Video's van de Nürburgring zijn er legio, maar dat zal zo wel zijn redenen hebben, denk je niet? Vandaag wagen we ons aan nog eentje, die we 'anders' dan de anderen kunnen noemen. Of misschien is 'completer' een beter woord.
Het betreft hier een onboard video van de kwalificatiesessie van de 24 uur van de Nürburgring, vorig jaar. In de SP9-klasse zet piloot Uwe Alzen met zijn Team Schubert BMW Z4 GT3 in 8:18.382 minuten de snelste tijd neer. Zo snel reed nog nooit iemand in die klasse de gecombineerde circuits van de Nordschleife en Nürburgring rond.
Deze week verscheen een video met de beelden, waarin je, zo goed als dat kan, realistisch meekrijgt hoe zo’n kwalificatierondje er uit ziet, en wat een coureur allemaal te verduren krijgt op het hobbelige wegdek. Je wordt, geholpen door de stijve vering, heen en weer gesmeten voor zover je strak aangespannen gordels dit toelaten. Geloof me, als je niet topfit bent, dan kan je het schudden in een dergelijke race. Het gaat urenlang op het scherpst van de snede, en je mag niet verslappen. Een foutje door concentratieverlies is snel gemaakt. Diep respect voor de mannen die hem uitrijden.
De veteraan Alzen (in 2010 nog winnaar) heeft zijn rondje achteraf van prima commentaar voorzien, waardoor je een goede indruk krijgt van wat zo’n coureur allemaal bezig houdt. Mijn moeder, de leek, maakte vroeger wel eens het commentaar ‘beetje dom rondjes rijden’, iets dat sommigen van jullie misschien ook wel eens gehoord hebben. Wij weten wel beter.
Dit is een must voor aspirant Ringridders, en zeg nou zelf, als je dit ziet krijg je toch spontaan zin om direct in de auto te stappen en naar de Groene Hel te rijden? VIDEO! (via GT Spirit)
Meer zien? Bekijk dan vooral een nachtelijk rondje in een GT3 Cup tijdens de race. En natuurlijk is het bijna weer zo ver: tussen 17 en 20 mei geht’s wieder los rond de Groene Hel. Zin an!
24 reacties
Hou nou een sop met rode tekst!! Gloeiende gloeiende!
Tnx!
Even helemaal off-topic: Die VW Polo reclame…. ben ik de enige die meteen denkt “wow, VW geeft nu gewoon toe dat een Polo voor slappe lulletjes is…”. Los van wat ik van VW’s vind, vind ik dat ze meestal best aardige reclames maken, maar deze? Gelukkig heeft de beste man thuis niets te vertellen en voorkomt z’n vrouw in ieder geval dat’ie ‘m ook nog in de saaist mogelijke kleur besteld… ;)
http://www.youtube.com/watch?v=l14d54j28PQ
Sommige van zulke moeders komen ook op Autoblog. In de Nascar topics.
http://www.youtube.com/watch?v=hAraaybHEOo
Ciao!
en ik maar blij zijn dat ik zaterdag 9.40 haalde BtG op de nordschleife..
Opflikkeren met dat kl*te commentaar!
Ik wil raw footage!
(jaja, beste stuurlui etc)