• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Xiaomi SU7 ‘sneller dan Tesla en Taycan’

Auteur: michaelras, gepost 28 december 2023 om 11:51 – 20 Reacties

Huppekee, dat zijn nog eens claims van dit nieuwe automerk.

28 December is een belangrijke dag voor Xiaomi, het Chinese merk dat velen van jullie zullen kennen als consumer electronics merk. Misschien ken je het van de telefoons of één van de apple-esque flagshipstores in Europa. Maar Xiaomi gaat ook in de auto’s, dat was al even bekend.

De bestuursvoorzitter van Xiaomi, Lei Jun, trok zojuist het kleedje van de Xiaomi SU7. Een volledig elektrische sedan die volgens het Chinese bedrijf al binnen enkele maanden uitgeleverd zal worden. Lei Jun heeft met een schuin oog naar Elon gekeken want hij schuwt keiharde claims zeker niet. Hij gaf aan dat de “super electric motor” in staat zal zijn om acceleratiecijfers op te leveren die beter zijn dan die van Tesla en Porsche EV’s. Kijk dat zijn nog eens uitspraken.

Ons valt vooral op dat de auto de liefdesbaby lijkt van een Kia Stinger (de kont) en een McLaren 720S (de koplampen), waarmee wij maar weer eens bewijzen dat vragen of je een billen- OF borstenman bent echt niet meer kan in 2023!

Specificaties Xiaomi SU7

Wat is er dan nu al bekend over de Xiamo SU7 ? (die SU staat voor Speed Ultra, ja echt waar)

De SU7 zou in 2 versies komen: de eerste met een actieradius van 668km en een andere met een actieradius van 800km. Dan weten we nog precies helemaal niets. Maar goed. Het is een begin. Lei Jun had ook iets te zeggen over de prijzen voor deze Tesla Model S concurrent..

De prijs zal inderdaad wat hoog zijn, maar het zal een prijs zijn die iedereen gerechtvaardigd zal vinden

cryptische omschrijving van de SU7 prijs door Lei Jun

In China maken ze op dit moment een van de koudste decembermaanden ooit door, dus de zorgen over de performance van het model in koude temperaturen probeerde de topman weg te nemen door aan te geven dat de fast-charging mogelijkheden van de auto hier op toegerust zijn EN dat de auto prima in staat is om ook tijdens de sneeuw objecten te herkennen, anders dan de te verwachten sneeuwvlokken..

De auto’s zouden gemaakt worden door het al iets bekendere BAIC. Zij vroegen onlangs al toestemming om 2 modellen voor Xiaomi te gaan produceren. Dus het is te verwachten dat de SU7 er ook echt gaat komen. Wanneer zal de toekomst moeten leren.

De toekomst voor Xiaomi

Ook over de toekomst van Xiaomi als autofabrikant heeft Lei Jun een uitgesproken mening waar weinig bescheidenheid in door klinkt.

Door hard te werken de komende 15,20 jaar zullen we een van de top 5 automakers ter wereld worden, met het doel om de hele Chinese autoindustrie een boost te geven.

Lei Jun over Xiaomi als autofabrikant

Vooralsnog zien wij de SU7 graag verschijnen. Maar goed, wij hebben dan ook geen Xiaomi telefoon, alleen maar een Xiaomi draagbare compressor waarmee wij de voetballen thuis en de banden onderweg bij pech naar volle tevredenheid mee oppompen.

Wat vinden jullie?

bron: Reuters

Foto’s: Liucunyi_starandcar

Ook interessant!

  • Kies maar: standaard Taycan of extreem dikke Tesla?
  • Hoeveel sneller is een gestripte Tesla Model 3?
    Hoeveel sneller is een gestripte Tesla Model 3?
  • Tesla verbreekt Nürburgring-record
    Is Tesla haar 'Ringrecord meteen weer kwijt?
  • Supersnelle Taycan
    Supersnelle Taycan pakt Tesla en Lucid aan

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, su7, xiaomi

Vorig bericht: « Autoverzekering afgelopen jaar 60 euro duurder geworden
Volgend bericht: Briljante steelies zijn stiekem geen steelies »

Lees Interacties

Reacties

  1. pomoek zegt

    28 december 2023 om 12:06

    het is wel een beauty…

    Login om te reageren
  2. Robert zegt

    28 december 2023 om 12:27

    “De prijs zal inderdaad wat hoog zijn, maar het zal een prijs zijn die iedereen gerechtvaardigd zal vinden.”

    Als de beste man zich een klein beetje had verdiept in de automotive geschiedenis, dan weet je dat, zeker in de Europese markt vele, vele fabrikanten daar het produceren van grote sedans in het D- en E-segment hebben opgegeven, omdat de grote meerderheid van de klandizie in dat segment kiest voor de premium badge.

    Login om te reageren
  3. Edge zegt

    28 december 2023 om 12:45

    XIAOMI THE MONEY!

    Slechte woordgrappen aside, het is verre van een lelijke auto. Wellicht wat derivatief met koplampen die qua vorm en tekening doen denken aan de koplampgaten van de McLaren 720S, maar als dat het ergste is?

    Ik ben vooral benieuwd hoe Xiaomi het buiten China gaat doen. Tesla is inmiddels een gevestigde naam, Mercedes, Porsche, Audi en BMW hebben of komen met elektrische auto’s in het segment van de Model S, Polestar timmert lekker aan de weg. Aangezien het geen prijsknaller gaat worden, moet Xiaomi dan wel een bijzonder goede auto neerzetten om verder te komen dan wat gerommel in de marge.

    Login om te reageren
  4. PunicaOase zegt

    28 december 2023 om 14:17

    Lijkt me kansloos in de EU..

    Login om te reageren
  5. Roskampies zegt

    28 december 2023 om 15:23

    Hee een mix van Taycan, McLaren en Tesla S. Best gaaf ding en geen SUV dit keer.
    Gaat het verkopen deze nummer 88 op de chinese ev menu kaart? Geen idee

    Login om te reageren
  6. v10m5 zegt

    28 december 2023 om 16:30

    Triest dat het allemaal 1 pot not is qua design. Vind het nietszeggende auto’s die allemaal met elementen pikken zijn “ontworpen”.

    Login om te reageren
    • DeWitteCondor zegt

      28 december 2023 om 17:23

      Dat is HET issue met de Chinezen: zij blijven Westers design kopieren. Het oogt altijd achterhaald omdat het een ratjetoe van designelementen is die andere merken 2 jaar eerder op de markt brachten. Ik denk dat ze verder kunnen komen door een eigen designtaal te ontwikkelen. Dat hebben de Japanners ook gedaan.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        28 december 2023 om 22:11

        Zoals BMW wagens maakt die bij de Chinezen in de smaak vallen maken de Chinezen wagens die bij onze smaak aansluiten. Niet origineel maar ook niet aanstootgevend. Wil je het meer Chinees teken dan op meer extreem zoals BMW…

        Login om te reageren
        • DeWitteCondor zegt

          29 december 2023 om 00:11

          Ken jij mensen die van hun Chinese auto zeggen dat ze m mooi vinden? Ik ken ze niet. Wel die m rijden omdat het goedkoop is. Dus dat het is enige raakpunt met ‘onze smaak’.

          En BMW heeft wel vaker rare dingen gedaan (Bangle butt, Z1). Niet gelijk linken aan chinezen, dat is te makkelijk.

          Login om te reageren
          • mashell zegt

            29 december 2023 om 10:45

            Nio klanten konden hun wagen wel eens mooi vinden, goedkoop zijn die immers niet. En de grote neusgaten van BMW zijn er echt voor de Chinese markt.

            Login om te reageren
      • drdre1 zegt

        29 december 2023 om 07:44

        Denk ik ook, al maken alle autofabrikanten zich tegenwoordig schuldig aan plagiaat als het gaat om designelementen. Denk aan de gevouwen front spoiler van een Astra, Polo, Fiesta, het lijnenspel (met name achterruit icm achterportieren) van de Leon en Astra, grote grills, etc. Dan kan ook bijna niet anders wanneer je zoveel modellen produceert die bovendien allemaal aan dezelfde veiligheidseisen moeten voldoen.

        Login om te reageren
    • minimoke1984 zegt

      29 december 2023 om 23:45

      Beter goed gestolen dan slecht bedacht toch?
      Ik vindt m er gewoon goed uit zien. Enige om in Europa te slapen zullen ze net als Hyundai en KIA dat eerst ook gedaan hebben m juist prijs technisch ruim onder de prijzen van hun concurrenten moeten aanbieden.. In dit geval dus goedkoper dan een Model S en met betere voorwaarden. Suc6 daarmee

      Login om te reageren
  7. DeWitteCondor zegt

    28 december 2023 om 17:12

    Deze meneer heeft ook gezegd dat hij een auto wil bouwen die beter is dan Tesla en Porsche. Geeft wel aan wat het niveau is daar: Tesla bouwt middelmatige kwaliteit voor de massa en de Taycan is op EV gebied echt geen uitblinker. Dit slaat dus als een tang op een varken. OT: de auto heeft geen onderscheidend vermogen, is niet mooi, is niet spuuglelijk. Wel generiek zonder enige begeerte op te roepen. Dat doet de Taycan dan wel weer beduidend beter. En je moet vooral maar zin hebben om in een Chinees product te rijden.

    Login om te reageren
  8. degrotemuis zegt

    28 december 2023 om 18:20

    De draagbare compressor is zeker fijn, vooral de versie 2 werkt goed en snel vergeleken met andere.

    Wel fijn om eens iets anders dan de zoveelste generieke suv ev uit China te zien, maar ook deze maakt geen begeerte in me los qua styling. Deze auto is me in het zijaanzicht iets teveel Taycan zoals die in Grand Theft Auto zou kunnen zitten. Net genoeg aanpassen zodat het niet een 1 op 1 kopie is. De neus lijkt daardoor nu niet bij de rest te passen. Misschien omdat die net te plat is voor de rest, of misschien door de forse overhang, maar gewoon niet helemaal in harmonie.

    Login om te reageren
  9. racerx zegt

    28 december 2023 om 20:54

    “ Vrijwel elke zin klopt gewoon niet, ik ben gestopt met lezen want je komt er zo gewoon niet door.”

    Nou nou, da’s wel heel dramatisch hoor. Kusje dr op? En als je dan toch bezig bent: ‘Vrijwel geen enkele zin klopt’ is wat je hier zou moeten schrijven, die spreektaal van jou lijkt nergens op. Het woord ‘zo’ kun je eveneens wegstrepen, of aan het einde van de zin plaatsen. Zelfs jij bent niet perfect, zo blijkt.

    Login om te reageren
  10. banaan7 zegt

    28 december 2023 om 22:01

    Vergeet niet de velgen van de Maseratie MC20!

    Login om te reageren
  11. hotze zegt

    28 december 2023 om 22:35

    Misschien een grote mier zoeken in het bos?
    Het gaat vooral om de inhoud, niet?
    Willeme maakt met regelmaat een taaldwalinkje, maar schrijft de leukste stukjes van alle NL-autoredacteuren.

    Login om te reageren
  12. mashell zegt

    28 december 2023 om 23:54

    Ben je een leraar Nederlands die zich verveeld in de vakantie? Dit is een blog en die behandel je het best net als de Playboy, je kijkt alleen de plaatjes en doet alsof je de teksten gelezen hebt en ze heel hoogstaand zijn.

    Login om te reageren
  13. p993 zegt

    29 december 2023 om 03:36

    Ik dacht hetzelfde…leest men op de redactie deze stukjes niet ter correctie?
    Het zijn koude maanden met lage temperaturen!

    Login om te reageren
  14. flyerbunch zegt

    29 december 2023 om 21:25

    Achterlichten zijn van Macan ondersteboven..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North