• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

‘Vettel moest eigenlijk een jaar ertussenuit’

Auteur: willeme, gepost 6 april 2021 om 13:03 – 13 Reacties

Vettel ertussenuit

Zijn oude mentor Helmut Marko vindt dat Vettel even een jaartje sabbatical moest nemen.

De vormcrisis van Sebastian Vettel is werkelijk bizar te noemen. De sympathieke Duitser is sinds zijn beginjaren een supersnelle coureur en een grote belofte. In zijn eerste volledige F1-jaar (bij Toro Rosso) stelde hij absoluut niet teleur. Bij Red Bull was zowel hij als de auto een klasse apart. Maar liefst vier keer werd de Heppenheimer wereldkampioen. Dat is exact evenveel als Alain Prost en vier keer meer dan Verstappen en Pérez bij elkaar.

Dat het niet bij Ferrari lukte, neemt niemand hem kwalijk. De Mercedessen zijn sinds 2014 dermate dominant, dat het niet uitmaakte. Sterker nog, als Vettel naar Mercedes was gegaan in plaats van Hamilton, was hij de grootste aller tijden, zonder twijfel.

Geknakt

Wel lijkt de Duitser geknakt te zijn sinds de GP in Duitsland 2018. Hij maakte een zeldzame fout en reed zijn auto via de grindbak in een DHL-bord. Sindsdien maakt Vettel de domste fouten die niet passen bij een viervoudig wereldkampioen. Het was dermate erg dat Ferrari liever koos voor twee jonge coureurs, iets dat ze nog nooit eerder hebben gedaan in Italië.

Vettel ertussenuit

Vettel ertussenuit

Vettel ging zijn heil zoeken bij Aston Martin. Volgens Helmut Marko, toch een tijd lang de mentor van Vettel, is het een slechte beslissing door te kiezen voor het voormalige Racing Point, zo laat hij aantekenen aan het Duitse Formel1:

Ik was van mening dat Vettel beter een jaartje ertussenuit kon nemen. Dat vind ik nog steeds. Dan kan hij uitzoeken wat hij nu echt wil. Ik denk dat er volgend jaar veel mogelijkheden zijn in de F1. Hij zit nu in een Aston Martin, waar hij niet zoveel mee kan.

Helmut Marko, heeft achteraf gezien van te voren meestal gelijk
Vettel ertussenuit

Aston Martin niet goed

In tegenstelling tot de roze Mercedes vorig jaar, is de groene Mercedes (aka Aston Martin) niet zo heel erg snel, vanwege de ‘lage rake’. Helmut Marko is er dan ook als de kippen bij om de Aston Martin van dit jaar door de mangel te halen.

Laten we teruggaan naar de wintertest, waar de Mercedes een zeer instabiele achterzijde had. Tot op zeker hoogte hebben ze dat probleem kunnen aanpakken. Bij Aston Martin weten ze het tot nu toe niet te tackelen. Die anderhalve seconde die ze toegeven op Mercedes komt niet door Vettel, maar door de auto. Dat doet overigens niets af aan de actie van Vettel op Ocon, dat was niet bevatten.

Vindt Vettel een goede coureur, op zijn actie na.

Wat denk jij? Is Vettel zijn ‘mojo’ helemaal kwijt? Kan hij nog wat laten zien bij Aston Martin, of kan hij beter genieten van zijn eurootjes op een jacht in de Middellandse Zee? Laat het weten, in de comments!

Ook interessant!

  • Sebastian Vettel doet serieus in een Aston Martin DBX
  • Video - Sebastian Vettel stopt nét iets te vroeg
  • Sebastian Vettel is boos en teleurgesteld
  • Vettel heeft geen baas
    Vettel heeft geen baas meer sinds gisteren

Nieuwste artikelen

  • Dit Italiaanse bedrijf is niet langer in handen van Audi
  • Aankoopadvies: elektrische stadsauto voor 15.000 euro
  • Geen hond koopt een Nissan Ariya, dus flinke prijsverlaging
  • Is de EV nu echt dood? Mensen kiezen aantoonbaar liever voor verbrandingsmotoren
FacebookTweetPinLinkedIn

Aston Martin, Formule 1, Helmut Marko, Racing, sebastian-vettel

Vorig bericht: « Nederlands merk Heritage Customs pakt Land Rover voor duizenden euro’s aan
Volgend bericht: Video: prachtige Corvette en SC430 blijven heel »

Lees Interacties

Reacties

  1. mashell zegt

    6 april 2021 om 13:28

    Voor Vettel geldt hetzelfde als voor Marko: waarom ga je niet van je pensioen genieten?

    Login om te reageren
  2. oochiewally zegt

    6 april 2021 om 13:41

    Tsjah…
    Wel makkelijk om dit na 1 race al te roepen.
    Wellicht is hij z’n mojo echt kwijt, we gaan het zien dit seizoen.

    Login om te reageren
  3. scalvaro zegt

    6 april 2021 om 14:10

    Even wat beter je rekenwerk doen willem: 4 keer nul is nul.

    Login om te reageren
    • okdoei zegt

      6 april 2021 om 14:19

      @scalvaro: dat is heel waarschijnlijk, weet het niet zeker en bind me er vooral niet op vast, de grap

      Login om te reageren
  4. Edge zegt

    6 april 2021 om 14:56

    Ik snap de reactie van Marko wel. Sergio Perez ligt voor maar één seizoen vast, en als hij tegen zou vallen (wat hij niet lijkt te doen) is het terughalen van verloren zoon Vettel natuurlijk een mooi sprookje. Ook als Verstappen om wat voor reden dan ook zou beslissen te vertrekken (bijvoorbeeld als Mercedes inderdaad met twee nieuwe coureurs 2022 in gaat en bij onze landgenoot aanklopt) is het terughalen van Vettel een kans die je niet wil laten liggen als Red Bull.
    Voor mij als toeschouwer en deskundoloog op het gebied van armchair-psychologie lijkt het alsof er bij Vettel iets geknapt is na die schuiver in Duitsland 2018. Sindsdien heeft Vettel nog maar heel weinig goede races gereden, en het voortrekken van Charles Leclerc binnen Ferrari zal een trotse viervoudig wereldkampioen ook geen goed hebben gedaan. Wellicht dat een jaartje vrij in combinatie met wat sessies bij de sportpsycholoog wonderen hadden kunnen doen het terugvinden van Seb’s mojo.

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      6 april 2021 om 16:47

      @Edge: datzelfde zullen Marko en Horner ook weten. Dus vanuit geen enkel oogpunt is het slim om de “de verloren zoon” terug te halen.

      Login om te reageren
  5. gregorius zegt

    6 april 2021 om 16:04

    Vettel moet vooral doen wat Vettel wil.
    De man is binnen en heeft genoeg gewonnen om trots op te zijn.
    Naar Racing Stroll gaan, was en is het gokje waard: er is genoeg geld om het eea te doen en vorig jaar hadden ze, op sommige circuits zeker de 2e-beste auto van het veld. Dus ja, waarom niet: nieuwe omgeving en als hij het racen en dat leven nog leuk vindt; is dit een prima stekkie voor 2021.
    Of hij zn mojo kwijt is: waarschijnlijk wel. Of het hem mentaal zelf gaat opbreken: dat zou zomaar kunnen in 2021. Maar moeten we ons zorgen maken over Vettel: nope.

    Login om te reageren
  6. negennegenzest zegt

    6 april 2021 om 16:08

    Helmut Marko… ‘nuff said’

    Login om te reageren
  7. ericd zegt

    6 april 2021 om 18:26

    Is met zijn verdwenen jeugdige bos haar ook Vettels mojo zoekgeraakt?

    Login om te reageren
  8. Robert zegt

    6 april 2021 om 19:50

    Er wordt net zo over Vettel gepraat zoals er drie jaar geleden over Alonso werd gepraat – die had in z’n laatste seizoenen voor z’n twee jaar durende ‘sabbatical’ ook op alle vlakken de wind tegen. De totale desillusie was dáár en de aftocht roemloos.

    Wie weet is zo’n jaartje vrij af voor Vettel ook zo slecht nog niet.

    Login om te reageren
  9. elemento zegt

    6 april 2021 om 21:39

    Zoon lawrence stroll beetje opvoeden circuit. Eer nog behouden. Aardig geld in je zak stoppen…. hij gaat echt niet 1 jaar stoppen. 1 jaar van je leven weggooien…helmut moet juist stoppen

    Login om te reageren
  10. cloverleaf zegt

    7 april 2021 om 04:58

    Het is 100x meer dan Verstappen en Perez bij elkaar. Of zelfs 1000x. Of 10.000x

    Login om te reageren
  11. pomoek zegt

    8 april 2021 om 15:52

    Ik kan me voorstellen dat Lawrence een dubbele agenda er op na houdt wat betreft het inhuren van Vettel. Gaat het goed: dan is LS senior het grote genie. Gaat het mis dan lijkt zoon Lance opeens minder middelmatig dan dat hij is.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North