• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Vicevoorzitter Honda doet Hornertje, maar pakt wél zijn biezen

Auteur: Bas Leesberg, gepost 8 april 2025 om 13:42 – 5 Reacties

Een echte vieze voorzitter.

Wat hing er toch een feeststemming op het Suzuka International Racing Course na de GP van Japan van afgelopen weekend. Max Verstappen deed het onmogelijke door de beide McLarens te verslaan en de overwinning binnen te halen. De winst werd extra gevierd doordat dit de laatste keer dat Honda de krachtbron leverde aan Red Bull tijdens een Japanse GP.

Die euforie is hoogstwaarschijnlijk nu wat ingedamd. Shinji Aoyama, Honda ’s uitvoerend vicevoorzitter (executive vice president) en bestuurslid, is vandaag afgetreden na beschuldigingen van ongepast gedrag. Dat maakte Honda gisteren bekend in een persbericht.

Shinji Aoyama op archiefbeeld (foto: Honda)

De aanklacht tegen de vicevoorzitter van Honda

Aoyama wordt verdacht van ”ongepast gedrag gedurende een sociale bijeenkomst buiten werktijd”. Toen Honda dit vernam, is het audit comité direct een onderzoek gestart, een actieplan opgesteld, het plan aangeleverd bij de Raad van Bestuur en meningen gevraagd van externe experts. Op basis van deze documenten zou het RvB een beslissing nemen over het lot van Aoyama.

Nog voor het bestuur zijn besluit kan delen, neemt de Honda-topman het heft in eigen hand. ”Meneer Aoyama heeft vandaag zijn ontslagbrief ingeleverd. De Raad van Bestuur van het Bedrijf heeft bepaald dat het passend is dat de heer Aoyama aftreedt uit zijn functie”, schrijft Honda. Ik vermoed dat de beste man het onheil al zag aankomen.

Honda maakt duidelijk dat dit soort gedrag niet door de beugel kan. De fabrikant schrijft: ”Het is zeer betreurenswaardig dat een persoon die als leider in het management van het bedrijf is gepositioneerd en van wie wordt verwacht dat hij een voorbeeld stelt voor het respecteren van mensenrechten en het naleven van relevante wetten en regels, het onderwerp is geworden van een beschuldiging van gedrag dat in strijd is met deze principes. Het bedrijf biedt oprecht zijn excuses aan voor het ongemak dat door dergelijk gedrag is veroorzaakt en voor de aanzienlijke verstoring en bezorgdheid die het bij alle belanghebbenden heeft veroorzaakt.”

De ex-vicevoorzitter van Honda is ervaren

Aoyama is niet de eerste de beste die het Honda-schip verlaat. In 1986 kwam hij bij het Japanse automerk werken. Hij klom op tot de verantwoordelijke van de elektrificatie-, motorfiets- en Noord-Amerikaanse divisie. Geen kleine jongen dus.

Honda-baas Toshihiro Mibe heeft zijn eigen manier om met deze zaak om te gaan. Hij levert twee maanden lang vrijwillig 20 procent van zijn salaris in. Verder gaat Honda kijken hoe het merk een herhaling van zo’n gebeurtenis kan voorkomen. Concreet wil dat zeggen dat er een nieuwe managementstructuur komt. Het bedrijf zal deze binnenkort bekendmaken.

Een nieuwe hiërarchie is ook wel nodig nu Aoyama wegvalt. Iemand anders krijgt de zware taak om de EV-transitie verder te zetten. En dan moet er ook nog iemand gaan bedenken hoe Honda relevant blijft in Noord-Amerika na de importheffingen.

Ook interessant!

  • Verstappen rijdt in prototype dat jij straks gewoon kunt kopen
  • Honda cancelt Christian Horner in eerbetoon aan Perez
  • Honda wil erg graag hereniging met Verstappen bij Aston Martin
  • Kijk nou, Honda presenteert een prachtige vierdeurs GT

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

Christian Horner, Honda

Vorig bericht: « Bizar: zoveel geregistreerde busjes mogen de emissiezone NIET in
Volgend bericht: Bentley gaat aan de stekker: dit is de nieuwe Continental GT! »

Lees Interacties

Reacties

  1. rwdftw zegt

    8 april 2025 om 13:59

    Beetje sensatie zoeken….

    Horner zou over de schreef zijn gegaan, zo luidde het bericht van zijn toenmalige PA. Vervolgens is er een onafhankelijk onderzoeker ingeschakeld. Deze onderzoeker kwam tot de conclusie dat Horner niet over de schreef zou zijn gegaan. De PA besloot voor een herkansing te gaan en ook een tweede onderzoek sprak Horner vrij van blaam. Tussen die 2 momenten werden er een hoop chatberichten gedeeld via Google Drive. Of die valide zijn is nooit duidelijk geworden.

    Uiteindelijk komt de zaak voor de rechter ergens begin 2026. Het lijkt met sterk dat Horner nu wel schuldig wordt bevonden.

    Login om te reageren
  2. machielvdd zegt

    8 april 2025 om 14:30

    Valt me een beetje tegen dat ‘ie geen harakiri heeft gepleegd

    Login om te reageren
  3. pivavar zegt

    8 april 2025 om 15:28

    ‘En dan moet er ook nog iemand gaan bedenken hoe Honda relevant blijft in Noord-Amerika na de importheffingen’
    Na Tesla schijnt Honda het minste laste te hebben van de importheffingen. De HR-V uit Mexico, de Civic Type R uit Japan en de rest uit de VS zelf?

    Login om te reageren
  4. kniesoor zegt

    8 april 2025 om 16:09

    Als je er na een dienstverband van een jaar of 40 ‘point blank’ uit vliegt, zal je het vermoedelijk redelijk bont gemaakt hebben. Iets in de trant van een bukkake party met de vrouwen van de CEO, CFO etc of zoiets 😆

    Login om te reageren
    • lpgbarrel zegt

      8 april 2025 om 18:06

      Er mag ook niks meer tegenwoordig ;-)

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North