login om te reageren
  6. bobinthebottle zegt

    24 februari 2022 om 18:15

    Hij doet niet mee, totdat blijkt dat zijn auto komend seizoen zo goed is dat hij mee strijd om de titel…

    Sport en politiek, het blijft een lastige combinatie. De opmerking over SA en Qatar is terecht en zo kan je over de afgelopen 100 jaar diverse grote sportevenementen noemen die een meer dan politiek randje hadden. Maar ja, geld hè

    Login om te reageren
  7. flyerbunch zegt

    24 februari 2022 om 18:42

    Lewis had nog een platform, maar de FIA wilt eigenlijk zich zo weinig mogelijk met politiek drama identificeren. De teams gaan vanavond vergaderen over wat te doen ivm Rusland. Het alternatief waarover wordt gesproken is geen GP in Qatar etc, maar Turkije.

    Haas ligt momenteel ook onder vuur op sociale media vanwege hun Russische sponsor Uralkali.

    https://the-race.com/formula-1/f1-closely-watching-ukraine-crisis-amid-russian-grand-prix-calls/

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      25 februari 2022 om 12:29

      Turkije zou ook gebanned moeten worden; zowel de EU als de US hebben sancties tegen Turkije actief – en Erdogan schendt net zo veel mensenrechten als Putin …

      Login om te reageren
      • cloverleaf zegt

        25 februari 2022 om 13:43

        @dawwg: Erdogan is een lul. Maar valt geen “bevriende” vredige buurlanden binnen. Is wel ff een verschilletje

        Login om te reageren
  8. sollie1984 zegt

    24 februari 2022 om 18:57

    Nou dan kunnen we stoppen met racen in heel veel landen want er zijn er genoeg die meer bloed aan hun handen hebben dan Qatar en Saudi-Arabië. En degene met het meeste bloed aan hun handen zitten aan de overkant van de grote oceaan.

    Login om te reageren
  9. roadster1976 zegt

    24 februari 2022 om 20:10

    Ook benieuwd hoe het gaat met SMP Racing. Zij sponsoren veel in lagere klassen maar de eigenaar is dikke mik met poetin

    Login om te reageren
  10. wildbeest zegt

    24 februari 2022 om 20:19

    Ham nog niet gehoord

    Login om te reageren
    • outlook zegt

      24 februari 2022 om 20:37

      @wildbeest: hoe groot (€€) denk je dat de Russische markt is voor Mercedes?

      Login om te reageren
      • wildbeest zegt

        24 februari 2022 om 20:39

        @outlook: dit is toch van ondergeschikt belang, het gaat hier om oorlog/mensenlevens. Als er een vrouw in de fia moet staat ie wel op de bühne. Kom op

        Login om te reageren
    • Edge zegt

      24 februari 2022 om 21:41

      Hamilton zat dan ook achter het stuur van de W13 toen de vragen over Rusland gesteld werden tijdens de persconferentie.

      Login om te reageren
  11. potver7 zegt

    24 februari 2022 om 20:32

    Ik zag dat ene Max Verstappen ook al heeft geroepen dat het ‘m niet zo handig lijkt om in een land te gaan racen dat in oorlog is. Dat leek me ook al zo’n mooie smoes om ruimte te willen creëren in de agenda. Bahrain, Abu Dhabi en Saoedi-Arabië die in Jemen niet zo fijn bezig zijn, VS (beetje afhankelijk van je definitie van ‘oorlog’), China die eigen bevolkingsgroepen onderdrukt. En als de NAVO zich met het conflict in Oekraïne gaat bemoeien kunnen we het circus wel afschaffen.

    Maar goed, dat is het risico als je je met je sport gaat verbinden aan landen die er politiek en militair-strategisch een wat bijzondere moraal op na houden. Het argument dat sport en politiek niks met elkaar te maken hebben kan alleen nog maar gebruikt worden voor knikkeren. Daar waar de financiele en commerciele belangen zo groot zijn als in de F1, voetbal of Olympics is sport een groot politiek wespennest.

    Een coureur die ervoor tekent om in ruil voor vele miljoenen Dollars 23 races te gaan rijden, die tekent er dus ook voor dat sommige van die races plaatsvinden in landen waar hij niet zelf op vakantie zou gaan. Mark my words: de race in Rusland wordt alleen afgeblazen als het voor de FIA, en de FOM commercieel niet aantrekkelijk is om de race doorgang te laten vinden.

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      25 februari 2022 om 12:35

      De Rusland GP gaat gegarandeerd niet door als de EU sancties nog actief zijn; wat dat verbiedt zaken doen met oligarchen in Putins kring. Ofwel; de FIA en teams zelf zouden strafrechtelijk vervolgd (kunnen) worden; dat gaat geen enkele aandeelhouder goedkeuren.

      Login om te reageren
  12. Robert zegt

    24 februari 2022 om 21:00

    Nog even en het Amerikaanse (!) Haas Formula 1 team krijgt geen Russisch (!) sponsorgeld meer van z’n titelsponsor Uralkali, want totale blokkade en boycot.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      24 februari 2022 om 22:46

      Look at that:
      Haas verwijdert Russische vlag van auto bij testdagen in Barcelona https://www.nu.nl/formule-1/6186184/haas-verwijdert-russische-vlag-van-auto-bij-testdagen-in-barcelona.html (via @NUnl)

      Login om te reageren
  13. Edge zegt

    24 februari 2022 om 21:51

    Ik vind het toch wel sneu dat er in die laatste alinea nog even gedaan wordt aan “whataboutism”. En ook volkomen onterecht. Zowel Vettel als Hamilton heeft zich vorig jaar nadrukkelijk uitgesproken over de mensenrechtensituatie in Qatar en nog specifieker in Saudi Arabië.

    Login om te reageren
  14. xharin zegt

    24 februari 2022 om 23:27

    Mijn voorspelling: Uralkali exit, Mazepin exit. Reden: ze kunnen geen financiële transacties doen met Haas F1 vanwege internationale sancties. Bovendien krijgt Nikita voor veel landen geen visum. Zijn pa is de baas van Uralkali en hij zit aan tafel met Poetin. De stickers zijn al verwijderd van de auto voor morgen en van de transportwagens.

    Login om te reageren
  15. cloverleaf zegt

    25 februari 2022 om 00:14

    Je kunt ervan vinden wat je wilt maar de KNVB was haar tijd vooruit…. Hoezo zou je in godesnaam in Rusland gaan rijden. #goseb

    Login om te reageren
  16. pomoek zegt

    25 februari 2022 om 08:07

    Als zelfs MV er iets van vindt. Dan is het echt heel erg.

    Login om te reageren
  17. RobTWo zegt

    25 februari 2022 om 13:22

    Breek: Ze gaan allemaal niet naar Sotchi.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North