• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dutch Grand Prix 2023: stand van zaken en terugblik

Auteur: RubenPriest, gepost 16 juni 2023 om 12:22 – 7 Reacties

Dutch Grand Prix 2023

In een nieuwe persupdate vandaag op Zandvoort blikt de organisatie van de Dutch Grand Prix terug en vooruit.

Dit weekend is de Historic Grand Prix op het Circuit van Zandvoort. Tijdens dit evenement geeft de organisatie van de Grand Prix van Nederland ook een update over de stand van zaken. De race zit er over een paar maanden weer aan te komen. Het is alweer de derde keer dat het Formule 1 circus in het hybride tijdperk neerstrijkt in de Noord-Hollandse badplaats.

Mobiliteit

Tijdens een persconferentie werd er teruggeblikt op 2022, maar ook vooruit gekeken naar de aanstaande editie. Opmerkelijk zijn de cijfers over mobiliteit in 2022. Slechts 3% kwam met de auto naar het circuit. En dat zijn slechts de medewerkers en de bobo’s van de Formule 1 zelf. Dat betekent dat alle bezoekers voor een alternatieve vorm van vervoer hebben gekozen. Precies waar de organisatie op hoopte.

  • 3% personenauto’s: FOM, Teams, media
  • 5% Stappen
  • 12% Maas (Mobility as a service)
  • 37% tweewielers
  • 43% openbaar vervoer

Duurzaamheid

Een presentatie is anno 2023 niet compleet zonder een babbel over duurzaamheid. In 2022 reisde 97% van de bezoekers duurzaam naar de Grand Prix van Nederland. In 2023 was dit 98%. Het streven is om dit 100% te maken in 2025.

Om dit voor elkaar te krijgen komen er minder parkeerplekken voor de FOM in Zandvoort. Het gaat om een reductie van 10%. Het voordeel is dat er dan ook meer fietsparkeerplekken kunnen komen.

Het overgrote deel van het weekend kan op vaste stroom draaien. Er zijn dus minder generatoren nodig.

Dutch Grand Prix 2023

Dutch Grand Prix 2023: Veiligheid

Een ander topic was veiligheid. Zonder in te gaan op details, werd er gesproken over een aangescherpt beleid en protocol. Wat deze protocollen en maatregelen precies zijn maakt de organisatie bekend in aanloop naar het Nederlandse raceweekend.

Iedereen moet zich op zijn gemak voelen, aldus de organisatie. Man, vrouw, jong en oud. Er komen fysieke punten met mannelijke en vrouwelijke vertrouwenspersonen. Lekker wokie, maar als het bijdraagt aan de veiligheid, prima.

Volgens sportief directeur Jan Lammers kan alcohol een reden zijn voor ongewenst gedrag van bezoekers. Maar er is genoeg 0,0 aanwezig, benadrukt de oud coureur.

Voor de rest..

Voor de rest werd er in deze media update nog wat dingen op tafel gegooid. Als er belasting komt vanuit de gemeente Zandvoort dan accepteert de organisatie die. En er lopen nog procedures, maar het circuit ziet deze met vertrouwen tegemoet. In de opbouw en afbouw van de F1 zullen er geen andere evenementen op het circuit van Zandvoort plaatsvinden. Daarnaast zou het F1-circus de regio 60 miljoen euro opleveren.

Ook interessant!

  • Afrojack mag een liedje maken voor de Dutch Grand Prix
    Afrojack mag een liedje maken voor de Dutch Grand Prix
  • stand na GP Australië 2023
    Stand na GP Australië 2023 en 6 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Azerbeidzjan 2023 plus zes dingen die opvielen
  • Breek! Auto verboden bij de Grand Prix van Zandvoort
    Breek! Auto verboden bij de Grand Prix van Zandvoort

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

circuit-zandvoort, Formule 1, jan-lammers, Racing, zandvoort

Vorig bericht: « Fiat Panda 4×40 viert feestje met steelies
Volgend bericht: Helmut Marko verbiedt Max om over de Nürburgring te rijden »

Lees Interacties

Reacties

  1. tortuga zegt

    16 juni 2023 om 13:16

    Naar auto race evenement met de bus of fiets. . . . 🙂😄😆🤣

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      16 juni 2023 om 16:27

      Alsof het wél een feestje is om op (om het even welke) drukke dagen met de auto naar Zandvoort te gaan…

      Login om te reageren
  2. pomoek zegt

    16 juni 2023 om 14:18

    positief dat het % niet auto bezoekers zo hoog is. Waarom niet een waarschuwing van de organisatie aan het publiek: bij gedoe, als gevolg van alcohol wordt volgend jaar de race compleet droog gelegd?

    Login om te reageren
  3. toniominestrone zegt

    16 juni 2023 om 18:07

    Het schijnt dat je bij de food trucks alleen nog maar zeewier en groene thee kan krijgen.

    Login om te reageren
  4. megaand zegt

    16 juni 2023 om 18:16

    Hoezo is het toevoegen van vertrouwenspersonen “lekker wokie”. Iedereen verdient toch een veilig bezoek aan het circuit? Komop ab hier slaan jullie echt de plank mis…

    Juist nu er meer vrouwen komen die ook willen genieten van dit spektakel moeten mannen zich maar leren gedragen (en evt v.v.)

    Login om te reageren
    • notsobig zegt

      18 juni 2023 om 11:29

      Ik denk dat ze bedoelen dat er zowel mannelijke als vrouwelijke vertrouwenspersonen zijn… Je zou zeggen dat het niet uit zou moeten maken van welk geslacht een vertrouwenspersoon is…

      Maar ondertussen is het waarschijnlijk netzoals huisartsen, dat het normaal is dat een vrouw alleen naar een vrouwelijke huisarts wil. Maar het ondertussen als discriminerend gezien wordt als een man alleen maar een mannelijke huisarts wil. (Is uit onderzoek gebleken)

      Login om te reageren
  5. flyerbunch zegt

    16 juni 2023 om 19:19

    Dat plan van switchen elk jaar met Spa werd door Spa zelf al ontkend aangezien zij ook al in gesprek waren voor meerdere jaren verder te gaan.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North