• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Eindelijk: er komt een nieuwe Fiat 500E

Auteur: Loek, gepost 11 juli 2019 om 18:58 – 32 Reacties

Fiat 500E


Een 500E bemachtigen is ingewikkelder dan even naar de Fiat-dealer lopen en eentje bestellen. Daar komt spoedig verandering in.

We zijn sinds deze week officieel de Volkswagen Kever kwijt. Het retro-autootje op basis van de Golf wist sinds zijn revival in 2002 de harten te veroveren, maar gaandeweg zijn levenscyclus waren niet genoeg mensen overtuigd om er daadwerkelijk eentje te kopen. Je hoort men dan zeggen dat dat logisch is: tijden veranderen en niemand zit te wachten op oude wijn in nieuwe zakken. Kortom: het Beetle-verhaal laat mensen kennelijk denken dat retro-auto’s echt niet meer kunnen. Dat dat niet juist is bewijst Fiat. Hun kleinste stadsauto heet 500, zoals het icoon van 50 jaar terug. Die is ondertussen ook al twaalf jaar op de markt en het wordt eens tijd voor een opvolger.

Die opvolger zou in het huidige tijdbeeld misschien eens elektrisch moeten worden. Bij stadsauto’s maakt een klein bereik minder uit en de auto is compact, dus heeft hij minder kracht nodig. Million Dollar Idea, ware het niet dat er al een Fiat 500E is. Zelfs in Nederland is hij nog af en toe te zien op de weg, want je kan hem hier bestellen. Zoals al gezegd doe je dat niet door binnen te wandelen bij een Fiat-dealer. Derde partijen moeten de auto zelf importeren vanuit Californië of Oregon in de VS. Dat zijn de enige plekken ter wereld waar de 500E officieel wordt verkocht sinds 2014. Waarom alleen hier? Omdat met name California ter behoeve van het milieu elke fabrikant verplicht om minstens één elektrische auto in het assortiment te hebben. De 500E bestaat dus ‘omdat het moet’.

Fiat 500E
Image-credit: twee elektrische 500-jes naast elkaar, gespot door @ghost op Autojunk.

Dat, in combinatie met de vijf jaar oude techniek zorgt ervoor dat het niet echt een fantastische deal is. De actieradius van 140 km valt met name tegen, maar dat is voor een stadsauto in theorie meer dan genoeg. Het is allemaal niet rampzalig, maar de ontwikkeling staat niet stil en de potentie is er om een veel betere auto te maken. FCA realiseert zich dit, en bereid zich voor op een nieuwe 500E. Dit keer eentje die vanaf het begin al bedoeld is als een goede elektrische auto.

De fabriek in Mirafiori, Turijn, bereidt zich voor op de productie van de nieuwe 500E. Pietro Gorlier, de CEO van Fiat voor Europa, Afrika en het Midden-Oosten, bevestigt tegenover Reuters dat ze ermee bezig zijn. FCA zou eerder al geïnvesteerd hebben in elektrische aandrijving, maar zette het even op stand-by toen er wellicht iets zou gebeuren tussen het concern en Renault. Dat gebeurde niet en dus gaat Fiat zelf 700 miljoen euro investeren in het verwezenlijken van een nieuwe Fiat 500E.

De fabriek zou dit jaar al op gang komen en halverwege 2020 start de productie van de kleine elektrische auto. Of dit betekent dat er tegen die tijd ook een compleet nieuwe benzine-versie van de 500 komt, is niet bekend.

Image-credit: Fiat 500E via @dutchstylez op Autojunk.

Ook interessant!

  • Fiat geeft je twee cent per kilometer als je in de 500e rijdt
  • Ook Fiat kondigt een switch naar volledig EV aan
  • Fiat 500X is er nu ook als 'cabrio'
  • Fiat Pulse
    Fiat Pulse is een nieuwe stoere crossover

Nieuwste artikelen

  • Citroën komt met een eigenwijze, kleine versie van de ID Buzz
  • Kia EV4, GEWAAGD uiterlijk maakt het een gedurfde keuze #test
  • Bugatti krijgt een keiharde primeur van Rimac
  • Volvo XC60 Executive Edition
    Volvo maakt van de XC60 een heerlijke dikzak
FacebookTweetPinLinkedIn

500, 500e, Elektrisch, Fiat

Vorig bericht: « BPM-tarieven: RAI Vereniging en BOVAG zijn boos
Volgend bericht: Ook Volkswagen gaat deze Rolls-Royce-gimmick toevoegen »

Lees Interacties

Reacties

  1. fendercd60 zegt

    11 juli 2019 om 19:14

    Oh nee…

    Login om te reageren
    • denniss00 zegt

      11 juli 2019 om 19:25

      @fendercd60: Jawel.

      Login om te reageren
  2. Dutchdriftking zegt

    11 juli 2019 om 19:25

    De eerste 500 maakte een generatie mobiel. Zal deze een nieuwe generatie elektrisch mobiel maken?

    Login om te reageren
    • metalmike zegt

      11 juli 2019 om 20:01

      @dutchdriftking: Een generatie van opgedirkte blonde dames op weg naar de kapsalon?

      Login om te reageren
      • tuutertuuter zegt

        11 juli 2019 om 20:24

        @metalmike: los van hun stuurkunsten zijn het vaak prima dames die in die waggies rijden. Die mag ze prima achter mijn B5 parkeren

        Login om te reageren
      • niex zegt

        12 juli 2019 om 13:12

        @metalmike: je moet s naar n 500 meeting gaan, werkelijk waar de meest enthousiaste mensen. Idd veel vrouwen, maar daar ben ik niet vies van. Ook veel die alles over de auto weten, ermee kunnen scheuren, er van alles aan hebben gedaan. Er zitten dames tussen die jou met hun Abarthje heel erg dwars kunnen zitten alsniet simpelweg eruit rijden. Geen kapsones als bij de meeste car meetings, of je nu standaard met wieldoppen rijd of een abarth met rolkooi iedereen even enthousiast! En de “kapsters”, ja die zitten er ook bij. Een beroep waar velen van afhankelijk zijn om hun lelijke bakkes presentabel te krijgen. Probeer hem eens die 500, geweldige reacties en heel veel sjans bij de dames, echte leuke dames, niet de golddiggers doe je met je dure sportwagen aantrekt. Je kortzichtigheid is amusant, maar jongen je weet niet wat je mist.

        Login om te reageren
  3. bernoulli zegt

    11 juli 2019 om 19:39

    Een 500E is een dikke vijfliter V8 met een ster op de motorkap. Geen stomme electrovlo.

    Login om te reageren
    • niex zegt

      12 juli 2019 om 13:13

      @bernoulli: haha das idd een ietwat andere wagen…

      Login om te reageren
  4. dave09ham zegt

    11 juli 2019 om 19:46

    Dus ook een nieuwe Abarth?☺️☺️

    Login om te reageren
    • johnhert zegt

      11 juli 2019 om 19:50

      @dave09ham: Ik snap werkelijk niet wat iedereen in zo’n Abarth ziet, het rijdt oké maar het uiterlijk slaat als een tang op een varken. Dikke spoilers en soms 4 uitlaten, voor een 1.4 !?!? Een cleane 500 met retro wieltjes vind ik dan weer wél leuk om te zien.

      Login om te reageren
      • emping zegt

        11 juli 2019 om 19:52

        @johnhert: daarom ben jij kapper en rijden mannen in een Abarth.

        Login om te reageren
      • Edge zegt

        11 juli 2019 om 20:34

        @johnhert: Ik vind het juist leuk. Zo’n klein autootje, maar wel de spoilers, bumpers en uitlaten alsof het een sportwagen is. Op de een of andere manier vind ik het de automobielvariant van je 5-jarige neefje in een kindersmoking hijsen voor een bruiloft.

        Login om te reageren
        • kle500 zegt

          11 juli 2019 om 20:59

          @Edge: Ik vind dat laatste erger dan een abarth met spoilers en alles..

          Login om te reageren
      • kennone zegt

        11 juli 2019 om 21:07

        @johnhert: Ja die 500 Abarth is bagger afgewerkt van binnen,, is vaak trager dan zijn concurrent en het is een vrouwen auto blablabla.. Maar toch ben ik er enorm blij mee en is dit mijn keuze geworden boven bijv. een Polo GTI, Cooper S of Clio RS. Om te beginnen met het motor geluid, dat vind je bij geen ander merk in die klasse zo goed als bij de Abarth en dat zorgt voor nog een berg rij beleving extra!, verder stuur gedrag en wegligging zijn alles behalve comfortabel maar dat maakt wel de karakter van die

        Login om te reageren
        • kennone zegt

          11 juli 2019 om 21:11

          @kennone: en hier gaan we verder; rugzak af!, je hebt echt nonstop het idee als of je in race auto zit die alleen maar vooruit wilt en herrie wilt maken!! Verder zijn ze 2e hands goed te betalen en is het onderhoud niet duur. Blokjes zijn enorm hufter proef wat ideaal voor hetb rijden, want normaal rijden gaat bijna niet in dat ding, ik zelf zit elke keer gas te geven om die ene knal uit de uitlaat te horen!! ?

          Login om te reageren
        • dave09ham zegt

          12 juli 2019 om 10:45

          @kennone: ja ik heb hem vorige week aangeschaft een abarth yamaha met akrapovic uitlaatpijpen klinkt gaaf!! En rijd ook nog is geweldig! Veel meer beleving dan bijvoorbeeld een polo gti, en je kan hem overal inparkeren.

          Login om te reageren
  5. porsche911991 zegt

    11 juli 2019 om 19:54

    De rechter Fiat 500E is van mijn zusje, grappig! Gekocht bij 500eFiat. Rijdt nog leuk ook.

    Login om te reageren
    • momo zegt

      11 juli 2019 om 21:31

      @porsche911991: jammer van de te grote kentekenplaat of de te kleine inkeping voor de kentekenplaat.

      Login om te reageren
      • porsche911991 zegt

        12 juli 2019 om 17:32

        @momo: ja klopt, ik erger mij daar ook aan. Gemaakt voor de Amerikaanse markt, waardoor de Nederlandse kentekenplaat niet past. Een kleine Amerikaanse kentekenplaat mag niet van de RDW.

        Login om te reageren
        • lithiumion zegt

          12 juli 2019 om 21:13

          @porsche911991: en een 2e hands achterklep ipv de originele? Of past dat niet?

          Login om te reageren
          • Loek zegt

            13 juli 2019 om 07:41

            @lithiumion: passen zal het wel, alleen de bumper is veranderd. Ik denk persoonlijk dat die achterspoiler net genoeg ‘drag’ genereert om een paar extra km actieradius eruit te peuteren. Met 140 km NEDC wil je dat eerder beamen dan veranderen denk ik, helemaal als het optische verschil je niet boeit.

            Login om te reageren
  6. Poulusma zegt

    12 juli 2019 om 01:01

    Mooi kan hij meteen op de draaimolen!….

    Login om te reageren
  7. cortinaracing zegt

    12 juli 2019 om 01:26

    Boeie Ruurd boeie

    Login om te reageren
  8. ghost zegt

    12 juli 2019 om 08:39

    Mijn foto’tje gebruikt. Wie had dat gedacht ??

    Login om te reageren
  9. ttr6 zegt

    12 juli 2019 om 10:41

    @willeme: de 500 een stadsautootje? Ja, die uit de jaren 50 maar de huidige doet het prima op de snelweg. Met het 85PK turboblokje wil íe (of zij?) wel vooruit en is het beslist geen armoede om een paar 100 km te rijden. Dus als de nieuwe electrisch is, hoop ik dat er genoeg range in zit want wij gebruiken de 500 veel op de snelweg. En ja….we laten soms de Giulia V staan omdat die grote achterklep zo handig is….

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      12 juli 2019 om 10:48

      @ttr6: ? Nee toch? Vind de Fiat 500 voor zijn segment altijd verrassend leuk. Net even wat verzorgder dan die budget schraap drielingen. Pandaatje vind ik ook geweldig. Wanneer heb ik dat dan gezegd? Want dan moet ik mijn woorden inslikken!

      Login om te reageren
      • ttr6 zegt

        14 juli 2019 om 18:56

        @willeme: verrek, ik moest jouw stuk nog een paar keer nalezen en ja, ikvond de term ‘ stadsauto’ maar geef toe, je gebruikt het niet als definitie… blijkbaar raakte de bewoording mij meer dan bedoelt was.

        Login om te reageren
        • ttr6 zegt

          14 juli 2019 om 18:57

          @ttr6: bedoeld…. voordat de taalnazis gaan reageren.

          Login om te reageren
        • willeme zegt

          14 juli 2019 om 19:19

          @ttr6: Ik ben niet de gene die dit artikel geschreven heeft ;-).

          Login om te reageren
          • ttr6 zegt

            14 juli 2019 om 20:45

            @willeme: ha ha….. Ik word oud. Excuses.

            Login om te reageren
  10. E550 zegt

    12 juli 2019 om 11:42

    Waarom hebben ze zo’n groot kenteken achter? Dat past toch helemaal niet. Van RDW mag je daarom een klein, US-formaat kenteken, plaatsen.

    Login om te reageren
    • porsche911991 zegt

      12 juli 2019 om 17:36

      @e550: Nee mag helaas niet van de RDW. Dit was ook mijn eerste reactie namelijk. Het ziet er heel kneuterig uit zo’n grote Nederlandse plaat op een Amerikaanse achterklep.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North