• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ford e-Transit doet het slimmer dan Mercedes

Auteur: RubenPriest, gepost 12 november 2021 om 13:02 – 10 Reacties

Ford e-Transit doet het slimmer dan Mercedes

Ford heeft de prijs bekendgemaakt van de e-Transit. De bestelauto is best interessant in de markt gezet, kijk maar!

In het voorjaar van 2022 doet Ford ook mee in de wereld van de elektrische bedrijfswagen. Het is natuurlijk afwachten of de e-Transit het ook zo goed gaat doen als de reguliere versie. Bij Ford Bedrijswagens doen ze er in elk geval alles aan om het model goed op de kaart te zetten.

Concurrentie

  • Ford e-Transit
  • Ford e-Transit
  • Ford e-Transit
  • Ford e-Transit

En dat is zo op het eerste gezicht best goed gelukt. Ten eerste de actieradius. Ja, zeggen ze bij Ford: onze Ford E-Transit komt tot twee keer verder dan zijn concurrenten. Zonder namen te noemen uiteraard. Maar als we zelf even de concurrenten erbij zoeken is het inderdaad geen onaardige auto. De E-Transit heeft een actieradius van 317 kilometer. De Mercedes e-Sprinter, om maar een concurrent te noemen, komt slechts 168 kilometer ver. Kijk, dat is een groot verschil. Volkswagen levert nog geen elektrische Transporter in ons land.

En dan is er nog de prijs. Waar de e-Sprinter met gesloten cabine begint bij € 55.135 excl BTW en BPM, scoor je een e-Transit met gesloten cabine vanaf € 49.050 excl BTW en BPM. De Chassis Cabine begint bij € 48.675 exclusief. Vanaf het voorjaar van 2022 is de nieuwe Ford e-Transit leverbaar.

Ford e-Transit

Laden

Ford heeft gekozen voor een 67 kWh accupakket in het geval van de E-Transit. De batterij is in 34 minuten van 15 naar 80 procent te laden aan een 115 kW DC-snellader. Met een gewone 3-fase laadpaal of Wallbox op 11 kW duurt het ongeveer 7,2 uur voor hetzelfde laadproces. Qua vermogen is er keuze uit twee smaakjes. Met 184 pk of met 269 pk. Het maximumkoppel ligt op 430 Nm.

Gewichten

Net als bij de gewone Transit, is er keuze zat qua uitvoeringen. Als Bestelauto, Bestelauto Dubbele Cabine en Chassis Enkele Cabine, in diverse lengte- of hoogtevarianten. Het maximaal toelaatbaar gewicht ligt tussen de 3,5 tot 4,25 ton met een maximaal laadvermogen van 1.616 kg of 1.967 kg in het geval van de Chassis Cabine.

Ook interessant!

  • Ford
    Ford martelt de E-Transit met een goede reden
  • Ford E-Transit
    Ford E-Transit is compleet nieuw, met stoelverwarming!
  • elektrische Transit
    Elektrische Transit Custom wordt halve Volkswagen
  • Ford V758
    Nieuwe Ford V758 zorgt voor een mysterie

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

Bedrijfswagen, E-transit, Elektrisch, Ford, transit

Vorig bericht: « Een Grand Prix van Londen is zo gek nog niet?
Volgend bericht: Snelste GR Yaris ter wereld levert meer dan 500 pk »

Lees Interacties

Reacties

  1. Edge zegt

    12 november 2021 om 13:27

    Dat zijn toch wel achterlijke verschillen. Bijna het dubbele aan range en ook nog een vanafprijs die 6000 euro lager ligt. Bij een gewone personenauto kun je nog zeggen dat dat het verschil is tussen het modale Ford en het premium Mercedes, maar bij bestelbusjes doet dat er vrijwel niet toe en doen ze doorgaans ook niet voor elkaar onder qua materiaalgebruik en afwerking. Uitstekend gedaan door Ford, iets anders kan ik er niet van maken.

    Ik moet overigens bekennen dat ik geen fan ben van het nieuwe logo. Het is wat mij betreft iets teveel afgekeken van de 3M Futuro pantysokken en/of het Formule 1 logo. De oude Autoblog-A was misschien wat meer basic, maar kwam wel een stuk minder generiek en gekopieerd over.

    Login om te reageren
    • tjorque zegt

      12 november 2021 om 13:43

      Mijn eerste reactie was: “welk logo”? :)

      ‘k heb er heuuuulemaal voor terug moeten scrollen.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      12 november 2021 om 13:50

      Maar misschien zit er een groot voordeel aan het nieuwe logo, dat het een reden is de app te actualiseren (waarvan het grootste voordeel dan weer is dat de klachtenstroom tussen de reacties minder wordt).

      Login om te reageren
  2. mashell zegt

    12 november 2021 om 13:53

    Die goede actieradius geldt natuurlijk alleen voor een lege bestelbus. Maar bij typisch gebruik is dat deze voller gepropt wordt dan een pakjesboot uit Spanje (of China).
    Maar zonder meer een goed aanbod van Ford, ik verwacht deze binnenkort knalgeel en half op de stoep voor de deur, al was het maar voor een minuutje.

    Login om te reageren
    • tinnemans zegt

      12 november 2021 om 15:23

      @mashell; het voordeel van EV-bestelbussen is dat je de muziek van de bestuurder veel beter kunt horen, dus ik hoop ze binnenkort ook bij mij op de stoep te zijn/horen.

      Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    12 november 2021 om 14:40

    De samenwerking met Rivian gaat nu vruchten afwerpen, zoveel is zeker.

    Login om te reageren
  4. nautique206 zegt

    12 november 2021 om 16:33

    Volgens mij is de Crafter en niet de Transporter te vergelijken met de Transit. De E crafter heeft ook niet zo’n beste actieradius overigens

    Login om te reageren
    • berrychello zegt

      14 november 2021 om 10:07

      Exact. De Crafter en de Master (beide ook als EV) zijn concurrenten van deze Transit. De Transporter, Vito en Trafic zijn concurrenten van de kleinere Transit Custom, wat een geheel eigen model is.

      Login om te reageren
      • durashift zegt

        15 november 2021 om 00:43

        Klopt, maar ook op dat niveau heeft Mercedes met de Vito een elektrische aandrijflijn operationeel. Renault komt pas volgend jaar met een EV Trafic. VW zal met de ID.BUS komen, toch?

        Login om te reageren
  5. auto62 zegt

    12 november 2021 om 19:45

    Goede basis voor een camper

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North