• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Waarom veel EV’s straks geen 204 pk meer hebben

Auteur: Bas Leesberg, gepost 20 september 2025 om 09:08 – 7 Reacties

De volgende generatie heeft slimme accu’s en meer vermogen.

Wat is beter: zelf uitvogelen hoe iets werkt of een ander betalen om het voor je te doen. Dit is een veelvoorkomende gedachte bij autofabrikanten. Polestar koos er bijvoorbeeld voor om de knappe koppen van Google aan het werk te zetten voor de infotainmentsysteem in de EV’s. Stellantis zoekt op zijn beurt hulp bij TotalEnergies voor de nieuwe generatie EV-batterijen.

Het moederbedrijf van Fiat, Opel, Peugeot en ga zo maar door werkt samen met Saft, wat dan weer onderdeel is van Total. Samen hebben ze een prototype gebouwd van de volgende generatie EV’s. Het belangrijkste onderdeel van de volgende generatie Stellantis-auto’s is de nieuwe EV-batterij.

IBIS

Het Franse samenwerkingsproject draait om één ding: IBIS. Daarmee doelen ze niet op de hotelketen, maar op het ‘Intelligent Battery Integrated System’. Zoals de naam al weggeeft is het bij de IBIS het idee dat de batterij slim geïntegreerd is in de auto. De hele elektrische aandrijflijn is opnieuw uitgedacht. De functies van omvormer en oplader zijn direct in de batterij verwerkt. Hierdoor zijn er geen aparte omvormer en lader meer nodig. En dat scheelt een hoop.

Grote EV-pijnpunten onderuit gehaald

Kortgezegd is de nieuwe EV-batterij van Stellantis een stuk simpeler dan de accu’s die nu in elektrische auto’s liggen. Volgens de makers zijn er veel voordelen aan IBIS. De energie-efficiëntie stijgt met 10 procent, laadtijden zijn 15 procent korter en 10 procent zuiniger zijn, de auto is zo’n 40 kilo lichter, de accu neemt 17 liter minder ruimte in beslag, het onderhoud is eenvoudiger én er kunnen makkelijker tweedehands batterijen worden hergebruikt.

Tevens krijgt Stellantis meer vermogen uit de aandrijflijn. Nu hebben zo’n beetje alle basis-EV’s van het concern (en van andere bedrijven) 150 kW aan vermogen, oftewel 204 pk. Dit doen autofabrikanten omdat ze 150 kW een mooi rond getal vinden. In plaats van 150 kW levert de elektromotor in de nieuwe Stellantis-EV’s straks 172 kW op. Omgerekend naar de ouderwetse pk’s is dat 234 pk.

Na zes jaar aan denkwerk is het eerste prototype klaar. Peugeot heeft de primeur via een E-3008. Hiermee toont Stellantis aan dat het IBIS-principe gewoon op het huidige STLA Medium-platform kan worden toegepast. Toch is het nog niet de bedoeling dat je binnen afzienbare tijd een Peugeot rijdt met de IBIS-technologie.

Fase één ligt nu achter ons. Fase twee is in juni 2025 ingegaan en omvat praktijktests onder representatieve rijomstandigheden. Anders gezegd: als je straks een Stellantis-testvoertuig tegenkomt, kan het best een EV zijn met de nieuwe batterij. Tegen het einde van dit decennium zou de IBIS-tech in productieauto’s moeten liggen.

Ook interessant!

  • De Peugeot e-3008 Dual Motor kan je overslaan #test
  • Noodlijdend Stellantis steekt miljarden in Chinese EV-batterij
  • Motorprobleem gehad met Opel, Citroën of Peugeot? Dan kun hier geld terug krijgen!
  • Dit racespeciaaltje kun je vanaf NU direct bestellen

Nieuwste artikelen

  • Verrassend. Een plan van de overheid dat niet werkt
  • De Chinezen vinden ons oerdom
  • Range Rover ontwikkelt de beste auto voor elke narcist
  • Snelwegblokkeerders lopen straks het risico op een flinke tik
FacebookTweetPinLinkedIn

batterij, e-3008, Elektrisch, Peugeot, Stellantis

Vorig bericht: « Porsche stelt EV-plannen uit en zet vol in op verbrandingsmotor!
Volgend bericht: Nederlandse automobilist, kijk de komende tijd goed naar de vrachtwagensector! »

Lees Interacties

Reacties

  1. ouwedibbes83 zegt

    20 september 2025 om 09:32

    Mijn eerste gevoel bij alles integreren zegt, als er iets stuk gaat moet je veel vervangen. Toch staat er dat o.a. de batterij makkelijker te wisselen is. Kan iemand dat uitleggen?

    Login om te reageren
    • sandman zegt

      20 september 2025 om 12:01

      Het kan zijn dat ze nu door alles in 1 pakket te integreren het juist eenvoudiger maken om onderdelen te vervangen.
      Zo kan ik me voorstellen dat bijbehorende computers of de omvormer nu overal door heel de auto heen zitten en soms ook lastig te bereiken zijn. Als die straks bij de batterij in zitten en via een eenvoudigere manier te bereiken zijn…
      Voor het totaal verwisselen van de batterij scheelt het waarschijnlijk ook veel aansluitingen en calibratie als je het als 1 groot pack kan omwisselen .
      Kan het niet staven, maar zoiets zou dus een voordeel kunnen zijn van alles integreren

      Login om te reageren
      • marcus zegt

        20 september 2025 om 12:50

        En maakt alles ook nog eens makkelijker schaalbaar.

        Maak modules van bijvoorbeeld 10kw en je kunt accu’s aanbieden van 50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100 / 110 / 120 net naargelang de markt om vraagt en hoeveel ruimte er beschikbaar is.

        En is er eentje kapot? Dan vervang je de module en je hebt weer de originale capaciteit.

        Login om te reageren
        • Flutterbear zegt

          20 september 2025 om 13:37

          Cilinders zijn toch ook niet als modules opgebouwd? Het vervangen van een accu moet je vergelijken met vervangen van een brandstofmotor. Natuurlijk kan je het makkelijker maken voor onderhoud of vervanging maar dat gaat wel enorm te kosten van ruimte en gewicht. Tesla laat met de Model 3 wel zien dat de accu makkelijk een auto leven mee gaat.

          Login om te reageren
          • RUBERG zegt

            20 september 2025 om 16:23

            Accu’s zijn uit modules opgebouwd en de modules uit cellen.

            Login om te reageren
  2. Onehp zegt

    20 september 2025 om 13:04

    Goed, maar duurt te lang, halveer die tijd to market….

    Login om te reageren
  3. Jopie zegt

    20 september 2025 om 23:18

    Tegen het einde van dit decennium is deze techniek achterhaald

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North