• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieel

Auteur: Loek, gepost 1 maart 2018 om 19:57 – 87 Reacties

Afbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieelAfbeelding De volledig elektrische Jaguar I-PACE is officieel

Jaguar I-PACE
Stekkeren op zijn Engels.

Het zat er al een tijdje aan te komen, waarbij we eindeloos werden herinnerd aan de conceptcar, maar Jaguar heeft vanaf nu eindelijk een volledig elektrisch model in hun arsenaal. De I-PACE is zojuist onthuld en eigenlijk is er vooral nieuws qua techniek. De conceptversie van de I-PACE is immers al een tijdje geleden onthuld en in trouwe Jaguar-stijl wijkt de productieversie weinig af van deze concept.

Om met die styling te beginnen: de focus ligt op een gestroomlijnd design, een bekend fenomeen dat bijvoorbeeld de Toyota Prius al jaren kenmerkt. Ian Callum heeft er voor gezorgd dat de auto verder wel in lijn valt met de andere Jaguar-modellen, met name hun SUV’s E-PACE (rijtest) en F-PACE (rijtest). De I-PACE combineert die SUV-lijnen met een lagere vorm die er voor zorgt dat deze auto ook als hatchback of zelfs als coupé gezien kan worden. Een soort crossover dus. Oh jee.

Goed, qua design is de I-PACE wel duidelijk. Het gaat om wat er zich onder de carrosserie afspeelt. En dat zijn bijzondere cijfers. Een 432-cellige 90 kWh grote lithium-ion batterij zorgt voor een theoretische actieradius van 540 km volgens NEDC. Een andere testcyclus genaamd WLTP, die zich meer richt op de praktijk, geeft een range van 480 km. Laden van 0 naar 80 procent moet lukken in 40 minuten en de auto kan de batterij opwarmen of verkoelen om het laden zo efficiënt en snel mogelijk te laten verlopen.

Elektrische auto’s staan bekend om bijzondere prestaties. De I-PACE is geen uitzondering: de motor perst zo’n 400 pk en 696 Nm uit de elektrische aandrijflijn, goed voor een 0-100 acceleratietijd van 4,8 seconden. Jaguar zegt zelf dat dit een extra dimensie in rijdynamiek geeft, terwijl sportiviteit niet de focus is van de I-PACE. De motor drijft alle vier de wielen aan, zoals bij de meeste elektrische auto’s.

Qua infotainment krijgt de I-PACE het bekende Touch Duo Pro systeem wat ervoor zorgt dat er twee touchscreens communiceren om zo gebruiksgemak te bevorderen, zoals Wouter al voordeed in de Range Rover Velar. Nieuw in de I-PACE is een EV-gericht navigatiesysteem, die communiceert met satellieten en eerder gemaakte ritten om de route zo efficiënt mogelijk te plannen. Jaguar past ook twee nieuwe technologieën toe die de I-PACE uniek maken: een AI-systeem dat meet wie er achter het stuur zit, om zo de persoon te identificeren en de auto af te stellen op de voorkeur van die persoon. Handig dus voor als je met meerdere personen de auto deelt. Ook maakt de I-PACE gebruik van Amazon Alexa, dit is een soort Siri-tegenhanger dat communiceert met de I-PACE app op je smartphone of tablet. Hierdoor kun je inhoudelijke vragen over je auto direct aan Alexa vragen. Open je telefoon en vraag: “hoeveel batterijlading heeft mijn auto nog?” en Alexa zal de data uit de Jaguar-app gebruiken om hier antwoord op te geven.

Jaguar pakt flink uit dus. De prijs van al die techniek? Vanaf 80.330,- euro, wat we eigenlijk al wisten. De I-PACE komt in drie smaken: S, SE en HSE, met de S als instapper en HSE als topmodel. Vroege vogels kunnen de First Edition bestellen. De (meer)prijzen van deze pakketten zijn nog niet bekend. Zakelijke rijders in Nederland kunnen opgelucht ademhalen, want net zoals alle elektrische modellen krijgt de I-PACE slechts 4% bijtelling. Wil je eentje bestellen, dan kan dat vanaf vandaag bij de lokale Jaguar dealer.

UPDATE 1: de I-PACE nu ook op video, zie bijvoorbeeld het verhaal over design, de lifestyle beelden of de techniek-beelden.

UPDATE 2: hoe snel de I-PACE is tegenover de Model X check je op Autojunk.

Ook interessant!

  • Jaguar I-PACE Black scheelt weer opties aanvinken
  • Video: Jaguar I-PACE parkeren is echt heel moeilijk
    Video: Jaguar I-PACE parkeren is echt heel moeilijk
  • geen nieuwe Jaguars
    Geen nieuwe Jaguars meer tot 2025
  • Vernieuwde Jaguar F-Pace, inclusief 550 pk SVR
    Vernieuwde Jaguar F-Pace, inclusief 550 pk SVR

Nieuwste artikelen

  • Porsche Macan Rotterdam
    Introductie duurtest: de elektrische Porsche Macan
  • Mercedes 190 maakt LL Cool Jesque comeback op de ‘Ring
  • Dieven verhuren vers gestolen Rolls-Royce, Aston Martin en Corvette
  • Viaplay blijft bloeden, moet rechten verkopen
FacebookTweetPinLinkedIn

4%-bijtelling, Elektrisch, geneve-2018, i-pace, Jaguar

Vorig bericht: « De reden dat deze Mulliner Bentayga extra speciaal is
Volgend bericht: ABT presenteert de nog heftigere RS4-R »

Lees Interacties

Reacties

  1. kennone zegt

    1 maart 2018 om 20:00

    Nette Renault Megane

    Login om te reageren
    • daihatsucuore zegt

      1 maart 2018 om 20:16

      De grote 3 bij elektrische auto’s: Prijs – Range – Levertijd. Qua prijs zit de auto aan de hoge kant – maar goed dat is ook het segment waarin Jaguar opereert. Een range van ongeveer 400 echte kilomters is prima – in ieder geval voor de grote meerderheid. Levertijd stond volgens mij niet in het artikel dus dat is dan nog spannend. Maar in principe is dit een leuk alternatief voor bijvoorbeeld de Tesla X – alhoewel de Jaguar wel een slagje kleiner is.

      Login om te reageren
      • henkhupelschoten zegt

        1 maart 2018 om 20:37

        @daihatsucuore: dit jaar worden ze nog geleverd.

        Login om te reageren
      • lippie zegt

        1 maart 2018 om 21:16

        @daihatsucuore: hoezo aan de prijs? Een vergelijkbare Tesla model s is duurder en iets kleiner. Vergelijken met een x kan ook maar daarmee zit je dik over de ton.
        Daarnaast is het introduceren en meteen maken en leveren en niet eerst twee jaar over lullen.
        Kortom, als alle “conventionele” merken dit doen dan is het gedaan met Tesla.
        Wat Tesla goed gedaan heeft is alle andere autobedrijven wakker schudden en motiveren tot dit soort producten.

        Login om te reageren
        • amg65 zegt

          1 maart 2018 om 22:14

          @lippie: Niet lullen? Man, al jaren wordt hier mee geteased. Nu is die er, met middelmatige specs, eigenlijk hetzelfde als wat Tesla bracht 5 jaar geleden. Zonder supercharger netwerk en met een medium onboard lader. En nu lees ik dat je hem niet eens meer in 2018 kunt krijgen.

          Ik steun de komst van de EV enorm, maar dit is gewoon teleurstellend eigenlijk.

          Login om te reageren
          • itiswhatitis zegt

            2 maart 2018 om 15:35

            @amg65: valt wel mee hoe teleurstellend

            Login om te reageren
  2. kapiteinaudi zegt

    1 maart 2018 om 20:04

    Eindelijk nog eens een Jag met een ietwat mooi interieur, dat is toch al geleden sinds de XJ. Dat is in mijn ogen toch altijd een dooddoener geweest voor Jaguar. En de kwaliteit natuurlijk.

    Login om te reageren
    • rufctr01 zegt

      1 maart 2018 om 20:19

      @kapiteinaudi: de laatste jaren zijn de Jags best goed. En met hun interieurs is ook niks mis, niet zo kil als sommige Duitse merken.

      Login om te reageren
      • kennone zegt

        1 maart 2018 om 21:59

        @rufctr01: best goed? Bij ons thuis rijden ze een 2017 XJ-L Autobiografie. Als alleen de opties zoude tellen die het wel doen, dan is dat ding net zo rijk uitgerust als een Lada Niva!
        De auto zijn ze al 2 maanden kwijt geweest om de problemen opgelost te krijgen door zo genoemde Jaguar Doctors (Die komen om de hoek kijken als er echte serieuze problemen met je Jag zijn) Maar ook hun krijgen deze wagen niet zoals hij moet functioneren en heeft Jaguar Nederland nu een deal gemaakt om deze wagen terug te kopen. (Zo lang we voor de opvolger bij Jaguar of Landrover gaan shoppen)
        Dus zo goed zijn ze nou ook weer niet.

        Login om te reageren
        • wimof zegt

          2 maart 2018 om 17:01

          @kennone: Dit bewijst dat het ook maar mensen zijn.
          Als ik destijds antwoordde dat chirurgen ook wel iets fout doen, maar dat ze dat dan op 1.8m stopten.
          Was die opmerking voor veel mensen er zwaar over, ik moet er nog altijd om gniffelen nu ik het schrijf.

          Login om te reageren
      • karhengst zegt

        2 maart 2018 om 08:20

        @rufctr01: De XE, toch wel het volume model, is gewoon een grote homp grijs knuffelplastic waar bijster weinig aan te veranderen valt.

        Het oogt wel strak maar de Duitsers laten zich een stuk gezelliger configureren.

        Login om te reageren
  3. sr20det zegt

    1 maart 2018 om 20:07

    Ik ga m dinsdag bekijken, ben benieuwd.

    Login om te reageren
    • kennone zegt

      1 maart 2018 om 20:26

      @sr20det: ik niet ?

      Login om te reageren
  4. granlusso zegt

    1 maart 2018 om 20:11

    Tja, prachtig staaltje techniek. Maar qua looks weer categorie Prius, Miraj, enz. Waarom hebben zoveel elektrische auto’s zulke aparte lijnen?
    Er zal ongetwijfeld een heel marketingteam mee bezig zijn geweest en het zal ongetwijfeld ermee te maken hebben dat het elektrificeren van een reeds bestaande variant niet genoeg opvalt of onderscheidend genoeg is om genoeg verkopen te genereren, maar dan mag de styling toch wel wat neutraler of sierlijker?

    Ik krijg vast en bitch slap van jullie als ik het uitspreek en ik zal een E-Golf niet echt prefereren boven een Jaguar, maar dat is eigenlijk wel hoe ik elektrische auto’s het liefst zie.

    Of als reïncarnatie van de Fisker Karma, maar dat is persoonlijk :)

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      1 maart 2018 om 20:28

      @granlusso: lage CW waarde is een must om de range op de snelweg onder controle te houden.

      Login om te reageren
      • pramm zegt

        1 maart 2018 om 20:54

        @flutterby: Cw waarde is niet zo laag. Hoger dan van de model s en x terwijl de auto flink kleiner is.

        Login om te reageren
        • flutterby zegt

          1 maart 2018 om 21:42

          @pramm: formaat heeft geen invloed op CW waarde… frontaal oppervlakte (formaat) doe je maal CW waarde om de weerstand te berekenen (even snel kort door de bocht).

          Login om te reageren
          • pramm zegt

            2 maart 2018 om 08:12

            @flutterby: dat was bekend. wat ik bedoel is dat het niet echt een compliment is dat je een significant kleinere ev ontwerpt maar met slechtere luchtweerstand dan een model x

            Login om te reageren
      • granlusso zegt

        2 maart 2018 om 08:40

        @flutterby: Een E-klasse Coupé heeft ook een lage CW-waarde ;)

        Login om te reageren
    • toyotaprius zegt

      1 maart 2018 om 20:46

      @granlusso: een Toyota Prius is een prachtauto, vooral de cabrio… de Veneno.. gewoonweg een plaatje.

      Login om te reageren
    • ikleesookoverautos zegt

      2 maart 2018 om 06:56

      @granlusso: het laaste team wat met het design van een electrische auto bezig is is een marketing team. Die hebben geen zak verstand van aero, stroomlijn enz.

      Login om te reageren
      • granlusso zegt

        2 maart 2018 om 08:41

        @ikleesookoverautos: Nee, dat snap ik. Een bakker snijdt ook geen vlees.
        Maar de marketingafdeling is in die zin betrokken bij het design dat de auto wel de juiste uitstraling dient te hebben. Ik neem aan dat de designers daar mee aan de slag gaan.

        Login om te reageren
  5. perry_snijders zegt

    1 maart 2018 om 20:14

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  6. polpol33 zegt

    1 maart 2018 om 20:15

    Waarom heeft deze auto een grill? Voor de radiateur??

    Best een mooi ding maar durf dan ook dit soort nonfunctionele zaken weg te laten bij een accu auto.

    Login om te reageren
    • janmetdelangeachternaam zegt

      1 maart 2018 om 20:21

      @polpol33: aërodynamica (foto 18 en 19)

      Login om te reageren
    • airditude zegt

      1 maart 2018 om 20:22

      @polpol33: als ik de uitleg mag geloven is het ten behoeven van de aërodynamica. Dus heeft hij wel degelijk een functie.

      Login om te reageren
    • zwepp zegt

      1 maart 2018 om 20:27

      @polpol33: Plaatje 18 en 19 laten het zien.

      Login om te reageren
    • trustmeiamanengineer zegt

      1 maart 2018 om 20:28

      @polpol33: Bovendien worden accu’s en soms de motoren ook met vloeistof gekoeld (of verwarmd). Dus radiators en waterpomp zijn gewoon aanwezig (al dan niet perse op de traditionele plek).

      Login om te reageren
      • stfu zegt

        1 maart 2018 om 20:46

        @trustmeiamanengineer: In mijn Tesla zit geen radiator hoor haha.

        Login om te reageren
        • janmetdelangeachternaam zegt

          1 maart 2018 om 20:52

          @stfu: iedere tesla is een elektrische auto maar niet iedere elektrische auto is een tesla

          Login om te reageren
        • trustmeiamanengineer zegt

          1 maart 2018 om 21:19

          @stfu: Weet je dat zeker? Tesla accu’s worden namelijk gekoeld, of verwarmd. Net wat nodig is. En iets wat gekoeld wordt heeft een radiator nodig. Bovendien zit er ook een in voor de airco.

          Login om te reageren
    • lippie zegt

      1 maart 2018 om 21:19

      @polpol33: heel simpel, om de auto er een beetje “normaal” uit te laten zien. Eenmaal gewend wordt dit wel veranderd, wat je ziet aan de model S

      Login om te reageren
  7. drsjeroen zegt

    1 maart 2018 om 20:19

    Ziet er prima uit! Bruikbare range en ook van binnen niet bespaart. Qua prijs komt deze wel in de range bij de model S. Normaal gesproken zou ik een cross-over (bah) niet kiezen, deze doet mij twijfelen

    Login om te reageren
  8. rufctr01 zegt

    1 maart 2018 om 20:20

    Dit ziet er toch best goed uit? Range is ook prima en interieur is erg geslaagd.

    Login om te reageren
  9. trustmeiamanengineer zegt

    1 maart 2018 om 20:25

    Dit is toch wel een nette prestatie hoor van Jaguar! Ver voor alle andere “grote” fabrikanten een volledig elektrische “premium” auto klaar hebben. Aardig design, mooi interieur en op papier goede techniek. Ik denk dat Tesla hier een zware dobber aan gaat krijgen. En straks komt Porsche ook nog met de mission E. Ik heb gelukkig geen aandelen…

    Login om te reageren
    • stfu zegt

      1 maart 2018 om 20:47

      @trustmeiamanengineer: voorlopig nog niks bekend over levertijden en geen snellaadsystemen voor deze auto in europa. Succes daarmee.

      Login om te reageren
      • rhellema zegt

        1 maart 2018 om 22:07

        @stfu: zijn de levertijden van de Model 3 inmiddels al bekend?

        Login om te reageren
    • eklasse zegt

      1 maart 2018 om 21:04

      @trustmeiamanengineer: voor het zelfde geld ga ik wel voor een 2e hands BMW i8… over ‘ver voor anderen’ gesproken. Gewoon al occasion ;)

      Login om te reageren
      • baardmijt zegt

        2 maart 2018 om 10:04

        @eklasse: Die is pas volledig elektrisch als die driepitter de geest heeft gegeven. Daarnaast net wat minder praktisch.

        Login om te reageren
  10. alassad zegt

    1 maart 2018 om 20:35

    Hier gaat Jaguar gegarandeerd mee scoren! Als eerste vd normale merken een full electric vehicle met acceptabele range! Gefeliciteerd Jaguar !

    Login om te reageren
  11. henkhupelschoten zegt

    1 maart 2018 om 20:41

    Nette prijs, nette XC90 T8 kost hetzelfde. Maar nu moeten andere merken als Mercedes-Benz en BMW toch wel meegaan. De i-pace concept werd een klein jaar geïntroduceerd en de Duitse merken staan al een jaar of 4 stoer te doen met hun concepts maar hebben nog niets in de showroom staan…. ongelooflijk

    Login om te reageren
    • eklasse zegt

      1 maart 2018 om 20:53

      @henkhupelschoten: een volledig elektrische B? Helft minder mooi, helft minder euro’s.

      Verder: Duitse Up’s, Golfs, Ampera’s, i3’s, i8’s..

      Login om te reageren
      • henkhupelschoten zegt

        1 maart 2018 om 21:12

        @eklasse: 200/250 km range, klein en gebaseerd op bestaande modellen…. niet echt concurrentie

        Login om te reageren
      • leaper035t zegt

        1 maart 2018 om 21:37

        @eklasse: i8 heeft een 3-cilinder dus telt niet mee ;)

        Login om te reageren
      • peug206 zegt

        1 maart 2018 om 22:17

        @eklasse: ik denk het tekort aan auto’s voor de massa. Dus niet met een bereik van 100km of zitplek voor 2.

        Login om te reageren
    • autoblogger zegt

      1 maart 2018 om 21:34

      @henkhupelschoten: ja echt bizar, het is bijna genant dat Jaguar hier trots op is, terwijl ze eigenlijk jaren achterlopen. Zelfde geldt voor de Duitsers uiteraard, waar het nog erger mee gesteld is.

      Login om te reageren
  12. flutterby zegt

    1 maart 2018 om 20:42

    Serieus geld. Jammer dat de stap tussen budget EV’s en luxe EV’s zo groot is. Had graag iets minder van alles gezien voor 50-60k.

    Dit jaar ga ik volledig elektrisch rijden, maar elke keuze is een compromis…

    Login om te reageren
  13. dirkv zegt

    1 maart 2018 om 20:43

    Ziet er zeker niet verkeerd uit maar ook zeker niet als een Jaguar.

    Login om te reageren
  14. stfu zegt

    1 maart 2018 om 20:45

    “Laden van 0 naar 80 procent moet lukken in 40 minuten” Haha hoe dan? Met welke Superchargers? Leuk model hoor, maar je hebt er nog maar weinig aan in NL. En ik vind ‘m behoorlijk duur, voor een auto die kleiner is dan de Model S.

    Login om te reageren
    • pramm zegt

      1 maart 2018 om 20:58

      @stfu: ik begreep dat de auto een 1 fase lader heeft. Dus thuis laden kost me dagelijks ruim 12 uur

      Login om te reageren
      • stfu zegt

        1 maart 2018 om 21:05

        @pramm: Dat is ook nog eens ouderwets ook en betwijfel of die statement klopt. Met 1 fase laad je namelijk 10 a 12 km/u op. Met een 90 kwh accu duurt je dat wel meer dan 12 uur.

        Login om te reageren
      • flutterby zegt

        1 maart 2018 om 21:45

        @pramm: waarom je 400km per dag? Ben je een taxi chauffeur of bezorger?

        Login om te reageren
        • pramm zegt

          2 maart 2018 om 08:14

          @flutterby: hoezo 400 km per dag. Dat hoor je me niet zeggen. Als de auto inderdaad enkel een 1 fase lader heeft, kan je max 18 km per uur opladen. 10 uur is 180 km. Die range haal je in de winter overigens zeker niet

          Login om te reageren
    • lippie zegt

      1 maart 2018 om 21:22

      @stfu: als de europese bedrijven zich een jaartje kwaad maken staan er straks genoeg snelladers voor niet-tesla’s
      Als Tesla het alleen daarvan moet hebben kunnen ze hun borst natmaken

      Login om te reageren
    • bassx zegt

      1 maart 2018 om 22:04

      @stfu: Eigenschap van lithium batterijen. Opladen van 0-80% kan net zo lang duren dan van 80-100% of zelfs langer. In de praktijk zal je vaak opladen van 40-100% wat vermoedelijk langer dan een uur duurt.

      Login om te reageren
  15. Crosscabouter zegt

    1 maart 2018 om 20:53

    Briljant Jaguar. 108 foto’s de wereld in slingeren en dan geen enkele met een inkijkje in de kofferruimte laten zien. Wel een mooie auto om te zien.a

    Login om te reageren
  16. alfalfa zegt

    1 maart 2018 om 20:58

    Stroomlijn voert de ehhh… boventoon?

    Login om te reageren
  17. jaapaap zegt

    1 maart 2018 om 21:27

    Knap dat ze vroeg zijn t.o.v. de rest.
    Wat betreft de auto dan…

    Maar waar ga je laden???

    Mensen hebben geen idee van de aantallen Superchargers van Tesla!
    Want deze liggen altijd net even een stukje van de weg bij hotels. Maar het zijn er veel !!
    En je hebt ze nodig! Echt!
    Zeker als je niet als een natte krant wil rondrijden maar gewoon zoals je gewend was.. of in mijn geval, lekker doorjagen..

    Behalve als je enkel rondom je woonplaats blijft, dan stekker je s’nachts.
    En al komt deze Ipace 20% verder dan een Tesla, ik noem maar wat, dan nog heb je superchargers nodig om te reizen! Zowel in het buitenland, maar ook als je even flink door Nederland moet.

    Tesla heeft die dingen goed voor elkaar, en zonder fanboy te zijn, dit is echt noodzakelijk voordat ik weer eventueel terug kan naar een ander merk!

    Jaguar roept zelf ook graag over de laadsnelheden bij 100kW.
    Maar die zijn er vrijwel niet!

    Mensen in mijn omgeving denken ook dat ik bij die gele fastned boogjes sta… nee dat is max 50kW ! (Ok en sinds vandaag 1(!) stekker met 350kW)

    Of aan zo’n paal in de stad dan? Nee.. die zijn vaak 11kW of 22kW!
    En dan moet je met zo’n gekke kabel gaan kloten..

    Maar als ik onderweg onder de 115kW kom bij een Tesla Supercharger lijkt het al niet op te schieten..
    En het valt allemaal mee.. op een drukke dag een half uur kwijt.. maar als dat meer dan een uur gaat worden!!

    Ander voorbeeld: Ritje Noord-Italië, neemt met Tesla ongeveer 2 uur extra.
    Maar meer is toch ook echt niet acceptabel..!!?

    Afijn.. kijk eens op de vreselijk uitziende site: http://www.supercharge.info

    En schuif eens door Europa.. ieder bolletje is 4 tot 24(!) laders. Zie onder details.

    Hoe bestaat het dat merken als Porsche, Bmw, maar ook Jaguar dit zo laten zitten?

    Je wilt toch ook een tevreden klant ná aankoop, en dat je het ding kan gebruiken waar het voor bedoeld is??

    Login om te reageren
  18. crusader zegt

    1 maart 2018 om 21:30

    Maar nog steeds geen Apple Carplay of Android Auto….

    Login om te reageren
  19. focusrs1 zegt

    1 maart 2018 om 21:30

    Ziet er zo best wel goed uit. Ben benieuwd hoe hij eruit ziet als je ernaast staat. Kan best nog wel eens een optie worden als volgende auto. Zeker ook omdat die model 3 het zeker niet meer gaat worden.

    Login om te reageren
  20. iphonistvongates zegt

    1 maart 2018 om 21:32

    In 40 minuten opladen tot 80%!? Is dat in dit universum of 1 van de andere 299.
    Jaguar moet James Cameron eens bellen, zijn T1000 is voorzien van een energiecel met een levensduur van 120 jaar. Enige nadeel zou zijn wanneer Skynet genoeg van ons mensen heeft en de E-Pace opdracht geeft om de inzittende te termineren.

    Login om te reageren
  21. technofreak zegt

    1 maart 2018 om 21:37

    “Stekkeren op zijn Engels.”? Op z’n Frans, zul je bedoelen!
    Hebben ze de tekeningen bij Renault of Citroën laten maken ofzo? Nog een paar airbumps erop, of een ruit op de neus en hij kan zo bij een fransoos de showroom in.

    Login om te reageren
  22. djohnson zegt

    1 maart 2018 om 21:41

    Vandaag bij de dealer geweest, productie voor dit jaar al uitverkocht!

    Login om te reageren
    • pramm zegt

      1 maart 2018 om 21:49

      @djohnson: echt waar, alle 8 nu al

      Login om te reageren
    • super007 zegt

      1 maart 2018 om 22:02

      @djohnson: shit echt??

      Login om te reageren
    • kobus1967 zegt

      1 maart 2018 om 22:37

      @djohnson: zal meg Tesla model S en X net zo gaan, alle acvountants adviseren nu kopen voor levering dit jaar want volgend jaar kost het bakken met geld meer.
      Mooi hè die veranderende bijtellingsregels.

      Login om te reageren
  23. rush1973 zegt

    1 maart 2018 om 22:05

    FastNed heeft vandaag (zal geen toeval zijn) 350KwH supercharger geïntroduceerd samen met laadpaal producent ABB. Eerste komt bij Amsterdam langs A8.
    Waarschijnlijk komen deze binnenkort dus ook bij Shell e.a.

    Login om te reageren
  24. rush1973 zegt

    1 maart 2018 om 22:06

    FastNed heeft vandaag 350KwH charger geïntroduceerd. Introductiedatum zal geen toeval zijn…

    Login om te reageren
  25. kroon zegt

    1 maart 2018 om 22:13

    Duitsers en andere merken lopen niet achter, maar hebben terecht nooit in een EV met slechte range (zeker bij -9 zoals nu kom je nergens meer) en loodzware accu’s geloofd.
    Maar overheden en de linkse milieu lobby’s dwingen nu de fabrikanten toch accu EV’s te maken.
    Het zal tijdelijk zijn. De accu EV is niet de toekomst (voor iedereen) want dat is onmogelijk.

    Login om te reageren
    • stanny zegt

      1 maart 2018 om 22:33

      @kroon: bij deze temperaturen verlies ik inderdaad bijna 10km range in de Tesla!!x
      Dus totaal geen probleem…

      Login om te reageren
      • kroon zegt

        2 maart 2018 om 07:06

        @stanny: je weet zelf vast wel dat dat niet reële cijfers zijn. Een verlies van minimaal 25-30% aan range in de winter is normaal bij EV auto’s. En dan gaat het nog erg goed. Het kan ook zomaar oplopen tot 40-50% verlies in range.

        Login om te reageren
    • hollandbest zegt

      1 maart 2018 om 23:50

      @kroon: waterstof! Trust toyota

      Login om te reageren
  26. mashell zegt

    1 maart 2018 om 22:41

    Ik wil ook een navigatiesysteem dat met satellieten communiceert.

    Login om te reageren
  27. E34M5Touring zegt

    1 maart 2018 om 23:41

    Prachtige auto. Echt een tof ding!

    Login om te reageren
  28. moveyourmind zegt

    1 maart 2018 om 23:47

    Electra en Britse auto’s…

    Kan nooit goed gaan…

    Login om te reageren
  29. hollandbest zegt

    1 maart 2018 om 23:49

    Wat een lelijke achterkant

    Login om te reageren
  30. allesmetturbo zegt

    2 maart 2018 om 10:08

    Volgens mij klopt er niets van die dragrace.

    Tesla p100d gaat echt wel rapper dan 4,8 naar de 100 en op het filmpje loopt de jag uit. Juist..

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      2 maart 2018 om 11:24

      @allesmetturbo: De I-PACE racet dan ook niet tegen een P100D, maar een 100D zonder P ervoor.

      Login om te reageren
      • stfu zegt

        2 maart 2018 om 19:25

        @Edge: 75D zelfs

        Login om te reageren
        • Edge zegt

          2 maart 2018 om 20:14

          @stfu: Ja daar beginnen ze mee. Stukje verder in de video trapt Tony Kanaan een 100D op zijn staart en wint de I-PACE met ongeveer een halve autolengte voorsprong

          Login om te reageren
  31. thezonda zegt

    2 maart 2018 om 11:05

    Holy smokes wat een lelijk ding. Doe mij dan maar een Tesla.

    Login om te reageren
  32. wimof zegt

    2 maart 2018 om 12:50

    Heb hem op de Belgische configurator samengesteld HSE versie met ALLE accesoires 119.000€

    Login om te reageren
  33. lebeaunl zegt

    2 maart 2018 om 13:03

    Doe me dan maar de Kona EV.. ?

    Login om te reageren
  34. wimof zegt

    2 maart 2018 om 17:19

    @kennone: Dit bewijst dat het ook maar mensen zijn.
    Als ik destijds antwoordde dat chirurgen ook wel iets fout doen, maar dat ze dat dan op 1.8m stopten.
    Was die opmerking voor veel mensen er zwaar over, ik moet er nog altijd om gniffelen nu ik het schrijf.

    Login om te reageren
  35. jpoers zegt

    2 maart 2018 om 18:31

    Waarschijnlijk weer geen toegestaan trekgewicht. Rijd voor mijn werk regelmatig met een aanhanger en de enige elektrische auto is nog steeds de model x, maar iets boven budget en niet direct de mooiste wagen. En nutteloze flapdeuren.

    Login om te reageren
  36. Paul58 zegt

    2 maart 2018 om 21:29

    Eindelijk een concurrent voor de Tesla. Vind het redelijk geslaagd alleen lees op de Jaguar website dat je thuis maar met max 7kw kunt laden (ongeveer 30-35km per uur erbij) waar een tesla dat kan met 16.5 of 22kw (70-100km per uur). En ook nog eens het ontbreken van het supercharger network. Staat ook wel mooi dat je de accu in 40min tot 80% vol kan laden is ook niet waar. De auto kan dit namelijk aan maar momenteel zijn er geen laders in NL die meer dan 50kw afgeven (op de tesla superchargers na). Dat lijkt me toch wel een probleem! Verder wel een mooie verschijning ben benieuwd hoe die het gaat doen.

    Login om te reageren
    • Paul58 zegt

      2 maart 2018 om 21:33

      ook bij publieke laadpalen kun je dus maar met 7kw/ 34km per uur bijladen.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North