• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Steeds meer mensen met smaak; Alpina boert geweldig

Auteur: nicolasr, gepost 26 januari 2016 om 15:03 – 71 Reacties

dikke-bm-euhm-Alpina


En dat is begrijpelijk, want wat zijn die dingen mooi.

Natuurlijk is smaak hartstikke subjectief. Weet ik ook wel. Maar ik schrijf dit stukje, dus ik kan lekker zeggen dat Alpina de overtreffende trap is van alles wat BMW heden ten dage maakt. De modellen van Alpina halen het in mijn ogen nét niet bij deze E30 M3, maar verder zijn ze wat mij betreft op alle fronten beter dan wat standaard de fabriekspoorten in München verlaat.

En steeds meer mensen zijn het met me eens. Alpina heeft vorig jaar namelijk 1600 auto’s verkocht, meer dan ooit tevoren. Een heel groot deel daarvan ging naar Duitsland, daar rijden sinds vorig jaar 600 nieuwe Alpina’s. Amerika en China zijn verder goede afzetmarkten. En in Nederland? Tja, da’s lastig te zeggen. Er zit hier geen officieel dealerpunt meer voor Alpina’s, want we importeren ze liever zelf. Vroeger kon je nog naar BMW Den Haag gaan voor zo’n blauwe schoonheid (Of een groene, maar blauw is mooier), maar die zijn ermee gestopt. Maar als je heel lief bent, kun je bij elke officiële BMW dealer op aanvraag een nieuwe Alpina bestellen. Da’s dan wel weer aardig van ze.

Dit jaar verwachten ze overigens weer een heleboel auto’s te verkopen, en dat komt dan voornamelijk door de nieuwe B7 bi-turbo die op de Salon van Genève wordt voorgesteld.

En even voor de duidelijkheid; Alpina is dus een echt merk hè? Er staat Alpina op je kentekenbewijs, dus dan is het zo. Hebben we dat ook weer gezegd!

fotocredit: Lambolover95 op autojunk

Ook interessant!

  • The Collectables Alpina B3 Touring
    Alpina B3 S Touring
  • gefacelift Alpina B3
    Gefacelifte Alpina B3 krijgt meer power dan M3!
  • Alpina heeft weer een officiële Nederlandse importeur
  • Gespot: 608 pk sterke Alpina B7 op Nederlands kenteken

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

alpina, autoverkoop, b3, b7, BMW, geneve-2016, record

Vorig bericht: « Man loopt marathon terwijl hij een MINI sleept
Volgend bericht: Dit kost de BMW 740e met 15 procent bijtelling »

Lees Interacties

Reacties

  1. FB_100002177943068 zegt

    26 januari 2016 om 15:07

    goh alweer, zelfde apparaat als even gelee met die golf

    Login om te reageren
    • thomcarspotter zegt

      26 januari 2016 om 17:48

      @FB_100002177943068: that’s not the point..

      Login om te reageren
  2. jobberns zegt

    26 januari 2016 om 15:09

    Vind ze wel dik altijd… Zolang je maar geen chromen kentekenplaathouder neemt!

    Login om te reageren
    • hutjuh zegt

      26 januari 2016 om 15:18

      @jobberns: Helemaal mee eens, gaat die toch al lelijke gele plaat alleen maar meer door opvallen.

      Login om te reageren
      • 87sandyd zegt

        26 januari 2016 om 21:18

        @hutjuh: ja als Europa iets even mag gaan doen is het wel het regelen van een fatsoenlijke kentekenplaat voor Nederland :D

        Login om te reageren
  3. martinez666 zegt

    26 januari 2016 om 15:11

    Dat hadden er gerust nog een paar 1000 meer mogen zijn, je ziet ze veel te weinig in het huidige straatbeeld. Fantastisch hoe ze er steeds weer in slagen van elke BMW een godsgeschenk te maken!

    Login om te reageren
    • jzaero zegt

      26 januari 2016 om 16:42

      @martinez666: begint ook serieus wel te jeuken af en toe, mijn 2 BMW’s de deur uit en een Alpina B10 E39 voor terugkopen, in youngtimer staat. Helaas ben ik toch teveel aan gehecht!

      Login om te reageren
      • dutchcorvette zegt

        27 januari 2016 om 08:06

        @jzaero: snap ik

        Login om te reageren
  4. 9000cse zegt

    26 januari 2016 om 15:12

    Ik ben het helemaal met de schrijvert eens. Alpina is dan ook geen tuner, maar een autoveredelaar die het voor elkaar heeft gekregen zó goed te zijn, dat zijn producten een merk zijn geworden. En da’s ’n heul knappe prestatie.
    Voor mij geldt: Liever een Alpina B5 dan een BMW M5. Majah: Ieder z’n smaak, niewoar?

    Login om te reageren
    • hfdude zegt

      26 januari 2016 om 15:31

      @9000cse: wat veredeld alpina dan naast het motorvermogen?

      Login om te reageren
      • 9000cse zegt

        26 januari 2016 om 15:51

        @hfdude:
        Kijk eens op http://www.alpina-automobiles.com dan zal het je wel duidelijk worden. ;-)

        Login om te reageren
      • berlinetta zegt

        26 januari 2016 om 15:51

        @hfdude: Exterieur, interieur, hele andere set-up van de motor en het onderstel.

        Login om te reageren
      • crackdavid zegt

        26 januari 2016 om 16:15

        @hfdude: Ooit een Alpina van binnen gezien?

        Login om te reageren
        • hfdude zegt

          26 januari 2016 om 16:18

          @crackdavid: ja m’n buurman heeft er een. Moet zeggen dat ik het geen verschil vind met m’n x5 met komfortinterieur. Bij alina zitten er alleen wat lelijke (ja weet subjectief) stiksels op. Maar de zetels an sich zijn precies hetzelfde. Evenals de test van het interieur. Miss een lapje leder extra in de alpina maar dan houd het op.

          Login om te reageren
          • crackdavid zegt

            26 januari 2016 om 16:25

            @hfdude: Ja het is natuurlijk maar net wat je aanvinkt op de optielijst. Bij Alpina zijn wel zeer mooie combinaties mogelijk.

            Login om te reageren
  5. 1audi1 zegt

    26 januari 2016 om 15:14

    Blijft geweldig gaaf. Een Amg, M of RS is tegenwoordig gewoon fout, en niks stijlvols meer aan. Alpina is gewoon duitse perfectie waar ik toch een soort jaguar idee bij krijg omdat het gewoon zo stijlvol word gedaan.

    Login om te reageren
  6. hutjuh zegt

    26 januari 2016 om 15:16

    Heel nice gedaan van Alpina. Dat er dan nog dergelijke creaties worden gemaakt:
    http://www.autoblog.nl/nieuws/te-koop-hondslelijke-bmw-m4-van-liberty-walk-83933

    Login om te reageren
  7. Jochempie zegt

    26 januari 2016 om 15:16

    Alpina’s worden vaak gezien als de ultieme granturismo’s, vanwege het hogere comfort ten opzichte van M-modellen (onderstel, automaat), maar om eerlijk te zijn lijkt me een dikke dieselmotor dan beter passen. Immers, als je zo snel mogelijk ergens aan wilt komen, scheelt het meer tijd om langer met een tank te doen dan dat je 150 pk extra in je benzine-versie hebt t.o.v. de diesel… Die diesel gaat toch ook wel 250…

    Login om te reageren
    • Jochempie zegt

      26 januari 2016 om 15:17

      @Jochempie: Dus als het op een benzine-BMW gaat zou ik eerder voor een M-product kiezen, voor de short bursts zeg maar… Voor long distance lijkt een diesel-Alpina me fantastisch.

      Login om te reageren
      • e1000bmw zegt

        26 januari 2016 om 16:24

        @Jochempie: Ik begrijp je punt, maar als je die wagen alleen voor de vakantie gebruikt is het (financieel) niet lonend om te dieselen. Vergeet niet dat dieselauto’s hoger in de houderschapsbelasting zitten dan hun benzine-equivalent.
        Tel daarbij nog op dat er genoeg landen zijn waar de diesel juist duurder is dan de benzine…

        Login om te reageren
        • Jochempie zegt

          26 januari 2016 om 16:30

          @e1000bmw523i: de Nederlandse houderschapsbelasting inderdaad…

          Login om te reageren
    • crackdavid zegt

      26 januari 2016 om 16:27

      @Jochempie: Een M3 is maar een fractie sneller dan een D3. Hier een vergelijking: https://m.youtube.com/watch?v=NoRAeL8qgSM

      Login om te reageren
      • Jochempie zegt

        26 januari 2016 om 16:31

        @crackdavid: Ik ben geen onbekende met YT… Maar ik zou voor de M3 kiezen omdat die listiger is en een grotere spoorbreedte heeft…

        Login om te reageren
    • ko3n zegt

      26 januari 2016 om 16:32

      @Jochempie: gelukkig zijn er ook Alpina dieseltjes

      Login om te reageren
      • Jochempie zegt

        26 januari 2016 om 16:38

        @ko3n: Ik zei ook niet dat ze er niet zijn, ik zeg alleen dat ik ze verkies boven benzine-Alpina’s..

        Login om te reageren
  8. markjor zegt

    26 januari 2016 om 15:19

    Heel leuk, voor mij iets te opzichtig voor de prestaties.

    Login om te reageren
    • ko3n zegt

      26 januari 2016 om 16:34

      @markjor: hoe bedoel je? Alpina’s zijn ongeveer net zo snel als een M modellen maar een stuk ingetogener (neem bijvoorbeeld de B5, die heeft gewoon 600 raspaardjes onder de kap)

      Login om te reageren
      • lekkaah zegt

        26 januari 2016 om 17:51

        @ko3n: als je alleen naar 0-100 tijden kijkt hebben M modellen al moeite met huis tuin en keuken diesels.. whats your point?
        Daar is een M niet voor gebouwd..

        Login om te reageren
  9. trolle zegt

    26 januari 2016 om 15:20

    Waar blijft die kitcar zeveraar?

    Login om te reageren
  10. MAB zegt

    26 januari 2016 om 15:21

    Ik vind alpina’s zulle lelijke modellen maken. Auto ziet er ineenkeer 10 jaar ouder uit.

    Login om te reageren
  11. Dutchdriftking zegt

    26 januari 2016 om 15:22

    @nicolasr

    Ik ben met je eens dat Alpina de overtreffende trap is. En wat betreft de E30 M3, doe mij dan toch de alpina maar. Deze bijvoorbeeld : http://www.autoweek.nl/video/4100/passie-voor-pks-alpina-b6-35s

    Een dikke drie serie heeft in mijn ogen nou eenmaal een fijne 6 in lijn. Al ziet de M3 er wel beter uit in het geval van de E30.

    Login om te reageren
    • nicolasr zegt

      26 januari 2016 om 15:36

      @dutchdriftking: Oef… Die is inderdaad ook schitterend. Maar toch. Dan neem ik een E30 M3 voor het hele gevoel en voor de rest alles met 6 in lijn van Alpina! En alles met V8 van Alpina. ?

      Login om te reageren
  12. fconderkantlat zegt

    26 januari 2016 om 15:23

    mensen met chromen strips om kentekenplaten = steeds minder mensen met smaak

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      26 januari 2016 om 20:48

      @arashrsf: ik heb een chromen kentekenplaathouder.
      Maar ik heb ook chromen bumpers, grille en chroom om mijn ramen…

      Login om te reageren
    • sabrerator zegt

      26 januari 2016 om 23:14

      @arashrsf:
      Die chromen strips zien er inderdaad niet uit. Ik heb voor en achter altijd een roestvrijstalen kentekenplaathouder. Is veel subtieler (maar ook duurder) dan zo’n verchroomd stuk plastic dat je meestal ziet. Gewoon een RVS houder en een plaat met opgelegde letters.

      Login om te reageren
  13. gerjan zegt

    26 januari 2016 om 15:26

    Ik kan dat lipje achter op de auto nou iet echt mooi vinden en dat chroom om de nummerplaat ook niet.

    Login om te reageren
  14. Hubert zegt

    26 januari 2016 om 15:27

    Mis toch vaak de alpina-striping op de zijkant van de auto.
    Die hoort er gewoon bij.

    Login om te reageren
    • lekkaah zegt

      26 januari 2016 om 17:52

      @Hubert: volgens mij kan je die er wel gewoon bijbestellen overigenz

      Login om te reageren
  15. Guggenheimer zegt

    26 januari 2016 om 15:32

    Blegh, met name die velgen… Karakteristiek, sure. Mooi? Neuh.

    Login om te reageren
  16. menbren zegt

    26 januari 2016 om 15:38

    Twee weken terug op de autobahn nog voorbij geblazen door een Alpina. Fijn gezicht, dus meer is zeker beter!

    Login om te reageren
  17. Gulli zegt

    26 januari 2016 om 15:39

    Die kopieerchinezen schamen zich ook nergens voor he, ben benieuwd wat BMW hiervan vindt!

    Login om te reageren
    • ko3n zegt

      26 januari 2016 om 16:44

      @Gulli: hahaha ongelooflijk slechte grap maar kreeg toch even een gniffeltje. +1

      Login om te reageren
  18. thierryvth zegt

    26 januari 2016 om 15:44

    Nu maar hopen dat al die M tokkies niet mee switchen

    Login om te reageren
  19. 888natan zegt

    26 januari 2016 om 15:48

    Een 5 serie touring alpina laatst in Capelle a/d ijssel gezien. Heel vet en toch degrlijk

    Login om te reageren
  20. naamloos3 zegt

    26 januari 2016 om 15:56

    alleen die chromen kentekenplaten zijn verschrikkelijk

    Login om te reageren
  21. freshlife zegt

    26 januari 2016 om 16:35

    Mooie foto van mij :)

    Login om te reageren
  22. gedece zegt

    26 januari 2016 om 16:36

    Ik heb het nooit gesnapt… Dus als ik andere velgen, wat meer opties aanvink en zorg voor een dikke uitlaat op een wagen, dan heb ik een nieuw merk uitgevonden? Great!

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      26 januari 2016 om 16:47

      @gedece: Jij hebt Alpina dan inderdaad nooit gesnapt.

      Login om te reageren
      • gedece zegt

        26 januari 2016 om 21:13

        @berlinetta: Er valt dan ook niets te snappen. Alpina heeft in mijn ogen niet meer waarde dan die andere tuningboer AC Schnitzer.

        Login om te reageren
    • 9000cse zegt

      26 januari 2016 om 18:17

      @gedece:
      Sorry hoor! Jij hebt het niet alleen nooit gesnapt, je geeft er ook blijk van niet eens te weten wat Alpina allemaal doet. Dus: Vooruit! Eerst huiswerk maken!

      Login om te reageren
      • gedece zegt

        26 januari 2016 om 21:11

        @9000cse: Huiswerk gemaakt en vind het nog steeds een overroepen ‘merk’. Een eigen logo, dikke uitlaat, meer pk’s,… op andermans creatie maakt je niet uniek.

        Login om te reageren
  23. ericc zegt

    26 januari 2016 om 16:49

    In Brussel is wel een officiële verdeler van Alpina.

    Login om te reageren
  24. americanmuslecarlover zegt

    26 januari 2016 om 16:54

    Sorry maar ik vind ze niet mooi…

    Login om te reageren
  25. jippie zegt

    26 januari 2016 om 17:06

    Standaard BMW’s zijn tegenwoordig veel te feminiene. Daar helpt een Alpina uitmonstering in elk geval heel goed tegen.

    Login om te reageren
  26. v60polestar zegt

    26 januari 2016 om 17:12

    Nah, zo mooi vind ik ze niet!

    Login om te reageren
  27. baap zegt

    26 januari 2016 om 17:14

    Geweldige auto’s hoor die Alpina’s begrijp me niet verkeerd, maar haal alsjeblieft die pokdalige typeaanduiding badges van de achterkant want dat is echt een doorn in het oog! Het haalt het subtiele en smoothe Alpinagevoel behoorlijk naar beneden. Maar hee, ze doen dit natuurlijk al sinds jaar en dag!

    Login om te reageren
    • 9000cse zegt

      26 januari 2016 om 18:14

      @baap:
      Je kunt hem zonder meerprijs geleverd krijgen zonder die badgets. Hetzelfde geldt voor de standaard striping.

      Login om te reageren
  28. z4coupe30si zegt

    26 januari 2016 om 18:18

    Jammer dat de E39 en E46 Alpina’s bijna altijd uitgerust zijn met een ouderwetse automaat.

    Tref je een handbak is het vaak een basis auto zonder leder of mfl etc.

    Login om te reageren
  29. schellekens006 zegt

    26 januari 2016 om 18:22

    Ben ik nu de enige die die letters achterop de klep van een Alpina altijd zo ontzettend Halfords vind.
    ALPINA B4 biturbo en dan ook nog groot klein lelijk letter type.

    Login om te reageren
    • potjak zegt

      26 januari 2016 om 19:07

      @schellekens006: nee hoor, mensen met smaak vinden dit alle lelijk ?

      Login om te reageren
  30. highgear zegt

    26 januari 2016 om 18:24

    Helemaal eens. Geweldige auto’s met geoptimaliseerde BMW’s als eindresultaat. Niet perse op het circuit uitblinkend, maar vooral super op de weg, met geweldig interieur en veeeel betere remmen. Staat iig op mijn zoeklijstje. 350pk diesel en 700 Nm anytime…..

    Login om te reageren
  31. camber24 zegt

    26 januari 2016 om 20:17

    Nooit begrepen, die lof over Alpina. Super ordinair en kamp-achtig; op je splitter ‘Alpina’ hebben staan. En dan die wielen. Hallo 1983. Sorry, maar heb er echt helemaal niets mee.

    Login om te reageren
    • clarkson zegt

      26 januari 2016 om 21:00

      @camber24: Super ordinair?! Volgens mij heb jij nog nooit een alpina goed bekeken. Jij zal nu hard gaat roepen dat het een kwestie van smaak is. Maar wat jij zegt slaat nergens op.

      Login om te reageren
      • camber24 zegt

        26 januari 2016 om 21:27

        @clarkson: Ja, zeker van dichtbij bekeken. Ken iemand die er een had. Verschrikkelijk gewoon. En ja, smaken verschillen. Gelukkig. Ik gun jou prima een Alpina, kies ik voor hetzelfde geld wel wat anders. Deal? ;-)

        Login om te reageren
  32. boenderaar zegt

    26 januari 2016 om 20:41

    Snap wel dat de innerlijke aanpassingen worden gewaardeerd, maar vind de uiterlijke aanpassingen echt spuug lelijk. Vooral omdat alle strips gewoon op de originele bumpers lijken geplakt. Om jezelf een appart merk te mogen noemen moet er naar mijn mening wel meer worden gedaan, dit is gewoon een veredelde tuner.

    Login om te reageren
  33. lucas23 zegt

    26 januari 2016 om 20:59

    Dikke bmw! Uhh… Alpina

    Login om te reageren
  34. clarkson zegt

    26 januari 2016 om 21:02

    Hij ziet er gaaf uit hoor. Ik ben geen groot fan van aplina. Maar lelijk zijn ze zeker niet. Het is juist mooi om te zien dat ze door blijven gaan op hun manier.

    Alleen die kentekenplaathouder kan echt niet.

    Login om te reageren
  35. 87sandyd zegt

    26 januari 2016 om 21:20

    Alpina maakt BMW’s hoe ze horen te zijn. En van die BMW moet een Alpina van komen….

    Login om te reageren
  36. undifined1 zegt

    27 januari 2016 om 13:11

    Ik vind het jammer dat Alpina tegenwoordig niet meer dat ruige doet waar ze vroeger zo goed in waren b7 turbo en als overtreffende trap e34 b10 biturbo

    Login om te reageren
  37. stoomtrein1955 zegt

    30 januari 2016 om 18:23

    Ik heb vroeger altijd met BMW gereden. Een jaar of 4 terug heb ik mijn eerste Alpina gekocht, was een B3s Biturbo. Moeilijk te vergelijken met een BMW

    Login om te reageren
  38. stoomtrein1955 zegt

    30 januari 2016 om 18:30

    Ik heb vroeger altijd met BMW gereden. Een jaar of 4 terug heb ik mijn eerste Alpina gekocht, was een B3s Bi Turbo. Moeilijk te vergelijken met een BMW, maar kort samengevat zou ik zeggen: Alpina is op alle gebied de luxueuzere versie van een BMW. Sedert enkele maanden rij ik met D4 Biturbo, 350 PK, 700 Nw koppel en een verbruik van nog geen 7 liter. En als ik toch mijn voorkeur moet geven: Met mijn D4 rij ik nog liever dan met mijn B3s. Wie eenmaal met een Alpina heeft gereden zal moeilijk nog de overstap kunnen maken naar een gewone BMW.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North