Maar wat is het eigenlijk?
Een dag geen Tesla-nieuws, een dag niet geleefd. Het merk weet de tongen goed los te krijgen. Nice. Wat dat betreft is het enorm indrukwekkend wat ze voor elkaar hebben weten te boksen in relatief korte tijd.
De afgelopen weken hebben bij Tesla in het teken gestaan van China. De Amerikanen hebben daar een gigafactory geopend. Dat niet alleen, Tesla heeft er in het geniep een nieuw model onthuld
Kleine Tesla
Het gaat om een aanzienlijke kleinere Tesla. Aan de voorkant zien we duidelijke invloeden van de Tesla Model Y. Echter, na het voorwiel is het een compleet andere auto. Sowieso is duidelijk dat het nieuwe model aanzienlijk kleiner is.
Presentatie document
De afbeelding van deze Tesla zat in het presentatiedocument (bekijk ‘m hier!) dat hoge poncho’s konden bekijken tijdens de bekendmaking van de plannen die Tesla heeft met China.
China
Ook kan het het geval zijn dat het een auto is die in China ontwikkeld gaat worden en dat de productie ook in het Aziatische land gaat plaatsvinden, om later de VS, Europa en de rest van de wereld aan te doen.
Via: abacusnews.com
Wie kan de Chinese tekst vertalen ?
@dat: 懒狗
@fejjie: wat is er met m’n moeder?
@fejjie: Luie Hond?
@fejjie: sambal bij?
@keeper1: ik denk dat je wasabi bedoeld maar bon.
@acizane80: wasabi is Japans.
Hoewel Japan en China qua leestekens en verschijning best op elkaar lijken zijn er hele grote verschillen tussen beide culturen.
@DAT: zie hieronder.
@DAT: Google translate
Ja natuurlijk. Want met de Roadster, Model Y, Semi truck, cyber truck en dat quad ding hadden ze natuurlijk nog niet genoeg klanten jarenlang in de wachtrij staan.
Eerder was al gesproken over een model onder de 3 voor $25k, zie hier het resultaat. Waarschijnlijk komt deze straks uit elke GF rollen.
Als ze snel met een goed kleintje komen dan geven ze de rest echt het nakijken.
Wanneer zou dit dan zo’n beetje uit moeten komen? 2022?
@fanboy: Voor 100 dollar kan je deze alvast bestellen, geen geld terug garantie.
@tierelier: tot 7 dagen na levering is het bij Tesla “niet goed geld terug”. Dat durft geen enkel ander merk.
@flutterby: zijn er ook mensen die dit gedaan hebben? Ben wel benieuwd of ze hem echt zonder mopperen terug nemen. Serieuze vraag uit interesse.
Uiteraard is het bij andere (vooral premium) merken lastig omdat auto’s pas gebouwd worden na bestelling met vele verschillende opties en pakketten. Bij Tesla is dat niet zo dus zijn auto’s ook weer makkelijker door te verkopen lijkt mij.
@rutgerg: zeker niet zonder te mopperen en geld alleen zonder proefrit (ongeacht welk model) plus je mag het komende jaar geen Tesla meer kopen.
Echter als je het voor de rechter brengt verwacht ik dat Tesla de auto wil in moet nemen omdat ze het zo overduidelijk communiceren.
@flutterby: gebeurt gewoon zonder te mopperen hoor je kan het policy document gewoon vinden op de website van Tesla. Hoeft niet eens een reden op te geven alleen max 7 dagen of 1600km rijden.
@kevin1989: spreek je uit praktijk ervaring? Ik wel, al dan niet persoonlijke ervaring.
@flutterby: EU wetgeving
@bitd: @flutterby cheaten zelfs een weekje als ik zo snel lees voor online aankopen.
@bitd: dat geld niet voor bestelling op maat.
@flutterby: kan eigenlijk alleen maar tot de conclusie komen dat een auto, waarbij je diverse van tevoren bepaalde opties aanvinkt, gewoon onder de 14dagen regel valt.
De uitzondering zou denk ik wel gelden indien je de auto specifiek laat tunen op bestelling.
@bitd: Tesla is inderdaad geen bestelling op maat. Ze staan al op de boot voordat ze echt een ‘eigenaar’ hebben. Dat kan ook want we is weinig keuze. 5 kleuren, 2 soorten interieurs en 2 soorten wielen. Thats it. Beetje de Japanse manier van auto’s bouwen.
@rutgerg: dan alsnog is het een zichttermijn waarin je alles mag doen wat je ook in een winkel kan verwachten voordat je het product koopt. Voor een auto bestaat dat meestal uit een proefrit van nog geen 50 km.
Mooie tekening. Nu geven ze het door aan hun 5 jarige designer en gaat hij er mee aan de slag. Over een paar maanden zien we het resultaat waarnaast een stoned zijnde Musk staat.
@rick-dos: thanks ik heb al bijna bingo! Mis alleen nog ‘panelgaps’ en ‘interieur’…
@trasimo: Mooi, ik heb de fanboy er weer uitgevist. Win-win.
@rick-dos: top, samen komen we er wel
@trasimo: Denk het niet, want dan zou je afstand moeten nemen van je religie. Zie ik niet gebeuren.
@rick-dos: moeilijk voor jou om over te oordelen denk ik. Gezien veel comments die ik hier plaats verwacht ik niet anders dan dat ik regelmatig overkom als een blinde tesla-fetisjist, en een fan ben ik zeker geworden sinds ik ‘m heb, maar de werkelijkheid ligt (toch echt) iets genuanceerder.
@trasimo: Je zou mij overtuigen als je niet zo getriggerd wordt door elke kritische comment over Tesla. Nu zijn het dus alleen maar woorden. Tja.
@rick-dos: er komt hier de nodige bullsh*t voorbij over Tesla waar ik dan ff jeuk van krijg en daar reageer(de) ik inderdaad teveel op. De indruk die mijn comments dan wekken is volkomen begrijpelijk.
@rick-dos: @trasimo:
https://giphy.com/gifs/stephen-colbert-late-night-comedy-central-LFlT04CTtrwc
@evdw: Ik vind die van MJ leuker
@rick-dos: Het maakt ook niet uit of je fanboy bent of niet of wat dan ook. Elektrisch rijden zul je toch wel gaan doen. Tenzij je een ouwe boomer bent. Dan kun je het nog uitzingen in je brandstof auto.
@Rick-dos: zo hé, neem het even lekker persoonlijk op dat niet iedereen je grappig vind.
@trasimo: Ho stop! Dit is het internet: hier doen we niet aan nuance !
@chills: sorry ik viel even uit m’n fanboy-rol, het zal niet meer gebeuren! ;)
Model 63 met rijst
Hij lijkt er wel heel erg veel op…
Zo heel erg zelfs dat het me niets zou verbazen dat ze een foto van de Honda CRX op dekbedovertrekpapier nagetekend hebben…
Lijkt me heel slim en logisch om een c-segmenter te lanceren, ben benieuwd.
@trasimo: zeker, moeten ze ook wel want heel leuk een giga-factory in China, maar marktaandeel is 0,001 in China en alle stimulatie daro is gericht op de ruim 100 EV fabrikanten die China rijk is. Tesla’s komen niet in aanmerking voor subsidie (te groot, te duur) en dus moet er wel een kleintje komen willen ze kans hebben.
No way, als je het mij vraagt want je dacht toch niet dat Peking het gaat laten gebeuren dat een US company de Chinese markt domineert?
@superfunky: allemaal goede punten ja, ben benieuwd hoe zich dat op de Chinese markt gaat ontwikkelen. In het algemeen lijkt het me wel gunstig als Tesla een goedkoper model dan de Model 3 lanceert om het op te kunnen nemen tegen de modellen die nu van de andere merken komen, en om in het algemeen interessanter/laagdrempeliger te worden voor met name particulieren.
Je kan al bestellen? Site…3 performance kit. Range 540km. 0 naar 100 3.7 sec
Ik heb de pagina even bekeken en vertaald. De pagina is een wervingspagina voor Chinese designers voor Tesla.
Dit om een Chinese Tesla mee te maken zodat de Chinese regering blij is met een Chinees product gemaakt en ontworpen door Chinese mensen.
Over het nieuwe model staat er iets over een “CP” model dat in de lente zal verschijnen die ‘getransformeerd’ wordt naar een Chinees design.
Tot zover de werkelijke content van en op deze pagina gebaseerd op inhoud.
@stephane8200: Heel apart dat willeme dit ook niet ff vermeld
@crepito: misschien heeft hij het niet gezien. CP staat trouwens voor Compact Performance begreep ik via iemand anders.
Nog een model? Ik dacht dat elon verteld had dat ze voorlopig even klaar waren met het aankondigen van nieuwe modellen?