
Het gaat niet helemaal lekker met de ID. Buzz.
Laten we Volkswagen allereerst kudos geven dat ze de ID. Buzz op de markt hebben gebracht. We worden al sinds 2001 doodgegooid met concept cars die geïnspireerd zijn op de T1, maar met de ID. Buzz hebben ze eindelijk de sprong gewaagd. En het resultaat is gewoon heel goed gelukt. De ID. Buzz is een van de meest sympathieke EV’s op de markt.
Strategische beslissing
Toch verkeert de ID. Buzz momenteel in zwaar weer. In oktober schreven we al dat de productie tijdelijk is stilgelegd. Dat doet Volkswagen natuurlijk niet omdat ze als warme broodjes over de toonbank gaan. Nu nemen de Duitsers nog meer harde maatregelen.
Volkswagen heeft besloten om de ID. Buzz volgend jaar niet meer in de VS te leveren. Klanten kunnen dus alleen nog modellen uit voorraad kopen. Volkswagen spreekt van een “strategische beslissing”, nadat ze de marktomstandigheden zorgvuldig hebben geëvalueerd. Oftewel: er is te weinig vraag.
Dit betekent overigens nog niet definitief het einde van de ID. Buzz in de VS. Gek genoeg is Volkswagen van plan om de leveringen in 2027 weer op te pakken. Al is het nog maar even afwachten of dat doorgaat. Wie weet wordt de stekker er alsnog uitgetrokken.
Nederland
Als we iets dichter bij huis kijken: in Nederland doet de ID. Buzz het nog best aardig. Vorig jaar was het zelfs de bestverkochte elektrische bestelwagen. In totaal staan er nu 8.300 exemplaren op kenteken. Dat zijn voor het overgrote deel bedrijfswagens. De ID. Buzz wordt onder meer ingezet door PostNL en de Wegenwacht.
De particuliere verkopen zijn niet heel indrukwekkend: dit jaar zijn er 410 stuks op geel kenteken gezet. Het is natuurlijk best een prijzig ding, met een prijskaartje van minimaal een halve ton.





VW en retrodesign: nooit een goed huwelijk geweest…
Tip: druk er een brandstofmotor in. Wellicht zwengelt dat de verkopen wat aan.
Wat is dan de meerwaarde tov een transporter?
Dat het een echte VS is in plaats van een omgekatte Ford. VW Nutzfahrzeuge heeft zich compleet vergalopeerd: ID.Buzz te duur. Multivan te duur. Transporter teveel Ford.
Ik vind het een heel leuk ding, maar de specs zijn gewoon erg matig en de prijs is stevig. Dus zolang dat niet opgelost wordt, vrees ik het ergste voor de ID. Buzz.
In Denemarken zie je deze “auto” echt heel veel. Zowel in gebruik bij bedrijven als particulieren.
Retro en VW gaan, vreemd genoeg, niet zo goed samen. Misschien is het een identiteitscrisis en proberen ze teveel verschillende waardes aan een product te hangen? De originele bus was relatief goedkoop, simpel en had zeker niets met premium te maken. Zet daar de Buzz tegenover, dan sla je misschien als VW toch de plank mis? Hetzelfde met de reïncarnaties van de Beatle, het eindigt in een oversized, overpriced product. Dan moet je wel heel veel van ’t merk of historie houden wil je er dat geld voor neerleggen, maar misschien nog wel belangrijker: wat er staat “klopt niet”.
Ik zie de laatste tijd toch wat grote partijen die voor deze bus kiezen.
Kijk naar een Ziggo of Equans. Dat is wel positief voor de verkoopaantallen
410 aan particulieren. best veel toch. Is meer dan 1 per dag incl sluitingsdagen en het jaar is nog niet om!
Zou er best graag een willen rijden. Vooral als ze de prijs en range iets meer marktconform kunnen maken.
Ik vind het een leuk ding. Het ziet er mooi uit en qua interieur is het prima.
Echter, alles wat met zn elektro te maken heeft, is nu last-gen. En dat terwijl het een prijs heeft vergelijkbaar met nieuwe modellen van meer premium merken.
En zn ‘schermpjes’ op het dash, kunnen in 2025-2026 natuurlijk ook niet meer. Dat ziet er zo goedkoop uit.
Dus daarom zijn we m maar weinig.
Leuk ding, maar te duur in verhouding tot z’n kunnen.
De ID Buzz kan eigenlijk wel een flinke facelift gebruiken, nog meer naar T1 en T2 zoals ronde(re) koplampen en een minder massieve frontspoiler, naast een prijsverlaging. Zie hoe Porsche van de ronde koplamp al 70+ jaar een sexy design maakt. En ook de fratsen uit de prijslijsten weghalen. In deze regio moet een warmtepomp gewoon standaard zijn en geen optie. Kijk je naar bijvoorbeeld een Zeeker 7X (vanaf fiscaal 49.990 euro) dan weet je wat je prijsdoel moet zijn. Overigens zou ik ook meer op de gezinnen richten met 3+ kinderen. Zeker de LWB is een logisch alternatief.
Probleem is dat gezinnen met zoveel (kleine) kinderen over het algemeen geen 50k voor een EV met matige specs kunnen aftikken. Als je ondernemer bent die een werkbusje nodig heeft wat praktisch moet zijn ipv hip en happening dan ga je voor de (veel) ruimere transporter. Er is gewoon geen (grote) markt voor dit ding. De bedroevende verkoopcijfers onderschrijven dat ook.
Volkswagen bouwt al jaren geen auto’s voor het “volk” meer. Voorheen kreeg je tenminste nog een hoogwaardig afgewerkte auto, die tijd is ook al een tijdje voorbij. De prijs kwaliteit verhouding klopt voor geen meter.
Je weet toch, skoda is het nieuwe VW
Ik zou wel een verlengde idbuzz willen hebben in gtx trim maar dan voor een normale prijs. Dan verkopen die dingen echt wel.
Het design is niks mis mee. Hij is gewoon te duur, en hij laadt te langzaam.
Heb er 2 weken geleden nog eentje in de lease besteld. Vanafprijs is al niet weinig maar voornamelijk de opties zijn duur, ook voor VW. Two tone 3.3k, glazen dakje dat niet open gaat 4k, elektrisch verstelbare stoelen (niet eens leder) 4k, elektrische kofferklep 2.5k enzovoort. En inderdaad, de range is niet denderend maar voor dagelijks gebruik hopelijk voldoende.
Jouw prijzen kloppen niet. Te hoog, hoewel de prijzen nog steeds fors zijn:
– Twotone 2,4 kE
– Elektrische stoelen plus nog veel meer: 2,4 kE
– Elektrische achterklep plus nog veel meer: 1,3 kE
Dus ik weet niet wat je hebt besteld maar geen officiële ID Buzz.
Ik heb toch echt de offerte voor mijn neus liggen, mogelijks bedoel jij het verschil BE-NL. En als je met “veel meer” de packs bedoelt dan moet je maar eens goed verdiepen, want de meeste opties in de packs zitten er eigenlijk standaard op, of zitten vervat in andere packs.
Ik heb het even opgezocht in de NL configurator: de prijzen die je vermeld zijn zonder BTW maar inderdaad, opties zijn vreemd genoeg een heel stuk goedkoper dan BE.
Ja, klopt. We hebben allebei deels gelijk en ik wist niet dat je uit België komt. De Nederlandse prijzen van een ID Buzz zijn eerst zonder BTW aangegeven. Dat wist ik niet en is voor personenauto’s zeer ongebruikelijk en zelfs niet toegestaan, want ook gericht aan particulieren naast bedrijven. Maar Volkswagen rekt waarschijnlijk de regels op. Want de ID Buzz is een “soort” bedrijfsauto. De Duitse site geeft ook niet meer duidelijkheid. Maar goed, in Nederland zijn de opties wel minder duur. Het prijsbeleid is voor de ID Buzz twijfelachtig want veel te duur. Eigenlijk zelfs zonder BTW. Zet er een Zeekr 7X naast (goedkoper, meer vermogen, minstens zo luxe). Of een Polestar 3 (sneller, luxer, ook duurder). Alleen de 2e achterbank. Die heeft de ID Buzz wel.
Dat wat jij fors noemt dat noem ik absurd hoog. Een factor twee tot vier te hoog!
Het vreemde is dat de USA bijna alle opties standaard heeft, een gelijke buzz die daar 75K$ kost ben je hier minstens 90k€ voor kwijt. En het ligt niet aan de importtarieven of transport want ze worden allemaal in DE gemaakt.
Waarschijnlijk blieft de familie Pon iets meer dan een bal gehakt met gekookte aardappels en een glas water.
Als bedrijfswagen was prijs/kwaltiteit niet optimaal (heb er 3 rijden in mijn bedrijf). Ruimte achter houdt niet over, en hij was eigenlijk te duur bij introductie, en opties stevig aan de prijs. Met de prijsverlaging afgelopen jaar, is hij iets gunstiger, maar tov de nieuwe PV5 van Kia, is dat de betere keuze (meer ruimte in de bus, 7 jaar garantie).
Jong gebruikt in DSL importeren is redelijk alternatief. Als servicebus is hij wel heel geschikt. Medewerkers rijden er graag in, en onderweg nog steeds positieve reacties.
Krijg je mey allemaal managers die contact met de werkelijkheid hebben verloren.
Morgen nieuwe ophalen op grijskenteken. Zin in, lekkere specs 340 pk, en als bonus 25k ex goedkoper dan een EV of Diesel Vito. En daarbij “lokaal” geproduceerd. In ieder geval voor mij win win.