
Althans, niet overal.
In Nederland is de MPV praktisch dood en begraven. BMW en Mercedes hebben nog een MPV in het gamma, maar de non-premium MPV is compleet uitgestorven. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de populariteit van de SUV.
De MPV lijkt dus passé, maar toch is er elders op de wereld juist een opleving te zien in de vraag naar ouderwetse gezinsauto’s. Nota bene in hét SUV-land. In de VS stegen de verkopen van MPV’s vorig jaar met 20% en in Canada zelfs met 34%.
Een van de redenen dat mensen weer voor een MPV kiezen is het feit dat SUV’s steeds duurder worden. Er zijn genoeg SUV’s met drie zitrijen te koop in de VS, maar daarvoor moet je diep in de buidel tasten. Een no-nonsense MPV is dan de goedkopere optie.

Dit alles is goed nieuws voor Chrysler. Zij verkopen namelijk alleen maar MPV’s. Het ooit zo grote Chrysler is nu gereduceerd tot één model: de Pacifica. En dit model is inmiddels ook alweer 10 jaar oud. Toch werden er nog 110.006 van verkocht in de VS.
Chrysler is dan ook niet van plan om deze auto uit productie te nemen. Integendeel, de Pacifica krijgt een facelift om er weer even tegenaan te kunnen. Ze moeten ook wel, want er staan verder geen nieuwe modellen paraat. De Airflow Concept uit 2022 oogde redelijk productierijp, maar daar hebben we sindsdien niks meer van gehoord.
En hoe zit het met de MPV in Europa? De tijd van de Tourans en de Sharans lijkt voorgoed voorbij. Wel zien we een ander soort MPV, namelijk de grote elektrische personenbus. Zo presenteerde Hyundai onlangs de Staria Electric en komt Mercedes met de VLE. Maar ja, dat zijn niet echt auto’s voor het doorsnee gezin, zoals de MPV’s van vroeger dat wel waren.





Het zijn misschien wat suffe dingen om te zien, maar voor mensen, die fokken als konijnen is zo’n MPV an sich geen slechte optie. En het zijn i.t.t. SUVs ook geen pretentieuze apparaten, die ondanks hun ‘stoere’ uiterlijk nauwelijks een stoeprandje opkomen.
Ik heb 3 kinderen, wij hebben een MPV. Dat het er suf uitziet vind ik zo’n kul argument. Alsof crossovers er cool uitzien. Nee. Die zien er net zo suf uit. Niemand denkt wauw die corolla cross is zo geil ten opzichte van die prius+ wagon. Ze hoeven ook niet cool te zijn. Het heeft 1 doel: transport voor mijn gezin.
Uiteindelijk was het voor ons goedkoper om een MPV te kopen, die zuiniger is (betere aero) en ruimer dan een crossover met dezelfde motor, die Kia ook verkoopt.
Mmh, ik vind een crossover er meestal toch wat fraaier uitzien dan een MPV.. De Corolla Cross is zeker extreem lelijk, maar bijv. een Opel Mokka, Alfa Junior, Countryman of X1 zie ik echt 100x liever dan een MPV of ‘busje’ zoals hierboven.. Smaken verschillen..
Ik vind alles wat je opnoemt sufkutten auto’s. Behalve de Countryman, die ziet er cool uit VOOR EEN BUSJE. De Countryman is gewoon een busje man! Een goed uitziend busje.
Een Opel Mokka zou ik verre van blijven als je mensen achterin moet vervoeren. Daar is weinig MPV / SUV aan.
Als ik met mijn 1,75m achter het stuur zit, is er nauwelijks beenruimte over achterin.
En klopt, het is de ultieme bejaardenauto voor als de kinderen het huis uit zijn.
De IDBUZZ is eigenlijk ook meer mpv dan bus… Denk zelfs dat de Pacifica ruimer is… Ik zou graag een MPV willen die elektrisch is maar dan wel voor een normale prijs en goeie specs. De idbuzz vindt ik belachelijk duur als je range awd en lwb gtx wil meer dan 80k..
Koop je toch tweedehands? Meeste EV’s schrijven af als een vallende baksteen. En als de SoH van de accu goed is loop je weinig risico’s..
Dat is absoluut een optie.. maar het probleem van die GTX/IDbuzz is voor mij het laadvermogen. De ruimte heeft ie wel als ik de laatste rij er uit haal maar laad vermogen is minder dan 550kg en laad ik nou wel eens ca 1000kg (of iets meer) mee willen nemen.. daar zit het grootste probleem nog. Dus denk dat ik maar is naar de Elektrische PickUp ga kijken..die KGM musso mag net geen 1000kg laden maar dat is iig een stuk meer dan die IDBuzz
Misschien is een steekproef alleen onder mezelf wat beperkt, maar ik zou toch erg graag een MPV hebben, liefst eentje als weleer.
Met van die stoelen die je om kan draaien etc, geweldig. Flinke bak ruimte, kom maar door!
Zo’n nieuwe Kia Carnival bijvoorbeeld vind ik wel een aardig ding, maar er zou wat mij betreft toch flink meer mogen komen. Vele malen liever dat dan zo’n SUV.
Nou, zet maar neer hoor. Dit rijdt gewoon vorstelijk, en met een paar opgroeiende jongens op de achterbank kijk ik hier echt jaloers naar. Beter dan zo’n krampachtig SUV-geval waar alles wat ouder is dan 4 jaar op het achterste bankje al geen kant meer op kan.
Niks mis met een goede MPV, laat staan suf.
Ik vind zo’n MPV best wel wat hebben, bijvoorbeeld de S-MAX. Mooi ding.
Ook als je niet veel kinderen hebt is het ideaal qua veel ruimte.
Hoef geen SUV met een kofferruimte a la kattenbak.
Als Renault met de Espace zou doen wat ze recent met de Twingo hebben gedaan zou ik er 100% een halen. MPVs zijn wat mij betreft zoveel minder truttig dan SUVs en die braakopwekkende crossovers.