• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volkswagen icoon Ferdinand Piëch overleden

Auteur: willeme, gepost 26 augustus 2019 om 22:26 – 38 Reacties

Ferdinand Piëch


De Oostenrijker was niet groter dan het leven, maar wist enorm veel te bereiken.

Oud Volkswagen-chef Ferdinand Piëch is overleden. Dat melden diverse Duitse media. Ferdinand Piëch was van 1993 tot 2002 de grote baas van Volkswagen. Volgens diverse bronnen werd hij onwel afgelopen zondag tijdens een diner op de avond van 25 augustus. Hij is naar het ziekenhuis gebracht, maar op maandag 26 augustus overleden.

Ferdinand Piëch zal voornamelijk bekend staan als de man die van Volkswagen van relatief klein speler in de markt een wereldmerk heeft gemaakt. In zijn tijd bij Volkswagen kocht hij merken als Bentley, Bugatti en Lamborghini. Daarnaast maakte hij Seat en Skoda tot het wat het vandaag de dag is.

Daarvoor was hij ingenieur voor onder andere Porsche en Audi. Bij Porsche was hij mede verantwoordelijk voor het enorme succes van de 917 en bij Audi stond hij aan de wieg van de Ur-quattro. Ferdinand Piëch, zoon van Louise Porsche, werd 82 jaar.

Volkswagen heeft officieel nog niet gereageerd, evenals zijn familie. Meer info volgt later.

Ook interessant!

  • Video: Golf 3 vs Audi RS6
    Video: Golf 3 vs Audi RS6
  • Overname Alfa door VW
    Overname Alfa door VW was dichterbij dan we dachten
  • Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
    Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
  • Volkswagen-medewerkers verplicht met vakantie gestuurd
    Volkswagen-medewerkers verplicht met vakantie gestuurd

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

ferdinand-piech, Volkswagen

Vorig bericht: « 12 redenen waarom Donkervoort briljant is
Volgend bericht: Dit zijn de twee beste moderne klassiekers voor vanavond »

Lees Interacties

Reacties

  1. leaper035t zegt

    26 augustus 2019 om 22:29

    Rust in vrede Herr Piëch. Bedankt voor je nalatenschap.

    Login om te reageren
  2. Dutchdriftking zegt

    26 augustus 2019 om 22:34

    Hij laat de wereld een mooie erfenis na.

    Login om te reageren
    • ghost zegt

      26 augustus 2019 om 23:37

      @dutchdriftking: ik denk dan vooral zijn directe kinderen en kleinkinderen..€€€

      Login om te reageren
      • flatsixx zegt

        27 augustus 2019 om 09:36

        @ghost: hij had al z’n geld in 2 stichtingen gestoken heb ik gelezen. Niks voor de kidsss

        Login om te reageren
        • occasiefapper zegt

          27 augustus 2019 om 10:26

          @flatsixx: juist wel dus. Stichting zit geen belasting op. Mooie constructies

          Login om te reageren
  3. sander1980 zegt

    26 augustus 2019 om 22:35

    RIP. Een absoluut icoon in de wereld van auto’s.

    Login om te reageren
  4. Volvo_440_turbo zegt

    26 augustus 2019 om 22:35

    Maw, dankzij deze man rij ik dus nu redelijk tevreden VAG, wat ik dus nooit van mijn leven verwacht had! Job done! Hopelijk bestaat de hemel, kan hij mijn grootouders nog een auto aanpraten :) RIP

    Login om te reageren
  5. vaakbenjetebang zegt

    26 augustus 2019 om 22:39

    Fugen Ferdi werd hij genoemd, vanwege zijn obsessie met sluitnaden in carrosserieën. Hij is er in ieder geval in geslaagd om dat soort zaken bij VAG op een zeker niveau te krijgen, de autopers er van te overtuigen dat dit belangrijke graadmeters voor kwaliteit (en bijgevolg ‘premiumness’ bij gebrek aan een goed Nederlands woord) zijn en vervolgens de hele industrie en zelfs autoliefhebbers daarin mee te zuigen. Deze ‘perceived quality’ maakt dat mensen bereid zijn om een enorme schep geld extra neer te tellen voor een auto die intrinsiek helemaal niet goed hoeft te zijn, maar wel die o zo belangrijke eerste indruk van topkwaliteit geeft. Mede daardoor is VAG heel groot en heel winstgevend geworden. Knappe prestatie.

    Iets anders wat hij heel goed begreep was de waarde van een uithangbord als de Phaeton en de welhaast legendarische, onwaarschijnlijke eisen die daaraan werden gesteld. De Phaeton op zich zou hoogstwaarschijnlijk niet winstgevend worden, maar omdat hij heel goed zag dat VW dan een relatief klein bedrag extra voor een Golf of Passat kon vragen (immers, de ‘perceived quality’ was wel daar!) was het toch een goede manier om meer winst te genereren voor VW als geheel. Heel slim.

    Uiteraard heeft de man nog veel meer op zijn palmares (zeker in zijn jongere jaren als ingenieur), maar dit zijn voor mij wel bijzondere zaken.

    Login om te reageren
    • JanJansen zegt

      26 augustus 2019 om 23:07

      @vaakbenjetebang: mooie aanvulling!
      Wat ik zelf wel typerend vond voor zijn dominante houding is dat hij de vrouw van zijn neef Gerd Porsche had geschaakt.

      Login om te reageren
      • drdre1 zegt

        27 augustus 2019 om 22:22

        @janjansen: moet ik nog u schaken vervangen met ’n ander woord? ? Want als dat zo is krijgt achaaksport voor mij een heel andere betekenis… ?

        Login om te reageren
        • drdre1 zegt

          27 augustus 2019 om 22:22

          @drdre1: nog u = nu

          Login om te reageren
        • JanJansen zegt

          28 augustus 2019 om 20:53

          @drdre1:
          schaken
          http://www.woorden.org/woord/schaken

          Login om te reageren
  6. competition102 zegt

    26 augustus 2019 om 22:42

    RIP en dank voor de mooie automobiele erfenis.

    Login om te reageren
  7. pa045 zegt

    26 augustus 2019 om 23:06

    RIP. Gast was goed in het verkopen van illusies. Heeft het tot ware kunst verheven.

    Login om te reageren
  8. rikv99 zegt

    26 augustus 2019 om 23:35

    Ferdinand bedankt. Bedankt voor het redden van Lamborghini, Bugatti, Bentley en Porsche.

    Login om te reageren
  9. ghost zegt

    26 augustus 2019 om 23:36

    Henkhekje kom er maar in!

    Login om te reageren
  10. karaya zegt

    27 augustus 2019 om 02:26

    Liefhebber van Ferrari’s.

    Login om te reageren
  11. henkp1 zegt

    27 augustus 2019 om 03:56

    Hij heeft heel veel gedaan voor VW/VW Ag, is de drijvende kracht geweest achter de groei naar wat het nu is. Dat dat niet altijd (vaak) op ongeoorloofde manieren ging, zouden we niet moeten vergeten. Dieselschandaal is (hoogstwaarschijnlijk) door hem geïnitieerd, misbruik van subsidies, malversaties, hele en halve leugens, omkoperij, als een echte Machiavelli was voor hem alles geoorlooofd om van VW de grootste te maken. Erg jammer dat hij nooit is opgepakt/aangeklaagd voor zijn (ok vermoedelijke) wandaden, want nu komt hij postuum overal mee weg.

    Login om te reageren
    • IJsblok zegt

      27 augustus 2019 om 06:29

      @henkp1:

      mooi stukje aannames, zonder echte onderbouwing, typerend voor de zolderkamerdetective van nu…

      Login om te reageren
      • wahltiroler zegt

        27 augustus 2019 om 14:27

        @IJsblok: VW van of niet doet niet terzake. Ja Piech was een briljant technicus maar. Ook Machiavellist en niet vies van ongeoorloofde methoden. HIER de onderbouwing. https://www.google.de/amp/s/amp.wiwo.de/unternehmen/auto/volkswagen-die-unselige-allianz-von-politik-und-vw/13808526.html

        Login om te reageren
      • wahltiroler zegt

        27 augustus 2019 om 14:30

        @IJsblok: u vraagt wij leveren https://www.google.de/amp/s/amp.wiwo.de/unternehmen/auto/volkswagen-die-unselige-allianz-von-politik-und-vw/13808526.html

        Login om te reageren
      • henkp1 zegt

        27 augustus 2019 om 17:46

        @ijsblok: Ik heb mij de laatste jaren serieus wat verdiept in enkele autofabrikanten, waaronder VW Ag. Vanaf de oprichting door de Nazi’s en een SS-ingenieur, die kort na de oorlog op miraculeuze wijze vergoedingen opeiste waardoor hij schatrijk is geworden, zijn schoonzoon tot hun directe nazaten die nu nog een dikke vinger in de pap hebben, kenmerkt het handelen van dit bedrijf/de leidinggevenden nou niet bepaald tot het meest ethische, fatsoenlijke en oprechte. Het voert te ver om hier alles uit de doeken te doen, maar degene die het nieuws de laatste jaren heeft gevolgd, weet al heel wat meer. Daarbij is een rondgang over het internet, het lezen van kranten, tijdschriften en boeken ook heel verhelderend.

        Login om te reageren
    • Arnoud zegt

      27 augustus 2019 om 07:00

      @henkp1:
      Jij houdt Jeroen van der Veer ook verantwoordelijk voor alle gaten die Nigeriaantjes hebben gehakt in de olieleidingen in de Nigerdelta?

      Politiekverantwoordelijk, ook zo’n vreemde term die jij zeker graag bezigt. Ik vind het raar dat een minister weggestuurd kan worden omdat de ambtenaren in zijn/haar ministerie duistere zaakjes hebben. Het is voorgekomen dat een minister binnen een jaar na aantreden weggestuurd werd. Hoe kan zo iemand op zo’n korte termijn op de hoogte komen van alle beerputten?

      Ik vraag me af of Ferdinand echt de initiator was van Dieselgate.

      Login om te reageren
      • karhengst zegt

        27 augustus 2019 om 07:40

        @Original_Arnoud: ik denk dat je daar appels met peren vergelijkt.

        Maar afgezien daarvan is de hele reden dat dergelijke topfiguren een dusdanige beloning krijgen niet alleen omdat ze een visie hebben, maar ook omdat ze verantwoordelijk zijn voor hoe het wordt bereikt. Dat betekent dat als je technisch onmogelijke doelen stelt het verwacht wordt dat je dit inziet en snapt dat het gevolgen kan hebben voor de integriteit. Hiervoor de ogen te sluiten is een sterk staaltje “wel de lusten, niet de lasten.” En dat de marges eigenlijk te dun waren (zeker in vergelijk tot grote concurrent Toyota) om de expansie te kunnen verantwoorden was ook bekend.

        Wat dat betreft is z’n nalatenschap niet geheel onbevlekt helaas. In een maatschappij waarin toch vaak pijnlijk duidelijk wordt hoe ongeremd kapitalisme niet per se sociaal en milieutechnisch wenselijk is, is het in mijn ogen ook zeker relevant eventuele keerzijdes van dergelijk succes te benoemen.

        Login om te reageren
        • Arnoud zegt

          27 augustus 2019 om 08:01

          @karhengst:
          Dat vindt ik geen slechte redenering. Als je eist dat een kerkrat volgende week €1000 op zak heeft moet je inderdaad ook niet raar opkijken dat ie dat steelt in plaats van verdient met eerlijk werk.

          Login om te reageren
      • lekbak zegt

        27 augustus 2019 om 07:42

        @Original_Arnoud: als je als topman tientallen miljoenen per jaar binnen harkt “omdat je verantwoordelijk bent voor het hele concern” dan mag het best gevolgen hebben als er fouten worden gemaakt.

        Login om te reageren
        • Arnoud zegt

          27 augustus 2019 om 08:08

          @lekbak:
          Dat vind ik maar ten dele waar. Er zijn zaken waar je als topmanager niet van zou kunnen weten omdat eerste lijn managers en afdelingsmanagers dat voor je verborgen houden. Er gebeuren altijd zaken binnen een bedrijf die tegen de bedrijfspolitiek ingaan en die ‘op de werkvloer blijven’.

          Login om te reageren
  12. jeroenwz zegt

    27 augustus 2019 om 07:55

    Goede ingenieur, verschrikkelijke baas om voor te werken naar het schijnt.

    Login om te reageren
  13. Rob zegt

    27 augustus 2019 om 10:31

    Een goede ingenieur en een goede ondernemer, niet een combinatie die je heel vaak ziet.
    Vooral knap hoeveel melkkoeien meneer Piech heeft gecreëerd. Volgens mij is er geen enkel andere autogroep die zoveel onderdelen binnen de groep met elkaar uitwisselen. Oke, misschien een beetje doorgeslagen, maar hulde voor zijn ondernemerschap.

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      27 augustus 2019 om 11:33

      @rob: Dat laatste wordt ook gewoon door PSA gedaan, en vast ook door Toyota. Maar hoe VW hun hele “MQB” hebben gepresenteerd als baanbrekend concept en zowaar als selling point is marketingtechnisch geniaal geweest. De media vrat het als zoete koek. Wat dat betreft heb je helemaal gelijk dat het een bijzondere iets is dat een techneut ook dat spelletje compleet beheerst.

      Login om te reageren
      • Rob zegt

        27 augustus 2019 om 18:53

        @karhengst:
        Uiteraard. Is van alle tijden. FIAT en veel Amerikaanse merken, gingen Volkswagen bijvoorbeeld ook voor.
        Maar de denk dat Volkswagen het naar een hoger plan heeft getild en het meest succes heeft behaalt.
        Hoeveel modellen staan er op het MQB? Stuk of 30?

        Login om te reageren
        • karhengst zegt

          27 augustus 2019 om 20:05

          @Rob: Ik vind het vooral krap dat Piëch en co het als een voordeel heeft kunnen verkopen in plaats van een nadeel. Want het is uiteindelijk maar een karakterloos platform welke ook nog geplaagd was door olie-, versnellingsbak- en uitstootsproblemen.

          Zoals gezegd, voor een techneut kon hij verrekte goed verkopen.

          Login om te reageren
  14. ttr6 zegt

    27 augustus 2019 om 12:24

    Voor alle autobloggers: hij was een groot Alfa Romeo fan, heeft vaak interesse getoond om het merk te kopen. FCA wilde niet. Jammer?? Zullen de meningen over verdeeld zijn.

    Login om te reageren
  15. michaelcorleone zegt

    27 augustus 2019 om 14:09

    R.I.P.
    Was een belangrijke man in de auto-industrie.
    Zeg Piech en ik zeg meteen, Veyron en Phaeton.

    Login om te reageren
  16. wahltiroler zegt

    27 augustus 2019 om 14:28

    Kleine ondersteuning voor Henk https://www.google.de/amp/s/amp.wiwo.de/unternehmen/auto/volkswagen-die-unselige-allianz-von-politik-und-vw/13808526.html

    Login om te reageren
    • henkp1 zegt

      27 augustus 2019 om 17:46

      @wahltiroler: Dankuvriendelijk!

      Login om te reageren
  17. wahltiroler zegt

    27 augustus 2019 om 14:48

    Oeps sorry voor de meervoudige posts

    Login om te reageren
  18. speedie zegt

    27 augustus 2019 om 22:43

    Rust in vrede. Hij zal de geschiedenis ingaan als de grootste visionair in de autoindustie. Een gedreven persoonlijkheid en doorzetter en toch bekommerd zowel voor de arbeiders als investeerders. Maakte van een lokale speler tot een wereldmerk. Iemand die je maar één keer in je leven meemaakt. Dank zij hem rijd ik al gans mijn leven VW en dat zal in de toekomst zo blijven.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North