• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zware pick-ups van RAM hebben gevaarlijk slechte remmen

Auteur: nicolasr, gepost 10 december 2024 om 20:00 – 20 Reacties

Wat kan er mis gaan met een zware RAM die slechte remmen heeft. Niks toch?

Stellantis zit in de hoek waar de klappen vallen. Een groot deel van de merken verkoopt bar en bar slecht. Zo slecht dat er deze hele maand bijvoorbeeld geen Fiat’s 500e’s worden gebouwd. En ook de andere merken doen het niet zo denderend.

Behalve RAM. Da’s dat merk van die belachelijk zware pick-ups. Die verkopen wel, en flink ook. In Amerika wil iedereen er eentje hebben, want daar doen ze niet aan klimaatmaatregelen en vinden ze dat benzine moet ontploffen! Mooi land. Oh… De ELEKTRISCHE RAM is een belachelijk succes. Vergeet bovenstaande dan maar.

Alleen is er een probleempje met de zware wagens van RAM. De remmen zijn niet zo heel erg goed. Of eigenlijk, ze kúnnen heel erg gevaarlijk slecht zijn, want er is een probleem met de hydraulische unit die de remmen aanstuurt.

Die is dusdanig slecht in elkaar gezet, dat hij makkelijk kapot kan gaan en dan remt de RAM helemaal niet meer. Ach joh, met een auto van minimaal 2500 kilo, wat maakt dat nou uit?

Veel, heel veel dus en dat weet Stellantis ook. Daarom worden er maar liefst 317.630 RAM-trucks teruggeroepen. Die krijgen dan een nieuwe hydraulische unit, zodat de remmen het wel blijven doen. En dat is wel zo veilig.

Helaas voor Stellantis is zo’n terugroepactie niet gratis. En met de vreselijk slechte verkoopcijfers van de producten van het concern, kunnen ze dat er even niet bij hebben. Maar ja, veiligheid boven alles.

Ook interessant!

  • Video: aso in RAM verzint eigen regels
  • Bouwer van sjoemeldiesels krijgt megaboete van 1,5 miljard
  • Dealers Stellantis zijn doodsbang voor de toekomst
  • Stellantis komt met de perfecte McDrive-accessoire

Nieuwste artikelen

  • Politie pakt motor van Brabantse vlogger af
  • Als je de trap niet opkomt, dan ga je maar Le Mans rijden?
  • Deze knotsgekke Lambo staat nu te koop in Nederland
  • VW Touareg in de uitverkoop: tot €10.000 goedkoper
FacebookTweetPinLinkedIn

ram, Stellantis, terugroepactie

Vorig bericht: « Max Verstappen moet vreselijk veel betalen voor zijn superlicentie
Volgend bericht: Vergeet de Valkyrie, Aston Martin Valhalla is hier »

Lees Interacties

Reacties

  1. DeWitteCondor zegt

    10 december 2024 om 20:43

    Rammend slecht. Het wordt een stormram. RAMp op wielen.

    Login om te reageren
  2. Lambrusco zegt

    10 december 2024 om 21:27

    Maar wat zijn ze toch mooi 😍

    Login om te reageren
    • bmw1cabrio zegt

      10 december 2024 om 21:43

      Mooi? Ik merk dat uw smaak niet erg verfijnd is. Een baksteen met wielen kan ik toch niet mooi vinden. Imposant, in your face, stuk werktuig, dat komt eerder in mij op.

      Login om te reageren
      • V300amg zegt

        10 december 2024 om 22:36

        Ieder zijn smaak toch? Maar om daar nou zo op te reageren. Ik vindt een bmw 1 serie echt voor vrouwen en met name een cabrio, maar daar zal ik niets verder over zeggen, maar zegt wel iets over jou verfijnde smaak denk ik.

        Login om te reageren
        • bmw1cabrio zegt

          11 december 2024 om 00:12

          Misschien ben ik wel een vrouw?

          Login om te reageren
          • V300amg zegt

            11 december 2024 om 21:49

            Sorry @bmw1cabrio, ik had niet zo mogen reageren, ik liet me meeslepen. Hoop niet dat ik U beledigd heb. Had mijn avondje niet. Oprechte excuses. We moeten het wel leuk houden hier. Fijne avond!!

            Login om te reageren
            • sleeperking zegt

              12 december 2024 om 00:09

              Heel goed AM
              Gbusmeneer

              Login om te reageren
        • Jetlag zegt

          11 december 2024 om 11:56

          “Ik vindt”
          Ik ben gestopt met lezen…

          Login om te reageren
    • hotze zegt

      11 december 2024 om 14:47

      Voor tokkies is het een passende auto…

      Login om te reageren
  3. Lambrusco zegt

    10 december 2024 om 21:29

    En ach, gelukkig weet @autoblog elk artikel lekker suggestief te schrijven en een negatieve intonatie mee te geven. Maar joh, wat geeft het? Clicks zijn clicks.

    Login om te reageren
  4. Maarten123 zegt

    10 december 2024 om 21:59

    Beetje stemmingkwekerij jongens. Terugroepacties komen wel vaker voor.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      11 december 2024 om 09:39

      Maar een terugroepactie voor niet werkende remmen is toch wel van de buitencategorie.

      Login om te reageren
  5. kniesoor zegt

    10 december 2024 om 22:07

    Bovendien niet ondenkbaar, dat een groot deel van de kosten verhaald kunnen worden op de fabrikant van die crummy remmen.

    Login om te reageren
  6. luchtgekoeld zegt

    10 december 2024 om 22:20

    Mijn broer rijd er een voor z’n bedrijf en af en toe rijd ik mee. T is een heerlijke auto!!!! Bovendien op gas en vlgs mij is gas niet zo vervuilend als benzine toch?

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      10 december 2024 om 22:50

      De lpg die je tankt voor in je auto is een menggas van butaan en propaan. De verhoudingen daarin kunnen wisselen, ik meen dat de verhouding kan wisselen tussen 30-70% en 60-40%. Hierbij is het percentage propaan overigens in de winter lager dan in de zomer, omdat dit gas ’s winters nog wel als huishoudbrandstof wordt ingezet. Maar het bevat amper stikstof- zwavelverbindingen (er kan een beetje NOx of H2S bij in zitten, maar niet heel veel) en verbrandt daarmee ook erg schoon, dus in die zin is rijden op lpg zeker schoner dan benzine.

      Het grote voordeel van lpg is bovendien, dat het een restproduct is, wat o.a. vrij komt bij het maken van… jawel, benzine uit olie. Voor elke 100 liter lpg die de RAM van je broer verstookt, hoeft er ca. 90 liter benzine minder te worden geconsumeerd. En gezien het feit dat er nog vele, vele raffinaderijen zijn die dit restproduct gewoon affakkelen, is het rijden op lpg m.i. dus zeker een stap vooruit in termen van ‘schoon’ rijden, ondanks dat het nog steeds als een fossiele brandstof wordt gekwalificeerd.

      Login om te reageren
  7. rob5nismo zegt

    10 december 2024 om 22:27

    Dan doet tie z’n naam in elk geval eer aan als zo iets gebeurt.
    Less Dodge more RAM

    Login om te reageren
  8. Jantje_555 zegt

    11 december 2024 om 08:41

    minimaal 2500 kg? Zoek maar eens op wat zo een Ram 1500 (niet zo een 3500 van op de foto) weegt, namelijk minder dan de nieuwe M5 Touring

    Login om te reageren
  9. mmax zegt

    11 december 2024 om 12:53

    Ja maar het zijn ook veredelde landbouwvoertuigen, die zijn niet bedoeld voor op de openbare weg

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      11 december 2024 om 14:09

      Voor de veiligheid zou het beter zijn deze “trucks” hier in Europa bij de vrachtwagens in te delen. Dus met een begrenzer op 90 km/h.

      Login om te reageren
      • hotze zegt

        11 december 2024 om 14:48

        Goed plan, er komen nogal wat van deze bakbeesten met (te) hoge snelheid voorbij. Lekker als deze een noodstop moeten uitvoeren.

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North