• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volkswagen doet hun eigen versie van Ken Block-klassieker

Auteur: Loek, gepost 14 september 2025 om 16:30 – 2 Reacties

Omdat Volkswagen een speciale rally-Polo bouwde, zou het zonde zijn om niet even wat leuks ermee te doen.

Dit jaar viert Volkswagen de 50ste verjaardag van de Polo. Deels met de aankondiging dat de ID. 2All in productie gaat als ID. Polo (GTI), deels met een laffe speciale editie en deels met een leuke livery voor een Polo-rallyauto. Die natuurlijk een knipoog is naar de bijzondere Harlekin-editie van de Polo (Typ. 6N).

Project Drift

Tijd voor Volkswagen om eens iets leuks te doen met deze rally-Polo. En het resultaat lijkt op iets wat we al jaren kennen. Volkswagen neemt de Polo namelijk mee naar een containerhaven in Zuid-Afrika. Daar zet Volkswagen een Rally Cross (RX)-versie van de Polo met deze livery mee, bestuurd door meermaals winnende RX-coureur Johan Kristoffersson. Vervolgens wordt de containerhaven neergezet als speelveld en wordt Kristoffersson losgelaten om de Polo zijn sporen te geven. Met als leuke twist dat ‘ie onderweg ook nog even switcht naar de minstens even succesvolle WRC-versie.

Zoals je wellicht doorhebt: het doet erg denken aan de ‘Gymkhana’-video’s van Ken Block. Maar het leuke eraan is juist dat Gymkhana een beetje een karikatuur van zichzelf geworden is: hele gelikte stunts, maar vroegâh gewoon Block met een gepeperde Impreza zien ronddriften was eveneens een spektakel. Volkswagen en Kristoffersson laten die klassieke versie toch een beetje herleven.

Ook interessant!

  • Volkswagen Polo moet wijken voor elektrische auto's
  • Volkswagen viert 50 jaar Polo op een tegenvallende manier
  • Volkswagen brengt Harlekin terug met blubberdikke Polo!
  • Mijn Auto video: Volkswagen Polo GTI van Mitchell

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

polo, Video, Volkswagen

Vorig bericht: « Hiep hiep hoera, de BMW 5 Serie (E39) is 30 jaar oud!
Volgend bericht: Deze herboren coupé staat straks in de showrooms: koop dan! »

Lees Interacties

Reacties

  1. Edge zegt

    14 september 2025 om 17:57

    Leuk gedaan! Dit lijken mij ook de leukere aspecten van de PR-werkzaamheden die komen kijken bij het zijn van een succesvolle fabrieksrijder. Niet wat lullig op de foto met bobo’s van sponsoren, maar gekke dingen doen met auto’s op plekken waar ze eigenlijk niks te zoeken hebben. Echt tof!

    Wat mij dan wel weer meteen opvalt: Het zijn wel een beetje gekke auto’s. Die Polo RX heeft de body van de vorige generatie, maar met koplampen waar heel awkward zo’n gekronkeld lijntje in verwerkt is zodat ‘ie toch nog lijkt op de huidige generatie Polo. En die elektrische rallycross Polo heeft dan weer de body van de huidige generatie, maar koplampen (of zijn het stickers?) die van de ID.4 lijken te komen.

    Login om te reageren
  2. cdlop01 zegt

    14 september 2025 om 18:40

    Het kinderachtige Harlekijn kleurenpalet mogen ze nu toch wel een keer afscheid van nemen….wie dat bedacht heeft?????

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North