• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zo duur is een rijbewijs anno 2021

Auteur: machielvdd, gepost 2 december 2021 om 13:17 – 23 Reacties

Zoals wel meer dingen, is ook het roze pasje niet goedkoper geworden.

Autorijden is duur, maar je moet eerst ook flink in de buidel tasten om überhaupt auto te mógen rijden. Daarna kun je gaan en staan waar je wilt, maar je moet er wat voor over hebben. Hoeveel precies? Dat heeft het CBR op een rijtje gezet.

Het CBR heeft gekeken wat 2.300 kandidaten die vorige maand geslaag zijn hebben neergeteld voor hun rijlessen. Daarbij kwamen ze uit op een gemiddelde van €47,17 per rijles. Bij het CBS (het Centraal Bureau Statistiek dus, niet te verwarren met het Centraal Bureau Rijvaardigheid) zijn ze ook aan het rekenen geweest en kwamen ze ongeveer op eenzelfde bedrag uit: €47,30.

Zijn de rijlessen daarmee ook duurder dan voorheen? Uiteraard. Er zal eens iets goedkoper worden. Bij het onderzoek in 2019 kwam het CBR uit op een gemiddelde van €42. Automobilisten in spe betalen dus gemiddeld ruim €5 meer per rijles.

Hoeveel je kwijt bent is natuurlijk niet alleen afhankelijk van de prijs per les, maar ook van het aantal lessen. Wat dat betreft waren de kandidaten ook niet goedkoper uit dan in 2019. Het gemiddelde aantal lessen lag namelijk op 43 uur, terwijl dat twee jaar terug nog 38 uur was.

Deze stijging komt niet omdat mensen vaker zakten. Het slagingspercentage is namelijk ook gestegen. Dat lag afgelopen maand op 51,6%, tegenover 49,1% in 2019.

De totale kosten voor een rijbewijs liggen gemiddeld op €2.750 anno 2021. Daarmee betaalden de kandidaten €300 meer voor hun roze pasje dan de kandidaten van twee jaar geleden. En met het kopen van een auto zijn ze ook niet goedkoper uit. De prijzen van de occasions zijn namelijk ook niet gezakt in de afgelopen twee jaar.

Foto: @productionboss

Ook interessant!

  • Jongeren die rijden zonder rijbewijs neemt toe
  • 'Strengere keuring voor ouderen met een rijbewijs'
    'Strengere keuring voor ouderen met een rijbewijs'
  • 70 jaar ZONDER rijbewijs
    Man rijdt 70 jaar (!) zonder rijbewijs
  • dronkaards op deelscooters
    Dronkaards op deelscooters uit Eindhoven zijn rijbewijs kwijt

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

cbr, cbs, geld, rijbewijs

Vorig bericht: « Mercedes C63 met 712 pk is passend afscheid van V8
Volgend bericht: Irmscher Opel Insignia iS3 heeft bijzondere inspiratiebron »

Lees Interacties

Reacties

  1. kniesoor zegt

    2 december 2021 om 13:34

    Omdat jullie zo af en toe ook ‘Motoblog’ zijn : en hoe ligt dat voor een motorrijbewijs ?

    Login om te reageren
    • Dutchdriftking zegt

      2 december 2021 om 14:17

      @amghans: Als je alles in één keer haalt ongeveer 1000 euro. Dan ben je voor een goede motoruitrusting ook nog tussen de 500 en 1000 kwijt, en dan kan je de rest van je budget stuk slaan op de eerste motor.

      Login om te reageren
      • 620henk zegt

        2 december 2021 om 15:04

        @dutchdriftking: volgens mij was ik rond de 1400€ kwijt. Lessen op de openbare weg had ik moeite, reed als een automobilist… Uitrusting was ik ok zoiets kwijt.

        Login om te reageren
        • kniesoor zegt

          2 december 2021 om 15:22

          Dank heren ! Dan budgetteer ik voorlopig even op EUR 1250. Dat moet, als m’n motorrijtalent net zo episch is als dat voor oto’s, genoeg zijn :-D

          Login om te reageren
          • Dutchdriftking zegt

            2 december 2021 om 17:12

            @amghans: Rijles met leenkleding en een helm vind ik zelf niet zo fris, hierom heb ik dit zelf eerst aangeschaft. Bijkomend voordeel, je voorkomt dat je dan je geld stuk slaat op een mooie motor maar nog geen uitrusting hebt. Motorkleding kan overigens ook veel goedkoper, maar het is wel je veiligheid, en het moet goed zitten. Als het veilig is maat het zit beroerd dan doe je het niet aan.

            Login om te reageren
            • kniesoor zegt

              2 december 2021 om 19:12

              Eens vwb een leenhelm. Het jasje etc is wat minder kritisch, dat mag tijdens het lessen leenspul zijn.

              Login om te reageren
  2. Paul58 zegt

    2 december 2021 om 13:58

    Gemiddeld 2750 euro!?!? Dat gaat hard, in ‘mijn tijd’ volgens mij 900-1000 euro kwijt

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      2 december 2021 om 15:15

      @kevin1989: Gemiddeld he. Iemand die veel lessen nodig heeft of een paar keer zakt, trekt dat gemiddelde wel omhoog.

      Login om te reageren
  3. jaso013 zegt

    2 december 2021 om 14:09

    Dat valt dus nog best wel mee vind ik persoonlijk. Mijn oudste is pas 3 en eerlijk gezegd denk ik niet dat hij en zijn broertje nog een rijbewijs gaan halen als het zo ver is. Dwz dat ik nu dus voor bijna 6k extra speciaalbier in kan gaan slaan👍🏻

    Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    2 december 2021 om 14:16

    Dus even een stijging van ruim 10%! Overigens heb ik het idee dat de tarieven hiervoor een poosje stil hebben gestaan.

    Login om te reageren
  5. isn1981 zegt

    2 december 2021 om 14:16

    Wat een geld zeg pffff. In 1998 1 x theorie en 9 lessen en 1 x rijexamen totaal nog geen 700 gulden 😂🤣😂

    Login om te reageren
  6. polpol33 zegt

    2 december 2021 om 14:36

    Aaaiiii. Ik word oud…
    In 1988 afgekocht voor 250 gulden inclusief examen.

    Kwam nog wat bij omdat ik gezakt ben voor het eerste rijexamen. Mijn ogen toen en nu eigenlijk ook nog, volledig onterecht 😂
    Ze moesten toch iets verdienen.

    Login om te reageren
  7. dree16v zegt

    2 december 2021 om 14:43

    43 uur lessen gemiddeld, dat vind ik best veel.

    Login om te reageren
    • PunicaOase zegt

      2 december 2021 om 16:15

      @dree16v: voor ons petrolheads wel.. maar bedenk dat er ook vrouwen zijn die een rijbewijs willen halen :-P

      Login om te reageren
  8. youknowme zegt

    2 december 2021 om 15:36

    Ik was zo’n 5 jaar geleden -€1400 kwijt voor 23 lessen plus theorie en praktijk. Wel een pakket met 20 lessen waardoor je toch behoorlijk bespaart per les en die 3 lessen erbij zodat ik hogere kans had om te slagen. Die drie lessen extra zijn een stuk goedkoper dan een extra praktijkexamen.

    Login om te reageren
  9. Saabgek zegt

    2 december 2021 om 16:39

    Destijds via een bevriende rijschoolhouder mijn rijbewijs kunnen halen. Enige wat ik zelf betaald heb waren de pasfoto’s. Geloof 7 gulden vijftig. In 1980

    Login om te reageren
    • tazmania zegt

      2 december 2021 om 19:05

      @saabgek: was dat rijschool 69? Je weet wel, van Don en Ad.

      Login om te reageren
  10. dennisdd zegt

    2 december 2021 om 18:26

    Valt eigenlijk nog wel mee die stijgingen. 20 jaar geleden kostten de lessen al 80-100 gulden per uur.

    Login om te reageren
  11. Saabgek zegt

    2 december 2021 om 19:17

    @tazmania nee rijschool Joop Noordijk in Hilversum. Mijn vader gaf daar theorieles, vandaar dat ik voor niets mijn rijbewijs mocht halen

    Login om te reageren
    • quattromeister zegt

      2 december 2021 om 22:37

      @saabgek: hahaha Google don en ad even

      Login om te reageren
      • Saabgek zegt

        3 december 2021 om 10:20

        @quattromeister:

        Login om te reageren
      • Saabgek zegt

        3 december 2021 om 10:20

        sorry, zou willen dat ik het niet gegoogled had 😫

        Login om te reageren
  12. luchtgekoeld zegt

    3 december 2021 om 00:42

    Dan is de vraag nog over welk motorrijbewijs we praten. Elk petje mag meteen in een snelle auto rijden maar het motorrijbewijs bestaat tegenwoordig uit een aantal stappen als je jong begint.

    Ik heb mijn motorrijbewijs gehaald na zelf wat klooien met een oefenvergunning, 3 lessen en één praktijk én theorie-examen. Oh ja, was wel nog in de prehistorie (1979)😁

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North