• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Porsche stelt EV-plannen uit en zet vol in op verbrandingsmotor!

Auteur: Bas Leesberg, gepost 20 september 2025 om 08:04 – 18 Reacties

Porsche verandert van koers, met alle gevolgen van dien.

Pak er maar een stevige kop koffie bij, want dit moet je even lezen. Porsche is wakker geschud uit de EV-droom (of was het een nachtmerrie) en gooit het roer compleet om. Porsche-baas Oliver Blume deelde gisteren de nieuwe strategie met de aandeelhouders en nu weten wij ook dat de EV-plannen op de schop gaan.

Het zijn lastige tijden voor het Duitse sportautomerk dankzij de omvang van de veranderingen in de autosector. Al is de grootste verandering niet echt een verandering, maar een inschattingsfout namelijk het uitblijven van de EV-boom. ”Daarom herstructureren we Porsche over de hele linie”, aldus CEO Oliver Blume over de problemen in de sector.

De concrete wijzigingen

Hoe het merk er weer bovenop moet komen? Simpel: ”merkbepalende modellen met verbrandingsmotoren”. Oftewel, de belangrijkste modellen houden wat langer een versie op benzine. Het begint bij de EV-plannen voor de grootste Porsche.

Porsche is druk bezig met het testen van de elektrische SUV. Bij eerdere presentaties werd deze auto ‘K1’ genoemd. Het model moet boven de Cayenne plaatsnemen. De SUV zou er alleen als EV komen, maar dat idee is weg. Bij de lancering kun je de nieuwe SUV in eerste instantie uitsluitend met verbrandingsmotor en als plug-in hybride bestellen.

Ook de bestaande modellen houden nog wat langer vast aan de benzinemotoren. De Panamera en Cayenne blijven ”tot ver in de jaren 2030 met verbrandingsmotoren en plug-in hybrides leverbaar”. De elektrische Cayenne staat al in de startblokken, maar wordt uitgesteld. Vreemd genoeg verandert Porsche het verkoopdoel van elektrische modellen niet na de gewijzigde EV-plannen. Dit jaar moet 20 tot 22 procent van de nieuwverkochte auto’s volledig elektrisch zijn.

Er is nog een ingrijpende wijziging. De Volkswagen Groep was bezig met de ontwikkeling van een nieuw EV-platform voor sportievere auto’s. Deze SSP-architectuur wordt ook nog even in de koelkast gezet tot in de jaren ’30. ”Het platform zal technologisch worden herontworpen in samenwerking met andere merken binnen de Volkswagen Groep. Dit is de reactie van het bedrijf op de aanzienlijk tragere groei van de vraag naar exclusieve batterij-elektrische voertuigen”, schrijft Porsche.

Wat gebeurt er met de 718? En de 911?

Porsche blijft verdacht stil over de toekomst van de sportiefste modellen binnen het gamma: de 718 en 911. Van de 911 kun je vrij zeker zijn dat ‘ie de komende tijd nog leverbaar is met een benzinemotor, met of zonder hybride turbo. De 718 daarentegen is een hot topic, maar krijgt geen aandacht in het persbericht.

”Het bestaande volledig elektrische modellengamma wordt voortdurend bijgewerkt. Met de Taycan, Macan, Cayenne en de toekomstige tweedeurs sportwagen in het 718-segment zal er een aantrekkelijk BEV-aanbod zijn”, zegt Porsche als enige over de baby-911.

Porsche 718 Cayman GT4 RS maakt stoutste dromen waar

Uit de presentatie zelf blijkt echter dat Porsche werkt aan een ”topversie met verbrandingsmotor” van de nieuwe 718. Dat zou willen zeggen dat de 718 GT4 RS gewoon op benzine blijft!

Lees hier meer over de niet-elektrische 718!

Uitstellen van EV-plannen kost Porsche veel geld

Voor de benzineliefhebber is dit het beste nieuws van deze zaterdagochtend, maar op de financiële afdeling van Porsche zal geen feeststemming hangen. Porsche ziet zichzelf genoodzaakt om de verwachte winst aan te passen. Dit komt niet alleen door de slechte EV-verkoop, maar ook door de extra lasten van de importtarieven en de terugval van de Chinese luxemarkt.

Kijken we wel alleen naar de verandering in de EV-plannen, dan verwacht Porsche alleen daar al voor ongeveer 3,1 miljard euro kwijt te zijn. Tel je de andere verliezen daarbij op, dan zou het bedrijf volgens Volkswagen zelfs 6,1 miljard euro verliezen.

Het effect op de operationele winst is direct zichtbaar. Het doel was om dit boekjaar 1,8 miljard euro winst te draaien. De overgebleven centen zouden na alle problemen nog 760 miljoen euro moeten zijn.

En zo moet Porsche er dus weer bovenop komen. Zou de koerswijziging de juiste keuze zijn van Blume en zijn collega’s of moeten we binnenkort afscheid nemen van Porsche? Ik ben benieuwd hoe jij daarover denkt.

Ook interessant!

  • Porsche doet het dit keer anders met de nieuwe Cayenne
    Porsche doet het dit keer anders met de nieuwe Cayenne
  • Video: de elektrische Porsche Cayenne kan draadloos laden
  • Ook Porsche past EV plannen aan
  • Gespot - Een Porsche Cayenne met 1.050 pk

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

718, benzine, cayenne, Elektrisch, oliver-blume, panamera, Porsche, Volkswagen

Vorig bericht: « De BMW Z4 van Nicolas is niet kapot te krijgen. Vooralsnog…
Volgend bericht: Waarom veel EV’s straks geen 204 pk meer hebben »

Lees Interacties

Reacties

  1. Daanvk911 zegt

    20 september 2025 om 08:32

    De topmodellen van de 718 krijgen ook (gelukkig) een verbrandingsmotor, zie: https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/porsche-718-boxster-cayman-keep-petrol-options-brand-slows-ev-push. Hulde Porsche!

    Login om te reageren
    • F Lamez zegt

      20 september 2025 om 12:26

      Beste nieuws van Porsche in lange tijd!

      Login om te reageren
  2. Johanneke zegt

    20 september 2025 om 09:37

    Blijf het bijzonder vinden dat veel merken een jaar of 6 geleden dachten we zetten alles op alles op EV. Zo’n transitie duurt eerder 30 jaar dan 10.

    Login om te reageren
    • bimmerpost zegt

      20 september 2025 om 09:56

      Dat is toch niet zo vreemd. Beleid wordt gemaakt voor de aandeelhouders. Het meest waardevolle automerk vanuit een aandeelhouders perspectief is al jaren Tesla. Dus onder druk daarvan is deze strategie ingezet.
      Daarnaast, ik rijdt al ruim 8 jaar ev, ik kijk niet eens meer naar brandstof auto’s als ik een nieuwe nodig heb. Voelt een beetje als Spotify vervangen door een stapel singeltjes en lp’s. Dat doe je ook niet behalve uit nostalgie of hobby.

      Login om te reageren
      • ouwedibbes83 zegt

        20 september 2025 om 13:05

        Vanuit jouw perspectief snap ik het, maar verplaats je eens in de Porsche rijder. Die is dus helemaal niet zo hard op zoek naar iets elektrisch maar wil een snelle, goed afgewerkte auto met de Porsche beleving. En vooralsnog hoort daar dus een benzinemotor bij.

        Login om te reageren
      • DeWitteCondor zegt

        20 september 2025 om 13:57

        Toch zijn er hele volksstammen die weer terugrennen naar de ICE. En ook naar LPs trouwens. Dus het zal toch wel wat hebben he?

        Login om te reageren
        • astra zegt

          20 september 2025 om 16:43

          Wel? Is dat ook ergens met cijfers onderbouwd? Als mijn huidige ev er eind dit jaar uit gaat, dan komt daar echt weer een ev voor terug. Ik wil voor woon-werkverkeer echt niks anders meer. Wat niet wil zeggen dat ik van een brandstofmotor niet geniet, ik ga graag een rondje om met mijn 911, maar da’s hobby, geen dagelijks vervoer.

          Login om te reageren
          • DeWitteCondor zegt

            20 september 2025 om 19:21

            Ja hoor, zie zo’n beetje iedere week de artikelen op AB. Maar als je nu nog twijfelt aan cijfers heb je wel boter op je hoofd, fabrikanten schakelen op grote schaal terug naar de ICE en dat lijkt mij gewoon altijd een weerspiegeling van de markt.

            Login om te reageren
    • mashell zegt

      21 september 2025 om 06:48

      De fabrikanten maken nieuwe auto’s. Een jaar of tien geleden werd er in de EU een deadline van 2035 afgesproken en verschillende west Europese landen die een achterstand hadden in hun CO2 doelstellingen (waaronder Nederland) maakten daar 2030 van. Dus dat Porsche en de andere fabrikanten een portfolios ontwikkelden met een geleidelijke transitie naar volledig elektrisch in 2035 is logisch, dat er tot die tijd steeds meer alleen elektrische modellen op de markt zouden komen is ook logisch.
      Maar toen kwamen de rechts populisten op (gefinancierd door het grootkapitaal met belangen in de olie industrie), die populisten gingen rommelen aan de afgesproken data en dus moesten de fabrikanten langer een portfolio met zowel elektrisch als brandstof hebben, dat kost enorme investeringen, daarom ook de lobby voor afzwakking van euro 7). Daar heb je één van de redenen van de huidige crisis in de autoindustrie (de andere is de toegenomen populariteit van lokale merken op de Chinese markt).
      De transitie van het hele wagenpark kost minstens dertig jaar maar de transitie in de product portfolio van de fabrikanten kan in 10 jaar gedaan zijn, mits ze weten wanneer het gedaan moet zijn en er niet aan die datum gerommeld wordt.

      Login om te reageren
  3. HZW zegt

    20 september 2025 om 10:17

    De Porsche EV koers wijziging zal ook grote gevolgen hebben voor Audi, omdat veel nieuwe Audi EV modellen in samenwerking met Porsche gebeurt.
    De e-tron GT en de Q8 e-tron zijn ook geen hardlopers en Audi is ook bezig met een K1 SUV project (Q7, Q8, Q9)
    Verder is het vermoeden dat de Audi Concept C nou verwant is met de Porsche 718 EV plannen.
    Dus ook hier zal Audi moeten gaan nadenken hoe en wat te doen.
    Persoonlijk denk ik dat de Concept C geen toekomst heeft als een EV Only model.

    Login om te reageren
  4. jippie zegt

    20 september 2025 om 11:29

    Europa kan blijkbaar niet aanhaken bij de Chinese EV ontwikkelingen. Laatste redmiddel is dan doorgaan en verbeteren waar ze altijd al goed in waren. Uiteindelijk is het ook onmogelijk om de hele wereld te laten rijden op batterijen en blijft er zeker nog ruimte voor brandstofmotoren.

    Login om te reageren
    • DeWitteCondor zegt

      20 september 2025 om 13:59

      Ja hoor. Daar zijn de Chinezen weer. Alom vertegenwoordigd op fora, maar niet op de weg (behalve bij die sukkels die denken dat ze in een volvo rijden). Denk je nu echt dat Porsche een concurrent van XingPeng LingDing is?

      Login om te reageren
    • R zegt

      20 september 2025 om 14:54

      Het heeft niet met aanhaken te maken – mensen willen geen electrische Porsche – de taycan verkocht wel, maar uiteindelijk ook een giga bleeder voor de eigenaar , 75% afschrijving in 4 jaar tijd. Het gros van hun klanten heeft geen interesse in iets electrisch, maar wil geluid, en beleving. Als dit nu nog niet duidelijk is weet ik t ook niet. Alle sportmerken/ premium + zijn gedoemd om failliet te gaan indien we 100% electrisch moeten gaan, of moeten 90% kleiner worden ivm tegenvallende vraag. Ik zeg t al jaren.

      Login om te reageren
      • b088y zegt

        21 september 2025 om 21:14

        Stuur even de auto door met 75% afschrijving, ik heb wel interesse.
        Goedkoopste taycan is 45k, heeft 187k km gereden en is 5 jaar oud (en geen 180k nieuw).

        Login om te reageren
    • nineelevenheaven zegt

      21 september 2025 om 16:07

      Dit heeft natuurlijk niets te maken met de Chinezen en Koreanen.
      Porsche heeft de markt totaal verkeerd ingeschat:

      – Particulieren kunnen geen Porsche betalen. 81% procent van de Nederlanders heeft maximaal €15.000 voor de aanschaf van een auto (Autoweek, 29 juli 2025 ). Cijfers van RAI Vereniging laten zien dat een nieuwe auto over het eerste halfjaar van 2025 gemiddeld €50.026 kost. Totaal onbereikbaar dus.

      – Het gemiddelde zakelijke leasebudget is €600 tot €800 per maand, de markt waarin Hyundai, Kia, Tesla en Polestar floreren.

      – Zakelijke lease van een Porsche begint bij €1300 voor een Macan en kan oplopen tot €4.500 voor een 911 GT3 RS. In dat segment voelt men de financiële prikkel niet zozeer, maar gaat het om beleving en jezelf belonen. Als je ein-de-lijk geld hebt voor de droomauto uit je jeugd, lepel je daar geen stofzuiger in.

      – Als gezinsauto hoef je de Cayenne/Macan niet als EV, want de restwaarde is slecht. Porsche occasions gaan naar liefhebbers die zichzelf belonen.

      Simpel gezegd is er alleen een EV-markt omdat bedrijven hun werknemers in EV dwingen omdat het moet van de overheid. En dat is ook de reden dat je geen Chinezen op de weg tegenkomt: als leasert wil je een bak die indruk maakt op de buren, geen vaag AliExpress ding. Dat is voor de particuliere koper, die het niet kan betalen.

      Login om te reageren
  5. ericc zegt

    20 september 2025 om 14:55

    De marketing afdeling had het volledig mis. Daar mogen ze wel meerdere de laan uit sturen. Niet iedereen volgt de messias Musk en de zakkenvullers van Europa.

    Login om te reageren
  6. audirs3 zegt

    20 september 2025 om 15:05

    Dit is toch geen BREEK? Hun EV strategie wordt nauwelijks aangepast, hun verkoop prognoses voor EV’s blijven hetzelfde. Alleen ze blijven nog iets langer bestaande ICE modellen uitmelken. Maar ze gaan niet echt nieuwe ICE platformen ontwikkelen of nieuwe verbrandingsmotoren. Die titel slaat dus kant nog wal.

    Login om te reageren
  7. Exit Luminar zegt

    22 september 2025 om 18:25

    Ik zet in op diesel. Die zijn tegenwoordig zo stil en schoon, maar het kan natuurlijk altijd nog schoner. Schone diesels zijn tegenwoordig niet meer in trek omdat elektrisch zijn intrede heeft gemaakt. Toch vind ik het jammer, dat diesel (met al zijn voordelen) scheef wordt aangekeken. Mijn neefje van 32 heeft een vw tiguan van 2025. Met alle opties. 2L tdi.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North