• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Touchscreen in auto LEVENSGEVAARLIJK!

Auteur: nicolasr, gepost 21 februari 2023 om 19:00 – 33 Reacties

touchscreen

Ja, je leest het goed. Een touchscreen in een auto is LEVENSGEVAARLIJK. In hoofdletters ja.

Het is een ergernis van velen; een groot touchscreen in je auto waarmee je alles moet
bedienen. Zit je weer op allerlei menu’s te klikken om je stoelverwarming aan ze zetten en als je daarna een andere radiozender opzoekt, zit je zomaar weer secondes op dat ding te turen.

En dat is levensgevaarlijk. In kleine letters dit keer. En dat zeggen wij niet alleen, dat zegt ook een groep wetenschappers. Die heeft het onderzocht en de resultaten zijn oprecht schrikbarend.

Touchscreen in auto is levensgevaarlijk

Want wat blijkt nou, als je een touchscreen gebruikt gaat je reactiesnelheid op wat er in het verkeer gebeurt enorm achteruit. Meer nog dan wanneer je net een dikke joint hebt gerookt of tijdens het rijden je Instagram nog even bijwerkt. Levensgevaarlijk ja.

De onderzoekers hebben er ook cijfers aan gehangen en die wil jij natuurlijk weten. Geen probleem, komen ze. Als je een joint hebt gerookt, reageer je ongeveer 21% trager op wat erom je heen gebeurt. Als je op je smartphone zit, vertraagt je reactiesnelheid met 46%.

Als je een touchscreen bedient, reageer je 57% langzamer op hetgeen om je heen gebeurt. 57%!! Dat is meer dan de helft langzamer.

Vervang touchscreens door knoppen

Daarom een dringende vraag aan de heren (m/v/x) autofabrikanten wereldwijd. Stop met die touchscreens en haal de ouderwetse knoppen weer terug. Die kun je na een tijdje rijden allemaal vrijwel blindelings vinden en zodoende haal je je ogen minder vaak van de weg.

Bovendien ziet het er altijd zo indrukwekkend uit, een dashboard vol met knoppen. En dan kan een touchscreen natuurlijk veel goedkoper zijn voor een fabrikant, dode klanten kosten je uiteindelijk meer…

Ook interessant!

  • Officieel: knoppen zijn sneller dan touchscreen in auto's
    Officieel: knoppen zijn sneller dan touchscreen in auto's
  • Lightyear 0 is officieel de meest aerodynamische auto
  • Nieuwe V10 hypercar moet sneller zijn dan Formule 1-auto
    Nieuwe V10 hypercar moet sneller zijn dan Formule 1-auto
  • Burton 2CV
    Mijn Auto: Burton 2CV van Maarten

Nieuwste artikelen

  • Renault Clio 2025 test
    Renault flirt wederom met terugkeer van Renault Sport dankzij nieuwe Clio
  • Welke merken gaat Stellantis killen?
  • Ga niet met je supercar naar Londen…
  • Minister Robert Tieman: niet zuipen en rijden
FacebookTweetPinLinkedIn

touchscreen

Vorig bericht: « KIA EV6 is opnieuw de zakelijke EV van het jaar
Volgend bericht: Lezersvraag: Wat is de gekste plek waar jij je sleutels ooit terugvond? »

Lees Interacties

Reacties

  1. SpeedfreakR zegt

    21 februari 2023 om 19:12

    Heb zelf een touchscreen in de auto waar alles mee bediend moet worden.. en ja! Ik ben het hier helemaal mee eens! Eigenlijk is het levensgevaarlijk ja! Het leid mega af en er is geen feedback gevoel wat een knop wel heeft, daardoor kan het niet blind.
    Geef mij maar ouderwetse knopjes! (Nee ik ben niet oud)

    Login om te reageren
  2. Ed Mini Einser zegt

    21 februari 2023 om 19:19

    BMW Idrive en je hebt alles! Werkt fantastisch

    Login om te reageren
    • PunicaOase zegt

      21 februari 2023 om 19:22

      Nieuwe BMW’s hebben helaas ook geen knoppen meer :-(

      Login om te reageren
    • Johanneke zegt

      21 februari 2023 om 19:24

      Nou het zal vast ook wat gewenning zijn, maar ik vind het bijzonder moeilijk in de i3 waar ik het van ken. Er kan veel te veel met het scherm, dat maakt het irritant.
      In mijn eigen auto heeft het scherm 3 functies. Camera, radio, climate control. En alles heeft eigen knoppen. Meer hoef ik ook gewoon niet. Kan het ook niet afleiden. Navigatie en bellen gaat via de telefoon die in een nette brodit zit, geluid komt netjes over de speakers. Zo simpel en doeltreffend kan het zijn.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        22 februari 2023 om 06:31

        Navigate en bellen gaat dus over een relatief klein touchscreen met een user interface vol met afleidingen en veel te kleine icoontjes…

        Login om te reageren
        • Johanneke zegt

          22 februari 2023 om 10:54

          Navigatie zet ik 1maal aan en thats it. Bellen doe ik weinig in de auto, maar als ik gebeld wordt kan ik opnemen met een knop in de auto, als ik wil bellen is het inderdaad meer een gepriegel, dat klopt. Maar doe ik echt 1x per jaar ofzo.

          Afleiding valt wel mee, ben allergisch voor social media.

          Login om te reageren
      • karhengst zegt

        22 februari 2023 om 08:59

        Dat was ook een veelgehoord kritiekpunt van iDrive in z’n laatste generatie (7, als ik me niet vergis).

        BMW is toen overgestapt op z’n tegeltjes-gebaseerde UI met meer opties dan nodig. Het oudere systeem waar je aan de linkerkant verticaal door de opties draaide en met de knoppen rond de draaiknop van menu wisselde, was briljant in z’n eenvoud.

        Het was nog een tijdje beschikbaar als het basissysteem. Maar het pro scherm oogt mooier en de koppelverkoop helpt ook niet altijd.

        Login om te reageren
  3. PunicaOase zegt

    21 februari 2023 om 19:21

    Voorspelbare uitkomst. Overigens vind ik ook nadelen: vieze vingers en dat die schermen waarschijnlijk snel verouderen en qua vervangen mogelijk stervensduur zijn..

    Login om te reageren
    • wimof zegt

      22 februari 2023 om 13:20

      Laat staan nog beschikbaar na de verplichte 10 jaar.

      Login om te reageren
  4. jeroenm83 zegt

    21 februari 2023 om 19:22

    Honderd procent mee eens. Bedankt ook voor de opmerking dat het er ‘indrukwekkend uit ziet’. Ik vind het al irritant als ik een volume met een een touchscreen-schuifje moet bedienen.

    Als je gewend bent in je auto (duurt ff met knopjes wellicht) is het echt van (levens)belang dat je ook in hectischere omstandigheden (druk, kutweer, donker, alloftheabove) blindelings de functies kunt vinden.

    Login om te reageren
  5. sanderkomnogeensergens zegt

    21 februari 2023 om 19:29

    Ja ik ben wel oud. Had laatst een Mercedes leenauto. Met zelfs van die touchpadjes op het stuur. Wat een ellende!! Was bij toen ik mijn oude knoppen Merc weer terug had. Word zeker een van de selectie criteria bij de volgende auto.

    Login om te reageren
  6. audiA41.8TFSI2013 zegt

    21 februari 2023 om 19:32

    AMEN! Weg met die touch screens.
    Gewoon weer draaiknoppen en drukknoppen!

    Login om te reageren
  7. flyerbunch zegt

    21 februari 2023 om 19:43

    Tot de touchscreens het dashboard overnamen zag een auto interieur er niet snel gedateerd uit. Nu wordt je auto al snel met de laatste smartphone vergeleken en zie je gelijk wanneer iets out Osage is omdat er geen upgrades meer voor uitkomen. Sommige functies zouden ze beter uit het infotainment systeem houden zoals climate control etc.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      22 februari 2023 om 11:26

      Maar sinds touchscreens zien alle pre-touchscreen dashboards er wel verouderd uit.

      Login om te reageren
      • wimof zegt

        22 februari 2023 om 13:22

        Elegant bedoel je?

        Login om te reageren
  8. awesome zegt

    21 februari 2023 om 19:58

    Ik heb een touchscreen maar alleen voor audio,navigatie en wat instellingen van de auto.
    Climatecontrol, stoel- en stuurverwarming gaan allemaal dmv fysieke knoppen.
    Dat geldt ook voor de audiovolume en het wisselen tussen zenders.

    Login om te reageren
  9. baardmijt zegt

    21 februari 2023 om 20:04

    Ik had ook een touchscreen. Nu is mijn hele auto naar de knoppen.

    Login om te reageren
  10. schreute01 zegt

    21 februari 2023 om 20:10

    Mazda dus.

    Login om te reageren
  11. joos straetmans zegt

    21 februari 2023 om 21:14

    Je kunt om dit probleem te omzeilen altijd een passagier meenemen die het aanraakscherm dan maar moet bedienen, een soort copiloot. Die kan dan ook de autopilot aanzetten. Kun je zelf lekker slapen.

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      22 februari 2023 om 08:06

      Had ik laatst gedaan toen ik naar mijn werk ging. Was ik vervolgens vergeten om overdag ff wat eten en drinken te brengen. Nou, mooi dat ik het op de terugreis allemaal weer zelf mocht doen. Dus het werkt wel maar je moet wel op blijven letten.

      Login om te reageren
  12. potver7 zegt

    21 februari 2023 om 22:10

    Ik denk dat knoppen binnenkort een hele dure optie worden. Die touchscreens zijn er vooral gekomen vanwege kostenbesparing die er ook nog eens gelikt uit ziet.

    Het alternatief is stembesturing, maar ik vermoed dat het heel wat lastiger is om dat ingeburgerd te krijgen. Zie dan de verwarming maar eens lager te zetten met gillende koters achterin…

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      22 februari 2023 om 18:05

      Touchscreens zijn niet goedkoop! Niet alleen kost de software om de touchscreens aan te sturen veel geld maar ook is het vrij lastig een goed touchscreen voor in de auto te maken, het moet in een groot temperatuurbereik goed werken en het moet crash veilig zijn (niet splinteren). Een klimaat module met touchscreen in een Audi A6 is duurder dan de knoppenmodule in een E-tron GT. Touchscreens zijn er om meer functionaliteit overzichtelijk te kunnen aanbieden.

      Login om te reageren
  13. kniesoor zegt

    21 februari 2023 om 22:30

    Dat is dan wel weer het grote voordeel van het rijden in een oudere oto, alles laat zich met fysieke knoppen bedienen. Precies zoals ik ‘t graag heb. En nou maar hopen, dat ze me het rijden met het ouwe beestje niet onmogelijk/onbetaalbaar gaan maken. Want natuurlijk nog met ICE.

    Login om te reageren
  14. Jeroen zegt

    21 februari 2023 om 22:42

    Heerlijk een auto zonder tig knopjes. Alles overzichtelijk op een touch screen. Hoe vaak zit je nou aan het scherm tijdens het rijden? Alles staat standaard goed ingesteld, de auto reageert zelf om de stoelverwarming aan te zetten. Mocht je toch iets willen bedienen, dan werkt dat prima via stembediening of via 2 knopjes op het stuur. Knoppen waren vroeger status. Hoe meer knopjes, hoe luxer de uitvoering. Vandaag de dag is dat niet meer nodig.

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      21 februari 2023 om 22:52

      Maar wel erg fijn.

      Login om te reageren
    • dtwo zegt

      22 februari 2023 om 08:06

      Je doet net alsof al die automatische voorzieningen in jouw auto de norm zijn; Dat is dus niet zo.

      En dan nog: Waar het om gaat is dat touch screenbediening aantoonbaar slechte invloed heeft op het reactievermogen van de bestuurder, en dat bij touch-screenbediening dezelfde handelingen meer tijd kosten dan bij fysieke knoppen. Dan is touch-screenbediening dus aangetoond een slechter bedieningsconcept dan fysieke knoppen. Hoe vaak je een functionaliteit gebruikt doet niet terzake. En ook dan: “ik gebruik deze functie bijna nooit dus maak het maar zo omslachtig mogelijk om m te activeren”. Nee, inderdaad, dat heeft nog nooit iemand gezegd!

      En stembediening? Handig voor het invoeren van een adres, iemand bellen of misschien een liedje opzoeken. Voor alle andere functies in je auto (ja kachel, je ramen, je dashboardkastje, etc, etc) is het volslagen waanzin.

      Login om te reageren
    • karhengst zegt

      22 februari 2023 om 11:23

      Even muziek wisselen.
      Even naar de radio voor de actuele verkeersinformatie omdat op je op de lange afstand even zenders moet wisselen (WDR heb je in Beieren weinig aan).
      Even de navigatie bijstellen, want leeg (auto, of zelf).
      Even de limiter / cruise control instellen of uitschakelen naar gelang de verkeerssituatie.
      Even een telefoontje plegen.
      Even de koude lucht wat laten blazen want het is toch net iets warmer geworden dan gedacht.
      Even kijken of Adblue / olie / bandenspanning nog op orde zijn.

      Fijn om dat allemaal niet op een aanraakscherm te moeten doen maar er gewoon (draai)knoppen voor te hebben. Na 15 jaar auto’s met spraakbesturing te hebben gereden, ook nieuwe modellen, kan ik bevestigen: Een goudvis luistert beter.

      Login om te reageren
  15. rollingstoned zegt

    22 februari 2023 om 07:12

    Was dit onderzoek in het kader van ‘water is nat’ of de stichting ‘open deur’? 😁

    Login om te reageren
  16. William zegt

    22 februari 2023 om 07:24

    Ja maar touchscreens ogen zo fraai minimalistisch in een auto! Net als een grafsteen. Die zien er ook meestal strak en minimalistisch uit.

    Login om te reageren
    • Roskampies zegt

      22 februari 2023 om 19:32

      Haha die is goed!

      Login om te reageren
  17. martingtv zegt

    22 februari 2023 om 09:41

    Dit was al veel langer bekend. SAAB had vroeger een knopje waar mee je een gedeelte van de achtergrond verlichting van het dashboard kon uitzetten. Zo werd je minder afgeleidt in het donker.

    Login om te reageren
  18. mashell zegt

    22 februari 2023 om 12:40

    Ben benieuwd hoe het onderzoek gedaan is. Als je mij in een Mercedes zet en vraagt om tijdens het rijden de stoelmassage aan te zetten wordt het link. Maar in mijn eigen Audi snap ik dat en gaat het snel en gemakkelijk.
    Ik heb een Audi met twee touchscreens en heb niet het idee dat het gevaarlijk is. Maar hoe je Apple music moet bedienen weet ik ook niet.

    Login om te reageren
  19. freewilly37 zegt

    22 februari 2023 om 23:07

    Helemaal mee eens , ik begin soms te slingeren met dat geklooi in die menustructuren…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North