• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duur

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 7 mei 2018 om 22:47 – 45 Reacties

Afbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duurAfbeelding Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duur

Beeldschone Ford Sierra RS500 Cosworth is (niet) te duur
Zijn de veilingmeesters op hun achterhoofd gevallen, of is het een terechte prijs?

Sommige auto’s zijn nu eenmaal beter dan andere, zelfs als ze er eigenlijk niet uitzien. De Ford Sierra, normaal gesproke een onwaarschijnlijk saaie auto, werd echter een uitzondering op de regel nadat hij door Aston Martin Tickford onder handen was genomen. De RS500 Cosworth was een evolutie van de minder zeldzame Sierra RS Cosworth (rijtest) en werd daarmee de meest geavanceerde Sierra op de markt.

Discussies over de prijs van de wagen in verhouding tot de esthetische uitstraling van de RS500 zijn onvermijdelijk. Tegenwoordig gaan de bolides voor onbehoorlijke bedragen over de toonbank, maar dankzij de nog altijd bestaande klassiekerbubbel is dit niet per se vreemd te noemen. Vorig jaar nog bespraken we een zwart exemplaar dat de grens van 100.000 Britse ponden ruim had overschreden. In de tussentijd lijkt die torenhoge prijs niet gedaald te zijn. Volgens de veilingmeesters van Silverstone Auctions moet #451, het Diamond White exemplaar dat we hier voor ons hebben, tussen de 90.000 en 105.000 Britse ponden opleveren. Omgerekend is dit, in het ergste geval, bijna 120.000 euro. Ouch.

De aanbiedende partij weet echter, deels, te verklaren waarom de RS500 Cosworth zoveel klinkende centen op moet leveren. Om dit te begrijpen moeten we een kleine stap terug doen. Aanvankelijk werden er 5.545 RS Cosworths gemaakt, waarvan er precies 500 naar Aston Martin zijn gegaan om geconverteerd te worden tot RS500 Cosworth. Van die 500 evolutie-modellen werden er vervolgens slechts 56 in Diamond White uitgevoerd. Echter was juist dit de uitgekozen kleur voor zij die de wagen weer om wilden bouwen tot racewagen. Daarbovenop heeft deze RS500 Cosworth, in tegenstelling tot een groot aantal van zijn broers, een relatief rustige periode achter de rug. De bolide is door zijn twee eigenaren altijd netjes en op tijd naar de garage gebracht en ziet er daarom beeldschoon uit. Het feit dat hij amper 20.000 kilometer heeft gereden is dan ook allerminst verrassend.

Wat zeg je? Dit alles rechtvaardigt de prijs niet? Prima, dan laat je deze kans toch schieten.

Met dank aan Philip voor de tip!

Ook interessant!

  • Video: schapen hoeden met Ford Focus RS
    Video: schapen hoeden met Ford Focus RS
  • Ford Evos
    Ford Evos is heel plausibele Sierra opvolger
  • De coolste spoiler ooit maakt een 575 pk sterke return
  • Mountune Ford Focus ST is de RS die we nooit kregen
    Mountune Ford Focus ST is de RS die we nooit kregen

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

Ford, geld, Klassiekers, occasion, sierra, sierra-rs, veiling, wit

Vorig bericht: « BMW M2 cabrio is een verboden, maar bestaande vrucht
Volgend bericht: Volkswagen kocht marktwaarde Tesla aan batterijen »

Lees Interacties

Reacties

  1. g60gti zegt

    7 mei 2018 om 22:51

    Dit is toch gewoon wat je wilt ?

    Login om te reageren
  2. renegade zegt

    7 mei 2018 om 23:03

    Wat een brute kar! Dit is een prima post voor het slapen gaan

    Login om te reageren
  3. Kuifje zegt

    7 mei 2018 om 23:04

    Het is zonder twijfel een ontzettend gave wagen. Maar als ik een dergelijk bedrag aan auto’s mocht besteden, stond deze niet eens in mijn top 100. Misschien als ik al 20 auto’s heb en geld over heb, alleen dan zie ik mezelf zoiets kopen.

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      8 mei 2018 om 08:14

      @kuifje: staat ie dus wel in je top 21?

      Login om te reageren
    • rolov zegt

      8 mei 2018 om 16:56

      @kuifje: bij mij wel top 5 . Deze wordt alleen maar meer waard.

      Login om te reageren
  4. toyotaprius zegt

    7 mei 2018 om 23:07

    Perfect koppel met de Prius

    Login om te reageren
  5. kennone zegt

    7 mei 2018 om 23:20

    Pho!! Dit is zo gaaf!! Ben de gelukkige die een keer in een vleugel Cossie heeft mogen sturen. ? Sinds dien grote fan van de Sierra Cossie’s.

    Login om te reageren
    • daihatsucuore zegt

      7 mei 2018 om 23:31

      @kennone: Ik heb veel liever een Volvo. Zo’n leuke 850.

      Login om te reageren
      • kennone zegt

        8 mei 2018 om 00:14

        @daihatsucuore: zonder grappen. Ik zou de R zo inruilen op een Sapphire Cosworth (Sedan en RWD). Mongoose uitlaat van voor tot achtere er onder, grotere injectoren er in en een aangepaste chip er in. Kan je lekker cruisen of elke bocht dwars nemen die je tegen komt????

        Login om te reageren
        • wheresmycossie zegt

          8 mei 2018 om 08:41

          @kennone: met die setup zit je al ruim over de 300pk heen? Probeer dat is met een subaru of Audi. Blijven mooie motoren om te tunen en voor mij is t toch ook de Sapphire die het interessants is. Zelf 6 jaar gehad in deze trim en ik mis die dumpvalve nog elke dag

          Login om te reageren
          • maxidyne zegt

            8 mei 2018 om 11:39

            @wheresmycossie: mijn RS2 heeft 400 pk en meer dan 500 nm… Al meer dan 17 jaar zonder problemen met dit vermogen. On-topic: wat blijft het toch een geweldig icoon zo’n Cosworth!

            Login om te reageren
            • wheresmycossie zegt

              8 mei 2018 om 15:12

              @maxidyne: een RS200 is helemaal summum. Ja monster motoren blijven het. Mechanisch terug getuned naar 220pk en met een paar ingrepen betrouwbaar 300/400 en 500 pk eruit peuteren en iedereen uitlachen in die “ouwe” sissende Sierra’s?

              Met die 500nm heb je vast een hybride turbo setup denk ik. Althans dat had de mijne toen wel, t35 turbo met t3 achterhuis en bergen koppel!

              Login om te reageren
              • maxidyne zegt

                8 mei 2018 om 15:28

                @wheresmycossie: Audi RS2. Wou dat ik een RS200 had…

              • wheresmycossie zegt

                8 mei 2018 om 15:33

                @maxidyne: haha sorry te snel gelezen. RS2 is buitencategorie? die 5cilinders zijn prima te tunen inderdaad. Maar de rest houdt t boven de 300pk snel op tenzij je serieus gaat verbouwen

    • 406_v6 zegt

      8 mei 2018 om 14:16

      @kennone: had vroegah een Sierra als servicewagen, een enorme grafbak, zou deze ook voor niks niet willen hebben

      Login om te reageren
      • wheresmycossie zegt

        8 mei 2018 om 15:14

        @406_v6: vast niet eentje met een Cosworth badge op de klep;-)

        Login om te reageren
        • 406_v6 zegt

          8 mei 2018 om 16:21

          @wheresmycossie: Nope, zo’n laffe 2.3 diesel station met wel 67 PK. (en dan een paar honderd kilo gereedschap en onderdelen achterin).

          Login om te reageren
          • kennone zegt

            10 mei 2018 om 09:16

            @406_v6: je veranderd zo van gedachte als je in een Cossie gereden hebt. Is toch net even wat anders

            Login om te reageren
  6. Dutchdriftking zegt

    7 mei 2018 om 23:33

    Hebben!

    Login om te reageren
  7. dragspert zegt

    7 mei 2018 om 23:37

    Als je hier elke dag naar kan kijken, hoe kun je het dan weerstaan om er mee te rijden?

    Login om te reageren
    • e28forever zegt

      8 mei 2018 om 07:09

      @dragspert:
      Inderdaad, ik zou er ook niet aan kunnen weerstaan.
      Wat een icoon uit de eighties!

      Login om te reageren
  8. ghost zegt

    7 mei 2018 om 23:40

    Het enige wat ik nog mis bij dit artikel is een geweldige anekdote over dit monster van @desjonnies .

    Login om te reageren
  9. evo2 zegt

    7 mei 2018 om 23:42

    De techniek in de auto spreekt aan….qua model en interieur doet hij onder voor zijn concurrenten uit dat tijdperk…

    Login om te reageren
    • kennone zegt

      8 mei 2018 om 00:15

      @evo2: dat ben je zo vergeten als je er in gereden hebt.

      Login om te reageren
    • lekbak zegt

      8 mei 2018 om 11:44

      @evo2: Ja echt hè. Wat een ouwerwetse klerebak is dit zeg, zei iedereen toen de sierra geïntroduceerd werd…

      Login om te reageren
      • davelepeef zegt

        8 mei 2018 om 12:03

        @lekbak: ;)

        Login om te reageren
  10. bonzoo zegt

    8 mei 2018 om 06:07

    Wat een schoonheid! Had ik de centen maar…..

    Login om te reageren
    • Yzord zegt

      8 mei 2018 om 09:03

      @bonzoo: zelfs al had je de centen op de euro af zou je hem nog niet kopen. Wedden?

      Login om te reageren
  11. cossie300 zegt

    8 mei 2018 om 06:33

    Ik ben zelf een cossie fan en heb 14 jaar geleden een escort cosworth gekocht . Heel leuke wagens , maar deze is toch gewoon overprized . Komaan zeg , ik betaalde verleden jaar voor mijn 997 4s de helft van dit bedrag , en die auto is 10 keer leuker hoor . Misschien zou ik best de cossie eens te koop zetten nu de bubbel nog niet gebarsten is …

    Login om te reageren
    • kennone zegt

      8 mei 2018 om 06:57

      @cossie300: misschien niet helemaal vergelijkbaar maar ik zit liever in een achterwiel aangedreven Sierra Cosworth. Heb een tijd in een 996 4s mogen sturen en dan is een RWD Cossie echt veel speelser en leuker om mee te rijden. Echter wel pas met een goeie 350 pk

      Login om te reageren
    • futse zegt

      8 mei 2018 om 07:42

      @cossie300: we weten intussen allemaal wel dat prijs niet rechtstreeks gerelateerd is aan ‘leuk’. Er spelen veel meer factoren. Zeldzaamheid, race pedigree enz… En vooral die zeldzaamheid zorgt voor een onevenwicht in vraag en aanbod. En dus een hoge prijs. Simpel.

      Login om te reageren
    • wheresmycossie zegt

      8 mei 2018 om 09:12

      @cossie300: de escort cosworths zijn altijd wel goed geprijsd gebleven, geen idee wat ze nu doen maar voor rond de 20k kon je een paar jaar terug leuk shoppen bij JP Cars

      Login om te reageren
    • davelepeef zegt

      8 mei 2018 om 12:05

      @cossie300: er zijn ook zo’n beetje 10x zoveel 997 4s. Daarbij heeft de Cosworth solide race-historie, en één van de hoogtepunten van een automerk. Veel duurder kun je een Europese Ford ook niet maken…

      Login om te reageren
  12. ikleesookoverautos zegt

    8 mei 2018 om 08:24

    Wel een heel hoop geld. Dan maar een iets minder zeldzaam type voor heel wat minder.

    Login om te reageren
  13. werf76 zegt

    8 mei 2018 om 09:00

    Ondertussen zijn alle Cossie’s erg aan de prijs. Moet je eens kijken wat een rs200 kost om het maar niet te hebben over een rs200 evo spec.

    Login om te reageren
    • davelepeef zegt

      8 mei 2018 om 12:06

      @werf76: noem je ook ff wat hè…

      Login om te reageren
  14. rhellema zegt

    8 mei 2018 om 11:06

    Waanzinnig gave bak alleen weet ik nog niet of ik er een tonnetje voor over zal hebben.

    Login om te reageren
  15. choi zegt

    8 mei 2018 om 15:23

    Ondanks dat het een ontzettend leuke auto is, vind ik hem alles behalve beeldschoon. Moet eerlijk dat ik meer gecharmeerd ben van de 4-deurs sierra dan deze. Ieder z’n smaak denk ik dan maar

    Login om te reageren
  16. alcantara zegt

    8 mei 2018 om 16:36

    Beeldschoon? Ik zie gewoon een jaren ’80 bak met spoilers.
    Als je kickt op zo’n dashboard en dat hoekige ’80 ’s design zijn er genoeg alternatieven te vinden voor <1000 euro bij Ford, Opel, Peugeot etc.

    Login om te reageren
    • rolov zegt

      8 mei 2018 om 16:58

      @alcantara: geen verstand van jaren 80 rally kanonnen… zeg dan niks.

      Login om te reageren
      • alcantara zegt

        8 mei 2018 om 20:05

        @rolov: Ja en dus? Maakt hem nog niet beeldschoon…

        Login om te reageren
        • rolov zegt

          8 mei 2018 om 20:55

          @alcantara: dan ken je de waarde niet. Het gaat niet om uiterlijk . Het gaat om de geschiedenis . Het gaat on de prijzen . Het gaat in het gevoel dat er bij zit. Maar als je geen idee hebt wat de jaren 80 kanonnen waren en konden en wat ze betekende in die tijd kan je beter niks zeggen. De delta’s de cossies de bmw m3 de alfa 155 dtm de merc 190 evo Tjezus ik kan door blijven gaan. Allemaal geile bakken . Toen auto’s nog echte auto’s waren voor een redelijke prijs. Nu zijn echte mannen auto’s een gt3 of gt2 of een lambo . Of een ford gt van een half miljoen. Vol elektronika . Niet verkeerd maar zon cossie of delta evo …. wat een geile bakken.

          Login om te reageren
        • rolov zegt

          9 mei 2018 om 07:01

          @alcantara: daar gaat het ook niet om. Maar een rs500 vergelijken met 1000 euro bakken zegt genoeg over je kennis van jaren 80 kanonnen. Zeg dan gewoon niks .

          Login om te reageren
      • rollingstoned zegt

        10 mei 2018 om 08:19

        @rolov: doe mij maar een Delta HF Integrale als we het dan toch over rallykanonnen uit de 80’s hebben.

        Login om te reageren
  17. F1Tim zegt

    8 mei 2018 om 17:47

    Op hln.be zag ik een gelijkaardig artikel recent voorbij komen. Als het dezelfde auto is, gaat het om de eerste RS500 OOIT gebouwd…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North