• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ford Capri keert terug. Maar is dat goed nieuws?

Auteur: willeme, gepost 23 maart 2023 om 12:09 – 18 Reacties

Ford Capri keert terug

De Ford Capri keert terug naar de Ford-dealers.

Als het aankomt op leuke auto’s voor de gewone man, is Ford altijd hofleverancier geweest. Met name als het gaat om hot hatchbacks, rallyspecials en coupés heeft het merk heel veel toffe dingen gedaan.

Eentje daarvan is legendarisch: de Ford Capri. Sinds dit model uit productie is, zijn we aan het dromen op een comeback. Een paar keer kwam Ford dicht in de buurt, maar trok het de keutel in.

Ford Capri keert terug

Nu hebben we goed en slecht nieuws voor jullie. Het goede nieuws: de Ford Capri keert terug! Het slechte nieuws: het wordt geen betaalbare coupé met dikke V6. Dat meldt Autocar.

Geen Mustang Mach-E praktijken

Het is niet zo dat Ford zoals de Mustang Mach-e een elektrische crossover gaat maken met Capri-kenmerken. Nee, alleen de naam zal gebruikt worden. Het zou gaan om de tweede MEB-van Ford. Het MEB-platform is van Volkswagen.

De onlangs onthulde Ford Explorer EV staat op dat platform. De Explorer EV heeft overigens op de naam na ook niets van doen met een ‘echte’ Explorer. Bij de aankondiging van die auto bevestigde Ford dat de Explorer een van de twee nieuwe Fords is op MEB-basis.

Ford Capri keert terug
Ford Capri keert terug

Er komt dus nóg een Volkswagen Ford en die gaat dus met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid Capri heten. Het nieuwe model zal in niets lijken op de Capri, maar echt alleen de naam krijgen.

Waarom doet Ford dit met deze namen? De Mustang Mach-E is niet echt een Mustang en de huidige Puma is niet zo leuk als de echte Puma. Volgens Ford roepen de namen alsnog voldoende gevoelens op bij het publiek.

Ford Capri keert terug: ook logistieke redenen

Daarbij zitten er ook een paar logistieke redenen achter. Ford hoeft zo niet opnieuw een task force samen te stellen die namen bedenkt tijdens een heisessie. Ook hoeft Ford niet meer te checken of het geen scheldwoord is in het Mandarijn of een Sloveens synoniem voor zilte vleeswaren. Oh, en als laatste: Ford heeft de rechten op de naam al.

Dan nu het nieuws wat je niet wil horen, maar waarvan je het antwoord wel weet, eigenlijk. De auto zal een ‘Sport Crossover’ zijn. Gelukkig zegt Ford wel toe dat de nieuwe Capri zeker niet saai zal zijn qua styling.

Meer lezen? Check hier onze uitgebreide speciale over de Ford Capri!

Ook interessant!

  • Ford Explorer EV
    Ford Explorer EV is nieuwe Volkswagen uit Duitsland
  • Kijk, de Volkswagen ID. Ford is in aantocht!
  • Volkswagen Amarok gaat niet Mount Everest beklimmen
  • Volkswagen Up
    Helaas: het doek valt voor de Volkswagen Up

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
  • LANDO NORRIS IS DE F1 WERELDKAMPIOEN VAN 2025
  • De enige Bugatti EB110 op Nederlands kenteken is gespot!
FacebookTweetPinLinkedIn

capri, crossover, Ford, meb, Video, Volkswagen

Vorig bericht: « Duits verzet tegen benzine verbod niet populair bij EU
Volgend bericht: Schiphol gebruikt de Ranger Raptor als vogelverschrikker »

Lees Interacties

Reacties

  1. O plaat zegt

    23 maart 2023 om 12:22

    Vanaf het woord EV viel wist je dat het om een crossover ging. Mensen die een (twee deurs) coupé willen kopen geen EV en mensen die een EV willen kopen een crossover of hatchback.

    Login om te reageren
    • O plaat zegt

      23 maart 2023 om 12:24

      En mocht Ford ooit met een elektrische coupé komen, zal nooit gebeuren maar stel dan moeten ze gek zijn om de naam “thunderbird” niet te gebruiken.

      Login om te reageren
    • kenner zegt

      23 maart 2023 om 12:36

      Onder de noemer: oja die hadden we ook nog, gelijk even op MP gekeken wat zo’n ding nog doet tegenwoordig. Bijna 20k voor een op het oog goed onderhouden model tot 7k voor een model met een discutabele kmstand.

      Login om te reageren
    • Richmond zegt

      23 maart 2023 om 13:02

      Staat nergens in het artikel dat het een crossover wordt..alleen dat het meb gebruikt wordt. Dus het kan ook een Ford versie van de id3 zijn, aangezien de Explorer de tegenhanger van de id4 is.

      Login om te reageren
      • dvaerden zegt

        23 maart 2023 om 15:21

        In het artikel staat anders toch letterlijk “Dan nu het nieuws wat je niet wil horen, maar waarvan je het antwoord wel weet, eigenlijk. De auto zal een ‘Sport Crossover’ zijn”.

        Login om te reageren
        • Richmond zegt

          23 maart 2023 om 22:29

          Speculatie

          Login om te reageren
  2. escort77 zegt

    23 maart 2023 om 12:23

    Een topic als dit wordt gewoon misbruikt om weer eens wat plaatjes van oude Capri’s te plaatsen. Vooruit, zien we bij deze door de vingers.

    Login om te reageren
    • MarcoM zegt

      23 maart 2023 om 13:07

      Dat zijn de echte Capri’s, wat er gaat komen is de naam onrecht aandoen.

      Login om te reageren
      • rwdftw zegt

        23 maart 2023 om 14:22

        Ford heeft er een handje van. De Mustang en de Puma gingen de Capri al voor. Neem iets wat de petrolhead aanspreekt (de Puma was absoluut een geinig coupeetje) en gebruik de naam om iets hoogs met een accu te introduceren.

        Wie weet komen we uit op een electrische RV (zo’n motorhome) wat ze de Ford GT gaan noemen. Dan draait Caroll Shelby zich om in zijn graf.

        Login om te reageren
  3. dijan zegt

    23 maart 2023 om 12:30

    Van mij mag dat , meerdere Capri “s gehad 1700 v4 gtxlr 1600 gtr ,capri 2 met achterklep . fijne auto s ,alleen prestaties vielen tegen .

    Login om te reageren
    • meetsysteem zegt

      23 maart 2023 om 13:50

      Leuk die GT XLR. Wij hadden een rode met een matzwarte motorkap waaronder de V4 zijn 73 pk leverde. Uitgerust met lichtmetalen velgen in 13″ formaat! Later een model III, wat eigenlijk een facelift was van de II, met gefronste koplampen en vuilwerende ‘ribbelachterlichten’. De 2,3 V6 leverde maar liefst 115 pk, zeven meer dan in de Taunus en Granada. Het dak was bekleed met een soort kunstleer, dat vonden we toen chique…

      Login om te reageren
      • Richmond zegt

        23 maart 2023 om 14:34

        Nooit zo gesnapt vuilwerende achterlichten

        Login om te reageren
        • meetsysteem zegt

          23 maart 2023 om 16:15

          Was een vinding van Mercedes. Het idee was dat het lampglas in ieder geval gedeeltelijk schoon zou blijven. In doorsnede had het bij Ford een zigzagvorm, bij MB een blokvorm. Diverse andere Ford-modellen hadden het in die tijd. Bij beide merken is het na een tijdje weer verdwenen.
          Je auto met enige regelmaat wassen bleek ook een idee….😁

          Login om te reageren
      • dijan zegt

        23 maart 2023 om 17:19

        Meetsysteem , De 6 cil was ook met 2600 ,Duitse motor .Daarbij was de Granada en Capri met 3000 te krijgen met de Engelse motor. Zelfs de Consul coupe was met de zware motor te krijgen .

        Login om te reageren
  4. MarcoM zegt

    23 maart 2023 om 13:06

    Helaas gaat weer een iconische naam ten onder, net als de Mustang EV, jammer.

    Login om te reageren
  5. Turbo S zegt

    23 maart 2023 om 14:37

    Ik moest gelijk denken aan de Zakspeed Capri. Wat een heerlijk race monster was dat.

    Login om te reageren
  6. flyerbunch zegt

    23 maart 2023 om 15:16

    Sport crossover.. Mja..

    Login om te reageren
  7. MetalLaires zegt

    23 maart 2023 om 15:52

    Ik begrijp het wel een beetje. Ze hebben patenten op een naam en die willen ze behouden. Dat is makkelijker dan een nieuwe naam patenteren. Althans, dat is dus mijn visie erop.
    Net als bij de Espace een paar dagen terug, gaat het naar mijn mening niet om het model, maar om de naam.

    Misschien ook een voorbode dat men het model wel wilt terughalen wanneer er weer wel brood in zit.
    Ik denk, zodra die electrodinges een beetje normaal zijn geworden om te bouwen, en niet alles wat electro is meteen een sufferd hoeft te zijn.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North