• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in Japan

Auteur: Dennis, gepost 16 juni 2009 om 21:21 – 47 Reacties

Afbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in JapanAfbeelding Zeer zeldzame McLaren F1 GTR staat te koop in Japan

McLaren F1 GTR Long Tail Gulf
De laatste McLaren F1 werd alweer 11 jaar geleden de fabriek uit gereden, maar het model ziet er nog steeds alles behalve gedateerd uit. Er werden in totaal 100 exemplaren gebouwd, waarvan 28 GTR uitvoeringen. Dit is de laatste GTR die door McLaren werd gebouwd en staat momenteel te koop in Japan.

De McLaren F1 GTR modellen werden gebouwd om deel te nemen aan de FIA GT series en de 24 uur van Le Mans. Dit “Long Tail” exemplaar met chassis nummer #28R was eigendom van het “Gulf Team Davidoff”.

Anders dan een standaard F1 heeft deze racewagen een verlengde voor- en achterkant en een bredere achterspoiler. Het ruim 600 pk sterke V12 BMW blok is getweaked en ten opzichte van de normale F1 is de versnellingsbak geheel vernieuwd. Met 915 kilo is de GTR 75 kilo lichter. Wat voor prijskaartje aan deze bolide hangt is onbekend, maar je kent het gezegde: als je daarnaar moet vragen, dan kun je het waarschijnlijk niet betalen.

Ter afronding van dit bericht nog even wat F1 linkjes uit het archief: Een McLaren F1 rijdt weg na de crashtest. Vorig jaar werd een McLaren F1 geveild voor 3,2 miljoen euro. Lewis Hamilton krijgt er ééntje cadeau als hij 3x wereldkampioen wordt. Onlangs verloor de wereld een exemplaar na een motorbrand en last but not least een zeer dringende oproep: laat je vrouw alsjeblieft thuis wanneer je je nieuwe McLaren F1 gaat ophalen!! (via: carscoop)

Ook interessant!

  • Video: Ferrari 250 GTO en McLaren F1 rijden door Londen
    Video: Ferrari 250 GTO en McLaren F1 rijden door Londen
  • Record! McLaren F1 verkocht voor meer dan 17 miljoen euro
    Record! McLaren F1 verkocht voor meer dan 17 miljoen euro
  • Meer dan 12 miljoen euro voor deze McLaren F1?!
  • De duurste auto geveild in 2021
    De duurste auto geveild in 2021

Nieuwste artikelen

  • Dit Italiaanse bedrijf is niet langer in handen van Audi
  • Aankoopadvies: elektrische stadsauto voor 15.000 euro
  • Geen hond koopt een Nissan Ariya, dus flinke prijsverlaging
  • Is de EV nu echt dood? Mensen kiezen aantoonbaar liever voor verbrandingsmotoren
FacebookTweetPinLinkedIn

f1, gulf, McLaren, Supercars

Vorig bericht: « Onderzoek bewijst: luisteren naar de file informatie helpt echt!
Volgend bericht: Z5 maakt motor tot 40 procent zuiniger voor 208 dollar »

Lees Interacties

Reacties

  1. GeoBem007 zegt

    16 juni 2009 om 21:23

    Geil!
    Road legal of trackday-toy? :P

    Login om te reageren
  2. freewarefreak zegt

    16 juni 2009 om 21:23

    Super! Wat een mooie kleurstelling zeg… dat staat hem goed… ik hoop dat ie weer terug komt naar Europa… maakt niet uit dat het een Japanse versie is, het stuur zit toch in het midden.

    Login om te reageren
  3. S2000 zegt

    16 juni 2009 om 21:23

    Goed dat je het zegt !!
    Ik ga gelijk een bod uitbrengen.
    Ben ik Citrofiel in elk geval voor…..

    Login om te reageren
  4. Foramen zegt

    16 juni 2009 om 21:24

    In Engeland staat er ook één te koop,
    wel gaaf natuurlijk :)

    http://www.classicdriver.com/uk/find/4100_results.asp?bsubmit=true&lmanufacturer=10084&lCarID=1777413

    Login om te reageren
  5. WieAndersDasAuto zegt

    16 juni 2009 om 21:24

    Wat een prachtig exemplaar! Dat zijn nog eens supercars! Ik ga niet vragen hoeveel hij moet kosten ;)

    Login om te reageren
  6. arjens zegt

    16 juni 2009 om 21:28

    Als we nu met zijn alle een bod doen, een gezamelijk bod doen. We slaan deze auto op een centrale plek op, waar we elke dag naar kunnen kijken. Ik heb nog ruimte thuis…

    Login om te reageren
  7. robbie zegt

    16 juni 2009 om 21:28

    @GeoBem007, raceauto.

    De racegeschiedenis van #28R:

    1997 FIA GT Championship: Nurburgring DNF (Gilbert-Scott/Olofsson), Spa DNF (Gilbert-Scott/Olofsson), A1-Ring DNF (Gilbert-Scott/Lees), Suzuka 6th (Gilbert-Scott/Lees/Nielsen), Donington 7th (Lees/Olofsson), Mugello 8th (Lees/Olofsson), Sebring 10th (Lees/Olofsson), Laguna Seca 6th (Lees/Olofsson).

    Niet heel erg succesvol dus. Maar wel bijzonder dat dit het laatste exemplaar is. Hoeveel dit chassis eigenlijk #27R zou worden:

    #28R
    Originally chassis #27R but damaged in transport. Chassis plate was moved to chassis that is now know as #27R. Rebuilt for GTC Competition as spare car, raced late in FIA GT in 1997.

    Deze auto is zijn leven dus begonnen al schadebak. Dat helpt vast wel om de prijs wat omlaag te lullen.

    PS De McLaren F1 die in de VS in de flik vloog wordt verstuurd naar de McLaren fabriek om weer opgelapt te worden. De wereld is dus (gelukkig) geen McLaren F1 armer.

    Login om te reageren
  8. Benz.. zegt

    16 juni 2009 om 21:28

    Wat een super kleurrijk racemonster!
    Ziet er goed uit, lekker spartaans ook!

    Login om te reageren
  9. Bosnia_love zegt

    16 juni 2009 om 21:29

    “De McLaren F1 blijft ondanks het feit dat ie alweer enigszins ‘gedateerd’ is toch nog steeds tot de verbeelding spreken.”

    “De laatste McLaren F1 werd alweer 11 jaar geleden de fabriek uit gereden, maar het model ziet er nog steeds alles behalve gedateerd uit.” (bij het artikel van de geveilde f1)

    huh, wat is het nou …

    Login om te reageren
  10. Dennis zegt

    16 juni 2009 om 21:31

    @Bosnia love: Verschillende bloggers, verschillende meningen. ;)

    Robbie heeft gelijk als hij zegt dat de auto qua leeftijd gedateerd is, maar hij ziet er wat mij betreft zeker niet gedateerd uit.

    Login om te reageren
  11. Bosnia_love zegt

    16 juni 2009 om 21:32

    jah, dat zag ik al net nadat ik het bericht had gepost, tjah

    Login om te reageren
  12. Citrofiel zegt

    16 juni 2009 om 21:32

    @ S2000; Wat heb jij met/tegen mij? Als je het nu gewoon benoemt, dan hoef je niet elke keer zo vervelend uit te halen, dan kan ik er misschien wat aan doen… :roll:

    Login om te reageren
  13. GeoBem007 zegt

    16 juni 2009 om 21:42

    Robbie:
    Ik weet het.. Maar wie weet dat die Jap hem op’t straat heeft kunnen krijgen.. Hoewel ik niet denk dat ie al een km heeft gereden sinds zijn laatste pitstop!

    Moest ik nou echt oliesjeik-rijk zijn.. Ik zou hem als tracktoy kopen :D

    Login om te reageren
  14. Ototaal zegt

    16 juni 2009 om 21:44

    Zie je niet vaak, 2″ wieltjes onder een McLaren F1…

    Login om te reageren
  15. hiscox zegt

    16 juni 2009 om 21:49

    De kleuren zijn ok maar ik zou (mocht ik hem kunnen kopen) de auto volledig laten overspruiten en laten painten volgens de BMW motorsport kleuren (wit met blauw rood en paarse striping), OF anders in het ALPINA kleurtje met wat striping van die wagens en inclusief het interieur uiteraard. Spijtig dat het juist crisis is. t Zal dus voor de volgende keer zijn. Spijtig.

    Login om te reageren
  16. lautje23 zegt

    16 juni 2009 om 21:51

    Ik vind de F1 LM de allermooiste in oranje.
    Dat is tijdenlang de snelste auto geweest van 0-150 miles/ uur en weer naar 0..!

    Login om te reageren
  17. President zegt

    16 juni 2009 om 21:56

    de LM is altijd in het “oranje”

    Login om te reageren
  18. F1Ferrari zegt

    16 juni 2009 om 21:58

    wat een bloedmooie auto!

    Login om te reageren
  19. NLX zegt

    16 juni 2009 om 21:59

    Volgens mij staat/stond er ook eentje te koop bij Symbolic Motors in La Jolla (San Diego) in de VS

    Login om te reageren
  20. Quicknick1987 zegt

    16 juni 2009 om 22:11

    Wat een prachtige kleuren op dat ding! :-)

    Login om te reageren
  21. Neluz zegt

    16 juni 2009 om 22:12

    waarom staat die mclaren op karretjes of wat het ook mag zijn ….?

    Login om te reageren
  22. 909 zegt

    16 juni 2009 om 22:15

    Dit is niet de enige zeldzame supercar die te koop staat in Japan. Voor een bescheiden €3,5 miljoen mag jij jezelf eigenaar noemen van een van de drie gebouwde Ferrari F50 GT’s.

    Login om te reageren
  23. Patrick_Createmedia zegt

    16 juni 2009 om 22:17

    Dit is echt geniaal. Ik zou er een campingstoeltje naast kunnen zetten en er uren van genieten volgens mij.

    Login om te reageren
  24. Klassiekerrally zegt

    16 juni 2009 om 22:23

    Nu al een absolute klassieker. Wat een geweldig mooie racewagen!
    Staat tussen een Miura en F40 in m’n droomgarage…

    Login om te reageren
  25. knallie zegt

    16 juni 2009 om 22:35

    kijk dit is pas een auto
    mijn nummer 1 al vanaf dat ik een broekie was heb deze auto ok in me kast staan 1:18 en de fina versie dit is mijn ultieme droom auto
    maar de f40 is ok zo’n auto 2 ras echte sportauto’s zonder die troep van tegen woordig.
    en voor de echte lief hebbers
    http://www.youtube.com/watch?v=P1KmxJ6Daic&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=YR3Ge0TVzPw&feature=related

    Login om te reageren
  26. rikkon zegt

    16 juni 2009 om 22:41

    De steunwieltjes staan ‘m erg goed…

    Login om te reageren
  27. J. zegt

    16 juni 2009 om 22:42

    Nou Hamilton, sla je slag.

    Van je baas ga je dat ding voorlopig niet krijgen want nog 2 WK’s op je naam zetten zit er voorlopig niet in.

    Login om te reageren
  28. Marco zegt

    16 juni 2009 om 22:53

    kijk hij heb 10 wieltjes :P daarmee kan je em van de berg af rollen

    Login om te reageren
  29. Citrofiel zegt

    16 juni 2009 om 22:54

    Ik begin de Gulf-kleuren steeds meer te waarderen. Het ziet er hier erg leuk uit!

    @ robbie; Gelukkig maar. Ik heb niets met de F1, maar 1/100 is wel zonde.

    Login om te reageren
  30. Stefan zegt

    16 juni 2009 om 22:57

    als je dit ding door je straat heen rijd dan trillen gewoon alle ruiten eruit van het mega super vette geluid dat ding maakt. Ook als je gas geeft vlliegen alle straat klinkers door de lucht waarschijnlijk. Maar deze auto is gewoon te VET

    Login om te reageren
  31. GOD zegt

    16 juni 2009 om 22:58

    McLaren BMW of McLaren Mercedes ?

    ik ga voor McLaren BMW

    Login om te reageren
  32. robbie zegt

    16 juni 2009 om 23:02

    @President, nee hoor die van de Sultan van Brunei hebben een andere kleur.

    McLaren F1 LM Sultan van Brunei

    You’re now the 5th individual to confirm the accuracy of this illustration, with a 6th declining to comment. Most claim there were two F1s which were finished like that, and that both were F1 LMs. That would make them LM1 & LM4, listed by McLaren as both having been painted “Black + graphics”. I believe that Brunei actually purchased 3 of the 5 customer LMs and only one was painted the traditional papaya orange (LM5). All three seem to still be there unfortunately.

    The image I posted comes from the portfolio website of artist Maurizio Corbi who was a Senior Designer for Pininfarina. He told me that he made the image during his time in Brunei.

    Via: http://ferrarichat.com/forum/showthread.php?t=85959&page=4

    Login om te reageren
  33. GOD zegt

    16 juni 2009 om 23:07

    wallpapers graag

    Login om te reageren
  34. bozewolf zegt

    16 juni 2009 om 23:14

    Daar zou ik heel héél HEEL graag een paar rondjes in willen rijden…

    Login om te reageren
  35. Vanquish zegt

    17 juni 2009 om 00:02

    Fokk, als ik die kon betalen…

    Login om te reageren
  36. NLX zegt

    17 juni 2009 om 00:14

    zeker niet de enige mclaren f1 GTR die te koop staat:

    http://www.racecar.com/carsinternational/stock/mclarenf1gtr.htm

    en deze, kan hem helaas niet op hun eigen site vinden:

    http://www.finecars.cc/en/detail/car/34359/index.html?no_cache=1&ret=63

    of wie toch liever de meer beschaafde normale F1 wil:

    http://www.sps-automotive.com/en_sps/narrive/mclarenf1.htm

    Login om te reageren
  37. MPower!! zegt

    17 juni 2009 om 00:21

    Geweldige topper met een hart van BMW! Zou graag zoiets terug willen zien van BMW…

    Login om te reageren
  38. VSTMCLAREN zegt

    17 juni 2009 om 00:30

    HOLY F*CK, ik ga een lening aanvragen!!!

    Login om te reageren
  39. Savipe zegt

    17 juni 2009 om 04:03

    mooie wagen en mooie kleur alleen de zijkant zou ik wat veranderen

    Login om te reageren
  40. ferrari zegt

    17 juni 2009 om 09:26

    altijd al een fan geweest van deze uitvoering. zo had de straat versie er uit moeten zien. gewoon nog steeds erg gaaf en bruut. echt een supercar dus.

    Login om te reageren
  41. Sneep zegt

    17 juni 2009 om 10:32

    Weet iemand waar Rick Dos is gebleven?
    Zo haalt ie nooit de nummer 1 positie met meest geplaatste posts, of in zijn geval, spam.

    Login om te reageren
  42. Markus zegt

    17 juni 2009 om 10:41

    Schitterende auto, mooi verhaaltje ook bij de link van Foramen (zie een eind hierboven).

    Login om te reageren
  43. joost zegt

    17 juni 2009 om 12:04

    heeft iemand een plaatje van deze goddelijke kar in 1680 x 1050?

    Login om te reageren
  44. CSL zegt

    17 juni 2009 om 17:23

    mijn favoriete auto aller aller tijden.

    Login om te reageren
  45. EnzoR zegt

    17 juni 2009 om 17:39

    ik heb er niks mee maar t blijft een lekkere auto

    Login om te reageren
  46. ramon zegt

    17 juni 2009 om 19:34

    lijkt wel een miniatuur

    Login om te reageren
  47. petervd3 zegt

    16 februari 2010 om 15:43

    Super vet machine!

    Is hij al verkocht?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North