• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

F1-steward doet aangifte bij politie na meerdere bedreigingen

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 18 juni 2019 om 15:06 – 44 Reacties

F1-steward doet aangifte bij politie na meerdere bedreigingen


Nadat hij Sebastian Vettel bestrafte met een penalty van vijf seconden was lang niet iedereen tevreden met de beslissing. Sommigen zijn echter veel te ver gegaan met het uiten van hun onvrede.

De Grand Prix van Canada werd op controversiële wijze besloten toen een kleine fout van Sebastian Vettel door de stewards werd afgestraft met een vijf seconden penalty. In de 48ste ronde glibberde de viervoudig wereldkampioen van de baan en kwam hij pal voor Lewis Hamilton terecht, iets dat volgens de stewards op dusdanig onveilige wijze gebeurde dat hij een dergelijke straf verdiende.

De stewards hebben de taak ervoor te zorgen dat de wedstrijd zo veilig mogelijk verloopt. Vanuit dit oogpunt was de beslissing dus correct. De autosportfans, daarentegen, waren het bijna unaniem oneens met de straf. Met name op social media werden de stewards afgebrand om hun keuze de titanenstrijd tussen Vettel en Hamilton tot een halt te roepen.

Sommige Formule 1-fans sloegen echter ontluisterend ver door in hun kritiek. Als gevolg voelde een van de stewards, ex-autocoureur Emmanuele Pirro, zich geneigd aangifte te doen bij de politie. In het Italiaanse radioprogramma Domenica Sport vertelt Pirro over hoe zijn leven is veranderd sinds het uitdelen van de straf.

“Ik kreeg er enorm van langs in de media. Ik ontving persoonlijke bedreigingen, waardoor ik aangifte heb moeten doen bij de politie. Het is een schandalige zaak die verder gaat dan de sport. Ik heb de media te danken voor een groot gedeelte van de bedreigingen en beledigingen. Zij hebben zich laten leiden door emotie in plaats van ratio. Tijdens de televisieuitzendingen zijn overigens veel foutieve berichten over de beslissing naar buiten gebracht.”

Pirro is zeer teleurgesteld in de manier waarop de meesten hebben gereageerd op de tijdstraf van Vettel. Zelfs door oud-collega’s als Mansell en Andretti is hij door het slijk gehaald. Hierdoor vraagt hij zich openlijk af of hij de (onbetaalde) functie ooit nog uit zal willen voeren. Pirro is overigens absoluut geen koekenbakker. De Italiaan heeft vijf Le Mans-zeges achter zijn naam staan en heeft daarnaast deelgenomen aan bijna veertig Grand Prixs.

Ook interessant!

  • Vettel: "Verstappen had moeten winnen in Bahrein"
  • Aston Martin Safety Car
    LOL: politie in Monaco houdt Formule 1 Safety Car aan
  • Vettel gediskwalificeerd
    BREEK: Vettel gediskwalificeerd, Hamilton P2! [UPDATE]
  • Vettel straf
    Vettel zijn straf: hoe zit het nu eigenlijk?

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, Lewis Hamilton, Racing, sebastian-vettel, veiligheid

Vorig bericht: « Aston Martin “RB 003” krijgt officiële naam en motor
Volgend bericht: Officieel: Kia e-Soul kost in Nederland minder dan 45 mille »

Lees Interacties

Reacties

  1. fmgarcia zegt

    18 juni 2019 om 15:12

    Wie heeft het adres van deze mafklappert? Gaan we even langs met een leuk groepje!

    Login om te reageren
    • aquila2097 zegt

      18 juni 2019 om 15:17

      @fmgarcia: ja strak plan! We gaan m bedreigen met een groepje internethelden, dat zal m leren!

      Login om te reageren
      • Hubert zegt

        18 juni 2019 om 15:21

        @aquila2097:

        Precies.
        Toetsenbord in de aanslag!!

        Login om te reageren
        • drdre1 zegt

          18 juni 2019 om 15:35

          @Hubert: sloat ‘m op z’n bekspeesss!

          Login om te reageren
      • fmgarcia zegt

        18 juni 2019 om 16:03

        @aquila2097: Iemand moet de eerste zijn!

        Login om te reageren
      • KEV9 zegt

        18 juni 2019 om 16:44

        @aquila2097: ik heb hier nog wel een zeer agressieve muis. van logitech

        Login om te reageren
        • aquila2097 zegt

          18 juni 2019 om 16:55

          @Soulmaster: oyeah bring it!

          Login om te reageren
          • KEV9 zegt

            18 juni 2019 om 17:21

            @aquila2097: en als backup heb ik hem achter de hand.

            https://www.wired.com/images_blogs/photos/uncategorized/2007/10/19/mouseboxer.jpg

            Login om te reageren
      • dailydriver zegt

        18 juni 2019 om 19:49

        @aquila2097: ik heb nog een mousepad. Voor de ultieme bitch slap.

        Login om te reageren
  2. gebruikersnaam3 zegt

    18 juni 2019 om 15:15

    De straf was terecht de beslissing correct.
    Iedereen die deze man bedreigt zouden ze anaal een F1 uitlaat in moeten brengen en vol gas geven.

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      18 juni 2019 om 20:07

      @gebruikersnaam3: Eindelijk weer eens een fatsoenlijk hoogtoerig geluid. Ben voor.

      Login om te reageren
  3. Edge zegt

    18 juni 2019 om 15:20

    Ik vind het ronduit verwerpelijk dat je je frustratie richting de stewards uit in echte dreigementen. Dan heb je ze in mijn optiek toch niet helemaal op een rijtje. Goed dat Pirro hier aangifte van heeft gedaan.

    Dat gezegd hebbende vind ik dat hij de media niet de schuld mag geven van dit hele gezever. Vele journalisten en oud coureurs hebben zich tegen de straf uitgesproken, maar er is geen enkele serieuze journalist of oud coureur geweest die beledigende woorden heeft gebruikt of op andere wijze heeft opgeroepen tot de hoon die Pirro nu over zich heen krijgt. De schuld zou hij veel meer bij sociale media moeten leggen, waar elke halve tamme met twee hersencellen tegenwoordig zijn frustratie kan uiten. En ja, voor elke normale reactie lijken er wel drie of vier van die tokkie-reacties te zijn. Dat is niet leuk als je het lijdend voorwerp van de frustratie bent, maar helaas wel de realiteit waarin we leven.

    Login om te reageren
    • okdoei zegt

      18 juni 2019 om 15:44

      @Edge: helemaal mee eens maar kleine correctie. Amoebes, die veelal deze debiele reacties plaatsen, zijn eencellige organismen.
      Dus van maar liefst 2 hersencellen is dan geen sprake.
      Wilde het even gemeld hebben.

      Login om te reageren
      • Erik zegt

        18 juni 2019 om 15:52

        @okdoei: de linker hersencel fokt de rechter hersencel op en v.v.

        Login om te reageren
      • str8six zegt

        18 juni 2019 om 16:03

        @okdoei: ok doei

        Login om te reageren
    • fmgarcia zegt

      18 juni 2019 om 16:06

      @Edge: Om dit te voorkomen moeten ze eens goed nadenken over straffen. Jij als race guru moet het met mij eens zijn. Maak er desnoods 1tot 5 seconde straffen van. Is het ook nog eens tot de laatste lap spannend. Ze kunnen de gap tot de duizendste seconde live projecteren. Dat bedreigen is inderdaad vd zotte. Maarja f1 is rustig aan een volksport geworden, dus dan krijg je ook debieltjes aan de fanside!

      Login om te reageren
      • potver7 zegt

        18 juni 2019 om 19:24

        @fmgarcia: maar daarmee voorkom je dit toch niet? Of denk je soms dat dan iedereen het altijd met de wedstrijdleiding eens is?

        Login om te reageren
      • bassx zegt

        18 juni 2019 om 19:54

        @fmgarcia: 5 seconden penalties ben ik nooit voor geweest maar als je ze er zijn moet het correct zoals hier. Exact zelfde situatie als Kimi en Max op suzuka en kreeg de Nederlander ook een 5 seconden penalty, alleen op suzuka was het effect van de straf veel kleiner op de gehele wedstrijd.

        Login om te reageren
        • fmgarcia zegt

          18 juni 2019 om 23:17

          @bassx: Klopt wat je zegt, al vond ik Max veel asocialer terugkeren. Hij had nog wel iets meer kunnen inhouden tov Vettel in dit geval. Kijk naar die straf van Max in Austin, dat was pas een unfaire beslissing!

          Login om te reageren
          • sportevo zegt

            19 juni 2019 om 07:28

            @fmgarcia: ook die straf was terecht. Max is immers buiten de baan geweest en daar zijn tracklimits niet voor bedoeld.

            Login om te reageren
            • fmgarcia zegt

              19 juni 2019 om 13:29

              @sportevo: Nee het was terecht want buiten de baan. Alleen ook hier had je m 2 seconde kunnen geven ipv de volle 5 bijvoorbeeld. Wat ik al tegen edge zei, het is prima om een kleinere virtuele gap te maken. Blijft de race een stuk spannender door.

              Login om te reageren
              • sportevo zegt

                19 juni 2019 om 16:27

                @fmgarcia: Dan nog blijft het een lastig iets want wanneer geef je hoeveel seconden straf. Waarom zou Verstappen in Austin 2, 3 of 4 seconden moeten krijgen? Zodat hij in die laatste ronden toch nog genoeg bij Raikkonen weg kon rijden om zo die podiumplek veilig te stellen? Nu kwam hij eigenlijk een seconde te kort (ff de uitslag gechecked, hij stond op 0,99 achter Raikkonen geklasseerd). Als zijn straf 4 seconden was geweest had hij op P3 gestaan maar is dat eerlijk? Als er op de plek waar hij buiten de baan ging gras, banden of een vangrails had gestaan, dan had hij daar nooit kunnen inhalen. Ga je dan niet juist dit soort acties belonen?

                Beter zou men kunnen kijken naar het voordeel wat men eruit heeft gehaald en dat voordeel wegpakken indien nodig.

              • fmgarcia zegt

                20 juni 2019 om 04:15

                @sportevo: Ja dat voordeel was in dit geval zeker geen 5 seconde. Dus in mijn race perspectief is het dan aan Kimi om het gas er vol op te gooien om virtueel voor te blijven. Of om het nog mooier te maken Max de plek op snelheid terug geeft zonder straf en het nog 1 keer kan proberen op een ander moment.

    • autoriteit zegt

      18 juni 2019 om 18:06

      @Edge: precies zo zou ik het ook hebben verwoord, op social media ben je lekker anoniem en kun maar roepen, beledigen en bedreigen wat je wilt. Maar niemand die zo stoer is om het face to face te zeggen. Tokkies inderdaad en het getuigt van een laag IQ.

      Login om te reageren
      • vaakbenjetebang zegt

        18 juni 2019 om 19:51

        @autoriteit: Ook een bedreiging ‘face to face’ getuigt van uitermate weinig (om niet te zeggen geen) beschaving.

        Login om te reageren
  4. lekkerlinksrijden zegt

    18 juni 2019 om 15:21

    Verloedering van de maatschappij, het wordt steeds gekker. Het houdt niet op, niet vanzelf……..

    Login om te reageren
  5. Dutchdriftking zegt

    18 juni 2019 om 15:31

    Tja, dat hoort toch bij de functie? Als een scheidsrechter bij voetbal niet uitgescholden wordt dan is er ook iets mis…

    Login om te reageren
  6. jaapiyo zegt

    18 juni 2019 om 15:33

    Darn…Ik hoop maar dat de carabinieri niet boven de rivieren opereren in Nederland dan.

    Login om te reageren
  7. 87sandyd zegt

    18 juni 2019 om 15:34

    Formule 1 Hooligans…

    Gaan de aanhangers van Red Bull Racing en Ferrari straks ook afspreken op een veldje om elkaar de koppen in te slaan?

    Of rellen naast het circuit?

    Login om te reageren
    • royaledeluxe zegt

      18 juni 2019 om 15:51

      @87sandyd: Tuurlijk als een damclub zijn hooligan heeft waarom niet de F1 afficionados en hyperbull ventjes…

      https://www.youtube.com/watch?v=RpdLCbIHEx0

      Login om te reageren
    • SpiderIV zegt

      18 juni 2019 om 16:00

      @87sandyd: zat ruimte in de duinen van Zandvoort. En bloed loopt snel weg in duinzand.

      Login om te reageren
      • fmgarcia zegt

        18 juni 2019 om 16:07

        @SpiderIV: Vroeger bloedde een f1 fan nog benzine inderdaad. Nu red bull en schultenbrau.

        Login om te reageren
  8. smiley70 zegt

    18 juni 2019 om 15:35

    Ik vindt het eigenlijk verwerpelijker dat zo’n functie in een business van over het miljard blijkbaar zoetgehouden wordt met een spreekwoordelijke fristi en 2 dropveters.

    Login om te reageren
    • Erik zegt

      18 juni 2019 om 15:54

      @smiley70: en gratis reizen, verblijf en overnachting. En dan iets langer zodat er ook nog vakantie gehouden kan worden op kosten van de FIA. Je gelooft toch werkelijk niet dat ze het ‘gratis’ doen?

      Login om te reageren
      • lekkaah zegt

        18 juni 2019 om 16:31

        @erik2907: mwa, point taken, maar het staat natuurlijk ook goed op z’n CV

        Login om te reageren
  9. karaya zegt

    18 juni 2019 om 15:59

    Audi rijder.

    Dan weet je genoeg.

    Login om te reageren
  10. viezefreddyw zegt

    18 juni 2019 om 16:08

    Jammer dat het karakter van de voetbalhooligan langzamerhand ook zijn intrede heeft gedaan in de autosport. Je zal maar zo’n sneu figuur zijn.

    Login om te reageren
    • basjaski zegt

      18 juni 2019 om 17:34

      @viezefreddyw: inderdaad. Ik ben het compleet tegen de beslissing maar om nou te gaan bedrijgen….slaat gewoon helemaal nergens op.

      Login om te reageren
      • emping zegt

        18 juni 2019 om 18:53

        @basjaski: bedrijgen is normaal maar bedreigen nee.

        Login om te reageren
    • emping zegt

      18 juni 2019 om 18:57

      @viezefreddyw: voetbalhooligans spreken met elkaar af om een potje te gaan matten. Hedendaags zelfs op afgelegen plekken. Daar is nu niet echt sprake van. Dit zijn gewoon trieste gasten die via het internet de “held” proberen uit te hangen.

      Login om te reageren
  11. gregorius zegt

    18 juni 2019 om 17:12

    Ik was toevallig op vakantie in zo’n all-in resort toen deze GP kwam.
    Zat naar een groot scherm te kijken met wat Russen (die waren allemaal voor Vettel) en voornamelijk een hoop Nederlanders. Russen riepen af en toe ‘Vettel’, maar werden daarna vrij stil.
    Nou woon ik al even niet meer in Nederland, dus ik had nog nooit een ‘Max-fan’ in levende lijve gezien. Ik vond het opmerkelijk.
    Texten als: “Als Vettel en Hamilton elkaar nog even er vanaf rijden en er komt dan een safety car, dan kan het nog voor Max”. Dat soort teksten gooide ik eruit toen ik 6 was en het leven (en het racen) nog niet helemaal snapte. Maar dit waren toch echt volwassen vaders en naast het zwembad de dag erna waren ze weer normaal.
    Dus ja, als een normale man dit soort onzin kan kramen, dan snap ik dat een ‘fan’ met wat minder hersencellen dat soort bedreigingen kan uiten.
    En de straf was terecht. Moreel misschien niet en het was niet leuk voor de race; maar de straf was wel correct volgens de regels.

    Login om te reageren
    • viezefreddyw zegt

      18 juni 2019 om 17:18

      @gregorius: All-in en Nederlanders en Russen. Altijd erg gezellig.

      En inderdaad. De Nederlandse ‘fans’ zien liever alles en iedereen van de baan flikkeren zodat Verstappen nog wat kan. Sneu. Door deze lui is er straks een GP in Nederland. Heel leuk hoor, echt. Maar als Verstappen om welke reden niet meer kan racen, dan is het ook over met het aantal fans in Nederland en zal er weinig animo zijn voor de GP op Zandvoort.

      Login om te reageren
      • mpgc zegt

        18 juni 2019 om 19:45

        @viezefreddyw: eens, maar dankzij deze types kan ik wel straks voor het eerst sinds 1985 weer een F1 race op Zandvoort zien. Dus ik ben ze dankbaar ?

        Login om te reageren
        • vaakbenjetebang zegt

          18 juni 2019 om 19:58

          @mpgc: Moet je alleen wel het offer brengen om tussen ze in te staan. Lijkt me ook geen pretje.

          Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North