• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De C5 Aircross is nu extra hip en trendy

Auteur: willeme, gepost 12 september 2018 om 11:47 – 15 Reacties

Afbeelding De C5 Aircross is nu extra hip en trendyAfbeelding De C5 Aircross is nu extra hip en trendyAfbeelding De C5 Aircross is nu extra hip en trendyAfbeelding De C5 Aircross is nu extra hip en trendy

Citroen C5 Aircross SUV Hybrid Concept '18
Haal de steunkousen en kukident maar van zolder!

Kennen we allemaal de Citroen C5 nog? Het was de laatste lekker zompige Citroen met de kenmerkende hydropneumatische vering. Sinds de DS (de echte, niet het hippe sub-merk) is het wezenlijk verbonden aan Citroën. Maar het Franse merk gaat met zijn tijd mee en heeft de auto min of meer vervangen voor de C5 Aircross. Een modieuze auto voor mensen met een dynamische levensstijl (lees: een auto met een hoge instap voor de senioren die deze auto’s daadwerkelijk kunnen betalen).

Genoeg met de zuurgraad over deze verschrikkelijk gave auto, want Citroën heeft een nog meer trendy variant onthuld, de Citroen C5 Aircross SUV Hybrid Concept, 5 jaar nadat Mitsubishi furore maakte met de Outlander PHEV. De auto ziet er exact hetzelfde uit als de C5 Aircross, op een wrap, zwarte wielen en wat blauwe details na in de bumper en op de zijskirts.

Het meest afwijkende zit natuurlijk onderhuids. De C5 Aircross Hybrid Concept heeft een 182 pk sterke benzinemotor (met turbo, uiteraard) én een elektromotor die 109 paarden weet op te wekken. Via een achttraps automaat worden alle krachten afgeleverd aan de voorwielen. Het totaalvermogen bedraagt 228 pk. Maar 109 plus 182 is toch 291 pk? Dat klopt, maar de motoren leveren niet tegelijkertijd hun maximumvermogen. De elektromotor levert het heel vroeg, terwijl de benzinemotor de nodige toeren moet maken. Maar het vermogen is niet het belangrijkste bij dit soort auto’s, het gaat om het gemiddeld verbruik: 1 op 50!

Dan moet je wel veel gebruik maken van de elektromotor. Volgens Citroën moet je 50 km ver komen op een volle accu en kun je een maximumsnelheid halen van 135 km/u enkel op de elektromotor. Laden moet vliegensvlug gaan met een 32A-lader, in 2 uurtjes kun je een lege accu weer opvullen. Dat is heel erg prettig. Uiteraard wordt er tijdens het remmen ook energie opgeslagen. De Citroen C5 Aircross SUV Concept gaat natuurlijk in productie. Denk de gekke wrap weg en die blauwe plastic details en het is ‘m. De auto staat gepland voor begin 2020. Deze Citroen C5 Aircross SUV Concept beleeft zijn publieksdebuut op de Salon van Parijs in oktober.

Ook interessant!

  • Gefacelifte Citroen C5 Aircross is een stuk serieuzer
  • Video - Citroën C5 doet Adriaan van Bassie na
  • Citroën C5 X is het nieuwste vlaggenschip
  • Nieuwe Citroën C5
    Nieuwe Citroën C5 wordt weer briljant Frans

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

aircross, c5, Citroen, concept, Hybride, parijs-2018, phev, plug-in

Vorig bericht: « Politie neemt Mercedes-AMG van 21-jarige in beslag
Volgend bericht: 4 redenen waarom Raikkonen nog even doorgaat met racen »

Lees Interacties

Reacties

  1. johnwaters zegt

    12 september 2018 om 12:13

    De Tesla Model X, een auto met een hoge instap voor de senioren die deze auto’s daadwerkelijk kunnen betalen.

    Login om te reageren
    • basr32 zegt

      12 september 2018 om 14:53

      @johnwaters: De Tesla Model X is zeer waarschijnlijk de lelijkste auto van tegenwoordig. De Multipla is er niks bij.

      Login om te reageren
  2. daihatsucuore zegt

    12 september 2018 om 12:14

    Zwarte velgen zijn altijd een no-go , maar anders dan dat vind ik hem er wel puik uitzien. Maar als we gaan kijken naar wat er aan de binnenkant zit, dan vind ik in 2020 een actieradius van 50 km/h in de beste omstandigheden met de zuinigste rijstijl niet bijzonder ambitieus.

    Login om te reageren
    • daihatsucuore zegt

      12 september 2018 om 12:15

      @daihatsucuore: 50 km/h? Het is nog vroeg. Een actieradius van 50 kilometer uiteraard.

      Login om te reageren
      • ikleesookoverautos zegt

        12 september 2018 om 12:24

        @daihatsucuore: niet slecht voor een grote lompe hybrid SUV.

        Login om te reageren
    • thomasthomas zegt

      12 september 2018 om 12:59

      @daihatsucuore: waarom zijn zwarte velgen een no go omdat het onder een Daithatsu Cuore geen gezicht is zeker…

      Login om te reageren
      • daihatsucuore zegt

        12 september 2018 om 13:15

        @thomasthomas: Tjsa, met zo’n tijdloos design als de Daihatsu Cuore past eigenlijk alles wel.

        Maar om je vraag te beantwoorden: Er zijn nagenoeg geen auto’s met volledig zwarte velgen die mij bekoren. Ik vind velgen met witte en/of gekleurde accenten mooier. Of het nu op een Ford, Renault, Audi of Daihatsu zit.

        Login om te reageren
      • karhengst zegt

        12 september 2018 om 14:51

        @thomasthomas: Wanneer je een auto van 50k rijdt doet de stalenvelgoptiek best wel afbreuk aan de looks.

        Login om te reageren
  3. karhengst zegt

    12 september 2018 om 14:52

    Geen onaardig model, op de velgen na. Maar het interieur doet me toch vooral denken aan een bestelbus. En dat moet hun topmodel zijn? Jammer.

    Login om te reageren
    • johnwaters zegt

      12 september 2018 om 15:29

      @karhengst: welke bestelbus mag dat dan wel zijn?

      Login om te reageren
  4. allesmetturbo zegt

    12 september 2018 om 16:21

    Ziet er best wel netjes uit

    Login om te reageren
  5. rufctr01 zegt

    12 september 2018 om 16:55

    Mooie en frisse auto!

    Login om te reageren
  6. jaapies zegt

    12 september 2018 om 17:41

    Alsof ze er een sport van maken om die stoelen zo plat mogelijk te maken…

    Login om te reageren
  7. draragon zegt

    12 september 2018 om 21:40

    Ik hoop wel dat ze de elektromotor aan de achteras gekoppeld hebben, dan heeft het nog een beetje echt SUV-appeal.
    Verder wel fraai en 50 echte km range is best OK voor een hybrid.

    Login om te reageren
  8. phevtreb zegt

    13 september 2018 om 00:18

    De Traction Avant was de eerste Citroën met hydropneumatisch vering, niet de DS

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North