• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de eerste fabriek van Polestar

Auteur: RubenPriest, gepost 27 augustus 2019 om 12:02 – 18 Reacties

Afbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van PolestarAfbeelding Dit is de eerste fabriek van Polestar

Dit is de eerste fabriek van Polestar
De productiefaciliteit is officieel geopend en hier gaat het gebeuren.

Stapje voor stapje krijgt Polestar meer vorm. Met een gigant als Geely achter zich lijken alle zaken tot nu toe spoedig te verlopen. Het Polestar-avontuur heeft een nieuwe mijlpaal gehaald, want de productiefaciliteit van het merk is nu echt helemaal operationeel.

De fabriek, genaamd het Polestar Production Centre, is gebouwd in Chengdu, China. Het is een hypermoderne autofabriek geworden met oog op de toekomst. De Polestar 1 zal als eerste model hier van de band gaan rollen. Het automerk stelt dat de bouw en opening van de fabriek geheel volgens schema is verlopen.

Nu de eerste productieauto’s geproduceerd gaan worden (er werden al prototypes gebouwd) komen de leveringen steeds dichterbij. Nog voor het einde van dit jaar rijden de eerste klanten in hun Polestar 1. Het automerk laat met deze fabriek tegelijkertijd zien dat ook de Chinese economie flinke stappen heeft gemaakt. Het komt nog niet extreem vaak voor dat auto’s in China geproduceerd worden en naar Europa en de Verenigde Staten komen. Meestal is het andersom. Niet in het geval van Polestar.

Polestar zegt er alles aan te doen om kwalitatieve auto’s neer te zetten. Zo heeft het merk personeel aangenomen met tenminste 10 jaar ervaring in de business die het assemblageproces nauwlettend in de gaten gaan houden.

De faciliteit is Chengdu is meer dan een autofabriek. Er is een speciaal centrum om klanten te ontvangen en er is een testcircuit aangelegd. Polestar verwacht de komende jaren 500 stuks van de Polestar 1 per jaar te bouwen. De productie moet uiteindelijk opgeschroefd worden naar 1.500 stuks per jaar.

Ook interessant!

  • nieuwe Polestar modellen
    Nieuwe Polestar modellen zijn onderweg
  • Polestar 1 special edition is het einde
  • Polestar 2 Single Motor rijtest video
    Polestar 2 Single Motor rijtest video
  • Polestar CEO deelt foto's van nog hetere Polestar 2

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

China, fabriek, Hybride, plug-in, Polestar, polestar-1

Vorig bericht: « Koop een Aurus Senat en verpletter het communisme
Volgend bericht: Lezersvraag: wat zijn jouw dealbreakers bij een occasion? »

Lees Interacties

Reacties

  1. flatsixx zegt

    27 augustus 2019 om 12:09

    Ziet er erg futuristisch uit!

    Login om te reageren
  2. reactief zegt

    27 augustus 2019 om 12:11

    Mooie auto, mooie fabriek!

    Beetje in de trend van McLaren, zo minimalistisch. Erg fraai!

    Login om te reageren
    • ericc zegt

      27 augustus 2019 om 13:20

      @reactief: Ik dacht ook aan McLaren.
      Even off-topic. Gebruiken ze het hoofdgebouw van McLaren niet in de huidige Fast and Furious??? Maar met een gebergte erachter geshopt?

      Login om te reageren
  3. v70t6r zegt

    27 augustus 2019 om 12:17

    Ziet er gelikt uit!
    Na eigenwijs met de 25jaar oude Volvo’s te hebben doorrgereden toch gekozen om ook te gaan stekkeren, nog 12 maandjes wachten en de P’star zou er moeten zijn (model 2, tenzij ik de 10e van de maand eens wat meer win dan €5,-, dan allebei).

    Login om te reageren
    • n0zem zegt

      27 augustus 2019 om 13:00

      @v70t6r: mooi! Alvast gefeliciteerd!

      Login om te reageren
  4. autodidact zegt

    27 augustus 2019 om 12:19

    Op lange termijn een gouden zet van Geely: Niet proberen om iets met matig resultaat te kopiëren, maar gewoon Westerse kennis en technologie inkopen, paar jaar intensief leren en kennis overdragen, om vervolgens te ‘planten’ voor verdere groei in China zelf – met lagere productiekosten dezelfde kwaliteit.

    Ziedaar het verder afkalven van de concurrentiekracht van het Westen.

    Login om te reageren
  5. gitaarknul zegt

    27 augustus 2019 om 12:21

    toch fijn als de fabriek ook meteen de uitstraling heeft van een showroom

    Login om te reageren
  6. Loek zegt

    27 augustus 2019 om 12:21

    Ik echo @reactief omdat het idd veel wegheeft van het MTC, maar dan wel met een eigen flair. Wordt Polestar trouwens neergezet als een Chinees of Zweeds merk? Indien het laatste het geval is vind ik het wel een gemiste kans dat er wordt bespaard en de fabriek in China staat. Ik vind het juist zo’n mooi gebaar dat Volvo alleen het geld uit China haalt, de productie vindt daar niet tot weinig plaats.

    Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      27 augustus 2019 om 13:08

      @720s: Wss eerder een Chinees merk. Die dingen zijn dan wel door Volvo ontworpen en ontwikkeld, maar door er een Chinees merk van te maken zal het wss makkelijker zijn – belastingtechnisch – om te verkopen in China. En dat is nu eenmaal de grootste markt…

      Login om te reageren
  7. viezefreddyw zegt

    27 augustus 2019 om 12:28

    Mag er binnen die muren wel een grapje uitgehaald worden?

    Login om te reageren
    • Dutchdriftking zegt

      27 augustus 2019 om 12:58

      @viezefreddyw: het personeel wordt na sollicitatie gehersenspoeld ?

      Login om te reageren
  8. Dutchdriftking zegt

    27 augustus 2019 om 12:58

    Chique toko!

    Login om te reageren
  9. ds3thp zegt

    27 augustus 2019 om 13:20

    Ziet er erg strak uit, ook wel een beetje futuristisch!!

    Off topic: dat zijn een stel dure remmetjes van Akebono!

    Login om te reageren
  10. sjoerdreverda zegt

    27 augustus 2019 om 15:13

    Ziet er dan wel strak uit, maar handkarretjes? Wie heeft dat verzonnen? Even verderop wel dure (Bleichert?) transportsystemen. Ik denk dat ze nog een hele kluif er aan gaan krijgen om deze lijn goed afgestemd te krijgen in volle productie.

    Login om te reageren
    • piebepost zegt

      27 augustus 2019 om 19:11

      @sjoerdreverda: Er gaan maar 500 per jaar. Met wat handkarretjes en een accuboor red je het snel.

      Login om te reageren
    • BaRa zegt

      27 augustus 2019 om 19:14

      @sjoerdreverda: Als ze starten met 500 stuks per jaar, en dan opkrikken naar 1.500, dan valt best wel mee met die handkarretjes. Nogal wat autofabrieken gaan 24/7 door. Als ze dat hier ook doen, draaien ze op volle capaciteit gemiddeld 4 auto’s per dag. Zelfs als ze de Chinese 5-dagen-werkweek volgen (en de productie daarop richten), zitten ze op nog geen 6 auto’s per dag.

      Login om te reageren
  11. mp014 zegt

    27 augustus 2019 om 18:09

    Prachtige fabriek, daar zou ik graag willen werken!! Heel mooi.
    Mooier dan de wagens m.i.
    Heb de polestar 2 op het vliegveld in Gothenburg zien staan maar ben er jammer genoeg niet kapot van. Ook de 1 kan me niet bekoren hoewel ik de nieuwe Volvo’s stuk voor stuk mooi vind. Ik zou zelf dan ook eerder voor een Volvo met “polestar pakketje” gaan denk ik.

    Login om te reageren
  12. kempenaer zegt

    27 augustus 2019 om 23:37

    Beter goed gejat dan slecht bedacht is het motto in China.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North