• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Geheime parkeerplaats vol probleem-ID.3’s ontdekt [video]

Auteur: machielvdd, gepost 20 maart 2020 om 14:04 – 45 Reacties

Volkswagen ID.3

Een nieuwsgierige Duitser brengt de problemen van Volkswagen met de ID.3 in beeld.

Om de elektrische boot niet mis te lopen was Volkswagen genoodzaakt in allerijl met een EV op de proppen te komen. Dat deden ze dan ook: vorig jaar maakten we kennis met de ID.3. Het model zou deze zomer geleverd worden. Het klaarstomen van de ID.3 verloopt helaas voor Volkswagen niet vlekkeloos. In december werd namelijk bekend dat de auto met softwareproblemen kampt.

De productie van de ID.3 ging van start in november. Helaas bleek de software nog niet in orde te zijn. Volgens de berichten zouden zo’n 20.000 Volkswagen ID.3’s problemen hebben. Deze zouden niet over air op te lossen zijn. Daarom moeten al deze auto’s handmatig worden gefixt. Dit houdt in dat specialisten op alle auto’s een laptop moeten aansluiten om de problemen op te lossen. Een arbeidsintensief klusje dus.

Het gerucht ging ook al dat al deze auto’s op een grote parkeerplaats zouden staan, in afwachting van reparatie. Wat blijkt nu? Een nieuwsgierige Duitser heeft deze parkeerplaats gevonden, zoals te zien is in de onderstaande video.

Op de beelden zijn zo’n duizend Volkswagen ID.3’s te zien. Dat zijn er nog geen 20.000, maar volgens de filmer zijn er nog meer parkeerplaatsen vol met ID.3’s. Die zijn ook van een afstandje te zien in de video.

Het lijkt er dus op dat Volkswagen de softwareproblemen nog niet opgelost heeft. Dit is in overeenstemming met een eerder bericht van het Duitse Manager Magazin. Zij meldden namelijk dat Volkswagen de problemen pas in het voorjaar zou aanpakken. Dat verklaart de grote hoeveelheid auto’s die staan te wachten.

Het was de vraag of Volkswagen de levering deze zomer nog wel zou halen. Pon sprak verontrustende berichten over vertraging echter tegen. Met de coronacrisis gaat de ID.3 nu waarschijnlijk sowieso vertraging oplopen. Hebben ze bij Volkswagen in ieder geval een mooi excuus.

Ook interessant!

  • Video: Volkswagen ID Buzz voor het eerst rijdend gespot
    Video: Volkswagen ID Buzz voor het eerst rijdend gespot
  • Volkswagen ID.4 GTX rijtest en video
  • Volkswagen heeft bekendgemaakt wanneer de ID.5 komt
  • Volkswagen ID.4 - Will it drift? [video]
    Volkswagen ID.4 - Will it drift? [video]

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, fabriek, ID3, Volkswagen

Vorig bericht: « F1-races gaan toch door, maar dan virtueel
Volgend bericht: TopCar geeft de 720S een agressieve Russische look »

Lees Interacties

Reacties

  1. exotic zegt

    20 maart 2020 om 14:11

    Ik vind de id.3 lelijk en denk dat hij gaat floppen,

    Zo, die moest eruit.

    Login om te reageren
    • 20klepper zegt

      20 maart 2020 om 14:51

      Gelukkig denk jij het maar… 33.000 euro exclusief ondersteuning vanuit de overheid straks. Wat is Tesla?

      Login om te reageren
      • fanboy zegt

        20 maart 2020 om 15:10

        Tesla zijn auto’s die je al jaren kunt kopen, en al jaren mee door Europa kunt knallen.
        En de duurste ID3 zit volgens mij niet eens zover van een basic Model 3 af.
        Dit alles wordt pijnlijker met de dag, want als de Europese fabriek online gaat kunnen ze goedkoper leveren dan nu (geen import tax)

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          20 maart 2020 om 15:16

          De duurste ID.3 heeft een vergelijkbare actieradius (de enige specificatie die voor elektrische auto’s lijkt uit te maken) als de duurste Model 3 maar heeft dezelfde prijs als de basis Model 3. Dan wordt die Model 3 toch helemaal van de markt geveegd? VW levert een goedkopere auto die je net zo ver brengt en die wel gewoon bij de dealer om de hoek kunt laten onderhouden.

          Login om te reageren
          • multimrshepherd zegt

            20 maart 2020 om 15:55

            @mashell: alsof je in elk dorp nog een dealer hebt zitten. Plus onderhoud bij een elektrische auto?

            Login om te reageren
          • hiostu zegt

            20 maart 2020 om 16:11

            Nee, de 440km ID3 gaat vanaf 40.000 euro kosten. De 550km ID3 gaat richting de 58000 euro. Dus de ID3 met dezelfde range als de Long Range Model 3 is ongeveer net zo duur. Alleen de goedkopere 440km variant is goedkoper dan de Standard Range Plus Model 3, maar die heeft standaard veel meer opties.

            Login om te reageren
          • Esprit_de_Flandre zegt

            20 maart 2020 om 19:21

            Maar dan moet ie wel werken! VW heeft een naam opgebouwd van betrouwbare Duitse kwaliteit. Niet goedkoop, maar wel goed.

            Het verwijt aan Tesla was vaak op gebied van bouwkwaliteit, en VW beloofde dat zij dat beter zouden kunnen eens ze eraan gingen beginnen. Want: Duitse degelijkheid.

            Nu heeft dat imago al een knauw gekregen door Dieselgate, en blijkbaar hebben ze de ID3 nog niet op orde. Ik begrijp heel goed dat ze nog niet leveren. Als de eerste 10.000 ID3’s zware problemen hebben, dan kost ze dat de kop. Dan koopt niemand er nog één, zelfs niet als ze bij de volgende 100.000 perfect zijn. Er zijn genoeg fabrikanten die door één probleemmodel ten onder gingen.

            Ik snap wel niet goed waarom ze er zoveel maken als ze nog niet op punt staan. Dan zit er iets goed scheef in je productiesysteem, en/of er zit een structurele fout in de auto (of in de software in dit geval)…

            Login om te reageren
      • zespak zegt

        22 maart 2020 om 02:58

        Ze kunnen beiden perfect blijven bestaan. Sommige mensen kijken graag vooruit, anderen hebben dan weer graag een merk met een rijke geschiedenis die je best niet vermeld.
        We zullen zien, voorlopig is er nog niemand met iets competitief tov Tesla. De Polestar en Mach E worden interessante wagens.

        Login om te reageren
  2. acakoning zegt

    20 maart 2020 om 14:24

    Ennn maar Tesla bashen.. komisch toch?

    Login om te reageren
  3. dwfc zegt

    20 maart 2020 om 14:42

    Toch goed dat VW zijn producten niet half klaar op de markt plaatst.
    Tesla had in het beginstadium ook afwerkingsproblemen maar die werden wel op de markt gezet.
    Gelukkig heeft Tesla dat snel ingezien en na een korte periode de zaken ook anders aangepakt.

    Login om te reageren
    • pa045 zegt

      20 maart 2020 om 15:58

      @dwfc: ja. VAG. Een automerk met een eervolle historie.

      Login om te reageren
      • grandmasterb zegt

        23 maart 2020 om 21:03

        Eervolle historie….het is ontstaan dankzij de kever die op bevel van de ergste bruinhemddrager ooit werd gemaakt naar een van een jood gestolen model. Een zeer bedenkelijk historie dus en dan hebben we het nog niet over het illegale gesjoemel met de dieselmotoren.

        Login om te reageren
        • orakel zegt

          24 maart 2020 om 05:32

          Dat door Adolf Hitler, indertijd notabene democratisch gekozen, de opdracht werd gegeven die Kever te maken, zegt nog niet, dat de VW geschiedenis niet deugt. Het ontwerp was trouwens van 1932, toen de nazi’s de macht nog niet hadden overgenomen. Ik heb zelf een Kever gehad, inderdaad een slechte auto, niet vanwege de nazi’s, maar vroeger waren auto’s nu eenmaal slecht. Verder is dit natuurlijk een belachelijk item, de hele streek weet, dat die paar duizend auto;s daar staan, lekker ingevet en wachtend tot ze worden vrijgegeven voor de verkoop.

          Login om te reageren
  4. Hubert zegt

    20 maart 2020 om 14:48

    Groot verschil tussen Tesla en VW is dat Tesla de early adopters als testpersoon heeft gebruikt.
    Dat kan VW zich, als ervaren autobouwer, zich niet permiteren. Daar moeten de auto’s die op de markt komen Gewoon meteen goed zijn.

    Login om te reageren
    • 20klepper zegt

      20 maart 2020 om 14:49

      dit dus

      Login om te reageren
    • crepito zegt

      20 maart 2020 om 15:41

      @Hubert: Je kunt ook stellen: Tesla kon het zich financieel niet permitteren om de levering uit te stellen, VW wel.

      Login om te reageren
    • karaya zegt

      20 maart 2020 om 17:45

      Ik kan me een tijd herinneren van opgerekte distributiekettingen en 2 liter olie op de 1000km. Om nog te zwijgen van dieselgate waardoor je na de update met een inferieure auto blijft zitten. Ja, VAG heeft het beste voor met z’n klanten!

      VAG rijders hebben een slecht geheugen als het om hun eigen merk gaat.

      Login om te reageren
      • dwfc zegt

        21 maart 2020 om 14:49

        Wil jij je pamper even uitdoen!
        Tijd zal ons raad brengen of binnen 70 jaar Tesla nog bestaat.
        Als Tesla zoveel wagens verkoopt als VW hebben ze bestaansrecht.
        VW zou nooit zo groot zijn geworden mochten ze velen decennia’s rommel hebben verkocht.
        De Tesla techniek is top, maar de rest een flop.

        Login om te reageren
        • grandmasterb zegt

          23 maart 2020 om 21:06

          De kever was een vreselijk slechte auto (zeer onpraktische bagageruimte en een enorme galmkast weet ik uit eigen ervaring)). Alleen verkocht omdat er weinig anders betaalbaars was en die niet zo gauw wegroeste.

          Login om te reageren
    • monsieurleloure zegt

      20 maart 2020 om 17:59

      @Hubert: als er één merk de consument als testrijder laat fungeren is het VW wel. Die heeft ook een zootje rotzooi op de markt getrapt.

      Login om te reageren
  5. mashell zegt

    20 maart 2020 om 14:58

    Volgens mij is dit gewoon helemaal volgens planning. Bestelde auto’s alvast produceren (zoveel mogelijk in 2019 al vanwege de CO2 balans) en dan vlak voor uitlevering de software flashen en dan de wagens verkopen.

    Login om te reageren
    • trust zegt

      20 maart 2020 om 15:02

      @mashell: lijkt mij ook. Maar ja je hebt altijd mensen die redenen proberen te vinden om merken/mensen onderuit te halen

      Login om te reageren
    • tjorque zegt

      20 maart 2020 om 16:24

      Lijkt me toch een redelijk groot risico om dingen in 2019 te produceren en dan in weer en wind buiten opslagen blootgesteld aan bvb. hagelbuien enz… vooraleer ze te verkopen in 2020 of 2021.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        21 maart 2020 om 07:45

        @tjorque: zeker. Maar de boetes die aan het gemiddelde CO2 uitstoot van de vloot hangen zijn hoog. Zo hoog dat je het hagel schade risico wel wilt nemen.

        Login om te reageren
  6. ghost zegt

    20 maart 2020 om 15:03

    Een aantal jaren terug heb in hetzelfde gelezen over Tesla. In zekere zin denk ik dat elk autobedrijf start-Up problemen ervaart op een zeker moment. Verbaasd ben ik dan ook niet. In parkeergarages in california stonden toen ook bosjes model’3 waar iets mee was..is uiteindelijk allemaal goed gekomen, kwestie van tijd ??

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      20 maart 2020 om 15:12

      Al die Model 3’s waar “wat mee was” konden in 2019 alsnog in Nederland verkocht worden…

      Login om te reageren
  7. iphonistvongates zegt

    20 maart 2020 om 15:18

    Zodra iets op het wereld wijde web staat en zichtbaar/leesbaar is voor 84% van de mensheid vervalt de definitie van ‘geheim’. Persoonlijk zou ik in de titel VOORMALIG geheime enz. plaatsen.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      20 maart 2020 om 15:47

      Daar waar ik in Engeland woonde was er in de buurt een enorm bord met de tekst “Secret Nuclear bunker”.
      Die bunker was al lang niet meer geheim en zelfs een museum maar het bord is een briljant staaltje Britse humor.

      Login om te reageren
    • machielvdd zegt

      20 maart 2020 om 15:48

      @iphonistvongates: Toen hij ontdekt werd was hij nog geheim. Een voormalig geheime parking ontdekken is niet zo opzienbarend ;)

      Login om te reageren
  8. goodvibrations zegt

    20 maart 2020 om 15:28

    Als die update lukt hebben ze iig geen leveringsproblemen.. Ik vind hem overigens best geslaagd..

    Login om te reageren
  9. notsobig zegt

    20 maart 2020 om 16:34

    VW en softwareprobleem, heb ik dat niet eerder gehoord? ?

    Login om te reageren
    • wimof zegt

      20 maart 2020 om 17:07

      Nergens, VW had geen softwareprobleem, dat is er alleen van gemaakt.

      Login om te reageren
  10. henkp1 zegt

    20 maart 2020 om 17:03

    Ongelooflijk. Wat een bende. Dat zo een grote fabrikant het niet voor elkaar krijgt een fatsoenlijke EV te bouwen. Wat is er toch mis met dat bedrijf?
    Natuurlijk zijn die dingen niet ‘alvast op voorraad’ gebouwd, dat doen fabrikanten al tientallen jaren niet meer. Auto’s moeten naar klanten, de weg op!
    Je zou maar zo’n ding krijgen straks, heeft al een half leven achter de rug als ie straks in de showroom staat.

    Login om te reageren
  11. joostdetaalnazi zegt

    20 maart 2020 om 17:44

    Kan toch ook gewoon voorraad zijn?

    Login om te reageren
    • v60germany zegt

      20 maart 2020 om 23:47

      @joostdetaalnazi: waar staan die Polestar 2’s dan?
      Ik zit op m’n bestelling te wachten.

      Hoe ironisch in deze tijd…

      Login om te reageren
  12. vopo zegt

    20 maart 2020 om 18:14

    En onze “betrouwbare” importeur Pon zegt dat alles goed komt hoor. Ja voor de mensen die nog in Sinterklaas geloven.

    Login om te reageren
  13. nautique206 zegt

    20 maart 2020 om 19:12

    Leuk dat alle trouwe VW haters weer even hun verhaal kwijt kunnen

    Login om te reageren
  14. subzero079 zegt

    20 maart 2020 om 19:27

    Fraai bedrijf dat Volkswagen, vol met deugdzame menschen. Die intrinsieke motivatie ook om de omslag naar een duurzaam bedrijf te maken, je zou er bijna emotioneel van worden. Idem onze Koninklijke trots Shell, ook zo’n maatschappelijk betrokken onderneming.

    Login om te reageren
  15. net10 zegt

    20 maart 2020 om 20:17

    De ID3 sla ik voorlopig maar over. Je wil toch geen auto hebben die heel veel maanden blootgesteld is aan de elementen, en hele grote sofware problemen heeft.

    Login om te reageren
    • nautique206 zegt

      20 maart 2020 om 21:55

      @net10: de software problemen begrijp ik, maar de elementen? Mijn auto wordt al ruim 13 jaar aan de elementen bloot gesteld, kan ie prima hebben

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      21 maart 2020 om 07:49

      @net10: die hele grote software problemen zijn te omschrijven met drie woorden “nog niet af”.

      Login om te reageren
  16. net10 zegt

    20 maart 2020 om 22:06

    Stilstand is achteruitgang. Een auto wordt zeker niet beter van lang stilstaan in weer en wind.

    Login om te reageren
  17. siemi zegt

    21 maart 2020 om 10:25

    Bij Tesla zouden dat de auto’s zijn die vandaag afgeleverd worden.

    Login om te reageren
  18. therenz zegt

    29 maart 2020 om 07:13

    Toch wel grappig om die klassieke vw haters te zien reageren. Hoe ze VW vergelijken met Tesla. VW heeft het product nog niet af. Ja dat dieselschandaal was erg ja. Maar de deurpanelen die Tesla niet eens fatsoenlijk kan spuiten is niet erg? Beter leert Tesla eerst de basis van een auto goed spuiten en dan pas een auto bouwen :P

    Login om te reageren
  19. rick65 zegt

    16 mei 2020 om 05:13

    VW was een autobouwer van de 20ste eeuw.

    Hun visie op software is totaal verkeerd. Dat zag men bij het diesel schandaal en nu ook bij hun elektrische voertuigen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North