• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Te koop in Nederland: extreem zeldzame De Tomaso

Auteur: machielvdd, gepost 25 augustus 2020 om 20:02 – 23 Reacties

De Tomaso Guarà

Italiaans design en BMW power, wat wil je nog meer?

Obscure occasions zijn altijd leuk en de auto die we hier zien valt zonder twijfel in deze categorie. Deze auto zal lang niet bij iedereen herkenning oproepen, dus we zullen het maar meteen verklappen: dit is een De Tomaso Guarà. Het feit dat dit de laatste auto was die Alejandro de Tomaso bouwde is slechts een van de vele redenen die deze auto bijzonder maakt.

De Guarà dateert uit 1993. De basis was voor deze auto was zelf ook al iets bijzonders. Dat was namelijk het Maserati Barchetta Stradale prototype uit 1991. Een aantal van de Guarà’s waren Barchetta’s, net als de Maserati. Daarin moest je het dus zonder dak en voorruit stellen. Daarnaast bouwde De Tomaso de Guarà echter ook in Spider- en Coupé-vorm, zoals dit exemplaar.

De Tomaso Guarà

Oprichter Alejandro de Tomaso was in 1993 64 jaar oud en moest noodgedwongen met pensioen gaan. Hij kreeg namelijk een beroerte. Zijn zoon Santiago nam daarom het stokje over. Dit betekent dat de Guarà de laatste De Tomaso was die onder de leiding van Alejandro tot stand kwam.

De Tomaso Guarà

Voor de aandrijflijn shopten de Italianen bij BMW. Zodoende kreeg de Guarà de M60B40 V8, die in de jaren ’90 in de 540i, 740i en 840i te vinden was. Dit 4.0 liter grote blok levert 283 pk. Niet alleen de motor, maar ook diverse onderdelen in het interieur waren afkomstig van BMW. Voor latere exemplaren stapte De Tomaso overigens over op Ford V8’s met 320 pk.

In totaal zijn er naar schatting zo’n vijftig exemplaren gebouwd. Dat is al heel weinig, maar van de exemplaren met een BMW V8 zijn er maar 18. Dit specifieke exemplaar heeft ook nog eens een hele lage kilometerstand. De teller is niet verder gekomen dan 4.655 km. Geïnteresseerden mogen hem voor €169.500 meenemen bij Classic Youngtimers in Uden. Gezien de zeldzaamheid valt dat nog reuze mee.

Je zou denken: daar ga je geen tweede van tegenkomen in Nederland, maar niets is minder waar. Classic Youngtimers heeft naast dit groene exemplaar namelijk ook nog een blauwe staan.

Foto’s: Classic Youngtimers

Ook interessant!

  • Video - BMW in Nederland vindt vluchtstrook sneller
  • Video: BMW-rijder rijdt als BMW-rijder
  • Koop de voorganger van de BMW XM als occasion
  • Deze roadster met BMW V8 is helaas de laatste in zijn soort

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

BMW, detomaso, occasion, V8

Vorig bericht: « BMW deelt eerste bewegende beelden M3 Touring
Volgend bericht: Video – Nederlandse Centenario (2,2 mln euro) krijgt een wrap »

Lees Interacties

Reacties

  1. rogerzz zegt

    25 augustus 2020 om 20:09

    Ik heb altijd zo’n onderbuikgevoel dat 75% van deze unieke auto’s worden geëxporteerd, ook gezien de vraagprijs. Leuk voor de Italiaanse afdeling van Jay Leno’s garage misschien?

    Login om te reageren
    • petroldrinker zegt

      27 augustus 2020 om 11:24

      Worden ze ook weet ik uit goede bronnen ;)

      Login om te reageren
  2. quinn zegt

    25 augustus 2020 om 20:30

    Bij elkaar geraapt zooitje van auto onderdelen. Zoek de knopjes, roosters, lichten, etc., etc. van andere merken.

    Login om te reageren
    • sportevo zegt

      25 augustus 2020 om 23:24

      @quinn: ik wilde precies zo’n post maken!

      Login om te reageren
    • posthumus zegt

      26 augustus 2020 om 06:42

      @quinn: de spiegels komen voor de verandering een keer niet van de Citroën CX. Zie wel de ronde Bova achterlichten (McLaren F1, Lamborghini Diablo, etc). Interieur is vooral BMW lijkt me

      Login om te reageren
  3. joos straetmans zegt

    25 augustus 2020 om 20:37

    Nee, ik laat ‘m staan. Heeft naar mijn idee heel weinig te maken met de Mangusta en de Pantera van De Tomaso. En € 16.500 komt meer in de richting van wat ik er toch niet voor over zou hebben.

    Login om te reageren
    • grasvreter zegt

      25 augustus 2020 om 22:56

      Brand name. Als dit hele verhaal over een bekender italiaans supercarmerk was gegaan was ie alles wel waard geweest. En meer. Zelfs als het ‘gewoon’ een BMW was geweest. Een Z8 gaat voor 2 ton tegenwoordig. Serieus, als dit een BMW was geweest waarvan er 50 gemaakt waren was het een collecteritem waar mensen wild om gingen en 3 ton voor neergooiden.

      Login om te reageren
  4. Rob zegt

    25 augustus 2020 om 20:37

    Oke, dit is wel heel erg gaaf! Vanuit allen hoeken een fraaie wagen om te zien. Kleurtje en de wielen zijn ook perfect gekozen.

    Login om te reageren
  5. tenaci zegt

    25 augustus 2020 om 20:39

    Wat een gaaf ding! Maar ergens zou ik hem graag willen met juist de Ford V8. Dat voelt gewoon beter bij een DeTomaso.

    Login om te reageren
  6. moveyourmind zegt

    25 augustus 2020 om 20:54

    Lekker fout 90’s design en echt extreem zeldzaam. Zijn er maar een stuk of vijftig van gebouwd. Die twee dingen maken het een heel begeerlijk item voor de verzamelaar die iets bijzonders wil.

    Dat het interieur een samengeraapt zootje is maakt niet uit, dat is onderdeel van de charme. Alleen zien de stoelen er wel heel erg verrabbezakt uit voor een auto die zo’n 4500 kilometer heeft gelopen. Van een Italiaanse autobouwer zou je toch juist verwachten dat het leer en de manier hoe dit verwerkt is juist van het beste vakmanschap is.

    Login om te reageren
  7. E34M5Touring zegt

    25 augustus 2020 om 21:04

    Voodoo V8 van Ford erin. Lijkt me wel een toffe swap voor zoiets. Vind het model erg fraai.

    Login om te reageren
  8. reactief zegt

    25 augustus 2020 om 21:49

    Ik klikte eens door wat ze daar allemaal verkopen… Das echt niet normaal! Te veel wat ik ooit wel zou willen hebben! :)

    Deze echter niet…

    Login om te reageren
  9. MaartenD zegt

    25 augustus 2020 om 22:15

    Gaaf! Staat er ook eentje bij The Gallery te koop. Gave auto. Toentertijd nog in de fabriek geweest toen ze nog gemaakt werden

    Login om te reageren
  10. Abdelaziz zegt

    25 augustus 2020 om 22:22

    Bmw ophanging bmw roosters Porsche vorm word achterkant van een kruiwagen fort ?

    Login om te reageren
  11. mustang750supersnake zegt

    25 augustus 2020 om 22:54

    dan issie dus ook nie zo Extreem zeldzaam?

    Login om te reageren
  12. sportevo zegt

    25 augustus 2020 om 23:26

    Zo’n lage kilometerstand en toch lijkt de ruimte rond het contactslot aardig beschadigd/smerig evenals de pookknop.

    Login om te reageren
    • Kvgorp zegt

      26 augustus 2020 om 06:32

      @sportevo: even in Vught afgooien. Wordt hij weer “fabrieksnieuw”

      Login om te reageren
  13. v10m5 zegt

    26 augustus 2020 om 01:31

    En dat te bedenken dat er 1 € 40-50.000,- goedkoper te krijgen was via Marktplaats. Zie best eens deze kunnen zijn, want toevallig had de auto dezelfde kleur. Stevig prieske nu…..3-5 maanden later. Ik zeg goed verder zoeken..

    Login om te reageren
  14. deSjonnies zegt

    26 augustus 2020 om 06:49

    Misschien is de prijs wel zo redeljjk omdat het gewoon een lelijk hok is, de Tomaso of niet, BMW motor of niet.

    Login om te reageren
  15. Dutchdriftking zegt

    26 augustus 2020 om 07:47

    Hij is fijn!

    Login om te reageren
  16. pjotr zegt

    26 augustus 2020 om 09:02

    Is deze later ook niet de basis geweest voor een MG?

    Login om te reageren
    • tenaci zegt

      26 augustus 2020 om 09:14

      @pjotr: Noop, dat was de Qvale Mangusta. Eigenlijk was dit de laatste door Alejandro DeTomaso ontwikkelde auto. Hij stond in 1996 als DeTomaso Bigua op de Salon van Genève. Het faillissement van DeTomaso was toen helaas al onafwendbaar. Bruce Qvale, een zakenpartner van DeTomaso en importeur van luxe auto’s in de USA zou de Bigua gaan importeren. Uiteindelijk heeft hij de rechten overgenomen uit het faillissement en is de auto onder de naam Qvale Mangusta gaan bouwen en verkopen. In 2003 werden de rechten aan de MG Rover groep verkocht die er de MG XPower van maakte.

      Leuk detail: bij deze toko staat ook een Qvale Mangusta te koop. Stuk goedkoper en eigenlijk de echt laatste door Alejandro ontwikkelde DeTomaso.

      Login om te reageren
  17. ericd zegt

    26 augustus 2020 om 11:14

    Ik vinnem wel iets hebben. Zeker de kleur en de wielen zijn fraai. Maar hiermee verwacht je wel iets van rond de 350 pk. Niet iets dat waarschijnlijk in de sprint verslagen wordt door een Focus ST of zo.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North