Op het Goodwood Festival of Speed heeft Skoda de Octavia RS officieel onthuld en ook direct maar de Nederlandse prijzen bekendgemaakt. De snelste Octavia ooit is te bestellen vanaf €35.900 euro.
Het genoemde prijskaartje is voor de Octavia RS diesel overigens, voorzien van een 2.0 TDI met 184 pk waarmee je een top haalt van 232 kilometer per uur en een sprint naar de 100 je 8,1 tellen kost. De 2.0 TSI met 220 pk haalt een top van 248 kilometer per uur en knalt naar 100 in 6,8 seconden. Deze benzineversie kost je vanaf €37.280 euro. Wil je een Octavia Combi RS dan moet je voor de benzine minstens €38.330 euro op tafel gooien en voor de diesel €36.950 euro. Hoewel dezelfde diesel bij andere Volkswagen Group producten goed is voor 20% bijtelling zal de Octavia RS alleen met 25% bijtelling leverbaar zijn.
Om de pk’s op de weg te brengen is de Octavia RS uitgerust met een XDS elektronisch sperdifferentieel dat in combinatie met ESC (met sportmodus) het doorslippen van de voorwielen tegengaat. Door de 12 mm verlaging en verbeterde ophanging moet de RS beter de hoek om kunnen.
17 inch lichtmetalen wielen, trapeziumvormige uitlaatpijpen en een zwarte diffuser achterop zijn standaard. Het zwart gekleurde interieur is onder andere voorzien van RS sportstoelen, een leren driespaaks RS sportstuur en sportpedalen. De RS details komen ook in de instrumenten, dorpels, bekleding en vloermatten terug. Voor de Octavia RS heeft Skoda een aantal exclusieve kleuren in de optielijsten: Steel Grey, Rallye Green en Sprint Yellow.
Standaard wordt de Octavia RS met een handgeschakelde zesbak geleverd maar uiteraard is er ook een zestraps DSG verkrijgbaar. Meer over de Octavia RS kun je hier teruglezen.
UPDATE: we hebben ook een video voor jullie.
31 reacties
RS my ass ..
Verder erg duur, Megane RS is sneller en veel beter – daar hoef ik niet eens voor proef te rijden. Maar als je de ruimte nodig hebt… zou ik het nog steeds overslaan en voor een leuke jonge snelle duitser gaan.
En chip+tsi lijkt mij ook foute combinatie, omdat deze motoren zonder tuning al onbetrouwbaar zijn.
Als je ooit je auto hebt laten chippen dan weet je dat het meevalt.
Ik snap dat je het niet begrijpt. Ook al betaal je voor meer degelijkheid bij BMW en heeft hij iets meer vermogen ( 25 pk extra ). De 2.0 tsi versie is voor de huisvader met een lager tot midden inkomen een zeer goede keus puur budgettair gericht. En ja de afschrijving is ook meer dat weet je van te voren al, als je voor zo’n auto kiest.
Je kan liever een auto kopen met meer afschrijving en 3 / 4 jaar rijden, dan een auto kopen met minder afschrijving en 7 / 8 jaar rijden. Denk aan die huisvader.
Skoda doet het goed, de Octavia in het bijzonder erg goed, dan mogen daar best de extra sterke varianten, als beloning voor dienen.
Ik moet zeggen, dat ik dit keer de Octavia Hatchback mooier vind, hij oogt in het geheel iets harmoniëuzer. Van de vorige versies van de Octavia, viel de Station bij mij meer in de smaak, maar nu is dat de Hatchback.