
Een Koenigsegg-eigenaar c.q. autoverzamelaar is helemaal klaar met het Zweedse merk. Dit zegt CEO Christian von Koenigsegg erover.
Lange tijd was een Ferrari of Lamborghini het hoogst haalbare qua auto’s. Andere merken waren er wel, maar hadden vaak een beetje een schuurtjesgehalte. We denken niet automatisch aan Bugatti onder Romano Artioli (de EB110-periode), maar het schoot wel te binnen. Hoe anders is dat nu. Sinds de jaren ’00 spelen er nieuwe merken mee die direct een enorme prestige met zich mee brachten. Denk aan Pagani, Rimac, het nieuwe Bugatti (al is dat grotendeels dankzij Piëch en VW-geld) en het lijdend voorwerp van vandaag: Koenigsegg.
Koenigsegg
Het bedrijf van Christian von Koenigsegg wordt geliefd door vele autofanaten. Door de prijzen, maar ook de prestaties en het vakwerk, zijn de auto’s van het merk een ultieme droom. Want het is niet halfbakken technologie aangedikt met Svarovski-kristallen. Nee, als je Christian von Koenigsegg hoort praten over de gemaakte keuzes, weet je dat het een autoliefhebber pur sang is die het beste spul ter wereld wil maken vanuit zijn oogpunt van perfecte engineering. Dat kan iedereen waarderen, toch?

“Ruzie”
Nou, iedereen behalve een Amerikaanse Koenigsegg-eigenaar (onder meer) die op YouTube en Instagram bekend is als The Hamilton Collection, en voor zover wij weten behoort het account en de communicatie (en de auto’s) tot ene Steve. In de afgelopen dagen dan wel weken heeft Steve het nogal gemunt op Koenigsegg en Christian, de grote vriendelijke reus. Om twee zaken. Ter context: Steve heeft dus een Koenigsegg, een Regera.

Daar ligt ook het eerste kritiekpunt. Volgens Steve is die Regera een onding. Kijk, in theorie is elke Koenigsegg een onding, want met baanbrekende technologie op dit niveau komt vaak baanbrekend onderhoud, wat door een officiële Koenigsegg-dealer uitgevoerd moet worden. De Regera van Steve kent een lange lijst problemen en is daarom een tegenvallende ervaring. Uit het verhaal komt wel naar voren dat het probleem niet zo zeer is dat de auto onderhouds- dan wel storingsgevoelig is, maar vooral hoe Koenigsegg het afhandelt en, naar Steve’s zeggen, ietwat hun kop in het zand steekt qua verantwoordelijkheid.

Toch zou je zeggen dat het allemaal geen effect heeft op Koenigsegg-eigenaarschap voor Steve, want de volgende is al besteld. Er zou namelijk een Koenigsegg Jesko klaarstaan om naar de VS te verhuizen. Een ‘normale’, niet de voor snelheidsrecords bedoelde Absolut. Maar ook dat verloopt stroef. Volgens Steve zou de auto al lang verscheept moeten worden, maar Koenigsegg wacht nog op een laatste betaling. Steve beweert dat het andersom moet: hij betaalt het laatste stukje als de auto in ontvangst is. Dat laatste zal contractueel in elkaar zitten op een manier die wij als publiek niet meekrijgen, maar goed. Wat we wel zien: Steve is al een tijdje bezig met verhalen op Instagram om ‘de waarheid boven tafel te krijgen’, van alles te reposten wat zijn verhaal bevestigt en als je niet beter weet een aardige campagne tegen Koenigsegg in beweging te zetten. Het publiek mag uiteraard meegenieten.
Reactie Christian von Koenigsegg
Door de openbare aantijgingen vanuit The Hamilton Collection doet ook Christian von Koenigsegg zijn reactie openbaar middels een video op Instagram. De hele video voor de hele context moet je zelf maar even kijken, maar het komt erop neer dat Christian vindt dat het niet allemaal van zijn kant komt. Zo zou het verloop van de Jesko-bestelling heel normaal zijn: je betaalt in delen om het proces steeds stukje bij beetje bij te staan: er zijn al twee betalingen gedaan om de auto te bestellen en samen te stellen, waarna de auto is gebouwd en nu in de laatste testfase zo goed als klaar staat om verscheept te worden. Zoals de planning voorschreef in november 2025, aldus CvK. Het derde deel wordt dan betaald en de auto is onderweg, precies zoals gepland. Dus de ‘memes’ en andere aantijgingen van Steve in de trend van Where’s my car?? lijken onterecht.

Ook over de Regera heeft Christian een antwoord: die is tweedehands gekocht en had al drie jaar geen beurt of updates gehad die volgens CvK essentieel zijn. Daarvoor heeft Koenigsegg gratis en voor niks medewerkers naar de VS gestuurd om ernaar te kijken, deels omdat ze de aankomende Jesko-eigenaar wilden helpen om hopelijk een loyale klant te worden. Ook meent Christian dat er, ondanks klachten, ook legio tevreden Regera-eigenaren zijn die er veel mee rijden. Bovendien zou het ’twee maanden lange proces’ om de Regera van een beurt te voorzien onzin zijn, want de officiële Koenigsegg-punten communiceren allemaal met het hoofdkantoor en dus met Christian, die pas een paar dagen geleden heeft gehoord dat de auto voor een beurt langskwam. De video eindigt met de bevestiging dat de compleet gebouwde Jesko op vertoon van de laatste betaling direct naar de VS mag gaan.
Vervolg?
Tot zo ver hoe Christian von Koenigsegg erop reageert, maar The Hamilton Collection laat het er niet bij. Die reageerde onder de video (vrij vertaald):
Je moet niet een slapende tijger porren. Ik ga een vlog vrijgeven waarin ik meer dan een paar Koenigsegg-eigenaren interview en die vertellen je het hele verhaal. Trouwens, het geld wordt betaald als de auto verscheept wordt, vandaar dat je het nog niet hebt. Wellicht praten we in de vlog ook nog over hoe iedereen vindt dat Koenigsegg een ponzi-schema is.
En op hun Instagram-verhaal staat ook nog dat Koenigsegg enkel luistert naar de mensen die bevooroordeeld zijn door hoe veel geld ze investeren in het bedrijf, terwijl Steve een ‘leger’ eigenaren kent die zich niet durven uit te spreken over hun ellenlange problemen met de auto’s. Zo. Nu jij weer, Christian.
Enfin, wie dus dacht dat geld gelukkig maakt heeft het weer goed mis. De dubbele werking van dit online uitvechten zonder de details te weten die vrijwel zeker privé blijven (zoals betalingen), maken het weer een lekker eenzijdig verhaal om te volgen vanuit beide kanten. Tot zo ver goede Koenigseggs, slechte Koenigseggs.





Ik lees “Hamilton collection” en denk meteen ok neeext. Als er 1 youtube kanaal is waar ik scammer vibes bij krijg zijn zij het wel….
Enorm kinderachtig van die Steve. Als je problemen hebt met het merk, of de auto, doe dan ff een belletje naar Angelholm? Christian vliegt zeer regelmatig de hele wereld over naar zijn klanten. Dit had op zo’n manier heel snel opgelost kunnen zijn. En ja, Koenigsegg gaan bovengemiddeld vaak stuk. Maar Koenigsegg is geen Ferrari of Porsche met duizenden werknemers, een gigantische engineering afdeling maar ondertussen bouwen ze wel autos volledig in house, met techniek vele malen geavanceerder dan de gemiddelde hypercar. In feite zijn het gewoon rijdende aan klanten verkochte conceptcars. Dat wéét je als je een Koenigsegg koopt, zeker een tweedehands Regera waar al 3 jaar niet naar is omgekeken. Ik vind dat Christian hier sterk op heeft gereageerd.
Diezelfde steve die belasting ontwijkt met een stichting waar de autos toe behoren
Wat een stakker en klasse respons van CvK. Gewoon feiten schetsen, professionele reactie. Wil deze Steve voor een relatieve appel en ei een Regera rijden? Wat verwacht je als je zo’n kunststuk koopt die al drie jaar geen onderhoud of updates heeft gehad. Dan moet je een Tesla kopen.
Hij heeft een Tesla en ‘n Hennessy en dat zijn volgens Steve “top producten”. Zegt genoeg over de (auto)kennis van deze Amerikaanse hillbillie…
Steve heeft gewoon een enorme miskoop gedaan met die 2e hands Regera en probeert dat op scammer achtige manier op CvK af te schuiven. Hij heeft z’n huiswerk niet gedaan, bij een auto die z’n onderhoud al zo lang niet heeft gehad hadden de alarmbellen moeten rinkelen.
Heb paar keer filmpjes gezien van die Steve en ‘t is gewoon een arrogante vent die, omdat die geld heeft, alles denkt te kunnen maken. Als je ook nu kijkt dan is alles uit Amerika (uiteraard) geweldig, zoals z’n Tesla & Hennessy en alles Europees is “shit”
Geld terug geven geen auto leveren en lekker op zwarte lijst. Jammerlap
Het is een kleine fabrikant die kleine series maakt, je zult dan ook niet de doorwrochtheid van een Polo of 5 serie kopen.
Ruziën over zulke zaken in het openbaar is niet chique, van beide niet.
Ik heb al eerder gelezen dat de Regera best een probleem auto is met de nodige mankementen (al dan niet door de bijzondere techniek.).
En als het verhaal van CvK klopt en die auto al 3 jaar geen service heeft gehad is dat niet bevorderlijk en dat hadden ze bij de hamilton collectie ook kunnen weten.
Toch denk ik ook dat Koenigsegg wel moet oppassen want een goede naam heb je sneller afgebroken dan opgebouwd en de hamilton collectie hebben best een groot bereik via sociale media.
@ArnoldH: ik denk dat het ook gaat om verwachtingen. Ik kan geen één hypercar/megacar opnoemen die ‘probleemloos’ zijn als je relatief beredeneert. Bij een Valkyrie of AMG One is een beurt ook peperduur, maar als je dat weet dan weet je ook wat je kan besteden.
Ik ken ook de verhalen over dat de Regera ‘erger’ is dan andere Koenigseggs. Ik moet ook eerlijk zeggen dat ik hem een beetje raar tussen de Agera (RS) en Jesko vind vallen. Een beetje zoals de Ferrari F8 Tributo was. Maar als ik er eentje koop waarvan bewezen al een tijdje het onderhoud verzaakt is, zou ik het niet verhalen op de bouwer van de auto. Als ik een Golf koop waar al drie onderhoudsbeurten niet uitgevoerd zijn ga ik ook niet Oliver Blume bejegenen dat ‘ie een kutauto bouwt.
Het is hoe dan ook een lastige situatie voor CvK, maar ik vind dat Steve nogal berust op overdrijvingen (‘iedereen’ en ‘legio eigenaren’) waardoor al zijn bewijs nogal subjectief wordt.
Dit lijkt me toch ook wel een van de grootste nachtmerries voor een behoorlijk ondernemer als Christian. Je stopt je ziel en zaligheid in het bouwen van een fantastisch product, en in veel gevallen gaat alles prima.
Dan koopt een of andere lijp een slecht onderhouden tweedehandsje, maar drama verkoopt en met zijn grote bek heeft hij een groot bereik. Die jankyank gaat je vervolgens publiekelijk aan de schandpaal nagelen omdat hij zich vanuit zijn sippe selectieve verontwaardiging tekort gedaan voelt omdat iemand als Christian niet meteen naar zijn pijpen danst. En dan dreigt er zo een PR-fiasco waardoor je helemaal niet meer met plezier aan je eigen werk toe komt maar met die treurwilg moet dealen.
Dit soort parasieten met een grote bek doen me denken aan wat vroeger jordey shore of jersey shore was. Iedereen vindt het grappig tot je ze zelf een keer tegen komt, dan zit je ermee opgescheept en walsen ze gewoon over je heen met hun gigantische PR-achterban. En over leveringsvoorwaarden is gewoon contractueel iets overeengekomen, je kunt niet ineens je betaalstructuur wijzigen nadat je een overeenkomst getekend hebt. Hoop dat Koeningsegg hem terug in z’n hok krijgt.