• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ford geeft Fiesta-klanten een nogal vreemde keuze

Auteur: hayte, gepost 8 juni 2020 om 21:59 – 27 Reacties

Achterkant van een rode Ford Fiesta

Wil jij iets meer betalen voor iets minder koppel? Dan ben je bij de Ford Fiesta zonder mild-hybridmotor aan het juiste adres.

Goed nieuws vanuit Ford België: de Fiesta is vanaf nu leverbaar met een mild-hybridmotor! Aan de 1.0 Ecoboost-motor plakken ze een 48V-motor, waardoor bestuurders iets verder kunnen rijden op een tank benzine. Ford heeft het over 5 tot 10 procent minder benzineverbruik. Desgewenst kan die elektromotor zorgen voor maximaal 20 Nm meer, voor als je bijvoorbeeld een inhaalmanoeuvre wil uitvoeren. Net als in een F1-auto, dus. Daarnaast kan de auto meer coasten en krijgt de auto nu meer optionele snufjes mee, zoals adaptieve cruisecontrol en snelheidsbordenherkenning.

In de Fiesta-configurator op de Nederlandse Ford Site treffen we ook in Nederland een ‘mHEV’-aandrijving aan. Hierbij staat mHEV voor Mild Hybrid elektrische auto’s, zo blijkt op de Ford-site. Uit die configurator blijkt echter ook, dat Fiesta-klanten goed moeten kijken wat ze nu eigenlijk bestellen.

Naast de mHEV-uitvoering, gaat Ford namelijk de Fiesta ook met de ‘reguliere’ 1.0 Ecoboost-motor verkopen. Precies, de motor waarbij je meer benzine verbruikt (aldus Ford zelf) en niet die ‘KERS’-knop hebt. Die zal dan ook een stuk goedkoper zijn dan de mHEV-motor zijn, toch?

Nou, nee. Juist het tegenovergestelde. Die mild-hybrid stoot immers een stukje minder CO2 uit, waardoor je minder BPM hoeft te betalen. Zo is de Ford Fiesta in Titanium-uitvoering te bestellen voor 22.470 euro als je voor de mHEV-versie gaat. Diezelfde Fiesta zonder 48V-ondersteuning, kost 24.050 piek, maar heeft dan wel weer een automaat! Overigens heeft Ford nu ook een actie lopen waardoor je die Titanium mHEV voor 21.720 euro kan kopen. De Fiesta is ook in goedkopere uitvoeringen te halen, maar dan is de mHEV-motor niet te kiezen.

Daardoor ontstaat de vraag dan ook: wie gaat er nog die 1.0 Ecoboost zonder 48V-motor kopen? Automaatrijders dus. Of de verkoper moet wel heel erg goed kunnen overtuigen. Of je wil de overheid wel heel erg graag BPM geven.

Overigens is het niet alleen glitters en zonnestralen. De Belgen gaan namelijk die mild-hybride ook met 155 pk versie krijgen. Wij Nederlanders moeten het doen met 125 pk. Met 125 pk is niet per se iets mis, maar is meer niet altijd beter?

Update: inmiddels zijn alle prijzen en uitvoeringen van de Fiesta bekend.

Ook interessant!

  • Prijs opgefriste Fiesta moet je niet omrekenen naar guldens
  • De Ford Fiesta, maar dan als bedrijfswagen
    De Ford Fiesta, maar dan als bedrijfswagen
  • Ford Fiesta facelift
    Ford Fiesta facelift officieel, meer kracht ST
  • Pretpakket maakt de Fiesta en Puma ST nóg leuker

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

fiesta, Ford, geld, Hybride

Vorig bericht: « De 12 dikste hot hatches van de jaren ’00
Volgend bericht: Wat doet Elon Musk in Engeland?! »

Lees Interacties

Reacties

  1. flutterby zegt

    8 juni 2020 om 22:31

    Ben toch heel benieuwd hoe een auto meer kan coasten? Motor stoppen en ontkoppelen lijkt mij toch echt het meest haalbare en al jaren standaard bij BMW onder Eco Pro.

    Login om te reageren
    • gasskaas zegt

      8 juni 2020 om 22:38

      @flutterby: dat heet toch start-stop-systeem, en hebben meerdere merken al jaren toch?

      Login om te reageren
      • sudbina zegt

        8 juni 2020 om 22:59

        @gasskaas: Nee, start-stop systemen zoals bv in de VAG autos schakelen de motor uit bij het schakelen naar neutraal voor het stoplicht en starten hem weer zodra je de koppeling aanraakt.

        Coasting houdt in dat zodra je het gas loslaat bij X snelheid de motor ontkoppelt en direct naar stationair toerental daalt. Men noemt het ook wel sail mode. Ook verstaat men er weleens cilinder uitschakeling onder bij deel last, maar dat is eigenlijk gewoon cilinder uitschakeling en geen coasting.

        Login om te reageren
        • competition102 zegt

          8 juni 2020 om 23:06

          @sudbina: dat hadden SAAB’s toch vroeger?

          Login om te reageren
          • dragspert zegt

            9 juni 2020 om 07:23

            @competition102: Een Trabant ook.

            Login om te reageren
          • basman147 zegt

            9 juni 2020 om 13:14

            Klopt, maar om een andere reden. Tweetakt-motoren halen hun smering vrijwel altijd uit olie die is toegevoegd aan de benzine. Als je echter het gas loslaat om bijvoorbeeld heuvelaf op de motor af te remmen zou de motor wel draaien, maar geen olie toegevoerd krijgen, waardoor hij kan vastlopen.
            Vandaar dat de motor ontkoppelt bij gas los, dan gaat hij stationair draaien en wordt er wel brandstof en olie toegevoerd. Betekent dus wel dat je met een auto met mengsmering niet op de motor kunt afremmen.

            Login om te reageren
  2. bernoulli zegt

    8 juni 2020 om 22:44

    Schonere auto, minder BPM. Dat was ook de bedoeling. Is niet voor het eerst.

    Login om te reageren
  3. Esprit_de_Flandre zegt

    8 juni 2020 om 22:52

    Ziedaar, het NL’s belastingsysteem aan het werk om auto’s groener te krijgen. Is beetje kut, maar werkt wel hé…

    Login om te reageren
  4. phaeton zegt

    8 juni 2020 om 23:17

    Wat is dit voor artikel. Met welke auto is dit niet zo? Bij Volvo, Mercedes en weet ik veel wie is het toch hetzelfde laken een pak?

    Login om te reageren
  5. bfvo zegt

    9 juni 2020 om 07:12

    Een piek is een gulden…

    Login om te reageren
  6. maldini zegt

    9 juni 2020 om 07:57

    Beste auteur, onder welke steen kom jij vandaan?

    Login om te reageren
  7. nautique206 zegt

    9 juni 2020 om 08:11

    Klopt helemaal niets van, de non hybrid is de 95 pk motor en deze is 1500 goedkoper dan de mhev 125pk

    Login om te reageren
  8. jupke zegt

    9 juni 2020 om 08:31

    Welke idioot koopt de 1.0 3 cilinder? Die motoren zijn super slecht! Maar ja de co2 uitstoot is laag. De reparatiekosten en het fabriceren van de nieuwe onderdelen kost geen co2? Beetje raar!

    Login om te reageren
    • davelepeef zegt

      9 juni 2020 om 09:10

      @jupke: toch is ie meerdere malen “engine of the year” geweest. Zegt misschien niet veel over kwaliteit op lange termijn, dus onderbouw eens?

      Login om te reageren
    • fordnut zegt

      9 juni 2020 om 10:12

      Hoezo zijn die motoren superslecht? De mijne heeft er ruim 210.000 opzitten. Laatst de dis. riem vervangen, geen spoor van slijtage aan de motor. Waar je op moet letten is dat je de juiste olie gebruikt anders kan je dis. riem oplossen. Verder zijn er wat koelproblemen bekend maar dat is meestal het slangetje dat voor het blok langsloopt dat breekt.

      Login om te reageren
    • truckerluke zegt

      9 juni 2020 om 11:00

      Waar baseer jij dit op?
      Het is de beste motor die Ford tot nu toe heeft gehad!
      Dat jij niet van een 3 cilinder motor gecharmeerd bent betekent niet automatisch dat de motor slecht is!

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 juni 2020 om 06:42

      @jupke: die motor scoort juist zeer goed in de betrouwbaarheidtests.

      Login om te reageren
  9. karhengst zegt

    9 juni 2020 om 08:56

    Is er ook bekend hoeveel gewicht deze techniek in de regel in de waagschaal legt? Het wordt inmiddels breed toegepast op dus de super compacte wagentjes tot aan grotere sedans. Als het in een Fiesta weer 60kg extra kost kan ik me voorstellen dat je met de reguliere versie beter af bent als je een leuk rijdend wagentje wilt.

    Maar verder juich ik het vooral toe. Ben dieselrijder en als ik iets prettig vond aan de enige PHEV die ik ooit gereden heb is dat bij het wegrijden, zelfs met nagenoeg lege accu, de auto elektrisch in beweging werd gebracht. Wanneer de motor dan aanspringt gaf het veel minder een schok door de auto dan bji een stilstaande auto.

    Login om te reageren
    • bassrt zegt

      9 juni 2020 om 11:56

      Het ligt er aan uit wat voor materiaal het pakket gemaakt word. Ik werk als product ontwikkelaar bij een tier 1 leverancier aan de merken. Wij maken de behuizing voor Land Rover Evoque en Discovery de 48v pakket die wij uit kunststof. De behuizing weegt 4,5-5kg en denk met alle componenten er in dat het pakket totaal 20-25kg weegt.

      Login om te reageren
      • karhengst zegt

        9 juni 2020 om 14:23

        Oh dat valt werkelijk reuze mee! Ik had met het dubbele gerekend. Dank voor de info.

        Login om te reageren
  10. tstile zegt

    9 juni 2020 om 09:43

    Wie dat koopt? Even inbeelden. Een wat oudere man. Met een hoop boerenwijsheid.

    Die zegt “Al die moderne techniek dat hoef ik niet. Doet maar de eenvoudigste, wat er niet op zit kan ook niet kapot”

    Login om te reageren
    • koeberg zegt

      9 juni 2020 om 09:51

      “wat er niet op zit kan ook niet kapot”
      Met die instelling kun je het beste een volledig elektrische auto kopen, zonder verbrandingsmotor er in.

      Login om te reageren
      • eklasse zegt

        9 juni 2020 om 10:04

        @koeberg: Ik heb een keer geen auto gekocht. Die ging nooit kapot.

        Login om te reageren
    • fanboy zegt

      9 juni 2020 om 09:57

      hybrides zijn doorgaans betrouwbaarder omdat er minder mechanische onderdelen en riemen opzitten. Ook geen losse startmotor meer e.d.

      Login om te reageren
    • boomhauwer zegt

      9 juni 2020 om 12:57

      @tstile: mensen die bang zijn van wat vermogen en koppel.

      Login om te reageren
  11. bassrt zegt

    9 juni 2020 om 11:52

    Ik zit net op de ford website te kijken en je kan nu ook daar een hybride selecteren. Dus in Nederland kunnen we ook aan de Fiesta Hybrid. Ik denk dat het extra stukje koppel voor een stuk fijnere rij ervaring gaat zorgen. Krijg je net een beetje extra oempf wanneer je wilt.

    Login om te reageren
  12. berrychello zegt

    9 juni 2020 om 19:50

    Jullie beschrijven het wel ingewikkelder dan het is…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North