• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

F1 coureurs boos op FIA: straffen verhoogd naar 1 miljoen

Auteur: willeme, gepost 20 oktober 2023 om 10:11 – 16 Reacties

F1-coureurs boos op FIA

De F1 coureurs zijn boos op de FIA! De autosportassociatie heeft de financiële bijdrage voor de straffen namelijk flink verhoogd.

De Formule 1-coureurs zijn boos op de FIA dit weekend. Dat komt omdat de Federation International Automobiles een nieuwe regel heet doorgevoerd. De straffen kunnen nu hoger uitvallen. En met hoger uitvallen bedoelen we ook écht hoger uitvallen.

Want voorheen was de hoogste boete die je kon krijgen 250.000 dollar. Dat is al een enorme hoop geld. Als coureurs overtredingen begaan, kunnen ze een boete krijgen, net als in het echt. Het is echter wel iets discutabeler en je kunt je afvragen of de straf in verhouding staat met de overtreding. Daar komen we zo nog eventjes op terug.

F1 coureurs boos op FIA

De nieuwe maximumstraf is 1.000.000 dollar. Dat is volgens de FIA een soort inflatiecorrectie. De boetes zijn namelijk al 12 jaar hetzelfde. Dus in principe is het niet vreemd dat de FIA deze bedragen ietsje verhoogt. Echter, een verhoging van 750.000 dollar voor de maximale straf, is wel heel erg veel van het goede, toch?

F1-coureurs boos op FIA

De coureurs zijn er dan ook verbolgen over. Het grappige is wel, met name de coureurs die het geld hebben, hoor je erover. Dat is dan wel weer geinig. Max Verstappen refereerde aan de GP van Brazilië 2 jaar geleden, toen hij de achtervleugel van Lewis Hamilton (zijn auto) aanraakte. Dat geintje kostte destijds al 50.000 euro. Verstappen verdient bij Red Bull 42.000.000 euro per jaar voor bonussen en sponsordeals.

Bijna iedereen verdient voldoende

George Russell, voorzitter van de GPDA (Gran Prix Drivers’ Assosciation, de rijdersvakbond zeg maar) was het er ook niet mee eens. Hij vond het namelijk ‘belachelijk’ dat de straffen tot een miljoen euro kunnen oplopen.

Russell refereert daarbij aan ‘zoveel problemen in de wereld en enorme armoede’ en kan niet begrijpen dat de FIA zo’n hoge straf kan verzinnen. Grappig dat Russell dat zegt, want hij verdient 6.500.000 euro alleen al voor het rijden van die Mercedes. Bonussen en sponsorcontracten staan daar nog buiten.

F1-coureurs boos op FIA

Charles Leclerc was een stuk realistischer. De Monegask refereerde aan het feit dat er coureurs zijn die dat geld niet eens verdienen per jaar. Daar valt hij zelf niet onder, want Charles kan elk jaar 20.000.000 euro bijschrijven op zijn rekening.

Interessant dat Leclerc het opbrengt, want Logan Sargeant en Yuki Tsunoda zitten op een vergoeding van zo’n acht ton in euro’s per jaar. Overigens pakken de teams vaak het bonnetje op, dus is er eigenlijk niet zoveel aan de hand.

Tenslotte Lewis Hamilton, die kwam met het enige zinnige antwoord, eigenlijk. Het gaat hem er vooral om dat het geld naar een goed doel gaat en niet naar de dartborden-collectie van Michael Masi.

Via: NOS

Meer lezen? Check hier alles dat je moet weten over de GP van Amerika 2023!

Ook interessant!

  • Video: de pijnlijke boordradio van teamplayer Max in Brazilië
    Dit zijn de beste F1-coureurs (volgens de F1-coureurs)
  • F1 coureurs willen gepeupel op gepaste afstand houden
  • Wielkasten voor F1-auto's in 2023?
  • Krijgt Red Bull in de toekomst acht F1 coureurs?

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn
Vorig bericht: « Japanse merken slecht voor het milieu, Euro merken goed
Volgend bericht: Parkeren elektrische auto bij Nederlandse vliegvelden »

Lees Interacties

Reacties

  1. Dutchdriftking zegt

    20 oktober 2023 om 10:27

    Terecht punt van Lewis. Dan kunnen we nu weer discussiëren wat nu wel of geen goed doel is.

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      20 oktober 2023 om 12:43

      Gokken is een goed deal … althans als we de regering & 2e kamer mogen geloven … dus lekker naar het casino brengen en een leuke avond hebben van dat geld !

      Login om te reageren
  2. pomoek zegt

    20 oktober 2023 om 11:17

    Ben het eerlijk gezegd toch met de rijders eens. Laat het gemiddelde salaris nu eens 10 miljoen zijn. Of je dan ff 10% van je inkomen wil aftikken. Dat is in gewoon geld 4.000 euro of zoiets. En dan heb je te maken met de FIA. Dus waarschijnlijk geen enkele kans op iets als bezwaar en beroep.

    Login om te reageren
  3. erwingrunn zegt

    20 oktober 2023 om 11:38

    Of de maximale boete wel of niet te hoog is, ligt mijn inziens waarvoor je deze boete kan krijgen.
    Is het voor het veroorzaken van een ernstig ongeluk met meerdere gewonden (of erger), dan ja waarom niet zo’n hoge boete. Zolang het inderdaad maar nuttig besteed wordt en niet om de FIA kas te spekken.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      20 oktober 2023 om 14:39

      Boetes worden in principe alleen voor relatief kleine vergrijpen of vergrijpen zonder slachtoffers uitgedeeld. Iets als te hard rijden in de pitlane of een unsafe release wordt vaak bestraft met een geldboete (naast eventuele sportieve sancties), en ook dingen als Hamilton die het circuit oversteekt in Qatar of Verstappen die een paar jaar geleden die achtervleugel van de Mercedes in parc fermé aanraakte.

      Crashes worden doorgaans bestraft met sportieve sancties in de vorm van een tijdstraf, gridstraf, strafpunten op het rijbewijs en in extreme gevallen (of recidive met veel strafpunten tot gevolg) zelfs een race ban.

      Login om te reageren
  4. Richmond zegt

    20 oktober 2023 om 11:47

    Ik snap niet waarom ze niet wachten tot het nieuwe seizoen

    Login om te reageren
  5. BeQuietAndDrive zegt

    20 oktober 2023 om 12:08

    Enige nuance over Russel is op zijn plaats. Op Autosport quote’n ze Russel als volgt:

    “In my first year of Formula 1, I was on a five-figure salary and actually lost over six figures in that first year from paying for my trainer, paying for flights, paying for an assistant. And that’s probably the case for 25% of the grid.
    “We’re doing what we love, so we’re not complaining about that. But if you take a year one driver who probably by the end of the year is losing over 100,000 because of the investments he has to make, you fine them a million. What’s going to happen?”

    Login om te reageren
  6. cocoloco zegt

    20 oktober 2023 om 12:12

    De boete wordt aangepast naar het salaris van de coureur. Een max of Lewis betaald dus bijv. 1 miljoen. Een Yuki 50.000 voor een zelfde vergrijp. Wanneer ze bij bijv. Max of Lewis zo’n
    Bedrag zouden opleggen dan is het geen straf, ze merken het niet eens. Is voor Max 1 of Lewis avondje feesten minder in Monaco bij zo’n bedrag. (Al is het bij 1 miljoen dat al;) Zelfde
    verhaal als de 5 seconde regel, die is voor sommige coureurs en teams veel zwaarder dan voor andere, Max rijdt dat in 2 rondjes weg, een Segand in nog geen 500 rondjes. Ze gaan/willen dus straffen naar vermogen.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      20 oktober 2023 om 13:34

      @cocoloco: Dat kan helemaal niet. Het salaris van de coureur gaat volledig buiten de FIA om. De FIA is geen partij in het contract en heeft ook geen inzage in het contract. De coureurssalarissen zijn ook geen onderdeel van de budgetcap en komen dus ook niet aan bod in de boekhouding die onder het mom van de budget cap die kant op gaat. Alleen bij geschillen krijgt de FIA inzage in een contract, maar dat is dan het specifiek daarvoor aangewezen Contract Recognition Board. Dat zijn niet dezelfde mensen die ook deel uitmaken van het roterende panel van stewards, en het CRB is ook niet bevoegd om dat soort informatie door te spelen aan andere takken of werknemers van de FIA.

      Login om te reageren
  7. berlinetta zegt

    20 oktober 2023 om 12:16

    Inkomensafhankelijke boetes zouden hier dan wel op z’n plaats zijn. En helemaal eens met Lewis: geef het geld dan maar aan een goed doel.

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      20 oktober 2023 om 13:03

      FIA is geen filantropische instellingen, net zo min als andere sport bonden / organisaties.

      Login om te reageren
      • sportevo zegt

        20 oktober 2023 om 15:07

        Ik heb ergens in de jaren ’90/’00 wel eens gehoord dat de boetes wel degelijk naar een goed doel gingen. De FIA kan de boetes niet budgetteren en daarom werden deze extra inkomsten voor een goed doel gebruikt.

        Login om te reageren
  8. lekkaah zegt

    20 oktober 2023 om 12:16

    Het is de – maximale – straf. Moet je het natuurlijk wel erg bont maken.

    Login om te reageren
  9. dawwg zegt

    20 oktober 2023 om 12:44

    Geldboetes voor coureurs (ipv teams) slaan eigenlijk nergens op; gewoon strafpunten op de licentie en gaan met die banaan.

    Login om te reageren
  10. Roskampies zegt

    20 oktober 2023 om 13:57

    Hé iemand van de Fifa naar de Fia overgegaan? ;)

    Login om te reageren
  11. fettasedano zegt

    20 oktober 2023 om 16:58

    Valt dit geld dan binnen de budgetcap?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North