• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Eén op de tien verkochte auto’s in Europa komt uit dit land

Auteur: Michel, gepost 30 januari 2026 om 16:10 – 18 Reacties

autoverkoop europa china

Fabrikanten uit dit land verkopen in Europa inmiddels meer auto’s dan de merken uit Zuid-Korea…

De concurrentie voor de Europese merken is al jaar en dag moordend uit bijvoorbeeld Zuid-Korea en Japan. Maar het zal niemand ontgaan zijn dat er nog een land is dat aan een flinke opmars bezig is in de verkoopcijfers.

Bijna tien procent van de verkochte auto’s in Europa komt namelijk inmiddels uit China. Dat blijkt uit cijfers van december 2025 die Automotive News Europe heeft geanalyseerd.

China passeert Zuid-Korea

Met dit percentage passeren de Chinese autofabrikanten voor het eerst de concurrentie uit Zuid-Korea. Vooral in Spanje, Italië, Griekenland en het Verenigd Koninkrijk groeit de Chinese auto als kool.

Waar de Chinese merken eerst vooral met elektrische auto’s naar Europa kwamen, komen er nu ook massaal versies met een brandstofmotor deze kant op. Al dan niet in een hybride variant. In Zuid-Europa zijn de mensen niet zo merkentrouw maar wel gevoelig voor koopjes.

Zo zie je hier in Italië (anekdotisch bewijs van uw eigen Italiaanse verslaggever) massa’s auto’s van Jaecoo, Omoda, MG, Leapmotor en BYD rijden met een uitlaat eronder. Versies die in Nederland soms niet eens te koop zijn, maar hier gretig aftrek vinden. Ook bij de keus voor elektrische auto’s kiest Zuid-Europa en de UK makkelijk voor een Chinese auto.

Cijfers elektrificatie nog beter

Als je inzoomt op enkel geëlektrificeerde auto’s in de autoverkoop in Europa doet China het nog beter. Op de Europese markt was in december 2025 maar liefst 16 procent van de verkochte geëlektrificeerde auto’s van Chinese makelij. Over heel 2025 was dat 11 procent. Dat is een verdubbeling van de cijfers van 2024.

Als je inzoomt op alle auto’s die in China worden gebouwd, dus ook naar merken als Tesla, Volkswagen, BMW en Renault die fabrieken hebben in China, dan is zelfs één op de zeven geëlektrificeerde auto’s die in 2025 werden verkocht in Europa in China gebouwd. Dat is 14,3 procent over heel het vorige jaar.

Nederland loopt nog wat achter met deze cijfers ten opzichte van de autoverkoop in Europa van auto’s uit China, maar ook hier zijn we steeds gevoeliger voor een koopje. Daar gaan de plannen voor het nieuwe kabinet zeker niets aan veranderen.

Ook interessant!

  • Hoera! Chinese auto's worden weer lekker goedkoop
  • Door deze soap kunnen we in Europa straks geen auto's maken
  • Experts: ''Er komt een golf aan Amerikaanse auto's naar Europa''
  • NPO sloopt Amerikaanse auto's

Nieuwste artikelen

  • Bestaat de ultieme wintersportbeuker nog wel?
  • Parkeerproblemen zijn prima op te lossen
  • Hoe maak je een duurzame auto nóg duurzamer?
  • Gespot – Deze AMG GT is af fabriek matoranje
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverkoop, China, Elektrisch, europa

Vorig bericht: « Tesla’s Robotaxi’s zorgen voor meer ongelukken dan mensen, dat is ook een probleem voor Nederland
Volgend bericht: Dit is de zeldzaamste Lamborghini van Marktplaats »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    30 januari 2026 om 16:54

    Triest. Dat mensen zo makkelijk overstag gaan voor de commies.

    Login om te reageren
    • RiKe zegt

      30 januari 2026 om 17:10

      Alsof de Amerikanen zoveel beter zijn. Of de Europeanen met hun overpriced maar kwalitatief achterlopende zooi

      Login om te reageren
      • ericc zegt

        30 januari 2026 om 19:04

        Aan de afwerking en materiaal keuze zal het niet liggen. Daar zijn de premium merken nog steeds top. Een Mercedes is nog altijd veel beter gebouwd dan eender welk Chinese rommel. Typerend voor mensen die geen premium kunnen betalen die zulke onzin uitkramen.

        Login om te reageren
        • red5 zegt

          30 januari 2026 om 21:08

          Ik vind de materialen van die zogenaamde premium merken van onze oosterburen zwaar ondermaats. Das war einmall…

          Login om te reageren
        • RazendeRichard zegt

          31 januari 2026 om 12:22

          Uhm nee, dat is al geruime tijd niet meer zo. Waar de Duitse ‘premium’ merken kiezen voor Lieferwagenplastik kiezen de meeste Chinezen voor mooie zachte materialen. In panelgaps, piepjes, kraakjes en lakdruipers zijn Duitsers inmiddels ook al meesters. Splinternieuwe Audi’s en Mercedessen kraken in het interieur al alsof ze al 15 jaar als taxi hebben geleefd. Zullen we het dan verder maar niet meer over de Duitse software hebben? Nee in Duitsland zouden ze zeggen ‘das war einmal’.

          Login om te reageren
        • Clipson zegt

          31 januari 2026 om 14:44

          Ben je onlangs nog eens bij de Merc binnengeweest?
          Ook Merc hanteert nu reclyclage in hun interieurs.
          Gelukkig is het al weer wat beter bij vw waar de eerste id3 meer mehad van een dacia dan een oudere golf kwaliteit

          Login om te reageren
    • rfocus zegt

      30 januari 2026 om 17:10

      Ja, goedkoop in de lease! Dan ga je toch overstag.

      Login om te reageren
  2. Rick-dos zegt

    30 januari 2026 om 19:50

    Dan moet Europa ook maar eens regels gaan opstellen dat als Chinese autofabrikanten hier hun auto’s willen verkopen dat ze een joint venture met een Europees merk moeten aangaan. Importheffingen voor auto’s uit China flink opschroeven. En Europese auto’s flink subsidiëren.

    Login om te reageren
    • RazendeRichard zegt

      31 januari 2026 om 12:23

      Dan ga je de Europeanen belonen voor hun passieve houding en weigerachtigheid om in EV te investeren. Niet doen.

      Login om te reageren
    • Clipson zegt

      31 januari 2026 om 14:46

      En waarom zou je meer betalen voor een inferieur product?

      Login om te reageren
  3. GJZ zegt

    31 januari 2026 om 00:03

    Importheffingen lossen dit niet op, zie China als een serieus land welke het EV verhaal gewoon goed in het snotje heeft.
    De EU merken hebben de boot gemist om betaalbare EV te maken en lopen qua techniek achter.
    Toen de Koreanen begin jaren 80 hun intrede deden werden ze ook met de nek aangekeken en kijk waar ze nu zijn, Kia is 1 van de best verkopende merken in NL

    Login om te reageren
    • detroitv8 zegt

      31 januari 2026 om 01:32

      Mwa, korreltje zout. De BYD’s met vochtproblemen en de MG’s met roest problemen kan ik je op een presenteerblaadje aanleveren.
      Maar goed, da’s fijn het probleem van de consument.

      Waar we met z’n alle niet over nadenken is de invloed die we China hiermee geven. Dat moeten we niet willen!

      Login om te reageren
      • RazendeRichard zegt

        31 januari 2026 om 12:24

        Vervang BYD en MG door Mercedes en Audi en je hebt gelijk.

        Login om te reageren
  4. GJZ zegt

    31 januari 2026 om 00:03

    Importheffingen lossen dit niet op, zie China als een serieus land welke het EV verhaal gewoon goed in het snotje heeft.
    De EU merken hebben de boot gemist om betaalbare EV te maken en lopen qua techniek achter.
    Toen de Koreanen begin jaren 80 hun intrede deden werden ze ook met de nek aangekeken en kijk waar ze nu zijn, Kia is 1 van de best verkopende merken in NL

    Login om te reageren
    • Clipson zegt

      31 januari 2026 om 14:47

      Maar ook de nr1 der gedrochten

      Login om te reageren
      • audirs3 zegt

        31 januari 2026 om 18:08

        Nou ik vind zo’n EV9 prima te pruimen

        Login om te reageren
  5. detroitv8 zegt

    31 januari 2026 om 01:30

    Zorgelijk en naïef.

    Login om te reageren
  6. Clipson zegt

    31 januari 2026 om 14:40

    Triest dat China nu een plaats heeft gevonden om hun oude rommel met verbrandingsmotor te dumpen.
    Terwijl ze altijd maar verder voorlopen op onze oudbollige EU merken.

    We mogen EU bedanken dat ze de electrificatie een halt hebben gegeven en de duren open hebben gedaan voor een nog veel groter monster.

    Ook onze gevestigde merken gaan dit als negatief ondervinden!
    Terwijl anders alle middelen op evs kon gericht worden moeten ze nu nog nieuwe modellen en hogere EU norm motors ontwikkelen.

    Mes zit er al in nu nog uittrekken en laten doodbloeden. Echte schande!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North