
Waar wij in Nederland vuige vakbondsafpakkers een eendenveer in de poeperd steken door ‘Dagobertducktaks’ tot woord van het jaar te kiezen, waren de Vlamingen het meest gecharmeerd van een woord dat gerelateerd is aan een andere categorie afpakkers: ‘flitsmarathon’.
Over het woord van het jaar kon in 2014 iets minder besmuikt gegrinnikt worden dan in het verleden, toen we met ondeugende viesbah-termen als ‘swaffelen’ om de oren werden geslagen. Misschien moeten we voor 2015 op zoek naar een wat luchtigere, of spannendere lettercombinatie dan dit jaar.
De collega’s van Groen7 opperen ‘laadpraatje‘, hoe klinkt dat? Of is ‘paalangst’ (de vrees door de enorme toename aan Outlander PHEV’s geen beschikbare laadpaal meer te vinden) een betere? Wellicht kunnen we ‘mueslificering’ eindelijk eens in de annalen opnemen, of ‘het Wiebes-effect‘.
Heeft u zelf een betere suggestie? Kom maar door!
Foto: Remi Gaillard is een flitspaal. Met voetjes.





Ik denk bij paalangst aan iets heeeel anders.
@damrakker: heeft ’t iets met je avatar te maken? ;)
@damrakker: een r te kort in je naam?
Volgens mij kun je stellen dat “Dagobertducktaks” en “Flitsmarathon” qua betekenis niet heel ver van elkaar vandaan liggen.
Bah, flitsmarathons! Het is in mijn buurt de voorbije maanden elk weekend flitsmarathon, lijkt me. Deze maand al 195 en 135 euro richting staatskas. Zo kan ‘ie wel weer voor een tijdje!!
@rubentheys: een ezel…
@gregorius: … vindt n=1 een goede steekproef. Tweede keer had ik nodig om overtuigd te zijn van het aangepaste flitsbeleid in mijn politiezone :D
@rubentheys: nice comeback :D
Dat is Remi Gaillard onder die flitskap. Zie je meteen.
“toen we met ondeugende viesbah-termen als ‘swaffelen’ om de oren werden geslagen”
Goud :’)
Oud…..
Heerlijk geschreven weer. Remi Gaillard is ook top..