• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Tesla met verkeerde stuur: dít is de oplossing

Auteur: Loek, gepost 7 juli 2023 om 20:01 – 8 Reacties

Je stuur aan de verkeerde kant? De Tesla Reacher zorgt ervoor dat het geen probleem meer is.

Tesla heeft een probleempje in het Verenigd Koninkrijk (en andere markten waar links wordt gereden, maar vooral in het VK houdt het de gemoederen bezig). Hun auto’s ombouwen naar rechtsgestuurd werd een doorn in het oog en daarom besloot het merk radicaal te zijn en rechtsgestuurde versies van de Model S en X niet meer te maken. Met alle gevolgen van dien: vele mensen annuleerden hun order om een rivaal te kopen.

Stuur aan de verkeerde kant

Is het dan echt zo vervelend om met het stuur links aan de linkerkant te rijden? Ja en nee. Als toerist met je eigen auto in het VK een week of twee rondrijden, dat zou zonder problemen moeten kunnen, wellicht met wat kleine euveltjes. Toch is het voor een auto die je dagelijks gebruikt wel fijner als het stuur aan de goede kant zit, in het VK dus rechts. De Engelsen zien de bui al hangen en willen liever een auto waar dit gewoon kan. Een concurrent, dus.

koplampen model X

Maar wat zijn die vervelende scenario’s voor het stuur aan de verkeerde kant dan? Die komen vooral aan het licht als je bijvoorbeeld even wil snacken bij de McDonalds. Jij zit links en het raampje waar je moet pinnen en je burger op moet halen zit rechts. Zonder passagier moet je dan een lange arm hebben of hopen dat je yoga-skills eindelijk goed van pas komen. En laten we wel wezen, hoe groot is de kans dat je aan yoga doet als je een Big Mac bestelt?

Tesla Reacher

Als dat het grootste probleem is, is er nu echter een oplossing. Voor de Engelse kopers, het gaat namelijk initieel om de Engelse webshop van het merk, komt er de Tesla Reacher. Dit klinkt als een 1 aprilgrap, maar hij komt echt. Het is een telescopische grijparm, een beetje uit hetzelfde hout gesneden als het soort stokken die je krijgt als je taakstraf een parkje opruimen omvat. Maar dan voor in je auto, gepresenteerd in een handige verpakking. Gebruik de Reacher als uitbreiding van je hand om zo toch je credit card te kunnen aanreiken en je burger aan te nemen.

Zorgt de Tesla Reacher ervoor dat mensen weer massaal Model S’en X’en gaan bestellen? Nee. Is het geinig? Ja. Auto’s waarvan de fabrikant weigerde om ze rechtsgestuurd aan te bieden zijn historisch gezien vrijwel nooit kaskrakers. Zo werd de eerste generatie Twingo nooit gebouwd met het stuur rechts en wel aangeboden in het VK, wat die auto momenteel een aardige unicorn maakt in het land.

Ook interessant!

  • Tesla gaat stoppen met het stuur aan de andere kant
  • Stuur van Tesla Model Y laat spontaan los op snelweg
  • Eindelijk: Tesla Model S en X nu ook met normaal stuur
  • Tesla marges
    Tesla-eigenaren klagen Tesla aan vanwege meegluren

Nieuwste artikelen

  • Citroën komt met een eigenwijze, kleine versie van de ID Buzz
  • Kia EV4, GEWAAGD uiterlijk maakt het een gedurfde keuze #test
  • Bugatti krijgt een keiharde primeur van Rimac
  • Volvo XC60 Executive Edition
    Volvo maakt van de XC60 een heerlijke dikzak
FacebookTweetPinLinkedIn

Funny, Tesla

Vorig bericht: « In memoriam: Ford Fiesta (1976-2023)
Volgend bericht: Rapper krijgt de dikste Rolls-Royce Cullinan… Cabrio? »

Lees Interacties

Reacties

  1. Gulli zegt

    7 juli 2023 om 20:50

    Mijn collega met zijn geïmporteerde 350z reed altijd achteruit door de slagboom. Of hij de McDrive wel eens heeft geprobeerd heb ik hem nooit gevraagd

    Login om te reageren
  2. Wicos zegt

    7 juli 2023 om 21:27

    Enig gevoel voor humor kan die hork van een Musk toch niet worden ontzegd.
    Als nou meerdere fabrikanten dit voorbeeld volgen, dan rijden de Engelsen in de 22e eeuw ook aan de goede kant.

    Login om te reageren
    • p993 zegt

      9 juli 2023 om 07:58

      Ehm… technisch gesproken rijden zij aan de juiste kant, maar ergens hebben wij anders besloten (napoleon?) zoek maar eens op…

      Login om te reageren
      • tortuga zegt

        10 juli 2023 om 17:42

        Ja klop de treinen zijn het juiste voorbeeld. Maar dus… geef mij maar een links gestuurde auto. Heb het geprobeerd andersom en vond het niet prettig

        Login om te reageren
  3. moveyourmind zegt

    7 juli 2023 om 21:53

    Ideaal hulpmiddel. Kunnen de Engelse Teslarijders gewoon op de bijrijdersstoel gaan zitten en met dit stuk gereedschap het stuur bedienen.

    Een hulpstuk om de rem te kunnen bedienen zou ook wel handig zijn.

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      8 juli 2023 om 07:57

      Ik dacht dus serieus dat Musk de boel in de maling zat te nemen en idd een klem voor het stuur aanbood. Dacht al dat het met autopilot moest worden gecombineerd

      Login om te reageren
  4. shalomleon zegt

    8 juli 2023 om 01:01

    Standaard item hier in NL bij een rechtsgestuurde auto. Iedereen die rhd rijd heeft wel zo’n ding

    Login om te reageren
  5. utregcity zegt

    8 juli 2023 om 07:35

    De middelvinger van Elon verpakt in een doosje. 🙄

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North