• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Worden we aan de pomp keihard genaaid door oliemaatschappijen?

Auteur: machielvdd, gepost 5 maart 2026 om 14:40 – 7 Reacties

Zijn oliemaatschappijen gewoon aan het graaien over de ruggen van Iraniërs?

Als er onrust is in het Midden-Oosten is de prijs aan de pomp in no-time gestegen. Maar als de prijzen dalen hebben oliemaatschappijen een stuk minder haast om deze prijsverandering door te voeren. Dan krijg je toch een beetje het gevoel dat je genaaid wordt…

In Duitsland gaan er nu stemmen op om hier een onderzoek naar in te stellen. Je denkt misschien: de Duitsers mogen niet klagen, maar ook bij onze oosterburen zijn de prijzen hard gestegen. Een litertje E10 kostte gisteren meer dan €2. Dan kijk je toch even op je neus als Nederlandse tanktoerist.

Duitse politiek

De Duitse politiek kijkt echter mee. Tim Klüssendorf, leider van de SPD, roept de Bundeskartellamt op om de prijsstijgingen onder de loep te nemen. Dit is de instantie die toeziet op kartelvorming en oneerlijke concurrentie. “Het kan niet zo zijn dat oliemaatschappijen zich nu verrijken ten koste van de consumenten, gezien de dramatische situatie in Iran,” aldus Klüssendorf.

Er wordt ook al breder actie ondernomen in de Duitse politiek. Er is een werkgroep opgericht om de stijgende prijzen in de gaten te houden. En de minister van financiën heeft gezegd dat er consequenties volgen als blijkt dat energiemaatschappijen misbruik maken van de situatie.

Onevenredig

Ook de ADAC – de Duitse evenknie van de ANWB – heeft van zich laten horen. Zij bekritiseren het feit dat klanten nu al meer betalen aan de pomp, terwijl die brandstof nog goedkoop is ingekocht. Ze noemen de prijsstijgingen “onevenredig”.

Uiteindelijk is er natuurlijk niks nieuws onder de zon. Dit gaat al sinds jaar en dag zo. En dat grote bedrijven – zeker oliemaatschappijen – geen principes hebben, wisten we ook al lang. Maar hé, het is goed dat ernaar gekeken wordt. Als er wat tegen inhalige oliemaatschappijen gedaan kan worden, juichen we dat alleen maar toe.

Via: Tagesschau

Foto: E92 M3 aan de pomp, gespot door @jobjobben

Ook interessant!

  • Duitsland gaat tóch weer EV's subsidiëren
  • Nog meer in de file: Duitsland houdt grenscontroles langer actief
  • Eindhoven gaat verkeersaso's keihard (?) aanpakken
  • Duitse ANWB adviseert: deze benzine moet je hebben als je in Duitsland tankt

Nieuwste artikelen

  • Yes! Ford geeft Puma Hybrid een power-up en meer tech
  • Leukste Stellantis-crossover is nu €8.000 goedkoper!
  • Video: De straat als speeltuin gebruiken, maar dan..
  • VDL NedCar beste fabriek
    Huh? ‘Made in Europe’-auto’s kunnen ook uit Japan en Verenigd Koninkrijk komen
FacebookTweetPinLinkedIn

adac, benzine, duitsland, geld, Prijzen

Vorig bericht: « Elektrische BMW 3 Serie komt eraan: dit is wanneer we hem te zien krijgen
Volgend bericht: Waarom Bottas toch NIET met een straf aan het F1-seizoen begint »

Lees Interacties

Reacties

  1. mjpamsterdam zegt

    5 maart 2026 om 15:03

    Iemand echt verbaasd ?

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      5 maart 2026 om 16:28

      Inderdaad.

      “Never waste a good crisis!”

      Login om te reageren
  2. btbt zegt

    5 maart 2026 om 15:14

    Het verhaal is toch dat als de ruwe olieprijs omhoog gaat dat de prijs aan de pomp binnen enkele dagen volgt. Terwijl dat wanneer de ruwe olieprijs daalt dan zijn de voorraad tanks gevuld met dure benzine dus duurt het even voordat dat prijs aan de pomp gaat zakken.

    Login om te reageren
    • AudiRS zegt

      5 maart 2026 om 15:44

      Het spul wat je nu tankt is een half jaar geleden al gekocht voor weinig. Per direct wordt het ineens duur verkocht. Je wordt hoe dan ook genaaid.

      Login om te reageren
  3. Tonnie zegt

    5 maart 2026 om 16:54

    Dit was in de coronatijd toch ook zo? En in diezelfde periode maakten alle oliebedrijven recordwinsten. Zal nu niet anders zijn. En oh wat zijn ze zielig.

    Login om te reageren
  4. Huib zegt

    5 maart 2026 om 17:00

    Dit is precies een herhaling van de situatie 4 jaar geleden met het begin van de oorlog in Oekraïne. De pompprijzen stegen toen ook heel snel, terwijl de benzines en diesel met eerder ingekochte en veel goedkopere olie werd geproduceerd. Gevolg de marges van de oliemaatschappijen zijn in die periode met circa 75% gestegen. Een groot deel van die extra marges is inmiddels wel weer verdampt door extra kortingen aan de pomp. Maar toch. Voor de Oekraine invasie van € 0,18 á 0,20 /liter korting wel zo’n beetje het maximum, Tegenwoordig zie je kortingen oplopend wel ruim € 0,32 /liter. Kortingen t.o.v. de gemiddelde landelijke adviesprijzen (GLA). Ra, ra, ra waar de extra marge vandaan kwam…we worden inderdaad massaal genaaid en ik denk dat ik het kan weten want werk al 30 jaar als adviseur in de motorbrandstoffenbranche.

    Login om te reageren
  5. petroldrinker zegt

    5 maart 2026 om 17:01

    Worden we genaaid? volmondig ja, maar nog altijd meer door de roverheid dan de oliemaatschappijen als het om brandstof prijzen gaat

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North