• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Acteur Tom Waes zwaargewond na harde crash met Porsche 911

Auteur: Bas Leesberg, gepost 30 november 2024 om 10:26 – 47 Reacties

De Vlaamse acteur verkeert gelukkig buiten levensgevaar.

TV-presentator en acteur Tom Waes (hierboven op archiefbeeld) is afgelopen nacht rond 01:00 uur zwaargewond geraakt toen hij inreed op een pijlwagen met zijn Porsche 911 G-model. Dat bevestigt de Belgische politie. Er zijn verder geen gewonden gevallen bij de crash van Tom Waes.

De 56-jarige acteur rijdt in zijn 911 vanuit Antwerpen in de richting van Gent wanneer het mis gaat. In voorbereiding op de werkzaamheden in de Kennedytunnel in Antwerpen staan er wat pijlwagens op de weg. Waes heeft er vermoedelijk een over het hoofd gezien en is er frontaal tegenaan gereden.

De 911 van Tom Waes zit na de crash zo erg in de prak dat de hulpdiensten niet makkelijk bij de acteur kunnen komen. Daarom wordt het dak van de groene Porsche uit de jaren ’70-’80 opengeknipt.

Wanneer Waes is bevrijd, wordt hij ter plaatse gereanimeerd. Er wordt gevreesd voor zijn leven. “De bestuurder werd aanvankelijk in levensgevaar afgevoerd naar het ziekenhuis”, bevestigt Jana Verdegem van de politie aan HLN.

De huidige toestand van Tom Waes

In het ziekenhuis wordt Waes verder behandeld. In de loop van de nacht zou de toestand van de acteur stabiliseren. “Zijn toestand is intussen niet langer levensbedreigend”, voegt Verdegem toe. Zijn toestand wordt nog wel bestempeld als ”zeer ernstig”. Zodra er meer nieuws binnenkomt, voegen we de nieuwe informatie toe aan dit bericht.

Foto: Jaguar F-Type SVR 131 gespot door @elias

Bedankt voor de tips, Dennis en Hans!

Ook interessant!

  • Bijzondere terugroepactie voor Porsche 911
    Bijzondere terugroepactie voor Porsche 911
  • Video: Porsche 911 EV-ombouw brandt volledig uit
  • Video: sommige mensen verdienen geen Porsche
  • Breek! Porsche bevestigt 911 Hybride
    Breek! Porsche bevestigt 911 Hybride

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

911, belgie, crash, Porsche

Vorig bericht: « Audi RS6 GT rijtest
Volgend bericht: Brabantse pizzabezorger pakt linkerbaan op de snelweg »

Lees Interacties

Reacties

  1. Robert zegt

    30 november 2024 om 10:32

    Ik begreep uit berichtgeving elders dat het een klassieke 911 betrof, a.k.a. Widowmaker. Hopen maar dat de beste man weer volledig herstelt; zijn programma’s zijn altijd erg vermakelijk.

    Login om te reageren
    • Bas Leesberg zegt

      30 november 2024 om 10:39

      Wel een klassieke 911, maar geen Widowmaker. Dat is van de 930 (911 Turbo). Een tijdje terug reed @Wouter nog in een Widowmaker: https://www.autoblog.nl/nieuws/video-rijden-met-de-legendarische-porsche-930-6954767

      De 911 van Waes is een ‘gewoon’ 911 G-model.

      Login om te reageren
      • tenaci zegt

        30 november 2024 om 11:03

        Correct

        Login om te reageren
    • tortuga zegt

      1 december 2024 om 10:09

      Reageer even hier want kan uit techtstreekse bronnen vermelden dat de heer Tom nooit gereanimeerd is geweest. Verdere details ga ik niet meedelen vanwege de medische termen.

      Login om te reageren
      • grandmasterb zegt

        2 december 2024 om 17:17

        De VRT heeft dat nog even vermeld.

        Login om te reageren
  2. a_buis zegt

    30 november 2024 om 10:42

    Pfew ik zou überhaupt niet graag crashed maar in een 911 classic pff. Was altijd wel beetje mijn angst toen ik erin reed. Geen airbags en een haperende abs. En erg krap. Hoor wel vaker van crashes in België. Geen rode kruizen en slecht aangegeven wel eens de oorzaak.

    Login om te reageren
    • crashingduke zegt

      30 november 2024 om 10:53

      Rijbewijs gekregen na letterlijk een rondje om de kerk, bedoel je. Mijn generatie in België heeft nooit rijlessen gehad. Het is op de ring van Antwerpen gebeurd en die hangt vol met signalering. Volgens de NOS is hij op een verkeersbord gereden die er vanwege de werkzaamheden stond.

      Login om te reageren
      • hotze zegt

        30 november 2024 om 11:55

        Op een pijlwagen, die geeft iets minder mee. Zie filmpje op AD.
        Tom maakt vermakelijke programma’s, leuke kerel. Sterkte met herstel, hopelijk komt hij er bovenop!

        Login om te reageren
      • a_buis zegt

        30 november 2024 om 11:59

        Goeie user name voor deze topic :)
        Ik denk dat de chauffeur idd ook slecht voor zich uit heeft gekeken. Dan mis je wel eens wat.

        Login om te reageren
        • crashingduke zegt

          30 november 2024 om 12:38

          Been there, done that, explained agaat to the insurance company 😆

          Login om te reageren
  3. watchhok zegt

    30 november 2024 om 10:52

    Geen seizoen voor een classic Porsche..
    verlichting zal wel halogeen zijn en zomerbandjes.
    Veel sterkte voor em

    Login om te reageren
    • humpyourdog zegt

      30 november 2024 om 12:51

      ’s nachts rijden zou wel aangenamer zijn als alle auto’s gewoon terug halogeenverlichting hadden i.p.v. de wapenwedloop aan lichtsterkte de laatste jaren.

      Login om te reageren
  4. watchhok zegt

    30 november 2024 om 11:18

    Foto’s zien er niet best uit. Dak lijkt eruit geknipt, geen airbags natuurlijk.

    Login om te reageren
  5. lieverrrelektries zegt

    30 november 2024 om 11:19

    Verhoudingsgewijs veel meer risico loop je, in dat jaren zeventig en tachtig spul.

    Login om te reageren
    • maotje zegt

      30 november 2024 om 14:11

      Absoluut. Kreukelzones had men toen nog nooit van gehoord botsproeven kende men niet. Veiligheidsystemen als airbags heeft t niet. Dit geeft ook direct aan waardoor auto’s van tegenwoordig zwaar zijn.

      Login om te reageren
      • roadster zegt

        30 november 2024 om 22:12

        Overdrijven is ook een kunst.

        Kijk, een botsproef van een auto met kreukelzone, in 1982.

        https://www.saabplanet.com/1982-saab-900-crash-test/

        Login om te reageren
        • maotje zegt

          1 december 2024 om 12:58

          Daar is niks overdreven aan. Kijken naar 1 enkele auto geeft geen beeld voor t algehelere plaatje. Er zuller er altijd tussen zitten die t beter doen. Maar dat is slechts een enkeling.

          Login om te reageren
    • grandmasterb zegt

      2 december 2024 om 17:28

      Vooral die oude 911’s zijn vaak slecht, ik heb destijds diverse 911-occasions proefgereden, maar er was altijd wat aan de hand en ze reden helemaal niet prettig. En dat Volkswagenluchtje eromheen spreekt mij ook helemaal niet aan. Het interieur is meestal ook erg saai, snel gedateerd en oogt vaak goedkoop.
      Liever een exotische Italiaan, die zijn leuker, rijden spannender en daarmee kun je ook een flinke crash meemaken, maar daar kom je meestal vrijwel ongeschonden uit, weet ik ook uit eigen ervaring. Bij een 911 is het risico op zwaar letsel of erger veel groter, mede dankzij die motor achterin, vandaar waarschijnlijk dat ze zo langzaam rijden op de snelweg.

      Login om te reageren
  6. lightisride zegt

    30 november 2024 om 11:33

    Daar hoor je mensen weinig over bij die restomods en al dat leuke oude spul: auto’s zijn na 2005 heel erg veel veiliiger geworden. Toen was die NCAP sterrenjacht. Alles is toen heel snel sterker geworden en veel zwaarder. Inmiddels kan je youngtimers rijden van na die tijd, maar ja, die rijden inderdaad niet meer zo licht.
    Auto’s van voor die tijd, kan je beter geen ongeluk in krijgen en zijn dus minder geschikt voor dagelijks of nachtelijks gebruik.

    Login om te reageren
    • O plaat zegt

      30 november 2024 om 11:51

      Ik maak jaarlijks een reis met een VW bus uit 1989 en heb mij nog nooit onveilig gevoeld. Ik hou wel altijd afstand en anticipeer anders dan als ik met een moderne wagen rij. Wie met een motorfiets reist maakt meer risico’s denk ik dan. Ik heb ook een mustang uit 1966 staan, daar voel je dat hij jou telkens je een bocht neemt of op het gas duwt de wagen jou probeert te vermoorden maar dat dempt de pret ook niet.

      On topic: veel beterschap Tom! Jammer van de klassieker die de wereld minder heeft.

      Login om te reageren
    • alloallo zegt

      30 november 2024 om 13:19

      Restomods kunnen ook moderne auto’s zijn met een klassieke look. Singers worden geproduceerd op basis van model 964, maar hebben het uiterlijk van een oudere Porsche

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        30 november 2024 om 13:36

        Nog oudere Porsche. Zo’n 964 wordt ook al 30 jaar niet meer gebouwd en is ook gewoon erg veilige auto.

        Login om te reageren
  7. kniesoor zegt

    30 november 2024 om 11:53

    Waes, die in een oto zonder geregelde katalysator rijdt. Foei, dat zal ‘m op een fatwa bij de publieken komen te staan.

    Login om te reageren
    • hotze zegt

      30 november 2024 om 12:06

      Met zo’n auto zal die niet heel veel km rijden en valt de schade mee. Hij heeft zowiezo een aardige CO2-voetprint met z’n reizen-Waes. Als je daar allemaal al in “gelooft” natuurlijk, dat CO2-verhaal. Bv. habitatvernietiging en overbevolking lijkt mij meer kwaad te doen aan de planeet (een afdwalertje).

      Van Tom zijn klimactie op de wand van El Captain in de USA breekt het zweet me nog steeds uit, respect (Tom Testosteron). Hij heeft wat rare fratsen gedaan. Het enige dat hij liet gaan was schansspringen (op een grote schans).

      Login om te reageren
  8. audirs3 zegt

    30 november 2024 om 12:00

    Volgens een Amerikaanse studie van iseecars heb je in een 911 bijna 5x zo grote kans op een fataal ongeluk in vergelijking tot het landelijk gemiddelde. Ook in de nieuwere modellen. Het blijft toch een listig ontwerp, RWD met de motor achter de achteras.

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      30 november 2024 om 22:01

      Een ‘studie’ van een soort Amerikaans equivalent van ‘wijkopenautos.nl’. U legt de lat wel èrg laag, hè . . . 😂

      Login om te reageren
      • audirs3 zegt

        1 december 2024 om 00:39

        @kniesoor Nou deze studie was aanleiding tot dit autoblog artikel: https://www.autoblog.nl/nieuws/teslas-zijn-het-vaakst-betrokken-bij-dodelijke-ongelukken-6977432 . Dus als autoblog er een heel artikel over mag wijden, dan kan één reactie ook wel :)

        Login om te reageren
  9. geelbarrel zegt

    30 november 2024 om 12:12

    Gesponsord door n kledingmerk dat veel met ouwe auto’s heeft. ….

    Login om te reageren
  10. mashell zegt

    30 november 2024 om 13:40

    Als je een pijlwagen over het hoofd ziet heb je toch minstens een Waes voor je ogen…

    Login om te reageren
  11. isleofman zegt

    30 november 2024 om 13:55

    Een klassieke Porsche is altijd een widow maker, turbo of niet. Geldt natuurlijk eigenlijk voor alle klassiekers. Een wonder dat ie zo’n crash heeft overleefd.

    Login om te reageren
    • mc96 zegt

      30 november 2024 om 16:21

      Nope, het is de 930 die die titel bij de liefhebbers heeft gekregen. Heeft te maken met de relatief grote turbo die er in één keer vol in komt. Ik kan je uit eigen ervaring (een 3.0 met vierbak) dat dat behoorlijk heftig kon uitpakken.

      Login om te reageren
    • frederik zegt

      30 november 2024 om 19:45

      Vergeleken met andere auto’s uit die tijd is een 911 behoorlijk veilig hoor. Porsche was een van de weinige fabrikanten die daar toen aandacht aan besteedde, o.a. door een opvouwbare stuurkolom. De 356 daarentegen is wel echt onveilig.

      Login om te reageren
  12. audirs3 zegt

    30 november 2024 om 15:26

    Hopelijk komt hij er goed uit… Al lees ik elders dat hij gereanimeerd moest worden, is niet best.
    De 911 blijft toch een linke auto, stond vorige week nog artikel niet op autoblog dat kans op dodelijk ongeluk 5x groter is dan de gemiddelde auto. Laten we hopen dat dit ongeluk niet dodelijk blijkt te zijn.

    Login om te reageren
  13. Brigadier Broekhoest zegt

    30 november 2024 om 16:05

    Zo gigantisch zit de auto toch niet in elkaar als ik de foto’s zie. De neus lijkt redelijk in orde en er zit natuurlijk ook geen motorblok dat naar binnen komt.

    Login om te reageren
    • audirs3 zegt

      30 november 2024 om 17:08

      Maar kennelijk moest hij toch gereanimeerd worden… Toch een flinke klap geweest dan

      Login om te reageren
    • slickrick zegt

      30 november 2024 om 17:37

      Hij moest gereanimeerd worden dus de foto’s zeggen niet alles. Een klassieke auto is leuk maar niet als daily. Zag onlangs een aantal crash testen van moderne auto’s die tegen achterkant van een vrachtwagen rijden , van Maybach tot X5 tot Toyota’s , Tesla kwam er het beste van af , puur omdat ze uit veel minder losse onderdelen gebouwd worden. Toch een overweging waard bij nieuwe aanschaf

      Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      30 november 2024 om 17:54

      Lijkt erop, dat de op HLN gepubliceerde foto’s een wat vertekend beeld geven. Op basis van de vervorming van het bestuurdersportier ziet het eruit alsof dat niet meer open kon. Dus het is hoe dan ook een beste klap geweest. En misschien, dat Waes al vóór de aanrijding onwel was geworden, we weten het niet. Eens kijken of er de komende dagen meer duidelijkheid komt over dit voorval.

      Login om te reageren
    • kareljansen zegt

      30 november 2024 om 18:18

      Hij heeft hem rechtsvoor gepakt en dat is waarschijnlijk ook de reden dat hij dit nog na lijkt te kunnen vertellen.

      Login om te reageren
  14. verdebosco zegt

    30 november 2024 om 17:43

    Fantastisch mens, professioneel, energiek en empathisch. Een duizendpoot. Hopelijk krijgt hij zijn leven weer zo goed mogelijk terug.
    NB Ik lees elders dat pijlwagens heel vaak worden aangereden. Met al dat menselijk leed erbij. Volgens mij is voorwaarschuwing vaak onvoldoende. De pijlwagen rijdt dan langzaam en waarschuwingsribbels op de weg zijn niet aanwezig. Als dit klopt moet de Rijksoverheid in België en Nederland hard ingrijpen. De situatie acuut veiliger maken.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      1 december 2024 om 12:20

      Het probleem zijn niet de pijlwagens die aangereden worden, die zijn heel erg zichtbaar, het probleem zijn de afgeleide (hallo smartphone), slaperige of zelfs dronken bestuurders en dat is waar je het probleem moet oplossen want vandaag is het een pijlwagen maar morgen een pijler van een viaduct. Overigens doet de wetgever met het verplicht stellen van noodrem systemen in nieuwe auto’s al een hoop er aan.

      Login om te reageren
  15. kareljansen zegt

    30 november 2024 om 18:22

    Is inderdaad wel een onderbelicht onderdeel van het rijden van een oldtimer. Met een nieuwe cayenne bijvoorbeeld is de kans groot dat je met een vergelijkbare crash ongeschonden uit stapt. Nog los van het feit dat die je had gewaarschuwd of zelf geremd waardoor het hele ongeval niet eens plaats had gevonden..

    Login om te reageren
    • O plaat zegt

      1 december 2024 om 14:01

      Een cayenne heeft een ander doel publiek dan een sportwagen. Als ik kan kiezen liever de oldtimer en wat beter opletten.

      Login om te reageren
  16. sizedoesmatter zegt

    30 november 2024 om 18:42

    Ondanks dat ik deze man een hele toffe tv persoon vind, vroeg ik meteen af wat de toedracht was.
    Zelf snap ik niet hoe je zo’n fel oplichtende pijl kunt missen. Maar mogelijk was hij zoals eerder genoemd onwel.
    In elk geval heel erg zonde van de Porsche, maar vooral sterkte Tom!

    Login om te reageren
  17. supertjeduc zegt

    30 november 2024 om 20:47

    Hij heeft wel stijl , om met een ouwe Porsche te rijden
    Misschien niet op je telefoon kijken als je met zo’n ding rijdt
    Want tegen zo’n groot bord rijden met een hoop licht erop dan heb je echt wat anders gedaan
    Goed dat daar wel een airbag op zat

    Login om te reageren
    • Tom zegt

      2 december 2024 om 18:43

      Aanname :-( Misschien ging het wel om een technisch probleem met de auto, olie op de weg, bestuurder onwel, … eerst onderzoek afwachten dan oordelen.

      Login om te reageren
  18. singapore zegt

    1 december 2024 om 07:21

    Bizar ongeluk. Hoop dat hij er ondanks alles goed van af komt. In ieder gebal vind ik deze wagen goed bij zijn stijl passen.

    Login om te reageren
  19. roadster zegt

    1 december 2024 om 23:17

    Het gaat erom dat, i.t.t. wat jij beweert, in de jaren 80 ook crashtests werden uitgevoerd en auto’s kreukelzones hadden. Het waren niet meer de jaren 50.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North